Як залучити клієнтів в магазин подарунків за допомогою В Контакте

Магазин подарунків Вконтакте

Один мій знайомий володіє невеликим магазином подарунків. Свій магазин він просував по-старому в офлайні. А потім він завів собі аккаунт в Контакте. І почалося. Через тиждень він запитав мене, чи можна просунути там свій бізнес. Можна, можливо.

Стрімке поширення соціальних мереж все більше представників малого та середнього бізнесу змушує задуматися про те, як можна їх використовувати для розвитку цього самого бізнесу.

Сьогодні В Контакте приблизно 60 мільйонів реальних користувачів. Майже половина населення Росії.

Причому приблизно кожному другому з цих 60 мільйонів потрібен подарунок. Тобто не для себе-коханого, а для рідних-друзів-знайомих. В Контакт йдуть товариські від природи люди. Такі люблять дарувати подарунки. І бачачи пропозиції, які збігаються з їх благородною метою (адже в Контакте ми працюємо саме з цільовою аудиторією), вони охоче на них відгукуються. Рішення про покупку подарунка може бути усвідомленим або прийти спонтанно. А відповідне привабливе оголошення в Контакте (а також контент) допомагає перерости спонтанного або усвідомленого рішення в акт здійснення покупки.

як залучати

Незаперечна перевага В Контакте в порівнянні зі звичайним інтернетом полягає в тому, що створити свою групу і почати роботу з нею можна негайно. Чи не заморочуючись з хостингами, програмістами та іншими складнощами (для бізнесмена, у якого і так турбот вистачає) Інтернету.

Як створити групу в Контакті технічно ми докладно розглянемо найближчим часом. (Можливо першими цю статтю прочитають наші передплатники).

А поки припустимо, що ви виконали необхідний мінімальний набір дій на vkontakte.ru і зареєстрували свою групу. Тепер для того щоб залучити в неї тих, хто хоче дарувати подарунки, які ви продаєте, використовуйте наступні інструменти
Назва (опис) групи

Будьте гранично специфічні. Ваша цільова аудиторія повинна без праці зрозуміти, що ви звертаєтеся саме до неї. Приклад конкретного опису:

«Оригінальні незатертий подарунки для Ваших жінок за ексклюзивними розцінками тільки для учасників групи. Здивуйте і обрадуйте своїх коханих! ».

Тобто якщо ваш магазин подарунків орієнтується, приміром, на галантних чоловіків - це необхідно відобразити в самій назві групи ВКонтакте. Чим точніше ви назвете свою групу, тим більше число ваших СПРАВЖНІХ клієнтів буде в неї вступати і купувати ваші подарунки. Все, що говорив капітан Врунгель про назву човна актуально і тут.

Далі. Бачите замануха в назві групи ВКонтакте? Ви обіцяєте ексклюзивні умови клієнтам, при цьому не даєте можливості ознайомитися з ними без вступу в групу! Пам'ятайте, що в закриту групу вступають більш усвідомлені і «свідомі» клієнти.

Звичайно ж, наведене вище назва / опис групи сире і може бути доопрацьовано. Але воно є прикладом того, що В Контакте потрібно бути ДУЖЕ КОНКРЕТНИМ щодо того, ДО КОГО ви звертаєтеся і ЩО ви можете їм запропонувати.

У підсумку: правильна назва групи (або кажучи бізнес-мовою - позиціонування) дає до 80% вступу в неї цільових клієнтів.

Отже, припустимо, клюнув на вашу замануха, до вас в Групу вступило галантних чоловіків в кількості 100 шт. Чим розважати їх далі, щоб одного разу (особливо не затягуючи) вони купили ваш товар і стали б вашими постійними клієнтами:
Новини

Регулярно розміщуйте новини про ваших подарунках, акції та знижки. Тільки пишіть НЕ рекламним, а простою людською мовою. Постарайтеся вести спілкування як людина, яка допомагає вирішити питання, а не як комівояжер, голосно і настирливо розхвалюють свій товар.

фотоальбоми

Заведіть в своїй Групі фотоальбоми. Для вас це ще один цінний спосіб показати товар лицем і залучити до нього увагу!

У фотоальбомах розміщуйте фото самих ходових подарунків в хорошій якості, з описом. Рекомендую (якщо асортимент дозволяє) заводити кілька тематичних фотоальбомів подарунків. Наприклад «подарунки коханій на День народження», на минулий день Валентина, на прийдешнє 8 березня і ін.

Консультування та обговорення

Відповідайте на питання учасників групи, консультує, радьте. Що подарувати жінці з іміджем як у Мерлін Монро? Чим здивувати втомлену вдову? Приготуйте відповіді на всі питання. Відповіді - чесні і корисні рекомендації. Коли потрібно - з можливістю для клієнта тут же їм наслідувати шляхом покупки товару в вашому магазині.

Краще зробити оформлення замовлення і оплату подарунків повністю ВКонтакте, тому що користувачі не люблять залишати її межі. Або якщо магазин знаходиться на зовнішньому сайті, то як мінімум, всі кроки клієнта до акту транзакції в ідеалі повинні бути зроблені ще ВКонтакте. Втім, ВКонтакте не обов'язково робити складне програмування під Інтернет-магазин. Можна приймати замовлення клієнтів і через приватні повідомлення і далі вирішувати питання зручним вам і клієнтові способом. Особливо якщо ми говоримо про малий бізнес.

Ось непоганий приклад брендування - тобто НЕ притягнутою за вуха прив'язки свого бізнесу до тематики групи В Контакте: //vkontakte.ru/club14267284

Це цілком прийнятний, хоча і не ідеальний варіант.
У ньому є ряд недоліків, але це тема окремої статті, яка не за горами.

конкретні рекомендації на запрошення учасників в вашу групу за допомогою контекстної реклами vkontakte читайте в наступній статті .

Підписатися на розсилку Віктора Лейка «Як розкрутити свій бізнес в соціальних мережах»

Бачите замануха в назві групи ВКонтакте?
Що подарувати жінці з іміджем як у Мерлін Монро?
Чим здивувати втомлену вдову?