Як заробляти Вконтакте за допомогою партнерських мереж

Яка майданчик приходить на розум першої, якщо у веб-майстра немає ні сайту, ні трафіку? Звичайно, соціальні мережі, про які ми недавно писали в статті « Партнерський маркетинг в соціальних мережах: огляд можливостей » . А якщо вже ми говоримо про Росію, то мова піде про головного конкурента Facebook в нашій країні - «ВКонтакте». Подивимося, за якими бізнес-моделям і в яких форматах веб-майстри працюють у найпопулярнішій російськомовній соцмережі.

Сьогодні ми розглянемо, з якими форматами ви можете працювати «ВКонтакте» як веб-майстер, як залучати трафік, які бізнес-моделі вибудовувати і які особливості роботи з соцмережею існують на сьогоднішній день.

Ось, що ви можете зробити в рамках роботи в соціальних мережах в якості веб-майстра:

Розвивати персональний аккаунт Розвивати персональний аккаунт. Напевно, складно знайти людину, у якого немає свого особистого профілю «ВКонтакте». Але лише деякі просувають його з метою стати публічною персоною або лідером думок в форматі блогу. Цей формат - найбільш органічний, що логічно (ви просуваєте в першу чергу себе як особистість, а товари і послуги з офферов партнерських мереж вже йдуть в зв'язці з вашим способом життя або експертною думкою). Тут контент (фотографії, тексти, відео) вибудовується навколо образу автора. Чим частіше посилання на вашу сторінку миготить в постах сторонніх груп, тим більше з'являється заявок в друзі і передплатників.

Плюси Плюси. Люди схильні довіряти думку живих людей, які діляться своїм досвідом і Лайфхак. Аккаунт у «ВКонтакте» дозволяє завантажувати відео, фото, довгі тексти (лонгріди) і публікувати їх в новинній стрічці, а також ділитися історіями - в цьому плані особистий профіль користувача стає вкрай функціональним інструментом веб-майстра. Природно, кожен вид контенту можна супроводити партнерської посиланням, що є обов'язковою умовою при роботі з партнерськими мережами.

Мінуси Мінуси. Ваша сторінка - це ваш бренд. Якщо у вас виходить «розкрутитися», то доведеться кілька разів подумати перш ніж викладати фото з вечірки або щось, що суперечить загальній тематиці вашого блогу. Ваш аккаунт стає публічним і залежить від очікувань ваших передплатників. Але будьте готові до негативних коментарів з їх боку-навіть якщо вони не будуть засновані ні на яких фактах, вам може бути неприємно. Вчіться взаємодіяти з такими відгуками і реагувати на них гідно.

Бізнес-моделі Бізнес-моделі. Аналогічно YouTube і блог-платформ, найбільш популярні тематики - огляди, розпакування, how-to і тревел. Власник облікового запису виступає в ролі експерта або експериментатора: порівнює моделі користувальницької техніки, розпаковує посилки з Китаю, пробує і оцінює косметику, викладає покрокові кулінарні рецепти чи інструкції по будівництву, ділиться Лайфхак мандрівника і становить туристичні гіди, служить модним гуру для передплатників. Відповідно, партнерські посилання ведуть або на ті товари, про які ви безпосередньо розповідаєте, або на товари, пов'язані з темою аккаунта. Наприклад: робите розпакування товарів з AliExpress - ставите посилання на ці товари; розповідаєте про відпустку - посилаєтеся на найдешевші квитки в цьому напрямку, варіанти готелів, тури, товари для спорту і відпочинку; ведете кулінарний блог - даєте посилання на магазини з посудом і замовленням продуктів.

Як оформити Як оформити. З опису блога має бути зрозуміло, чим займається його власник - про це можна написати в статусі, графі «Діяльність» або «Про себе». Бажано, щоб юзерпік (аватар, зображення) якимось чином були пов'язані з тематикою аккаунта, і при цьому на ньому повинен бути зображений автор каналу. Графи «Світогляд», «Політичні переваги» можуть як притягнути, так і відштовхнути користувачів, так що їх варто заповнювати тільки в тому випадку, якщо ці характеристики якимось чином пов'язані з контентом блога. Наприклад, якщо ви вегетаріанець, а ваш аккаунт присвячений вибору вегетаріанських продуктів (від харчових до косметичних), напишіть про це, щоб привернути лояльну цільову аудиторію. Але якщо ваш акаунт розповідає про новинки цифрової техніки, інформація про вегетаріанство буде зайвою: передплатники будуть або індиферентні до неї, або поставляться негативно (досить згадати про ярлик «будь-вегетаріанець говорить про це при будь-якому зручному випадку»).

Створити паблік (публічну сторінку) або групу Створити паблік (публічну сторінку) або групу. Паблік і групи - різновиду співтовариств по інтересах, в які люди заходять в пошуках корисного контенту та спілкування. Часи, коли популярністю користувалися групи «тих, хто любить перевернути подушку холодної стороною, коли лягає спати», вже давно пройшли. Сьогодні користувачі соцмереж шукають в спільнотах натхнення, цікавого свіжого контенту, відповідей на питання і корисних «фішок». З точки зору функціоналу публічні сторінки і групи відрізняються не сильно - різниця стає видно, коли ми придивляємося до деталей (оформлення, відображення в акаунті передплатника). Ми радимо вибрати публічну сторінку з кількох причин.

По-перше, паблік більше підходить для трансляції своїх думок і контенту, а групи зазвичай створюються для спілкування. По-друге, в паблік можна зробити більш зручну навігацію для передплатників і більш привабливе оформлення (поставити не тільки аватар сторінки, але і обкладинку зверху від основного контенту). По-третє, паблік буде видно в лівому бічному розділі «Цікаві сторінки» у користувача, який на нього підписаний. Щоб вийти на групи, необхідно в персональному акаунті клікнути на «Показати детальну інформацію». Також в паблік користувачі можуть пропонувати свої новини, які будуть публікуватися тільки в разі проходження модерації у адміністраторів, і з дозволу адмінів заливати фотографії в фотоальбоми. У групах можливостей для публікації контенту передплатників набагато більше (вони можуть без модерації розміщувати свої фотографії, записи на стіні, відео), але монетизувати такий контент у власника групи навряд чи вийде. Група може підійти вам, якщо ви хочете створити навколо себе співтовариство людей за інтересами, які могли б вільно ділитися своїми думками та ідеями. Наприклад, співтовариство мам, які шукають вигідні пропозиції і діляться відгуками про товари, які ви пропонуєте їм по партнерським посиланням.

Плюси Плюси. У вас накопичується контент, до якого не тільки можуть повертатися нові і старі користувачі, але і який може відслідковуватися пошуковими системами і приводити вам органічний трафік. Ви можете не тільки заливати відео, але і проводити прямі трансляції (це відноситься і до розпакування, і до відеоуроку формату «Очманілі ручки»), при цьому передплатники отримують повідомлення про початок прямого ефіру - це позбавляє адміністратора від необхідності додаткового інформування аудиторії. Функціональність спільнот «ВКонтакте» не менше, аніж персональних акаунтів: тут є місце і для фотографій, і для відео, і для об'ємних текстів. Сам адміністратор може залишатися інкогніто - досить створити окремий акаунт для питань і спілкування з аудиторією. Ще один приємний бонус - індексація постів, обговорень і фотоальбомів пошуковими системами (контент оптимізується під пошукову видачу аналогічно сайтам). На відміну від персонального аккаунта, тут є можливість збирати статистику по активності передплатників.

Мінуси Мінуси. Активність користувачів в групах з роками падає. З навігацією по контенту доведеться примудритися: в спільнотах немає вкладок, всі пости йдуть підряд однієї стрічкою, так що якщо є важливий пост, потрібно або виносити його в «закреп» (пост закріплюється першим в стрічці), або проставляти хештег таким чином, щоб по ним можна було просто знайти потрібну інформацію. Все ще є проблеми з оповіщенням про нові повідомлення і коментарі до записів, тому доведеться щодня перевіряти, що новенького написали передплатники під вашими постами або в повідомлення вашої групи. Для відстежування нових повідомлень можна винести групу в ліве меню для швидкого доступу, але пуш-повідомлення та оповіщення ви отримувати все одно не будете. Ще одна проблема - необхідність постійного ручного модерації контенту. Звичайно, ви можете виставити фільтр по мінус-словами на публікуються коментарі і пости (наприклад, мат, посилання на поштові скриньки і сторонні сайти), але система не всесильна і не зможе відстежити весь негатив.

Бізнес-моделі Бізнес-моделі. Групи і паблік в партнерських мережах зазвичай працюють за моделлю «знайти вигідну пропозицію» (купони, акції, знижки, Кешбек), або «найцікавіші товари» (незвичайні і забавні з китайських магазинів або вибірки з сегмента моди, краси і здоров'я). Основна цінність таких спільнот для передплатників полягає в тому, що в них агрегируется витримка найвигідніших і цікавих пропозицій: користувачеві не потрібно годинами сидіти на сайті і перебирати їх самостійно, досить зайти в групу і перегорнути стрічку, де вони будуть йти одне за іншим. Товарні категорії тут найрізноманітніші: це і спортивне взуття, і дитячі товари, і онлайн ігри і сервіси, і брендовий одяг. Завдяки різношерстих аудиторії тут можна продати практично все, що завгодно - питання тільки в залученні трафіку.

Як оформити Як оформити. Яскрава аватарка, превью-мініатюра і обкладинка в шапці, що привертають увагу - це необхідний мінімум, який повинен бути в кожній групі або паблік. Розбавити оформлення можна віджетами (персональне привітання або важлива інформація на новій сторінці). В описі групи важливо вказати чим вона займається і при необхідності інформацію по навігації по контенту і меню. Кожен пост необхідно супроводжувати зображенням - так він буде виділятися в призначеній для користувача стрічці. І не забуваємо про роль назви: коротке, ємне, чіпляють і запам'ятовується. Ну і не суперечить умовам оффера: якщо рекламодавець забороняє створювати групи за участю брендового імені в назві, цього робити не варто.

Створити рекламне оголошення Створити рекламне оголошення. Рекламне оголошення може вести на 1) ваш персональний аккаунт, 2) вашу групу / паблік, 3) ваш сайт, 4) сайт рекламодавця. В останньому випадку ця модель монетизації називається «арбітраж», і саме на ній ми зупинимося. В інших випадках рекламне оголошення виступає в якості інструменту для генерації трафіку, який повинен пройти до вчинення дії додатковий крок (ваш сайт, групу, паблік, персональну сторінку) - це ми будемо розглядати докладніше в наступних статтях.

Для створення оголошення необхідно зайти в розділ «Реклама» в лівому бічному меню і на вкладці «Орієнтування» клікнути «Створити оголошення» (кнопка в правому верхньому куті). Тут пропонується вибрати один з шести варіантів: три опції рекламних записів в новинній стрічці і три варіанти рекламних оголошення на сторінці сайту.

Карусель: можливість розмістити кілька фотографій товарів з посиланням на кожен з них Карусель: можливість розмістити кілька фотографій товарів з посиланням на кожен з них. Грубо кажучи, рекламне оголошення буде складатися з декількох карток товарів. Посилання можуть вести як на зовнішні сайти, так і на сторінки «ВКонтакте». В такому форматі добре робити добірки яскравих незвичайних товарів рекламодавця і відразу вести на його сайт.

Універсальна запис Універсальна запис. У ній може міститися текстовий опис, фотографії, відео, картка товару, кнопка із закликом до дії. Тут багато простору для експериментів - такий собі конструктор «збери своє оголошення сам». При використанні креативних відео і гумористичних ілюстрацій працює на залучення передплатників в групу. Щоб з такого оголошення вести користувачів на сайт, необхідно, по-перше, додати кнопку з партнерської посиланням на сайт рекламодавця, а по-друге, вагомий привід - наприклад, розпродаж, знижки на хітовий товар або реліз бренду, якого в цільовому гео ще не було. Без кнопки користувач буде переходити на сторінку автора поста (так, для створення оголошення доведеться потурбуватися про створення групи).

Запис з кнопкою Запис з кнопкою. Варіант з обмеженим функціоналом «універсальної записи» - тут пропонується додати посилання на цільовий сайт (в нашому випадку партнерська посилання на сайт рекламодавця), і для створення оголошення залишиться додати зображення і текстовий опис. Працювати з таким форматом потрібно за аналогією з «Універсальною записом» - шукати у рекламодавця незвичайні товари та значні знижки.

Оголошення-карусель з картками товарів в новинній стрічці Універсальна запис в новинній стрічці: в даному випадку використовується відеоролик і посилання на сайт сервісу Запис з кнопкою в новинній стрічці: текст-опис, call-to-action, банер зі спецпредложением і кнопка «Перейти»

Ці три варіанти рекламних оголошень вимагають наявності групи / паблік, від імені якого буде запущена реклама -Створити таке оголошення від імені персонального аккаунта або анонімно не вийде. Вони будуть розташовуватися в новинній стрічці серед постів груп і друзів, відрізняючись лише позначкою «Рекламна запис». Решта три формату ( «Додаток», «Спільнота», «Зовнішній сайт») спрямовані на просування однойменних майданчиків і візуально виглядають як тизери під лівим боковим меню. Вони складаються з картинки (145 на 85 пікселів), заголовка з 33 символів і опису з 70 символів, а також посилання на сайт. Для них створювати групу не потрібно: достатньо мати акаунт «ВКонтакте».

Оголошення в лівому бічному блоці можуть вести як на групу / паблік (по кнопці підписатися), так і на сторонній сайт

Плюси Плюси. Не потрібно морочитися з об'ємним контентом, для оголошення досить зображення, що привертає увагу, і чіпкою фрази, яка б стимулювала на клік. Є можливість провести A / B тестування, причому зробити це дуже навіть швидко: досить залити два оголошення, які розрізняються лише одним елементом (зображенням, описом, кнопкою), виставити однаковий таргетинг і невеликий бюджет (на тест). Відкрутивши бюджет, можна вибрати те оголошення, яке виявилося більш ефективним, і зарядити на нього основну частину бюджету, або продовжити перевіряти інші елементи реклами. Модерація реклами «ВКонтакте» в середньому займає до півгодини, так що на запуск рекламної кампанії багато часу не буде потрібно. У вас немає зайвого кроку в конверсії, на якому ви можете втратити покупців - ваша майданчик і є канал залучення трафіку.

Мінуси Мінуси. Рекламне оголошення - це не контент, який залишиться «ВКонтакте» і буде перебувати в пошуку (якщо, звичайно, це не пост у вашій групі, а окремо створене оголошення). Як тільки у вас закінчується бюджет, реклама зникає без сліду, і ніякого накопичувального довгострокового ефекту, на відміну від тематичних проектів, у неї немає.

Бізнес-моделі Бізнес-моделі. Головне завдання при роботі в арбітражі - зробити так, щоб все зробили покупку користувачі своєю дією «окупили» все розміщення, кліки та покази, за які веб-майстер заплатив соціальної мережі. Тут є два варіанти: можна заливати рекламне оголошення через рекламний кабінет таргетингу «ВКонтакте», а можна оплачувати розміщення адміністраторам груп безпосередньо (тут можна поторгуватися, попросити знижку за кілька розміщень, але при цьому краще не нахабніти). Спілкуючись безпосередньо з адміністраторами груп, запросите статистику активності користувачів: так ви будете знати ЦА спільноти, годинник, коли вони заходять в групу, їх поведінку.

Так як користувачі не витрачають час на те, щоб детально ознайомитися з пропозицією, через цей канал краще працювати або по ретаргетінгу (пропонувати те, що потенційний покупець уже дивився на сайті рекламодавця), або провокувати на спонтанні покупки (наприклад, замовлення їжі).

Що стосується фінансової сторони питання, тут покупка трафіку відбувається по показам і кліках, але ми радимо вибирати модель CPC. В каталозі програм можна подивитися на показник EPC (дохід зі ста переходів на сайт рекламодавця), порахувати дохід з одного кліка і виставити вартість кліка «ВКонтакте» нижче за це значення (в залежності від рекомендованої і мінімальної ставки, орієнтування, а також бажаного доходу). Але не забувайте, що перші бюджети, швидше за все, ви зіллє на тести, так що не варто розганятися і відразу заряджати всю суму: закидайте на оголошення по 500-1000 рублів і дивіться за його ефективністю. За позитивного результату як тільки ви вийдете в плюс, ви швидко відіб'є «тестові» гроші і почнете заробляти по-крупному.

Як оформити Як оформити. Тут все просто: яскраві зображення, що чіпляють очей, інтригуючі підписи, зрозумілий заклик до дії. І не забуваємо про таргетинг - від нього залежить велика частина успіху оголошення. Він дозволяє не тільки звузити аудиторію до цільової, але і робити креативні оголошення, що чіпляють увагу: «Не знаєте, що подарувати чоловікові на день народження?» (Таргетинг «Друзі іменинників чоловіків», оффер з чоловічим одягом і аксесуарами), «Любителям головоломок» (таргетинг на пользователей приложения «Балда» и «Крокодил», оффер мобильных игр), «Интересуетесь дизайном?» (таргетинг на дизайнеров, офферы с выставками современного искусства, фотостоки и необычная одежда).

Ми б не присвячували «ВКонтакте» окрему статтю, якби в цій соцмережі не було особливостей, яким варто приділити особливу увагу. На що ж варто тут робити упор при роботі з affiliate.

Контент Контент. Ми не втомлюємося ратувати за контент - корисний, потрібний і оригінальний. Хочете переконати користувача - пишіть лонгріди з докладними оглядами. Хочете дати користувачеві тільки найважливіше - робіть вичавлювання, заточену під харатеристики оффера. Не займайтеся словоблуддям там, де це не потрібно - розписувати кросівки в трьох абзацах не має сенсу, досить дати фото, стару + нову ціни, розмір знижки, посилання на сайт магазину. З іншого боку, якщо ви пишете про подорожі, читачам потрібно детально розповісти про свої враження: який готель, вид з вікна, де купувати фрукти, на якому пляжі плавати, де брати авіаквитки, бронювати тури і проживання- однією фотографією себе в купальнику тут не обмежишся. Те ж саме з розпакуванням і оглядами товарів: чим докладніше ви про них розкажете, тим більше переходів і покупок буде по вашим партнерським посиланням.

«Немезида» і «Прометей» «Немезида» і «Прометей». Автори оригінального контенту повертаються у ВКонтакте, і це не може не радувати. Причина цього - програма підтримки видавців за допомогою алгоритмів «Немезида» і «Прометей». «Немезида» охороняє авторські права: тепер спільноти-гіганти не зможуть годуватися копіпастом чужих текстів і ілюстрацій без вказівки авторів з прямим посиланням на них. У разі скарги на злодійство, спільнота буде перевірено модератором і може отримати попередження або більш серйозні санкції - відключення від монетизації. «Прометей» - алгоритм, який просуває пости авторів незалежно від їхньої популярності. Якщо пост або група залучає для користувача активність після публікації унікального контенту, він отримує мітку-вогник і автоматично рекомендується користувачам зі схожими інтересами. «Прометея» може отримати як все співтовариство (на тиждень), так і окремий пост (на добу). Тому робіть більше якісного оригінального контенту і не бійтеся - «ВКонтакте» захистить вас і зробить так, щоб всі знали, хто його автор.

Так «вогником» Прометея відзначаються авторські пости, що набирають популярність Група або паблік теж може отримати «вогник», який виділить її з конкурентів схожої тематики

Слідкуйте за реакцією аудиторії Слідкуйте за реакцією аудиторії. Забороняється відключати коментарі, дивіться на лайки і переходи, експериментуйте з форматами. Це більш яскравий і емоційно забарвлений індикатор якості контенту, ніж знеособлена статистика. Бачачи тих, кому ваші пости подобаються, ви зможете скласти точний портрет аудиторії і більш прицільно її зорієнтувати. І не забувайте спілкуватися з передплатниками: відпрацьовуйте негативні коментарі, обговорюйте контент, прислухайтеся до їхньої думки, влаштовуйте опитування та розіграші.

Оптимізація по SEO Оптимізація по SEO. Раз вже вона є і працює, гріх їй не скористатися. Вставляйте в пости ключові, не забувайте про структурування текстів (розбивку на абзаци і підзаголовки ніхто не відміняв), додайте опис картинок. Адже органічний трафік з пошукових систем - один з найбільш цільових видів аудиторії.

Плануйте Плануйте. Складіть для себе план постинга і дотримуйтеся його. Так ви зможете краще розподіляти свій час, стабільно наповнювати аккаунт свіжим контентом, а користувачі будуть знати, коли чекати від вас нових постів.

Чи не купуйте спамерських пошукових роботів Чи не купуйте спамерських пошукових роботів. Купувати у вас вони все одно нічого не будуть, а за накрутку «мертвих душ» санкції соцмережі можуть бути непередбачуваними. Плюс оцінити відсоток ботів в співтоваристві вже давно простіше простого - якщо ви раптом захочете обмінятися аудиторією по бартеру або продавати рекламу в своєму співтоваристві, ніякої серйозний партнер з вами працювати не буде - контакти роботів йому не потрібні.

Дублюйте контент, щоб захопити аудиторію, яка не перетинається Дублюйте контент, щоб захопити аудиторію, яка не перетинається. Якщо ви створюєте авторський контент, вам слід пов'язати акаунти в соцмережах (YouTube з відео, Instagram з фото, Telegram з текстом). Так ви зможете дістатися до лояльної аудиторії відразу в декількох каналах, готуючи контент тільки для одного з них. Кому-то зручніше читати лонгріди «ВКонтакте», комусь в Telegram - дайте користувачам вибір, де вони можуть познайомитися з вашою творчістю.

Оптимізуйте пости Оптимізуйте пости. Пост, розміщений в стрічці, дозволяє вставити в нього будь-яку кількість посилань, але зображення буде «підтягуватися» по першій з них. Звертайте увагу на ілюстрації до вашого блогу - якщо ви бачите, що картинка не «довантажити» з джерела (з сайту), краще не заливати її окремо, а перезавантажити сторінку з постом і спробувати додати посилання знову - тоді при кліці на картинку користувач буде переходити нема на файл зі знімком всередині «ВКонтакте», а безпосередньо на сайт рекламодавця по партнерському посиланню, а це - можливість поставити свої куки і додаткові пара відсотків до конверсії. Для якісного оформлення тексту і хорошою адаптивної верстки використовуйте « редактор статей », Який дозволяє форматувати текст в читаний вигляд, розмітити абзаци і заголовки, прикріпити медіафайли, додати красиву обкладинку, а також відстежити статистику по публікації: перегляди, репости, відсоток прочитання, доскролли.

Немає мемасам Немає мемасам. Набрати аудиторію на ролики з кумедними тваринами і «жартами за 300» набагато простіше і швидше, ніж на корисні поради та рецепти, адже котиків і посміятися люблять незалежно від статі і віку. Тільки є проблема: на такі майданчики люди приходять не купувати, а посміятися, і конвертуються в продажу вони дуже погано. Тому радимо вам використовувати гумор як доповнення до вашого каналу, щоб урізноманітнити основний контент, але не ставити його на перше місце.

Зручна навігація Зручна навігація. Так як пости «ВКонтакте» йдуть однією стрічкою, користувачеві буде складно в них орієнтуватися, якщо він хоче знайти щось певне. Наприклад, ви ведете групу з оглядами смартфонів «Світ розумних пристроїв», і у вас є огляди і на iPhone, і на Samsung, і на Xiaomi, і багато інших моделей. Скролл і вчитуватися в кожен пост - занадто довго, тому зробіть в меню посилання на сторінки з добірками оглядів на кожну модель. Або зробіть авторські хештег, які не будуть використовуватися в інших групах, а передплатнику допоможуть відразу знайти те, що він шукав (# мір_умних_устройств_samsung або # мір_умних_устройств_iphone, ставте їх до відповідних статей, а пост зі списком тегів винесіть в закреп).

Скорочуйте посилання Скорочуйте посилання. використовуйте « сокращателі посилань », Але стежте, щоб після їх розміщення« ВКонтакте »вони залишалися партнерськими. Якщо ваша партнерська мітка буде зникати з них при переході, вся ваша робота по просуванню піде нанівець.

Таргетір по гео Таргетір по гео. Груп на кшталт «Одяг зі знижками» багато, конкуренція тут висока. Але що, якщо зробити «Одяг зі знижками в Казані»? Вибираєте місто з населенням понад півмільйона, оффер з доставкою в це місто і найвигідніші знижки в цих офферу. Так ви зробите аудиторію більш цільової і потенційно зможете підвищити конверсію. Тільки не забувайте стежити за тим, які гео сам рекламодавець виставляє в якості цільових: якщо ви «прижене» тисячу установок додатка таксі в місто, де всього три таксиста, навряд чи рекламодавець буде радий цьому.

Лейте на бренд, не порушуючи правил Лейте на бренд, не порушуючи правил. У категорії тревел є такий лайфхак: якщо готель не представлений в соцмережі і в Росії в принципі, ви можете спробувати створити групу, присвячену цьому готелю, з відгуками, фотографіями і відстеженням динаміки цін. Так ви не будете «лити» на агрегатори бронювання готелів безпосередньо, але при цьому зможете використовувати брендову назву, яке люди часто шукають в мережі, планую відпочинок.

Менше товаришки Менше товаришки. Не робіть групу, присвячену одному товару, навіть якщо він «на хайп». По-перше, це буде виглядати так, ніби ви хочете «впарити» людині цей товар, по-друге, у вас не буде передплатників (навіщо підписуватися, якщо можна один раз зайти і подивитися, а потім контент змінюватися особливо не буде), в По-третє, ваша група помре разом з модою на цей товар.

Звужуйте тематику Звужуйте тематику. За аналогією з гео, тематику співтовариства або блогу варто звузити: не просто «Подорожі», а «Екстремальний відпочинок» або «Все про відпочинок в Угорщині», не просто «Кулінарія», а «Рецепти італійської кухні» або «Дієтичні страви», не "Заходи в місті», а «Театральні прем'єри» або «Концерти та фестивалі». Шукайте свою публіку, збільшуйте конверсію.

Погоджуйте креативи Погоджуйте креативи. Якщо ви відчуваєте в собі задатки дизайнера і плануєте зробити свої банери або слогани для рекламного оголошення, краще заздалегідь узгодити їх у рекламодавця. Якщо він побачить оголошення вже після публікації і йому здасться, що воно дезінформує користувачів або суперечить політиці компанії, ви можете не отримати винагороди за скоєні дії, так як така реклама може обіцяти ризики для бренду.

Зверніть увагу на те, що «ВКонтакте» постійно удосконалює свої алгоритми і інтегрує нові інструменти: якщо ви хочете зв'язати свою кар'єру веб-майстри з цієї соцмережею, потрібно постійно відстежувати новини та анонси. Так у вас буде шанс одним з перших випробувати нові можливості, що дасть додаткові переваги. І наостанок хотілося б поділитися декількома корисними посиланнями, які на даний момент ще актуальні і можуть допомогти вам стати успішним веб-майстром «ВКонтакте»:

Яка майданчик приходить на розум першої, якщо у веб-майстра немає ні сайту, ні трафіку?
Він дозволяє не тільки звузити аудиторію до цільової, але і робити креативні оголошення, що чіпляють увагу: «Не знаєте, що подарувати чоловікові на день народження?
Але що, якщо зробити «Одяг зі знижками в Казані»?