Як збільшити істотно продаж товару в торгових мережах.

Що таке мерчандайзинг Що таке мерчандайзинг?

Ви, напевно, помічали, що якщо акцентувати увагу покупця на певних марках або видах товару, то можна істотно збільшити їх продаж. Цей ефект і був покладений в основу щодо нового напрямку торгового маркетингу, що отримав назву мерчандайзинг.
Комплекс заходів, вироблених в торговому залі і спрямований на просування того чи іншого товару, марки або упаковки, називається мерчандайзингом.
Мерчандайзинг є останнім кроком для досягнення високого рівня продажів. Мерчандайзинг націлений на просування товарів на точках продажів, і тому дозволяє домагатися як збільшення прибутку клієнта, так і рівня його задоволення від співпраці з компанією.
Результатом мерчандайзингу завжди є стимулювання бажання споживачів вибрати і купити товар.

Які види викладки існують.

Розміщення всередині групи може здійснюватися у вигляді горизонтальної або вертикальної викладки. За зовнішнім виглядом упаковки або самого товару, можна відразу ж визначити до якого, виду викладки він відноситься. Товар треба розташовувати на краю полиці або на гачках, по рівній лінії.

Вертикальний спосіб викладки товарів передбачає розташування однорідних товарів в кілька рядів на всіх полицях метра стелажів зверху вниз. Цей спосіб зручний тим, що забезпечує хороший показ товарів, вільний доступ покупців будь-якого зростання. При вертикальній викладенні необхідно суворе розподіл товару одного виду, від меншого до більшого. Менший розташовується на верхніх полицях, відповідно більший на нижніх. На практиці найчастіше комбінують обидва ці способи, застосовуючи елементи, як горизонтальної, так і вертикальної викладки.

При горизонтальному викладенні необхідно враховувати, що на самій нижній полиці товар повинен розміщуватися великих розмірів або менш привабливий або дешевший. Також горизонтальна викладка передбачає викладку товару зліва на право по серії, по зменшенню обсягу.

Дисплейне викладення (додаткові точки продажу) розміщуються на видимих ​​місцях по руху покупців. Являє собою окремий фірмовий стенд або стійку, не прив'язаний до основної точки продажу цього товару.

Як застосовувати мерчандайзинг для стимулювання збуту.

Спостереження показують, що більшість покупців, потрапляючи в замкнутий простір магазину, починають його обхід, рухаючись справа наліво. Виходячи з цього, має бути продумано розміщення входу в магазин і розміщення самих полиць. Була придумана актуальна доріжка, або «прохід по периметру», де розташовані полки з особливо привабливими товарами, а також розташовуються рекламні новинки і товари, термін життя яких відносно невеликий і які незабаром будуть замінені іншими товарами. Для залучення покупців в центральну частину магазину використовується привабливість і збутової потенціал найбільш ходових товарів (в даній ситуації це може бути побутова хімія або витратні матеріали), які можуть сприяти збільшенню продажу інших товарів, розташованих поруч з ними, але не володіють такою привабливою силою.

Поличне простір необхідно розмістити адекватно продажу і прибутку, принесеної певними марками і їх видами.

Товари можуть розташовуватися на рівні підлоги, рук і очей, вони можуть бути розташовані групами або поодинці, вони можуть бути встановлені на піддонах або представлені навалом. При розміщенні товарів важливо пам'ятати, що око людини легше переходить зліва направо і зверху вниз, як при читанні. Створення відповідної атмосфери в магазині сприяють вільний доступ до товарів, можливість брати товар в руки і вільно з ним звертатися, привабливі рекламні повідомлення, тонка колірна гамма в оформленні магазину.

З цього випливає, що на цих полицях необхідно розмістити більш пріоритетний товар. Ці полки повинні бути уважно відслідковані і постійно заповнені. Крім того, більш зручними для покупців зонами вибору товару є ділянки, розташовані з правого боку по ходу руху. Необхідно оптимально розраховувати кількість товару при розстановці його на торговій площі, торгова площа не повинна пустувати і в будь-якому випадку повинно здаватися, що товару багато, слідуючи незмінним правилом - торгова площа призначена для представлення товару покупцям. Метод самообслуговування динамічний і має момент частою, хаотичною перестановки товару при виборі його покупцем, тому необхідна робота з товаром, постійне вирівнювання товару, заповнення пустот на полицях. Товар в залі і на стелажах повинен іноді міняти своє місце розташування, щоб покупцеві не набридало розташування товару.

Продукція повинна бути викладена або виставлена ​​таким чином, щоб пошук потрібного товару був максимально полегшений. Для цього на полицях необхідно створити видимі блоки по марці, розміром або упаковці.

Важливо регулярно інформувати покупців про новинки, про те, що відбувається в магазині. При викладенні товару всередині групи, необхідно продумати його розміщення на стелажах, враховуючи його розміри, упаковку, колірну гамму (поєднання кольорів при викладенні), сезонність, відмінності в дизайні, фірму - виробник і т.д.

На стелажах неприпустимо мати незаповнені товаром полки. При наявності вільної площі на стелажах, дисплеях, негайно проводиться подсортировка товару, зі складу або з допомогою перестановки іншого товару. Необхідно продумати і зробити його оптимальну перестановку і розміщення його у відділі, так щоб не порушити основні правила викладення товару.

Неприпустимо розміщувати товар, укладаючи його друг на друга, тому що в результаті цього відбувається його псування (крім тих випадків, коли можна викласти у вигляді дисплея-піраміди, прокладаючи кожен ряд).

Мітки: викладення , Мерчандайзер , мерчендайзинг , Мерчендайзинг в торговельних мережах , основи мерчандайзингу

Що таке мерчандайзинг?