Як зменшити розмір файлу JPG без втрати якості

 1. Як зменшити розмір файлу Jpg - трохи потрібної теорії
 2. Як стиснути зображення: практикум в графічних редакторах
 3. Стиснення зображення в Paint
 4. Зменшуємо розмір зображення в Photoshop
 5. Кращі програми для стиснення. пакетна обробка
 6. Стиснення зображення в онлайн сервісах
 7. Обробка малюнків в Mac OS
 8. висновок

Доброго часу доби

Доброго часу доби! Якщо у Вас, сотні мегабайт в невеликій папці з фотками? Або ж картинки відправляються поштою більше 10 хвилин, навіть при пристойній швидкості інтернету? Або ось так, для відправки архіву фотографій на флешку потрібні півгодини? Ласкаво просимо в потрібне місце, в статті я розповім, в якій програмі і як зменшити розмір файлу JPG без втрати якості.

Стиснути зображення - нескладна наука. Можна зменшити всі картинки в одній папці скопом, за один раз, це називається пакетної обробкою. Або обробляти кожне зображення окремо. Про ці способи і поговоримо.

Як зменшити розмір файлу Jpg - трохи потрібної теорії

Відносно формату JPG (і його різновиди JPEG), є 3 способи зміни розміру файлів. Розмір PNG, BMP, GIF і інших графічних форматів можна регулювати лише першим методом.

 1. Зменшення дозволу картинки (кількості пікселів) без втрати якості;
 2. Зниження якості без зменшення дозволу;
 3. Одночасне зниження і дозволу, і якості.

Будь-яка фотографія - набір пікселів. У сучасних фотоапаратів їх число перевищує 2-4 тисячі по горизонталі і вертикалі. Це багато, від такого дозволу і «розростаються» мегабайти. Поліпшується чи при цьому якість зображення? Практично немає, особливо у непрофесійних фотографів при повсякденному зйомці. Так як змінити дозвіл фотографії можна практично безболісно для якості, багато хто використовує саме цей спосіб для того, щоб зменшити зображення.

Про найзручніших способів я Вам обов'язково розповім в замітці, Вам залишиться тільки вибрати відповідний саме Вам.

Про найзручніших способів я Вам обов'язково розповім в замітці, Вам залишиться тільки вибрати відповідний саме Вам

Стиснувши зображення в 2 рази (на 50%, в термінах графічних редакторів), ми зменшимо його площа (і обсяг!) В 4 рази, шкільна геометрія на практиці.

Логічно зменшити кількість точок, щоб знизити розмір фотографії - і не помітити змін в якості.

Альтернативний варіант для файлів JPG, залишити дозвіл зображення вихідним, але дозволити комп'ютеру знизити якість. Деяка розмитість, згладжування або нечіткість цілком припустимі. Можна вважати, що якість стиснення в графічних редакторах приблизно таке:

 • 100% - стиснення малюнка відсутня;
 • 90% - настройка за замовчуванням в багатьох програмах - мінімальне стиснення;
 • 80% - більш глибокий ступінь: файли стискаються досить сильно;
 • 70% - все ще прийнятна втрата якості, але в межах розумного;
 • 50% і нижче - кардинальне зниження зовнішнього вигляду малюнка, помітне неозброєним поглядом.
до змісту ↑

Як стиснути зображення: практикум в графічних редакторах

Експериментувати будемо з цим «натюрмортом»: звичайна телефонна фотка, яка не претендує на художність, скоріше - класу «страшно показати», але для сімейного архіву підійде.

Технічні деталі: формат JPG, здатність 2560 на 1920 пікселів, вага файлу-исходника - неприйнятні 2,44 Мб. Перед тим, як стиснути фотографію, рекомендуємо скопіювати її в окрему папку, щоб не втратити малюнок в ході процесу стиснення.

Вихідний файл: 2,44 Мб, з розширенням 2560 × 1920 пікселів

до змісту ↑

Стиснення зображення в Paint

Даремно цей стандартний графічний редактор з комплекту Windows вважають несерйозним інструментом. По-перше, в ньому дуже цікаво і корисно навчати «чайників» азам ПК-грамотності, по-друге, він є скрізь і завжди - і, коли на комп'ютері не встановлена ​​більш потужна програма для роботи з графікою, його можливості виручать не раз.

По-перше, в ньому дуже цікаво і корисно навчати «чайників» азам ПК-грамотності, по-друге, він є скрізь і завжди - і, коли на комп'ютері не встановлена ​​більш потужна програма для роботи з графікою, його можливості виручать не раз

Відкриття исходника в Пейнт: кількість точок приголомшує, але їх число зовсім не означає красу або якість. Масштаб: 100%.

Щоб відкрити зображення в Paint, потрібно клацнути по файлу правою кнопкою і вибрати «Редагувати».

Цей редактор не дозволяє вручну налаштувати рівень стиснення JPG, але, по відчуттях, встановлює його приблизно на 80%. Досить перезберегти файл, щоб замість вихідних 2,44 Мб отримати 1,83 Мб. На око рівень якості залишилося практично тим же.

На око рівень якості залишилося практично тим же

Зображення стислося до 1,83 Мб після пересохраненія в Paint за 2-3 кліка і 10 секунд.

В арсеналі Paint є спосіб зменшити розмір картинки в пікселях. Це кнопка «Змінити розмір» (Resize). При її натисканні випадає діалогове вікно, де пропонується ввести нові розміри по горизонталі / вертикалі в процентах від початкової кількості точок.

Виберемо 50 на 50: у 2 рази менше довжини і ширини означають площа, меншу в 4 рази. До речі, дозвіл потрібно міняти однаково з обох вимірів, інакше картинка деформується.

Функція «Змінити дозвіл картинки» стандартна в більшості графічних редакторів, від примітивного Пейнт до монструозного Photoshop.

Результат - 616 кілобайт. Малувато для сімейного архіву, але - відмінно для публікації на сайтах. Без лупи різниця з ісходником ледь помітна.

616 кілобайт при вирішенні 1290 × 960 px.

Відзначимо, що 0,6 мегабайт вийшло не тільки в результаті зміни дозволу, а за допомогою «комбінованого» методу - розмір зображення в Paint коригується ще й зниженням якості JPG на величину близько 85%. Змінити значення параметра compress в потрібну сторону неможливо. Пейнт робить це на автоматі.

до змісту ↑

Зменшуємо розмір зображення в Photoshop

Цей потужний редактор можна використовувати для описуваних завдань. Але це як перевозити пакет з продуктами не в легковому автомобілі, а викликати «Камаз». Photoshop - надлишково потужна програма для такої простої мети, як зменшити вагу фотографії.

На відкриття цієї програми і збереження в ньому файлу піде значно більше часу, ніж на саме стиснення. Проте, щоб наша інструкція була повною, опишемо і то, як стиснути картинку в Фотошопі.

Відкривши файл в редакторі Photoshop, слід вибрати розділ «Зображення», в ньому клікнути на пункт «Розмір зображення». Як показано на зображенні нижче.

Відкриється діалогове вікно, де можна вручну задати висоту і ширину малюнка. Кнопка ОК - зберігаємо файл. Цей же діалог викликається гарячими клавішами «Ctrl + Alt + I», швидке збереження результату, поєднання клавіш- «Ctrl + S».

Другий спосіб зменшити розмір файлу картинки або фото, це застосувати якість при збереженні. Те що вважаєте за відповідним для Вас. Давайте я покажу на прикладі як це зробити.

Відкриваєте photoshop, далі клікаєте на меню «Файл» вибираєте «Зберегти для Web ...» або використовуєте поєднання клавіш «Alt + Shift + Ctrl + S», як Вам буде зручно.

» або використовуєте поєднання клавіш «Alt + Shift + Ctrl + S», як Вам буде зручно

У Вас повинно відкритися вікно з настройками збереження зображення, в потрібному якості і форматі. Я буду продовжувати мучити свою фотографію з песиком. Нагадаю, розмір файлу рівно 2.44 Мб, подивимося що можна з нього вичавити.

Вибираєте зверху - 4 варіанти. Дивіться на зміни якості при компресії, Ви можете рухати зображення, попередньо його переглядаючи.

Зверніть увагу, Зліва з верху - Исходник, далі йдуть вже з стисненням.

Якщо подивитеся на другий варіант, якість не змінилося, а вага зображення зменшився до 1.6 мб, при виборі якості 72. Цілком придатна картинка для зберігання або надсилання поштою.

Перёд збереженням можна також виставити розмір зображення. Яке потрібно Вам. І натиснути зберегти, вибрати шлях для запису і все готово.

І натиснути зберегти, вибрати шлях для запису і все готово

до змісту ↑

Кращі програми для стиснення. пакетна обробка

Paint під рукою завжди, але дуже примітивний. Фотошоп надлишково громіздкий і неповороткий. Які програми краще підійдуть, щоб стиснути JPG? Хороші переглядачі-переглядач, вони ж - менеджери зображень! Їх гідність - підтримка пакетного стиснення: одночасної обробки всіх або декількох вибраних файлів в будь-якій папці замість ручного зміни малюнків по одному.

ACDSee, XnView і IrfanView: лише трійка з численних програм для стиснення картинок всім скопом. Безкоштовна, але цілком працездатна версія є навіть у наскрізь комерційного «ЕйСіДіСі». Якщо програма не русифікована, слід запам'ятати слово Compress - «Стиснення». Розберемо технологію пакетного стиснення на прикладі графічного оглядача XnView.

Відкривши один з файлів в цільової папці, клацнемо по ньому двічі. Відкриється вікно-Файлер з прев'юшки всіх зображень.

Відкриється вікно-Файлер з прев'юшки всіх зображень

Переглядач і редактор XnView каже, що 9 файлів займають майже 20 Мб. Непорядок!

 1. Виділивши всі файли разом (Ctrl + A, або мишкою), вибираємо «Пакетна обробка» - кнопка виділена зеленої рамкою.
 2. У вкладці «Перетворення» є параметр «Зміна розміру» - нам туди.

  Вкладка пакетних перетворень в XnView: зверніть увагу на десятки способів одночасної швидкої редакції картинок.

 3. Зручно задати новий розмір у відсотках від оригіналу, натиснувши на галочку «Зберігати пропорції». Для прикладу скористаємося значенням 70% (це зменшення площі, а не ступінь компресії).
 4. Кнопка «Виконати» змусить файли стискатися. Кілька секунд, і ...

  ... Ті ж 9 фото, чий загальний розмір становить менше 5 Мб. Програма змогла скоротити файл-зразок до 800 кілобайт.

В арсеналі переглядачів присутні і функція «Стиснення JPEG» без зниження дозволу.

до змісту ↑

Стиснення зображення в онлайн сервісах

Хоча мати під рукою програму для зміни розміру графічного файлу - зручно і правильно, можна скористатися для цього завдання численними онлайн-сервісами.

Принцип дії повністю схожий з роботою класичних ПК-додатків: або стиснення, або зміна розміру, або - обидва дії відразу. Всі параметри налаштовуються.

Недолік online-методики - в необхідності пересилання спочатку великого файлу: цей процес займає деякий час. Веб-сервіси для стиснення зазвичай безкоштовні, але потрібно і завантажити результат назад на ПК.

Трата часу виправдана, якщо кількість зменшується файлів не перевищує кілька штук в місяць. Конкретні рекомендації? Будь ласка, ті онлайн сервіси якими користуюся сам.

до змісту ↑

Непоганий зарубіжний сервіс, без зайвих налаштувань. Сервіс все зробить за Вас, тільки вкажіть місце на ПК для завантаження картинок, після чого процес стиснення почнеться автоматично.

Посилання на сервіс: http://tinyjpg.com

com

Попереджу відразу, на сайті для незареєстрованих користувачів є обмеження по стисненню - 20 зображень з максимальним об'ємом 5 Мб.

По завершенню процесу, є можливість завантажити одним архівом всі файли або ж по одному, як Вам буде зручно.

до змісту ↑

Якщо будете використовувати даний сервіс, то на ньому можна змінити як розмір самого зображення, а так само стиснути сам файл з виставленням потрібної якості. Про те, яка якість прийнятно, я писав на початку статті.

Змінити розмір зображення | Стиснути jpg онлайн

Один з безкоштовних онлайн-сервісів.

Обидва сервіси дозволяють не тільки пограти з розмірами і якістю, а й редагувати картинки. Присутній докладна довідкова система. З якої раджу ознайомитися перед використанням.

В інших операційних системах, включаючи мобільні, принципи і настройки компрес-технологій такі ж.

до змісту ↑

Обробка малюнків в Mac OS

Давайте розглянемо процес роботи з зображеннями на Mac, наприклад, малюнки відмінно стисне стандартний додаток «Перегляд»: установка додаткового ПЗ ні до чого, навіть для пакетної обробки. Програма «Перегляд» на Маке знає, як змінити розмір відразу декількох фото.

Вибираєте одне, або декілька зображень, відкриваєте їх в перегляді, далі вибираєте Інструменти> Налаштувати розмір, і заповнюєте потрібні значення. І зберігаєте.

І зберігаєте

до змісту ↑

висновок

Рекомендуємо поекспериментувати зі стисненням картинок самостійно - при цьому попередньо скопіювавши їх в тестову папку, щоб не втратити важливі фото. Після 3-4 спроб ви на практиці зрозумієте, як зменшити розмір зображення оптимальним чином, з найбільш підходящими параметрами компресії, ширини і висоти.

Наші рекомендації про те, як зменшити розмір файлу JPG:

 1. Встановити і використовувати повсякденно будь-який якісний менеджер графічних файлів.
 2. Забути про Фотошопі: це занадто потужний і неповороткий редактор для таких простих завдань.
 3. Використовувати онлайн-сервіси лише коли під рукою немає інших способів - а для одиночних файлів користуватися Paint'ом.

Дисклеймер: жодна собака в ході художніх і програмних експериментів не постраждала. :)

Якщо у Вас, сотні мегабайт в невеликій папці з фотками?
Або ж картинки відправляються поштою більше 10 хвилин, навіть при пристойній швидкості інтернету?
Або ось так, для відправки архіву фотографій на флешку потрібні півгодини?
Поліпшується чи при цьому якість зображення?
Які програми краще підійдуть, щоб стиснути JPG?
Конкретні рекомендації?