Як знизити (оптимізувати) пінг

 1. Як це працює? Що за скрипт щодо зниження пінгу такий?
 2. Де взяти і як користуватися скриптом для зниження пінгу?
 3. Кілька слів для холіварщіков або ще трохи про пінг і про те, як це працює
 4. Післямова

Доброго часу доби, дорогі друзі, знайомі та інші особистості. Сьогодні ми поговоримо про досить специфічною штуці, а саме, про зниження затримки, тобто пинга в різних іграх (зокрема, це частково може бути корисно звичайним користувачам в деяких ситуаціях).

Відома проблема у всіх гравців, які проводять свій час за онлайн-іграми (wow, cs, lineage і будь-які інші) - це високий пінг. Точніше кажучи, навіть якщо він не дуже високий, таки все одно всім хочеться його знизити, бо чим менше пінг, тим краще, плавніше, якісніше й адекватної протікає гра і будь-які в ній дії.

Що це взагалі є? Пінг - це не що інше, як час, витрачений на передачу пакету інформації в комп'ютерних мережах від клієнта до сервера і назад від сервера до клієнта. До речі, тут є деяка плутанина термінології, бо це час називається не пінгом, а лагом або, власне, затримкою (англ. Latency - відставання, затримка, запізнювання, він же лаг) і вимірюється в мілісекундах. Лаг пов'язаний зі швидкістю з'єднання і завантаженістю каналів на всьому протязі від клієнта до сервера. Пінг ж трішки інше. Але не буду розбивати зараз уявлення про термінологію, нехай буде за традицією - пінг і пінг.

Так ось, можна провести ряд змін в реєстрі, які дозволять часом, в деяких випадках, істотно знизити Ваш пінг практично у всіх онлайн-іграх і додатках, що використовують TCP -Протокол, а так само в ряді інтернет-додатків і всього, що з ними пов'язане.

А можна обійтися і без реєстру. Як все це зробити?
Давайте подивимося.

Увага! Нижчезазначених методика працює не у всіх і не завжди. Вона залежить від різних факторів, будь то Ваш провайдер інтернету, пропускна здатність каналу, тип і різновид гри / програми, версія системи, тип підключення і інших чинників.

Щоб не лазити довго і наполегливо за реєстром і нічого самим не нашкодити, власне, розумними умільцями зроблений скрипт, який робить все зміни в автоматичному режимі. Навіть, якщо Ви вважаєте, що існуючий у Вас зараз пінг цілком прийнятний, все одно рекомендую скористатися оним скриптом, бо гірше явно не буде, а ось краще - напевно! Втім, скрипт можна відкрити і подивитися, що за зміни він робить (до речі, їх же проробляють деякі оптимізатори).

До слова, як і говорилося в попередженні вище, таки скрипт (як і настройки) актуальний не для всіх з'єднань, а тому у кого-то може не працювати, тобто пінг залишиться колишнім. Однак спроба не тортури. Як правило, оно найбільший ефект надає на системи із середньою і високою пропускною здатністю каналу.

Як це працює? Що за скрипт щодо зниження пінгу такий?

Щоб було зрозуміліше, наведу забавний діалог між сервером і комп'ютером з офіційного сайту скрипта (у всякому разі, такий там колись був, але як зараз - не пам'ятаю):

До застосування Leatrix Latency Fix:

 • Сервер: «Так, комп'ютер, відправив тобі пакет з даними. Отримав? »
 • Комп'ютер: «...»
 • Сервер: «Ну, давай, відповідай, мені цілий день тебе чекати?»
 • Комп'ютер: «...»
 • Сервер: «Гаразд, проїхали, ось тобі ще один пакет. Отримав? »
 • Комп'ютер: «Ага, отримав, і попередній пакет теж, спасибі».
 • Сервер: «А чого ж відразу не відповів?»
 • Комп'ютер: «Ось так я налаштований за замовчуванням, вибачте».

Після застосування Leatrix Latency Fix:

 • Сервер: «Так, комп'ютер, відправив тобі пакет з даними. Отримав? »
 • Комп'ютер: «Ага, йшли наступний!»
 • Сервер: «Ух, швидко ти! Лови наступний. Отримав? »
 • Комп'ютер: «Так, давай ще!»
 • Сервер: «Ого! Швидкий ти. Лови! »
 • І так далі.

Жарти жартами, але скрипт, скажімо так, «прибирає» таймер затримки в Windows на обробку пакетів (зроблений нібито з метою дати системі обробити прийшов сегмент даних і тільки потім відповісти, отриманий він), а тому підтвердження про отримане пакеті висилається відразу ж для кожного сегмента, який був, власне, прийнятий. Зокрема, оно змінює всякі там типові розміри пакетів і все, що з оним пов'язано. Перераховувати, в загальному, можна пристойно.

У сукупності всяке таке інше призводить до значного скорочення затримки на пересилку і обмін інформацією між комп'ютером і сервером. Таким чином і знижується пінг.

Де взяти і як користуватися скриптом для зниження пінгу?

Штука она повністю безкоштовна, проста в управлінні і взагалі всіляко зручна, нехай і не підтримує російську мову.

Підтримуються всі операційні системи Windows, починаючи з XP:

 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows Vista (SP1 або вище)
 • Windows XP (SP3)

І все битности (x64, x32), тобто з розрядністю як такої начебто теж проблем немає.

Завантажити можна, наприклад, по цьому посиланню . Зокрема, можна взяти з сайту розробника .

Що стосується установки, то там нічого складного немає. Для цього, власне, розпакуйте завантажений архів і запустіть відповідний. exe -файлік:

І натиснути в кнопочку «Install«:

Далі буде необхідно перезавантажити комп'ютер (обов'язково
Далі буде необхідно перезавантажити комп'ютер (обов'язково!) І перевірити результат.

До слова, можливо буде потрібно установка .NET Framework. Хоча я б навіть сказав, що не «можливо», а «обов'язково» рекомендується встановити.

Для видалення програми для оптимізації пінгу, власне, повторно запустіть файл і натисніть ..

Для видалення програми для оптимізації пінгу, власне, повторно запустіть файл і натисніть

..на кнопку «Remove» (див.вище). Якщо ж у Вас спочатку світиться кнопка «Remove«, але скрипт Ви ніби не ставили, то це означає, що в системі вже проведені необхідні настройки (власне, скрипт просто змінює параметри реєстру для оптимізації відповідних протоколів і нюансів).

Кілька слів для холіварщіков або ще трохи про пінг і про те, як це працює

Для любителів сперечатися, що, мовляв, ніяких скрипти не допоможуть і все таке, я розповім трохи про основи формування пинга / лага / затримай, щоб у Вас було розуміння, як взагалі працює все це. Щоб я весь час не писав один і той же термін в трьох словах, тобто у вигляді: «пінг / лаг / затримка», давайте відразу з Вами домовимося, що використовуючи одне з цих слів я маю на увазі і два інших, тобто фактично вони повністю рівнозначні (про що я писав на самому початку статті) і означають час, витрачений на передачу пакету інформації в комп'ютерних мережах від клієнта до сервера і назад від сервера до клієнта.

По суті лаг (він же, повторюся, пінг) складається (формується) з трьох частин, а зовсім не з однієї, як прийнято вважати більшістю, а саме з: клієнтського + проміжного + серверного. Пару слів про те, що означає кожен з них.

 1. Лаг локальний (клієнтський), тобто на стороні користувача, виглядає так:
  • комп'ютер клієнта отримує пакет
  • обробляє
  • відповідає, що він його отримав
  • відправляє у відповідь пакет
  • чекає відповіді про отримання відповідного пакета.

  Сумарно витрачений на це весь час і є наш клієнтський лаг.

 2. Лаг проміжний, тобто, так би мовити, лаг між користувачем і сервером. Ця затримка являє собою час ходу і обробки пакета інформації на всіх проміжних пунктах (чим сильніше видалений сервер, тим більше проміжних елементів (всяких маршрутизаторів, хабів та іншого добра) займаються обробкою і пересиланням пакета далі), тобто це є не що інше, як затримка на проходження проводів і проміжного обладнання від порту абонента до порту сервера.
 3. Лаг серверний, тобто все те ж саме, що і у клієнта, тільки вже на самому сервері. Затримка знову ж через те, що сервер теж поки отримає, поки обробить, поки відповість, що отримав .. Проходить час.

Звідси відразу ж перше питання, яке виникає при установці скрипта: яким чином він збирається знизити залишилися два пинга і вплинути хоч якось не тільки на ситуацію з інтернет-каналом, а й на сам сервер, тобто як взагалі будуть усуватися і виправлятися всі три складових лага? Відповідь проста: ніяк. Скрипт займається тим і тільки тим, що, наскільки може, виправляє перший лаг, а саме лаг на стороні клієнта (тобто у Вашій операционке, локально на Вашому комп'ютері), який, як виявилося, буває часом більш ніж вагомим. Як скрипт це робить? Досить легко.

Справа в тому, що є два типи пакетів: TCP і UDP. Говорячи просто, перший тип пакетів - це пакети з відповіддю про отримання (див. Діалог між сервером і комп'ютером, що я описав вище). Другий - без. В іграх (і інших додатках), що використовують переважно UDP- пакети, скрипт нічого толком зробити не може. Зате у випадку з TСP - цілком. Якщо до установки скрипта комп'ютер отримував пакет, аналізував його, малював, потім давав відповідь про отримання (а в цей час прилетіло ще з десяток нових пакетів, як би «встають» в «чергу»), то після установки комп'ютер спочатку дає відповідь сервера про отриманні, а вже потім займається всім іншим.

Післямова

Ось така ось цікава штука для зниження пінгу.

Як це працює?
Що за скрипт щодо зниження пінгу такий?
Де взяти і як користуватися скриптом для зниження пінгу?
Що це взагалі є?
Як все це зробити?
Як це працює?
Що за скрипт щодо зниження пінгу такий?
Отримав?
Отримав?
Отримав?