Як зробити перелинковку на сайті

З поняттям перелинковки і її значимістю вебмастера і фахівці з просування сайтів добре знайомі. Під цим терміном мають на увазі проставляння внутрішніх посилань, які ведуть з одних сторінок ресурсу на інші, для того, щоб передати більшу вагу найбільш значущим сторінках сайту. Все логічно і зрозуміло. Але вже безпосередньо при роботі з сайтом виникає багато питань і перший з них: "Як зробити грамотну перелинковку?"

У цій статті ми розберемося в особливостях правильної перелинковки сторінок сайту.

Перелінковка сторінок: погляд користувача

Для користувача грамотно пов'язані між собою сторінки сайту дають можливість швидко орієнтуватися по сайту, це економить час відвідувача під час пошуку потрібної інформації, правильна перелінковка здатна утримати відвідувача на вашому сайті , Зацікавити його на переходи на нові сторінки ресурсу.

Перелінковка сторінок: погляд пошукового робота

Для роботів пошукових систем також важлива навігація на сайті, так вони отримують уявлення про структуру сайту. Внутрішні посилання входять в анкор-лист ресурсу, який формують боти, посилання також визначають статичну вагу сторінок (віц). Провести аналіз і змоделювати перелинковку можна за допомогою програми PageWeight.

Грамотна перелінковка максимально відповідає таким вимогам:

Зручна навігація з мінімумом рівнів вкладеності для сторінок сайту Зручна навігація з мінімумом рівнів вкладеності для сторінок сайту. Дуже добре, якщо будь-яка сторінка сайту не далі 2-3 кліків від головної.
Грамотний розподіл статичного ваги: ​​значущі для просування сайту сторінки повинні бути найвагомішими.
По самому тексту посилання на сторінці повинен бути зрозумілий сенс контенту на акцептор, тобто користувачу повинно бути ясно, куди він перейде по посиланню і про що дізнається на сторінці сайту, куди здійснює перехід.

В ідеалі будь-яка сторінка ресурсу знаходиться не далі, ніж в 2-3 кліки від головної, адже чим більше рівень вкладеності, тим менше уваги звертають на сторінку через її важкодоступність. При грамотній навігації на сайті в принципі не існує сторінок, на які неможливо потрапити, при переходах по внутрішнім посиланням.

При грамотній навігації на сайті в принципі не існує сторінок, на які неможливо потрапити, при переходах по внутрішнім посиланням

Досить простий спосіб для гарної навігації по сайту - це розмістити на сайті меню розділів і підрозділів з посиланнями на інформативно важливі сторінки.

На складних і великих сайтах важливо використовувати прийоми "хлібні крихти" і "хмара тегів". І тоді всі сторінки будуть не далі 3-х кліків від головної. У зворотному випадку при ігноруванні правил перелинковки великому рівні вкладеності можна досить довго чекати, поки проиндексируется сторінки сайту.

Логічно, що найбільш значущі сторінки для сайту повинні мати володіти найбільшою вагою.

За допомогою перелинковки легко перенаправляти статичну вагу на той чи інший розділ сайту За допомогою перелинковки легко перенаправляти статичну вагу на той чи інший розділ сайту.

Куди направляти вагу визначає те, під запити якого типу ви просуваєте сайт.

Якщо це високочастотний і висококонкурентний запит, краще оптимізувати під нього головну сторінку сайту, тому що вона зазвичай має максимальний внутрішнім статичним вагою.

При середньо частотних запитах оптимально просувати сторінки другого рівня вкладеності, на них можна ставити посилання з головної та інших внутрішніх сторінок для збільшення статичного ваги розділів.

Грамотно посилаючись на сторінки третього рівня вкладеності з основних розділів і головної сторінки можна оптимізувати під нізкочастнотние запити.

Зрозуміло, що посиланнях, які ставляться на обнародувано сторінки, слід прописувати в анкорі ключові для даної сторінки слова. При цьому правильно буде на кожну посилання використовувати ключове слово в різних відмінках, складати анкор різних типів .

Не варто забувати, що не тільки зовнішні, але і внутрішні посилання повинні складатися з унікальними анкорами. Це багато в чому посприяє просуванню сайту по низькочастотних запитах без зайвих витрат.

повернутися

Але вже безпосередньо при роботі з сайтом виникає багато питань і перший з них: "Як зробити грамотну перелинковку?