Як зробити сторінку помилки 404

Сергій Сироїжкін Копірайтер

Існує кілька варіантів виникнення помилки 404 на сайті:

  • Сторінка була вилучена вами або перенесена на іншу адресу, але пошукові системи ще не провели переіндексацію;
  • Користувач помилився при введенні посилання;
  • Посилання не вірна (бита посилання).

У таких випадках веб-сервер повертає помилку 404 (Not Found), яка означає, що документ не знайдений. Щоб, отримавши таку помилку, користувач відразу не втік з вашого сайту, використовуються кастомниє сторінки 404. Ви самі можете створити таку сторінку і управляти її вмістом.

Налаштування помилки 404, тобто відображення певної сторінки при виникненні помилки "Not Found", проводиться в файлі .htaccess (який знаходиться в корені вашого сайту). Для цього потрібно прописати наступний рядок:

ErrorDocument 404 /nubex404.html

Тут /nubex404.html - це відносний шлях до вашої сторінці 404 (щодо кореневого каталогу сайту).

Отже, тепер потрібно розібратися, як створити сторінки 404. Налаштування 404-сторінки повинна здійснюватися, слідуючи наступним правилам:

  • Оскільки помилка може виникнути в будь-якому місці сайту, потрібно використовувати абсолютні шляхи для посилань, зображень (http://nubex.ru/404.png), або відносні шляхи щодо кореневого каталогу (/404.png). Це дозволить коректно відображати графічні елементи і елементи навігації на сторінці помилки.
  • Дизайн сторінки повинен бути зручним і привабливим, адже мета використання своєї 404-сторінки - не злякати користувача, а утримати його.
  • Сторінка повинна відповідати на питання користувача "І що мені тепер робити?". Тобто на сторінці рекомендується дати чіткі інструкції для користувача.
  • Стилі і картинки бажано включати в HTML-код, щоб мінімізувати число запитів.

На цій сторінці ви можете запропонувати користувачеві скористатися пошуком на сайті, перейти на головну сторінку, або просто розважити його. Не забудьте нагадати відвідувачу, щоб він перевірив правильність написання адреси посилання.

Також можна на сторінці 404 вивести спеціальні пропозиції, акції тощо, тобто перетворити сторінку помилки в своєрідний Landing Page.

У конструкторі сайтів "Нубекс" є можливість показати користувачеві красиву сторінку з помилкою 404.

Сторінка повинна відповідати на питання користувача "І що мені тепер робити?