Як зупинити спам зворотні посилання від руйнування вашої репутації Google

 1. 1. Чому я піклуюся про спам-зворотні посилання?
 2. 2. Звідки беруться ці спам-зворотні посилання?
 3. 3. Що робити, якщо на моєму веб-сайті є зворотні посилання зі спамом?
 4. 4. Як визначити спам-зворотні посилання, які має мій веб-сайт?
 5. Спосіб №1. Виявляйте низькоякісні веб-сайти, які посилаються на вас.
 6. Спосіб №2. Ідентифікуйте спам-якірні тексти.
 7. 5. Як відхилити погані зворотні посилання від Google?
 8. Нижня лінія

Давайте грати в асоціацію слів! Яка перша річ приходить на думку, коли ви чуєте слово «пінгвін»?

Якщо ви думаєте про милу, нелітаючий птах, то з вами нічого поганого, поздоровлення. Але якщо ви негайно подумали про схеми посилань, спам-зворотні посилання та штрафи Google, то ваші смаки дуже… єдині. Це означає, що ви працюєте в SEO! Не соромтеся бути трохи гордими.

Тим не менш, я дізнався, що навіть якщо люди можуть відрізнити пінгвіна від Penguin, вони часто не можуть зупинити спам-зворотні посилання від пошкодження їхнього веб-сайту. Це тому, що ми схильні думати, що кожна нова зворотна посилання є гарною.

На жаль, це не так. Ось чому я хочу говорити про погані зворотні посилання, як вони можуть зашкодити вашим рейтингам, і що ви можете зробити, щоб зупинити їх.

1. Чому я піклуюся про спам-зворотні посилання?

Я знаю, що ви думаєте. Щоразу, коли ми отримуємо нову зворотну посилання, ми робимо невеликий крок на шляху до кращої позиції пошуку. Чим більше, тим веселіше. Зворотні посилання повинні бути великими, чи не так?

Неправильно. Ну, принаймні, не зовсім правильно.

Ось річ. Деякі зворотні посилання настільки неприємні, що вони можуть кинути тінь на весь ваш профіль, який ви так довго будували. Ця тінь може врешті-решт призвести до покарання Google.

Не всі зворотні посилання створені рівними. На зворотній стороні SEO, щось називається спам , яка в основному є посиланням на вашу сторінку, розміщену на незрозумілому веб-сайті, який має якийсь випадковий, непристосований текст.

Не добре для вашого зображення, чи не так? Це те, про що думає і Google.

Такі погані зворотні посилання зазвичай походять від дешевих концертів Fiverr, спаму з коментарями Scrapebox або мережі посилань.

У багатьох випадках, якщо ви виявите, що багато китайських (.cn) або російських (.ru) доменів раптово пов'язуються з вашим веб-сайтом, це може (і, ймовірно, буде) бути хорошим показником низькоякісних зворотних посилань.

Тут важлива кількість. Там упевнений, що кілька спам-зворотних посилань для вашого сайту вже. Але якщо їх занадто багато, це буде виглядати так, як ви намагаєтеся використовувати тіньову тактику SEO, щоб маніпулювати своїми рейтингами.

В результаті, Google може вжити заходів проти вас. Саме вони створили алгоритм Google Penguin. Якщо бореться з поганими посиланнями і, в цілому роблячи інтернет краще місце, це може зруйнувати ваш сайт на цьому шляху.

Sidenote! (ще кілька речень нудних історичних даних).

Ви, напевно, дивуєтеся, звідки йде все це хороше / погане зворотне посилання.

Ви бачите, з першого дня SEO, зворотні посилання були сильним рейтингом сигналу для пошукових систем. Власники сайтів намагалися отримати якомога більше з них, щоб виграти цей ралі SEO.

Ось коли всі тіньові зв'язки будівлі з'явилася тактика.

Блогери заважають розміщувати посилання на свої веб-сайти в найрізноманітніших місцях - на форумах, у будь-якому місці розділів коментарів, на сайтах посилань на ферми (які існують виключно з метою розміщення на них усіх типів посилань) або в каталогах посилань.

У певний момент Google сказав "достатньо" для цієї маніпуляції.

У 2012 році вони випустили свій алгоритм Penguin. Її головною метою було боротися зі спаммерами зворотного зв'язку та покарати їхні сайти.

2. Звідки беруться ці спам-зворотні посилання?

Google вжив заходів. Вони почали забороняти " схем зв'язку І ще раз заявив, що "будь-які посилання, призначені для маніпулювання рейтингом PageRank або рейтингу сайту в результатах пошуку Google, можуть вважатися частиною схеми посилань і порушенням інструкцій Google для веб-майстрів".

Це в основному означає, що якщо ви посилаєте спам, Google може видалити вас із пошукового запиту. Уявіть, наскільки погано це було б.

Ви можете запитати, чому це має значення для вас, якщо ви не маєте справу з тіньовою тактикою SEO, і ви, звичайно, ніколи не купували жодного зворотного посилання у вашому житті? Ну, це через негативне SEO, тому що спам-зворотні посилання є одними з найбільш відомих негативних тактик SEO.

У випадку, якщо ви не знали, негативний SEO це те, що ваші конкуренти можуть зробити, щоб завдати шкоди вашому рейтингу. І тому, як це звучить, ви не дізнаєтеся, хто вас нападає. Все, що ви можете зробити, це захистити себе.

Все, що ви можете зробити, це захистити себе

Джерело: Reddit

Термін протилежний «позитивному SEO» - набір заходів, які ви вживаєте, щоб правильно оптимізувати ваш сайт і отримати високий рейтинг.

Наприклад, ваші конкуренти можуть зламати ваш сайт (найгірший сценарій) або надсилати Google підроблені звіти про ваш сайт. Або вони можуть створити тонну низькоякісних посилань на ваш сайт і в кінцевому підсумку отримати його покарання.

У будь-якому випадку, якщо ви станете жертвою негативної атаки SEO, то дійсно важливо спочатку виявити її і вжити заходів проти неї. На щастя, позбавлення від поганих зворотних посилань дуже просте - якщо ви знаєте, що це трюк.

3. Що робити, якщо на моєму веб-сайті є зворотні посилання зі спамом?

Перш за все, зробіть глибокий вдих і розслабтеся. Після того, що ви тільки що прочитали, ви, ймовірно, хочете перевірити на ваші зворотні посилання негайно і повідомити всі їх в Google, просто щоб бути на безпечній стороні.

Але розслабтеся. Оскільки ви не беруть участь у маніпуляціях безсоромних посилань, Google не покарає вас за кілька спам-зворотних посилань.

Все, що вам потрібно зробити, це час від часу перевіряти свій профіль зворотного зв'язку та очищати його від тих підступних спалах.

Весь процес боротьби зі спам-зворотними посиланнями зводиться до наступних трьох простих кроків:

 1. Виявлення всіх спам-зворотних посилань вашого сайту;
 2. Складіть список всіх токсичних доменів (у форматі .txt);
 3. Заперечуйте їх від Google за допомогою Google Disavow Tool (або просто повідомте про ці зворотні посилання на Google, і вони будуть ігнорувати їх).

Тепер давайте детально розберемо ці три кроки.

4. Як визначити спам-зворотні посилання, які має мій веб-сайт?

Як завжди, є складна частина. Найкращий спосіб знайти токсичні зворотні посилання - переглянути їх вручну. Але як ви підходите до пошуку спаммій зворотних посилань і аудиту вашого сайту на свій розсуд?

Найпростіший спосіб - і той, який я рекомендую - збирається для спеціалізованих інструментів SEO.

Якщо ви думаєте про такі набори інструментів, як дуже специфічні інструменти, які знадобляться лише професіоналам, подумайте ще раз. Такі інструменти, як Ahrefs, SEMrush, Moz або Majestic зручні для регулярного огляду здоров'я вашого веб-сайту. І немає кращого способу боротьби зі спамом.

Я поясню процес на Ahrefs, але він більш-менш схожий між усіма інструментами SEO.

Sidenote!

У ці дні, багато таких інструментів SEO намагаються знайти автоматичне рішення, яке буде точно ідентифікувати погані посилання відразу.

Наприклад, SEMrush придумав свій інструмент аудиту Backlink, який інформує вас, якщо ваш домен ризикує бути покараним.

Однак не існує інструменту, який може бути настільки точним, як ручний огляд. Принаймні на цьому етапі.

Слід зазначити, що знаходження поганих зворотних посилань становить близько 90% всієї роботи. Коли ви закінчите, вам потрібно буде лише завантажити список токсичних доменів у Google і відсвяткувати перемогу.

Існує два найкращих робочих методу пошуку спам-зворотних посилань:

 • Спосіб №1. Визначення низькоякісних веб-сайтів, які посилаються на вас.
 • Спосіб №2. Визначення спам-якірних текстів.

Важливо!

Перш ніж продовжити опис кожного з цих методів, створіть файл .txt, щоб ви могли перекинути всі підозрілі посилання, які ви знайдете в ньому. Коли все буде сказано й зроблено, цей файл буде надіслано до Google.

Коли все буде сказано й зроблено, цей файл буде надіслано до Google

Тепер готові скоротити ці погані посилання на стрічки? Давайте зробимо це!

Спосіб №1. Виявляйте низькоякісні веб-сайти, які посилаються на вас.

У найпростіших термінах, низька якість зворотного зв'язку, як правило, походить з сайту низької якості. Звучить природно, чи не так?

Таким чином, єдине, що ми повинні зробити, це знайти ці смітні сайти. Різні інструменти використовують свої метрики, щоб визначити, наскільки сильним і надійним є певний домен.

Moz використовує доменну адміністрацію, SEMrush має свій домен, і так далі. У Ahrefs, це називається Domain Rating (або просто DR).

Ось як можна знайти, що «літати в мазі»:

 1. Помістіть свій домен у Ahrefs Site Explorer Потім знайдіть опцію під назвою “профіль зворотного зв'язку” у меню зліва. Для подальшого аудиту вам знадобиться звіт "Довідкові домени", у якому буде показано список усіх веб-сайтів, які посилаються на вас.
 2. Наступним кроком буде сортування списку посилальних веб-сайтів за їх якістю - від найнижчого доменного рейтингу (DR) до найвищого. Для цього просто натисніть на відповідний стовпець.
 3. Тепер не поспішайте видаляти всі зворотні посилання з веб-сайтів з низьким доходом. Далі слід дослідити кожен підозрілий домен. Шукайте загальні показники спаму, такі як домени, що поширюються на спам, багато іноземних (зокрема китайських (.cn) або російських (.ru)) доменів, сайти, які, очевидно, не належать до вашої ніші тощо.
 4. Після виявлення такого підозрілого домену натисніть на колонці під колонкою "Зворотні посилання" для отримання більш детальної інформації про кожну зворотну лінію, що надходить від неї. Це останній крок переконання, що даний зворотний зв'язок дійсно дивиться на його якірний текст. Якщо це звучить підозріло, незрозуміло, або не збігається з вашою нішею, то це сильний і найнадійніший сигнал спаму.
 5. Ви також можете натиснути на підозріле посилання, щоб перевірити, чи вміст цієї сторінки низького якості, а потім бути готовим відмовитися від вашого небезпечного знаходження від Google.

Спосіб №2. Ідентифікуйте спам-якірні тексти.

Інший спосіб знайти спам-зворотні посилання - подивитися на якірні тексти відразу.

Ви бачите, якщо ви помітили багато таких невідповідних якорів, які насправді не відображають зміст вашої сторінки, це дзвінок для пробудження. Звичайно, ці посилання є спамом і можуть призвести до Google покарання вашого сайту.

Іншими словами, це не добре, якщо ваш блог відеоігор пов'язаний з десяток веб-сайтів під опорним текстом «відео для дорослих».

Знову ж таки, старі добрі інструменти SEO будуть корисними для цього завдання. Більшість з них пропонують цю функцію як окремий звіт у своїх інструментах, тому ви можете швидко перевірити якірні тексти і без жодних труднощів.

У Ahrefs Site Explorer, необхідний звіт називається «Якір» і знаходиться в лівому меню.

Щоб знайти погані зворотні посилання, натисніть кнопку Деталі біля ідентифікованого підозрілого тексту прив'язки, і ви отримаєте список доменів, що посилаються на спам.

Щоб знайти погані зворотні посилання, натисніть кнопку Деталі біля ідентифікованого підозрілого тексту прив'язки, і ви отримаєте список доменів, що посилаються на спам

5. Як відхилити погані зворотні посилання від Google?

У цей момент ми знаходимося в досить гарному місці. У вас є список небезпечних зворотних посилань / доменів у вашій руці, тому більша частина брудних робіт виконується.

Що залишилося, це сказати Google, що ви не хочете, щоб ці токсичні зворотні посилання дезавувати їх з консолі пошуку Google (саме там створюється той .txt файл, який ви створювали).

Sidenote!

За допомогою інструментів SEO можна автоматично створювати файл disavow у форматі .txt. Все, що вам потрібно зробити, це позначити підозрілі домени та експортувати список з інформаційної панелі. Зазвичай для цього існує окрема кнопка.

Щоб розпочати цю партію, потрібно ввійти до облікового запису Google, пов’язаного з вашим доменом, і перейти до Disavow Tool .

Його інтерфейс настільки простий, наскільки це просто: завантажте свій файл disavow і натисніть кнопку. Крім того, пам'ятайте, що ви можете відмовитися від кожної зворотної лінії зв'язку окремо або всього домену зв'язування, як ви віддаєте перевагу.

Крім того, пам'ятайте, що ви можете відмовитися від кожної зворотної лінії зв'язку окремо або всього домену зв'язування, як ви віддаєте перевагу

Вам не доведеться зараз хвилюватися, оскільки Google дійсно швидко вибере зміни, і ці посилання більше не зашкодять вашому SEO.

Нижня лінія

Спамми зворотні посилання, як правило, більш дратує, що боляче, але є реальна можливість вони можуть зруйнувати репутацію вашого сайту в Google. Тому важливо ніколи не давати їм шансу зробити це.

Зробіть перевірку вашого профілю зворотного зв'язку здоровою звичкою. Це також відмінна ідея, щоб зануритися в неї, якщо ви побачите раптовий стрибок руху або падіння, які ви не можете пояснити.

Інвестуйте в хороший набір інструментів SEO за вашим вибором, якщо ви серйозно ставитеся до збереження вашого сайту безпечним і здоровим. Такі регулярні перевірки можуть не лише врятувати вас від перевантаження спамом, але й дати вам кілька чудових ідей або можливостей розширення.

Говорячи про це ... Якщо ви бачите невеликий веб-сайт із дивовижним доменним ім'ям, що посилається на ваш вміст, не просто біжіть, щоб відмовитися від нього. Не бійтеся давати йому перевагу сумніву. Можливо, це якийсь незалежний блог, який стане популярним через кілька років, хто знає?

І якщо ви знайдете зворотний зв'язок, який не потрібно, з веб-сайту, який фактично не є спамом, не поспішайте повідомити про це в Google. До цих пір рекомендується звертатися до власників веб-сайтів і попросити їх ввічливо видалити посилання, які ви там не хочете. Зрештою, ми люди, а не пінгвіни.

Хочете дізнатися більше про PR & SEO? Завантажте нашу безкоштовну електронну книгу "Основи побудови посилань для новин"

1. Чому я піклуюся про спам-зворотні посилання?
2. Звідки беруться ці спам-зворотні посилання?
3. Що робити, якщо на моєму веб-сайті є зворотні посилання зі спамом?
4. Як визначити спам-зворотні посилання, які має мій веб-сайт?
5. Як відхилити погані зворотні посилання від Google?
Яка перша річ приходить на думку, коли ви чуєте слово «пінгвін»?
1. Чому я піклуюся про спам-зворотні посилання?
Зворотні посилання повинні бути великими, чи не так?
Не добре для вашого зображення, чи не так?
2. Звідки беруться ці спам-зворотні посилання?