Яка різниця між CEO і підприємцем? Ось це одна якість »Школа HRM

У CEO дуже відмінні характеристики від підприємця. Ви знаєте хто ви?

Більшість людей припускають, що якщо ти підприємець, то і CEO від природи. І якщо ти CEO, то за замовчуванням і підприємець.

Я не згоден.

Я не згоден

Я особисто починав п'ять бізнесів «з нуля». Це робить мене підприємцем. Але з ростом цих компаній і кількості залучених, поступово я повинен був приймати на себе роль CEO.

Бути ефективним CEO і підприємцем - два різних набору навичок, скажу я вам.

Хто такий підприємець?

Як підприємці, ми ті, хто прокидаючись вранці кожен день бажає ризикнути всім. У той час як інші думають про те, як працювати сьогодні, ми думаємо про те, куди рухається їхня галузь і як ми можемо вкластися подвійно зараз, щоб опинитися у виграшній ситуації пізніше.

Ми ті, хто може діяти на найнижчому рівні, у кого достатньо досвіду для того, щоб заритися в роботу, якщо і коли це необхідно, але також маємо кругозір для того, щоб бачити компанію з висоти 30 000 футів.

Управління успішною компанією це не те, що розбурхує мою кров. Як у підприємця у мене починається азарт від того, що я розставляю правильних людей навколо мене для виконання роботи, щоб я міг почати думати про наступну галузь, ринок або можливість.

А це сильно відрізняється від того, що робить відмінний CEO.

Хто такий CEO?

У підприємницькому середовищі існує оману про те, хто такий CEO насправді.

Здається, що будь-хто з інтернет-сторінкою і ТОВ можуть називати себе сьогодні CEO. Молоді підприємці «засновують компанію» і потім бігають, називаючи себе CEO, або гірше, витрачають час на дебати зі своїм співзасновником (який є їхнім другом дитинства) про те, хто буде CEO, а хто буде CFO.

Формально, ви ближче до підприємця ніж до CEO в такому випадку.

Але справжня різниця між CEO і підприємцем в тому, що CEO, маючи уявлення про майбутнє, повинен виконувати свою реальну «роботу» з управління зараз. Вони на позиції на якій вони є для того, щоб оцінювати, що відбувається на ринку сьогодні і не витрачати годинник, роздумуючи про те, що потенційно може трапитися в майбутньому.

Основна різниця

Нещодавно я розмовляв з Меган Холсінгер, директором по клієнтському успіху в The Predictive Index і проникливим управлінцем з 15-річним досвідом в управлінні людськими ресурсами та консалтингу. Predictive Index допомагає компаніям наймати кращих і утримувати їх залученими за допомогою програмного забезпечення з науково обґрунтованими оцінками персоналу і семінарами. Вони допомагають нам в моїй компанії, LendingOne, в наймі.

Холсінгер сказала, що основна різниця між CEO і підприємцем зводиться до стилю. «Це не просто назва посади. Це підхід до роботи », сказала вона. «І до чого це дійсно зводиться це ризик. Стиль багатьох CEO - уникнення ризику, в той час як підприємці і засновники люблять ризик ».

Як той, хто грав обидві ролі, я бачу різницю між підприємцем і CEO кожен день. Коли ти тільки починаєш будувати компанію, ти підприємець. Ти в режимі старт-апу, постійно розмірковуючи над тим, як струсити твою галузь і зробити щось інакше.

Але в якийсь момент (і я проходив через це багато разів), якщо все йде добре і твоя компанія виросла в розмірі, ти повинен почати думати як CEO.

Замість того, щоб думати як рости і виходити на нові ринки, ти думаєш над тим, як поліпшити те, що ти вже створив. Треба враховувати ширшу перспективу, так як ти вже підзвітний раді або інвесторам, так само як і твій виріс штат співробітників. Як у CEO, у тебе є бюджети, в які ти повинен укладатися, метрики, які ти повинен досягати і стейкхолдери, перед якими ти відповідаєш - це значить, що ти повинен працювати в більш формальному стилі і ризик повинен вимірюватися більш точно.

Я грав роль CEO більшу частину своєї кар'єри, але справжнє задоволення отримував в ті моменти, коли був підприємцем. І я щасливіше, коли я можу керувати більшою компанією, але все ще з підприємницьким духом, що пронизує організацію.

Все ж, важливо пам'ятати, що одне не обов'язково кращий за інший. Це всього лише різниця в стилі.

Оригінальний матеріал англійською мовою міститься на сайті журналу The Inc Magazine.

Ви знаєте хто ви?
Хто такий підприємець?
Хто такий CEO?