Яке ціноутворення SEO-послуг в 2016 році працює?

 1. Стереотипи геть!
 2. У чому плюси?
 3. Організаціями зі стандартизації мене повністю
 4. За принципом «win-win»

Ілля Русаков - керівник студії impulse.guru, автор блогу - seoinsoul.ru, а також Ілля недавно запустив сервіс допомагає автоматизувати процеси в SEO - seo-reports.ru. Сьогодні Ілля розповість нам про його підході до ціноутворення в SEO. поїхали :)

У погодинну оплату немає нічого нового для розробників і тих, хто працює в сфері IT на зарубіжні ринки. А ось в SEO - це новий тренд, який набирає обертів. І я впевнений, що в SEO 2016 роки він буде ставати все більш актуальним.

У чому суть такої схеми роботи? Все просто. Просто посиланнями сайт в топ вже не виведеш. Накрутка поведінкових себе не виправдовує - можна заробити фільтр. Та й кому від цього краще, якщо на продажі з сайту така симуляція ніяк не вплине. На перший план виходить комплексна робота над сайтом і його постійне поліпшення. Детально про це я писав у статті на особистому блозі - "Як працювати і як продавати SEO в 2016 році" .

Стереотипи геть!

Сеошника тепер можна представляти не як шамана з магічним бубном, а як майстра, з набором інструментів. Він постійно щось підкручує, шліфує і допілівать, працюючи над тим, щоб зробити сайт придатним «для життя», по відношенню до користувача.

Приховувати більше нічого - прозорість це те, що в інтересах, як клієнта, так і оптимізатора. Переважна більшість робіт по сайту і його просування можна стандартизувати, оцінити і показати клієнту.

Він прекрасно зрозуміє, за що саме платить, а оцінка годин роботи фахівця, робить підрахунок і планування бюджету, прогнозованою і простим завданням.

Правда, в такому випадку не вдасться позбутися клієнта простий відправкою звіту в кінці місяця, як це практикують деякі колеги по цеху. Але, така «проблема» буде актуальною тільки для тих, хто не звик працювати. Якщо ви чесно відпрацьовуєте свої гроші -Прозорість і орієнтація на результат, тільки додадуть вам окуляри в очах замовника.

У чому плюси?

З огляду на, що роботу за схемою з погодинною оплатою починають практикувати все більше компаній, позитивних моментів тут досить. Саме тому, я називаю цю схему "SEO 2.0" - маючи на увазі еволюцію і закономірний етап розвитку класичного просування. Деякі з них зрозумілі відразу, деякі менш очевидні. Але, в цілому, я відношу сюди такі переваги як:

 • мінімум спірних моментів. До клієнта відразу доноситися той факт, що для досягнення певних цілей, потрібно провести такі-то роботи. Деякі завдання виконуються одноразово, а деякі роботи будуть носити регулярний характер. Все зрозуміло - питань немає.
 • ефективність зростає. Збір якісної семантики, робота над програмною частиною, юзабіліті і поліпшенням посадочних сторінок, просто не може не дати ефекту. І чим краще стає сам сайт, тим відчутніше цей ефект буде.
 • прозорість робіт і бюджету. Клієнт бачить, скільки коштує робота фахівця і скільки спрямовується на контекстну рекламу, посилання та інше. Ось вам перелік робіт, це буде коштувати стільки-то і дасть такий-то ефект. А рекламу і інші зовнішні фактори, оплачуються окремо. Все просто і зрозуміло, довіру вище.

Все просто і зрозуміло, довіру вище

 • чіткий контроль і прогнозованість. Можна запропонувати замовнику деталізовану стратегію робіт над сайтом, а він уже нехай вирішує який обсяг на місяць коштує виконувати. Актуальний момент, якщо роботи над приведенням сайту в нормальний вигляд, потрібно дійсно багато.
 • індивідуальний підхід. Вартість SEO-просування зростає, так як ринок дорослішає, а конкуренція стає високою практично в будь-якій ніші. У малого і великого бізнесу різні цілі і різні можливості, а погодинна оплата знижує поріг входження для регіональних підприємців та дозволяє гнучко управляти бюджетом для великих проектів.

Загалом, з одного боку, ми отримуємо відсутність маніпуляцій з бюджетом і практики «нічегоніделанія» з боку виконавця, що важливо для клієнта. З іншого боку - гнучкість підходу, мінімум питань і можливих претензій з боку замовника, що важливо для агентства. Таким чином, робота з проектами виходить на новий рівень.

Організаціями зі стандартизації мене повністю

Щоб була можливість запропонувати клієнтові схему оплати по годинах, необхідно, звести в єдине ціле весь список типових робіт над проектом, і оцінити їх як за часом, так і по грошах.

Це може здатися дуже складним завданням, адже стільки всяких індивідуальних речей і т.д. Насправді це не так. Відсотків так 80-90% завдань в SEO можна стандартизувати. З'являється щось нестандартне - теж оцінюємо і заносимо в список.

З'являється щось нестандартне - теж оцінюємо і заносимо в список

В такому випадку, роботу над просуванням клієнтського проекту, можна звести до наступної послідовності:

 1. аналіз проекту
 2. Формування стратегії просування
 3. Складання плану робіт
 4. Розстановка пріоритетів і перехід до реалізації завдань.

У вартість години, відповідно, закладається час фахівців, які беруть участь в роботі над проектом, або, конкретного завдання окремо.

За принципом «win-win»

Якщо хто не в курсі, суть даного принципу (виграш - виграш) в такому підході до переговорів або роботі, коли вигоду від угоди отримують обидві сторони. Погодинна оплата в SEO 2.0 - ефективна і прозора схема, яка відмінно вписується в дану концепцію. У виграші залишається як агентство, так і клієнт.

Ще один момент, про який я забув згадати спочатку - така методика однаково хороша при оплаті праці як офісних, так і віддалених співробітників.

Та й в цілому, переваг у погодинної оплати більш ніж достатньо, щоб у тих, хто ще не працює за такою схемою, з'явився привід задуматися. Може це саме те, що варто впровадити в свою роботу в новому, 2016 році.

А ви що думаєте з цього приводу?

Поділитися з друзями

У чому плюси?
У чому суть такої схеми роботи?
У чому плюси?
А ви що думаєте з цього приводу?