Які сайти не підходять для просування

 1. Які сайти ми не беремо в просування і чому
 2. За географічним особливостям
 3. На закінчення

Не секрет, що успішність продажів і зростання конкурентоспроможності компанії безпосередньо пов'язані з сайтом - його дизайном, контентом і місцем розташування у видачі пошукових систем. Багато власників бізнесу вибирають пошукове просування за його ефективність і невисоку вартість, а також в якості гарного доповнення або альтернативи дорогої контекстній рекламі. Але далеко не всі сайти тематично і технічно підходять для просування в пошукових системах. Щодня ми змушені відхиляти солідну частину входять від клієнтів заявок, так як просунути такі сайти просто неможливо. Проаналізувавши тисячі проектів, які пройшли через наших фахівців за роки роботи, ми сформували групи сайтів, які не годяться для просування в пошукових системах.

Які сайти ми не беремо в просування і чому

за структурою

За специфікою тематики

 • Ми не займаємося просуванням сайтів заборонених тематик, де мова йде про азартні ігри, порнографії, надання послуг сексуального характеру, поширення наркотиків, курильних сумішей і т.д. Пошукові системи жорстко борються з такими ресурсами, тому просунути легальними методами їх неневозможно. І, тим не менш, у видачі пошукових систем маса подібних ресурсів, які потрапляють туди завдяки «чорної» оптимізації, зокрема дорвеев, багаторазових редиректів, підміни контенту на сторінках (коли пошуковому роботу віддається один контент, а користувачеві іншого) і т.д .
 • Просування сайтів з вузькою тематикою має досить туманні перспективи. У таких ресурсів майже немає конкурентів, оскільки вони не потрапляють в сферу інтересів більшості людей. Очевидно, наприклад, що без вагомих причин сайт металургійного заводу, суднобудівної компанії або однієї конкретної моделі міні-АТС не притягне особливого напливу відвідувачів. І як наслідок, друга проблема подібних ресурсів - обмежене число пошукових запитів.
  До цієї ж категорії слід віднести іміджеві та монобрендові сайти, що пропонують товари певної марки. Просунути їх можна тільки по брендовим запитам, за якими вони найчастіше і так в ТОПі. А ось конкурувати з ресурсами, що пропонують кілька сот моделей різних виробників в даній тематиці, їм не вдасться. Як показує практика, проекти подібного роду ефективніше просувати через соціальні мережі.


  Приклад сайту вузької тематики protellus.ru


  Приклад монобрендового сайту chpt.ru

 • Розкрутити «молоді» інтернет-проекти у висококонкурентному тематики - завдання не з простих. Особливо це стосується таких переповнених ніш, як пластикові вікна, кондиціонери, квіти і т.д. Крім того не слід забувати, що при ранжируванні сайтів пошукові системи враховують безліч різних чинників, і вік - один з ключових параметрів відбору. Ресурси, які не досягли шестимісячного стажу в пошуку, пошукова система містить в «пісочниці» і обмежує в пошуковій видачі. Спочатку потрібно спрямувати всі зусилля на розвиток і внутрішню оптимізацію сайту, забезпечити його оригінальним і корисним контентом, і тільки після того як він добре себе зарекомендує і у нього з'явиться стабільний пошуковий трафік, можна братися за його просування. У разі дуже високої конкуренції на розкрутку сайту будуть потрібні роки.


  Приклад «молодого» сайту в висококонкурентному тематикою ortstroy.ru

За географічним особливостям

За технічними характеристиками

за якістю

Чи не обнародувано тематики

Ми склали список тематик, просування яких складно, дорого, довго і не завжди доцільно.

 • Пансіонати та готельні комплекси
 • Житлові комплекси, котеджні селища
 • Лікування, весілля, оренда нерухомості за кордоном
 • іміджеві сайти
 • монобрендові сайти
 • Продукти харчування
 • Ресторани і кафе
 • Сайти фотографів, візажистів і стилістів

На закінчення

У даній статті ми показали лише загальні тенденції сайтів, для яких SEO-просування дорого, довго і не завжди ефективно. Просунути можна практично будь-який сайт, але важливо розуміти, чи буде це доцільно з точки зору бізнесу. Для нас важливо підтримувати зі своїми клієнтами чесні довірчі відносини, тому ми не обіцяємо неможливого і працюємо тільки з тими проектами, які принесуть бізнесу гарантований прибуток.

Знову ж таки не варто забувати, що кожен випадок індивідуальний, тому ми завжди уважно розглядаємо кожен конкретний сайт, перш ніж прийняти якесь рішення. У нашому портфелі, наприклад, є кейс невеликої пекарні в СВАО, яка завдяки SEO годувала осетинськими пирогами весь округ.