Який він правильний звіт по seo просування? Зрозумілий клієнту, зручний підряднику - CMS Magazine

 1. 8 обов'язкових правил хорошого звіту
 2. Кількість ≠ якість
 3. Малює динаміку розвитку
 4. дає висновки
 5. Малює повну картину
 6. Індивідуальний для кожного проекту
 7. Присутні бізнес-показники
 8. Плани та підсумки
 9. рекомендації
 10. Що повинно бути в щомісячному звіті?
 11. Як красиво і зрозуміло візуалізувати звіт?

Цікаво скільки разів на хвилину в світі який-небудь менеджер проектів каже: «В seo не буває результатів швидко, потрібно працювати і чекати ...» Всі замовники рано чи пізно з нервовим трепетом задають питання «Ну коли?». Причому питання це звучить незалежно від того є результати чи ні.

Колись давно ми зробили для себе висновок: не має значення наскільки добре ти робиш свою роботу, поки клієнт не розуміє того, ЩО ти робиш. Можна вбитися збираючи найповніше семантичне ядро, але якщо клієнт не розуміє для чого все це і наскільки складно, WOW-ефекту не чекайте. Тому ми зробили ставку на глибоке занурення замовника в роботу над проектом. Однією зі складових стратегії занурення стало формування наіподробнейшім звітів. І сьогодні ми ділимося нашими напрацюваннями в складанні звітів по seo просування. Сподіваємося досвід буде корисний колегам по цеху, а в коментарях нам підкажуть, що можна поліпшити.

8 обов'язкових правил хорошого звіту

Методом проб і помилок ми вивели список обов'язкових правил, яким повинен відповідати якісний звіт по просуванню сайту.

Кількість ≠ якість

В інтернет-маркетингу є поняття синтетичних і бізнес- показників. Перші дають кількісні метрики, які побічно свідчать про результати роботи (обсяг трафіку, CTR, глибина перегляду, показник відмов і тд). Другі - безпосередньо повідомляють про плановану або фактичної виручки, а іноді і прибутку (LTV, AOV, ROI і тд). І ті й інші показники в рівній мірі повинні бути присутніми в звіті. Зараз підрядники в основному розповідають про синтетичних показниках. Зменшився показник відмов, стало більше трафіку, збільшився час користувача на сайті, але все це не має ніякої сили, якщо не підтверджено бізнес-показниками. Клієнти розуміють тільки тоді, коли мова йде «за бабки» :-)

Малює динаміку розвитку

Якщо підрядник скидає кожен звіт в новому файлі, або взагалі в тексті листа на електронну пошту, то клієнт позбавляється можливості порівняти кілька періодів між собою. Ні, звичайно, можна скопіювати дані, завантажити в Ексель, задати пару формул і побачити картину зростання, але, якого біса? На жаль, така практика надання звітів все ще живіший за всіх живих.

Це реальний звіт, який скидали колишні підрядники одному з наших клієнтів.

Це реальний звіт, який скидали колишні підрядники одному з наших клієнтів

Необхідний сайт, мобільний додаток, послуги з SEO або контекстну рекламу? Тендерна майданчик

WORKSPACE допоможе вибрати оптимального виконавця. База проекту налічує більше 10 500 агентств . Сервіс БЕЗКОШТОВНИЙ для замовників.

дає висновки

Я як клієнт маю повне право не розбиратися в питаннях просування сайтів. Мені потрібні коментарі, грубо кажучи, перекладач з мови інтернет-маркетингу на мову бізнесу. Що мені дають ці графіки, цифри, метрики? Розтлумачити користь показників можуть докладні коментарі в звіті. Кожен хороший звіт супроводжується виведенням, який узагальнює всі дані і зрозумілою мовою пояснює результати.

Малює повну картину

Аналітика дивовижна річ-завжди знайдеш підтвердження бажаного. Яку б ідіотську теорію не так висунув, добре порившись, знайдеш кілька її підтверджень. Цією особливістю часто користуються на шкоду: беруть дані в ізоляції від загальної картини і трактують їх на свою користь. Так, наприклад, можна вказати в звіті, що в топі 30 ключових слів, але промовчати, що ці слова призводять зникає кількість трафіку або через те, що ми прорвалися в топ за цими ключовими словами у нас загубилися позиції по іншим запитам . Начебто у відриві від показника трафіку картина приємна, але насправді проект стагнує.

Такі звіти - обман зору. Здається то, чого немає насправді

Здається то, чого немає насправді

Індивідуальний для кожного проекту

Глибина переглядів, показник відмов, карта кліків, позиції сайту, CTR - ось, мабуть, все, що можна побачити в стандартному звіті. Безумовно це важливі показники, але далеко не вичерпні. Залежно від цілей рекламної кампанії можна спостерігати за абсолютно різними метриками. Наприклад, стратегічна мета кліета - збільшити кількість повторних продажів, в цьому випадку буде вкрай цікаво спостерігати за звітом про нові і повернулися користувачів і середньому часу повернення на сайт.

Присутні бізнес-показники

Все, що не можна виміряти не можна поліпшити! Це аксіома. Тому звіт без воронки продажів марний для бізнесу. Нехай клієнт не знаєте свій середній чек, у нього немає IP телефонії і CRM, щоб до рубля розрахувати поворотні інвестиції на рекламу, але, на худий кінець, вважати дзвінки і кількість заявок ми зобов'язані.

Плани та підсумки

Пам'ятайте діалог Аліси з Чеширським котом:

- Ви не підкажете, якою дорогою мені йти? - запитала Аліса Кота.

- Це залежить від того, куди ти хочеш потрапити, - відповів Кіт,

- Куди-небудь, - сказала Аліса.

- Якщо тобі все одно, куди йти, то все одно, якою дорогою ти підеш. Кудись ти потрапиш в будь-якому випадку.

Рухаючись без мети, ми обов'язково кудись прийдемо, але не факт, що туди куди потрібно. Тому важливо не тільки самим знати як розвивати проект, а й доносити ці плани до клієнта. Чого хочемо домогтися? Що для цього робимо? Чому не виходить? І бажано все це з аргументами в цифрах і графіках. У звіті це може виглядати як вкладка «Завдання» з описом планованих робіт і проміжних підсумків.

 • Відразу скажу, що цю вкладку ніхто не читає :-) Плани краще узгоджувати на щомісячних зустрічах з клієнтом, ми їх проводимо в форматі skram, але це окрема історія, яка гідна нової статті :-)

рекомендації

Не буває ідеальних сайтів. Завжди можна щось поліпшити. Хороший підрядник має один-два ради по 100% поліпшення конверсії на сайті і сто і одну ідею для тестування. Кількість рекомендацій завжди має випереджати можливості клієнта, тобто малювати перспективу поліпшень. Якщо виконавця все влаштовує в поточній версії сайту, то будьте впевнені, ваш проект серйозно програє.

Що повинно бути в щомісячному звіті?

Ну а тепер, як то кажуть, ближче до тіла. Загальні правила зрозумілі, але які конкретно пункти повинні бути присутніми в звіті про просування? Скажіть відразу, що за зразок ми візьмемо невелику рекламну кампанію з одним джерелом. Масштабні кампанії ускладнюються порівнянням каналів між собою, і ми цієї теми Сьогодні не торкнемося. Отже, що обов'язково повинно бути в звіті:

 1. CPL (від англ. Cost per lead, вартість ліда) - Лідом називають користувача, який залишив свої контактні дані: e-mail, телефон або зробив телефонний дзвінок. Один крок і цей контакт може стати клієнтом. Підрахунок кількості лідів і їх вартість - важливий елемент звіту.

 2. CPA (від англ. Cost per acquisition, вартість дії) - Показник говорить про те скільки коштував один контакт зі споживачем. Людина прийшов на сайт - це контакт. Припустимо ви отримали в місяць 3000 переходів на сайт з пошукової видачі, а підряднику заплатили 35 000, вартість за контакт складе 11 рублів. Це більш загальний показник, ніж CPL, але він теж є частиною воронки продажів.

 3. ROI (від англ. Return on investment, окупність інвестицій) - це метрика, за допомогою якої можна побачити рівень доходів або збитків бізнесу. Вираховується так (найпростіша і зрозуміла схема): (дохід-собівартість) / витрати). ROI можна включати в звіт, якщо ви точно знаєте середній чек клієнта, прибуток і відстежуєте кожен продаж. Це найсмачніший показник, але для прорахунку потрібно досить багато інструментів.

 4. Трафік - в інтернет-маркетингу це загальна кількість відвідувачів на сайті. Трафік можна відстежувати в розрізі різних джерел. Скільки людей прийшло на сайт з пошуку, соціальних мереж, контекстної реклами і тд. Сайт може бути в топі по самим високочастотним запитам, але мати порівняно невеликий трафік. Тому поряд з моніторингом позицій обов'язково потрібно стежити за зростанням трафіку.

 5. Позиції по ключових словах
  Ну куди ж ми без рідних позицій :-) Це обов'язкова метрика будь-якого звіту по seo просування. Але, як я сказала вище, тут важнопоказать клієнтові повну картину. Тобто не тільки 10 запитів з ТОП, але хоча б сотню цільових ключових слів. Це дозволить адекватно оцінити динаміку зростання проекту.

 6. Трафік за ключовими словами
  Цей показник говорить про кількість відвідувачів в розрізі кожного ключового слова. Тобто які слова привели відвідувача на сайт. При цьому чим більше ключових слів, тим краще. Якщо левову частку трафіку призводять 10 ключових слів, то справи кепські.

Як красиво і зрозуміло візуалізувати звіт?

Всі звіти відправляються клієнтам через систему підтримки, для цих цілей використовуємо сервіс Zendesk. До речі всім радимо встановлювати посилання на підтримку в самому видному місці на сайті, наші клієнти по-іншому знайти нас не можуть (навіть таку жирну посилання в шапці сайту не завжди бачать http://adverbs.ru/)

Збираємо дані за допомогою Owox і Analytics Canvas, вивантажуємо все в google docs. підсумковий звіт виглядає приблизно так .

Зараз тестуємо вивантаження всіх даних в Google Analytics і використовуємо можливості дашборда для звітності. На наш погляд, це більш серйозний підхід, який дозволить гнучко управляти даними і будувати персоналізовані звіти для клієнтів. Про результати обов'язково повідомимо.

Будемо вдячні за будь-яку конструктивну критику нашого підходу до складання звітності та будь-які коментарі про ваш досвід.

Як красиво і зрозуміло візуалізувати звіт?
» Всі замовники рано чи пізно з нервовим трепетом задають питання «Ну коли?
Ні, звичайно, можна скопіювати дані, завантажити в Ексель, задати пару формул і побачити картину зростання, але, якого біса?
Необхідний сайт, мобільний додаток, послуги з SEO або контекстну рекламу?
Що мені дають ці графіки, цифри, метрики?
Чого хочемо домогтися?
Що для цього робимо?
Чому не виходить?
Що повинно бути в щомісячному звіті?
Загальні правила зрозумілі, але які конкретно пункти повинні бути присутніми в звіті про просування?