Алгоритм Google Panda 4.2 - 10 рад від SEO-експертів

 1. 1. Дізнатися, чому впав трафік
 2. 2. Слідкуйте за новинами SEO-ком'юніті
 3. 3. Працюйте з проблемними сторінками
 4. 4. Пишіть довгі тексти
 5. 5. Ретельно редагуйте контент
 6. 6. Більше відео та фото
 7. 7. Зробіть сайт легше
 8. 8. Оптимізуйте внутрішню перелинковку
 9. 9. Поширюйте контент з розумом
 10. 10. Не намагайтеся «прогнати» Панду

Як діагностувати Google Panda, зрозуміти, що потрібно змінити на своєму сайті і зробити користувачів щасливими. У цьому пості ми зібрали все, що передплатники блогу Netpeak захотіли дізнатися про новий апдейте алгоритму Google.

Спочатку - про особливості апдейта Google Panda 4.2:

 1. У строгому сенсі цього слова, Panda 4.2 - НЕ апдейт. Апдейт має на увазі включення в алгоритм якихось нових сигналів. А якщо вірити Баррі Шварца, в Panda 4.2 нових сигналів немає. Просто оновилася база аналізованих сайтів.
 2. Апдейт стане найдовшим в історії Google. Повернення трафіку на сайти під Panda 4.1 і накладення нових санкцій займе не дні, не тижні, а місяці - до одного року. Цілком можливо, що апдейт стане останнім, і в майбутньому Panda буде оновлюватися безперервно.
 3. Panda 4.2 - глобальний апдейт, який торкнеться 2-3% всіх запитів - понад 105 мільйонів сайтів. Panda 4.0 в травні 2014 торкнулася 7,5% всіх пошукових запитів, апдейт у вересні до 4.1 - 3-5%.
 4. Panda буде аналізувати сайти посторінково, тому в ході апдейта сторінки сайту можуть ранжуватися по-різному. Але не варто обманювати себе: алгоритм і раніше стосується всього сайту в цілому.

Як зрозуміти, що сайт став жертвою Panda і що робити, якщо побоювання підтвердилися? Читайте 10 практичних порад.

1. Дізнатися, чому впав трафік

Існує безліч методів діагностики Google Panda: від аналізу джерел трафіку по Google Analytics до перевірки ранжирування сайту по низькочастотних запитах і фрагментами тексту. В одному з наших кейсів з виведення сайту з під Google Panda ми застосовували комплексний підхід для постановки діагнозу. Існує і більш простий спосіб - використовувати Panguin Tool . SEO-спеціаліст Netpeak Олексій Данилін рекомендує його як математичний апарат для з'ясування причин падіння трафіку на сайті. Panguin Tool показує апдейти алгоритмів Google в накладенні на трафік сайту по Google Analytics. Також можна використовувати сервіси, що показують ступінь зміни видачі, наприклад Mozcast . Існує безліч методів діагностики Google Panda: від аналізу джерел трафіку по Google Analytics до перевірки ранжирування сайту по низькочастотних запитах і фрагментами тексту Дуже важливо знати, які роботи проводилися по сайту в останні кілька місяців. Часто буває, що падіння трафіку пов'язано з технічним проблемами, які не встигли вчасно виявити. Також потрібно розуміти, що не накладені чи на сайт ручні санкції. Це можна перевірити в Google Search Console . Від ручних санкцій позбутися набагато простіше і для них завжди вказана причина накладення.

2. Слідкуйте за новинами SEO-ком'юніті

Через швидкості апдейта трафік почне падати тільки на деяких сторінках сайту, тому в точній діагностиці на цей раз стане в нагоді і допомогу колективного розуму SEO-спільноти. У цьому впевнена Дженніфер Зліг з The SEM post. На тематичних форумах ( Webmasters , Searchengines ) Фіксують появу масових змін у видачі. Так були виявлені періоди активності Penguin 3.0, який, хоч і вийшов 17 жовтня минулого року, дав про себе знати масовими змінами у видачі тільки в листопаді і грудні .

3. Працюйте з проблемними сторінками

Зрозуміти, що сторінка проблемна - досить просто. Це сторінки, трафік яких впаде найбільше. У зоні ризику:

 1. Низькоякісні Лендінзі.
 2. Розділи сайту, перенасичені текстом і рекламою.
 3. Сторінки з дублюючим контентом.
 4. Сторінки з невеликою кількістю тексту (до 400 слів).
 5. «Глибокі сторінки», шлях до яких займає понад чотири кліків від головної сайту.

Робота з проблемними сторінками - рутинна частина пошукової оптимізації. Неспеціалісту важливо розуміти, що під дію фільтра можуть потрапити всі сторінки, що не задовольняють запити користувачів.

Один з головних сигналів для Google Panda - поведінка користувача після його кліка по посиланню сайту на сторінці видачі. Якщо протягом декількох секунд користувач повертається на сторінку видачі - ризик опинитися під фільтром збільшується в рази.

Перевірити весь сайт або окремі його сторінки на відповідність пошуковим запитам користувачів допомагає нова функція Serpstat (ex. Prodvigator) . при розрахунку релевантності сторінки пошуковому запиту Serpstat (ex. Prodvigator) враховує:

 1. Як часто на сторінці зустрічаються ключові слова з пошукового запиту.
 2. Чи використовується на сторінці в точній входження виділення ключових слів тегами 'strong' або 'i'.
 3. Кількість ключових слів з пошукового запиту, які зустрічаються на сторінці переходу.
 4. Довжина сторінки.
 5. Кількість словосполучень з пошукового запиту, які в тексті сторінки зустрічаються в такому ж порядку, як і в запиті.
 6. Безліч інших параметрів.

В результаті користувач бачить числове значення релевантності своєї сторінки.

Якщо раніше в якості профілактики Google Panda називали регулярну генерацію якісного контенту, в тому числі в блогах. Але останнім часом той же Ренд Фишкин мало не в кожному випуску Whiteboard Friday говорить про значення старих текстів і другого життя торішніх постів.

4. Пишіть довгі тексти

Оптимальна довжина тексту на сторінці, на думку Брайна Питмана з PR Daily, від 600 до 800 слів. Якщо на сторінці менше 400 слів, це може бути тривожним сигналом. Виміряти кількість слів на сторінці допоможе простий плагін Word Count для Chrome. Просто незамінний при аналізі контенту сайту. Між іншим, в Chrome ще багато корисних плагінів і для SEO-фахівців, і для вебмайстрів.

Якщо ви не можете вичавити по темі (наприклад, про пасивних магнітних підшипниках) цікавий і релевантний текст, по крайней мере проставте зовнішні посилання на авторитетні тематичні ресурси.

5. Ретельно редагуйте контент

Google Panda - дуже вимогливий читач. На всіх мовах світу. наприклад, дослідження Маркуса Тобер з Searchmetrics показує, як пошуковик успішно використовує формулу Флеша (Індекс легкості читання) в ранжируванні. Google Panda - дуже вимогливий читач

80 - примітивний рівень тексту, засвоюється навіть дітьми. 30 і нижче - рівень наукових трактатів.

Вимогам до контенту добре відповідає «інформстіль» Максима Ільяхова, творця сервісу « Главред ». Інструмент чудово підходить для чищення текстів від бруду, але до ряду його рекомендацій слід поставитися зі здоровою часткою критики. Про одні й ті ж варто писати по-різному. Google вже багато років розрізняє синоніми. Тому, на думку Брайна Питмана, ними слід максимально насичувати тексти сайту.

До речі, радимо почитати цікавий кейс по збільшенню трафіку на 947% завдяки використанню SEO-техніки сінонімізаціі .

6. Більше відео та фото

Понад 55% видачі Google сьогодні включає відео і 40% - фото. Наповнюйте сайт різноманітним контентом. При цьому не забувайте прописувати alt і title з релевантними ключовими словами. Понад 55% видачі Google сьогодні включає відео і 40% - фото

7. Зробіть сайт легше

Від Google Panda страждали в першу чергу великі сайти, з кількістю сторінок від 10 до 100 тисяч. Складність знаходження інформації - ще один сигнал, що привертає Panda. Якщо кількість сторінок вашого ресурсу вимірюється тисячами, Енн Смарті радить зробити сайт легше:

 1. Блокувати Сторінки з допомогою Robots.txt.
 2. Деіндексіровать сторінки з метатегах noindex.
 3. Видаляти і комбінувати деякі сторінки.
 4. Використовувати теги canonical, щоб показати Google, які сторінки повинні індексуватися.
 5. Перенести деякі сторінки на піддомени.

Порада від Джима Бойкина з InternetMarketingNinjas:

Просте правило: якщо ви втратили в результаті апдейта Google Panda 80% трафіку, ви повинні зробити свій сайт на 80% простіше і легше.

8. Оптимізуйте внутрішню перелинковку

Зверніть увагу, чи відкриваються сторінки по всіх внутрішніх посиланнях на сайті. Для комплексної перевірки можна використовувати Netpeak Spider . Інші етапи робіт по внутрішній перелинковке:

 1. Розширте основне меню. Якщо кількість внутрішніх посилань на головній - більше 150, цього цілком достатньо.
 2. Додайте додаткову навігацію - по цікавим статтям, топ-спискам і так далі. В основному, ця рада актуальна для інтернет-магазинів.
 3. Залиште мінімальну кількість протягів. Мова про повторюваних посиланнях, наприклад, бічного меню, яке людина бачить після переходу з головної сторінки сайту.

9. Поширюйте контент з розумом

Google Panda ретельно відстежує, як користувачі взаємодіють зі сторінкою. Важливо не тільки створити якісний контент, а й «продати» його читачам. Оптимальне співвідношення часу для створення контенту на часі для його поширення: 1: 7.

Енн Смарті в інтерв'ю нам зізналася, що в тиждень витрачає лише 2 години на створення контенту для свого сайту і в сім разів більше - 14 годин - на поширення постів, створення альтернативних форматів і підтримку бренду.

Будьте пильні: далеко не кожен репост від авторитетного сайту означає підвищення трафіку на ваш сайт. У минулому році стихійне поширеній постів зіграло злий жарт з блогом KISSmetrics. Майже кожен свій хороший пост вони дублювали в Entrepreneur.com і Search Engine Journal. Як підсумок - помітили щомісячний приріст - 9,4 тисячі користувачів. Але після апдейта Google Panda сайт втратив 225 418 користувачів в місяць з пошуку: Будьте пильні: далеко не кожен репост від авторитетного сайту означає підвищення трафіку на ваш сайт Справа в тому, що алгоритм ніяк не міг визначити, що першоджерелом текстів був саме блог. Жоден канал в посиланнях на інших сайтах, де повністю або частково репоста тексти, не вказував на це. Команда KISSmetrics змогла вирішити питання за допомогою трьох простих кроків: 1. Переписали пости для інших сайтів і запропонували їм змінити тексти. 2. Просили власників сайтів додати в посилання тексту rel = "canonical" (нагадаю, цей тег передає всю вагу сторінці за посиланням). Варто прописати простановку canonical в обов'язкових умовах репоста: 3. Почали пропонувати унікальні пости для розміщення на сайтах інфлюенсеров. Після чергового апдейта Google Panda позиції відновилися, але, за словами творця KISSmetrics Нейла Патела , Блог не зміг повернутися до тих же темпах приросту трафіку.

10. Не намагайтеся «прогнати» Панду

Після початку апдейта (18 липня) пізно міняти що-небудь, щоб уникнути впливу Google Panda 4.2. Алгоритм не враховуватиме зміни на сайті після цієї дати. В інтерв'ю Баррі Шварца представники Google підтвердили, що тим, хто потрапить під фільтр алгоритму, залишається впроваджувати доопрацювання і чекати 10 місяців, поки апдейт завершиться, і ще близько року до запуску нового оновлення.

Сподіваюся, Panda і Penguin в останній раз стають інфоприводи. Тим більше, що не так вже сильно відрізняється Google Panda 2015 роки від алгоритму чотирирічної давності. Сигнали, які враховує алгоритм, давно стали частиною загальної формули ранжирування, а рекомендації «що не розлютити Панду» - обов'язковими правилами створення і просування сайтів.

Цікавий факт: в мережі немає жодного фото Navneet Panda - дослідника Google, в честь якого пошуковик назвав свій алгоритм.

Як зрозуміти, що сайт став жертвою Panda і що робити, якщо побоювання підтвердилися?