Алгоритм «Минусинськ» в пошуковій системі Яндекс | Як перевірити сайт на наявність фільтра і вийти з-під «Минусинска»

 1. Сайт потрапив під «Минусинськ»! Що робити?!
 2. Як вийти з-під «Минусинска»: знімаємо всі платні посилання
 3. Дві історії про те, як вийти з-під «Минусинска»
 4. Історія друга
 5. Я не хочу бути «замінусінованним»!

Існує два типи людей. Перші впевнені, що Минусинськ - це місто в Красноярському краї, другі ж вважають, що «Минусинськ» - це алгоритм Яндекса, який накладає фільтри на сайти за так званий контрольний спам. Наша сьогоднішня стаття - для других.

Наша сьогоднішня стаття - для других

Ти не мудрі, на пальцях поясни

Тим, хто вже має уявлення про тему статті, цей параграф можна пропустити. Він призначений для першого типу людей. Якщо ж Ви вже не хочете думати про місто, а хочете більше дізнатися про просування сайтів, то читайте далі.

Отже, «Минусинськ» - алгоритм Яндекса, який був запущений 15 травня 2015 року. З цього дня звичний багатьом SEO-фахівцям спосіб просування сайтів шляхом масової закупівлі посилань перестав працювати настільки ж ефективно, як раніше. При цьому постраждали і сайти, які просувалися таким чином раніше.

Справа в тому, що обсяг посилальної маси (кількість посилань на сайт, що йдуть з інших ресурсів) дуже сильно впливав на позицію у видачі. Маючи достатній бюджет і акуратно підбираючи майданчики для покупки посилань, можна було отримати гарантоване місце в топі. З появою «Минусинска» все змінилося.

Щоб рухатися далі, відповімо на два питання: «За що можна потрапити під фільтр?» І «Які санкції накладає на сайт пошукова система?».

 1. Під «Минусинськ» потрапляють сайти з великим відсотком покупних ссилок1 по відношенню до естественним2. В інтерв'ю сайту StateofDigital.com Олександр Садовський повідомив, що якщо, наприклад, у невеликого сайту є 66% платних посилань і 33% природних, то його фільтр не торкнеться.
 2. Якщо ж сайт все ж потрапив під «Минусинськ», то його позиції у видачі будуть знижені приблизно на 20 позицій. Принаймні, так говорить сам Яндекс .

1Покупная посилання - посилання на сайт, поставлена ​​за гроші, інакше кажучи, куплена.

2Естественная посилання - посилання на сайт, поставлена ​​з бажання розповісти про нього, поділитися корисною або цікавою інформацією.

Сайт потрапив під «Минусинськ»! Що робити?!

На щастя, подібні вигуки виникають не так часто. З моменту запуску алгоритму (а пройшов вже майже рік) фахівцям Demis Group довелося зіткнутися з ними всього 42 рази. За умови, що на просуванні знаходиться понад 2000 сайтів.

Якщо ж Ви дійсно вважаєте, що зіткнулися саме з цією проблемою, ми дамо декілька порад про те, як вийти з-під фільтра.

ПОРАДА.

Як перевірити, «Минусинськ» чи став причиною падіння позицій чи ні? Дуже просто! Досить зробити так званий брендовий запит в Яндекс, тобто вписати в пошуковий рядок ім'я домену перевіряється сайту наступним чином: + "site.ru". У звичайному випадку він повинен бути на першому місці, якщо ж ні, то сайт, швидше за все, під фільтром «Минусинськ».

Щоб на 100% переконатися в тому, чи дійсно пошукова система наклала санкції, можна написати листа до служби технічної підтримки Яндекса.

Як вийти з-під «Минусинска»: знімаємо всі платні посилання

В обов'язковому порядку потрібно зняти всі автоссилкі3. Цього заходу може виявитися досить, але не завжди. Для точного результату бажано зняти і постійні ссилкі4. В першу чергу потрібно позбутися від неякісних донорів, тобто сайтів, з яких йдуть посилання на Ваш. Це ресурси з нульовим тИЦ, з низьким трафіком, але при цьому з комерційними анкорами.

ПОРАДА.

Постійні посилання з некомерційними анкорами або взагалі без них чіпати не потрібно.

3Автоссилкі - покупні посилання, які встановлюються в автоматичному режимі спеціальними скриптами. Оплата за їх розміщення стягується за час, який вони існують.

4Постоянние посилання - покупні посилання, які встановлюються вручну.

Скільки посилань знімати - питання відкрите, так як він залежить від великої кількості факторів. Є думка, що 500 SEO-посилань - це гарантовано безпечне значення, але повторимося: кожен сайт індивідуальний. Тим більше що, знявши взагалі все посилання, Ви ризикуєте втратити трафік з Google і частина позицій в Яндексі , Коли фільтр буде знято.

Роби два: Міняємо анкор

Це може бути застосовано тільки до вічних посиланнях. Можна змінити частину комерційних анкоров на некомерційні. Точного значення знову ж немає, але бажано провести роботу з 35-50% такої посилальної маси.

Дві історії про те, як вийти з-під «Минусинска»

Історія перша

Сайт прийшов на Demis Group вже під фільтром. Свого часу для його просування було закуплено понад 2000 посилань, за що і були накладені санкції. Власники сайту почали знімати їх практично відразу ж, як дізналися про запуск алгоритму.

Динаміка обсягу посилальної маси

Однак це не допомогло: посилань було занадто багато, і переіндексація в пошуковій системі йшла повільно. В результаті на сайт було накладено фільтр, що і підтвердила служба технічної підтримки Яндекса.

В результаті на сайт було накладено фільтр, що і підтвердила служба технічної підтримки Яндекса

Фахівці Demis Group проаналізували контрольний профіль і з'ясували, що до цього моменту всі SEO-посилання вже видалені. Те, що фільтр досі діяв, говорив про те, що сайт ще не проіндексовані. Це припущення було підтверджено службою технічної підтримки Яндекса.

Щоб прискорити процес переиндексации, був використаний сервіс по залученню бистроробота на сторінки донорів.

Паралельно з цим фахівці склали стратегію нарощування природних посилань, для того щоб після виходу з-під фільтра сайт відразу високо ранжирувався пошуковою системою.

Для цього були проведені наступні роботи:

 • розміщення сайту в каталогах (25 посилань);
 • розміщення сайту в довідниках (27 посилань);
 • написання і розміщення прес-релізів (29 посилань).

Після чергового оновлення алгоритму «Минусинськ» сайт перестав визначатися як зафільтрованних, що і підтвердила техпідтримка Яндекса.

Завдяки нарощуванню природної посилальної маси, а також розвитку сайту під час дії фільтра, позиції в Яндексі у сайту повернулися через 2 тижні після зняття санкцій.

Позиції в пошуковій системі «Яндекс»

Видимість сайту в Google також стала змінюватися на краще.

Видимість сайту в Google також стала змінюватися на краще

Позиції в ПС Google

Історія друга

Сайт потрапив під санкції за масове використання SEO-посилань (для просування було закуплено значну кількість SEO-посилань, в тому числі на акаунті клієнта в різних системах: Seopult, Miralinks, Sape). Як тільки фахівці Demis Group виявили, що сайт потрапив під «Минусинськ», відразу ж стали знімати посилання. Паралельно був зроблений запит в техпідтримку Яндекс.Вебмайстер про підтвердження накладення санкцій за SEO-посилання. Підтвердження було отримано.

Роботи по зняттю покупних посилань зайняли деякий час. Це було обумовлено великою кількістю посилань і тим, що вони закуповувалися на різних майданчиках.

Динаміка приросту посилальної маси в сервісі ahrefs.ru

Як видно з графіка, на більшості сторінок посилання відсутні, але в збережених копіях цих сторінок посилання все ще були, а значить, Яндекс продовжував їх враховувати.

Знову був зроблений запит в тех. підтримку Яндекса:

Доброго дня!
Раніше нами були виконані роботи з видалення seo-посилань. Де було можливо, посилання зняли, з частиною ми намагалися зв'язатися через контактні дані на сайті. Велика частина посилань видалена, проте сайт все ще під санкціями. Прошу надати нам допомогу і навести кілька прикладів таких seo-посилань, щоб переглянути нашу кількість посилань ще раз і по можливості спробувати зняти їх своїми силами. Будемо вдячні за відповідь!

Відповідь Яндекса:

Доброго дня!
Якщо зараз SEO-посилань вже немає, то з часом сторінки, які містили такі посилання, переобойдутся і перестануть враховуватися нашими алгоритмами, а обмеження в ранжируванні будуть зняті автоматично.

Аналіз посилального профілю показав, що значна частина посилань, які впливали на накладення санкцій, були видалені, і для якнайшвидшого зняття фільтра потрібно їх переіндексація з боку Яндекса.

Для прискорення індексації був використаний сервіс по залученню бистроробота на сторінки донорів.

Паралельно з цим була складена стратегія нарощування природних посилань для того, щоб після виходу з-під фільтра сайт відразу високо ранжирувався пошуковою системою.

До складу робіт входило розміщення посилань на наступних джерелах:

 • каталоги (25 посилань);
 • довідники (27 посилань);
 • написання і розміщення прес-релізу (29 посилань);
 • дошки оголошень (30 посилань);
 • форуми (10 посилань);
 • профілі (50 посилань).

Після чергового оновлення алгоритму «Минусинськ» 4.12.2015 сайт перестав визначатися як зафільтрованних. Було запрошено підтвердження у техпідтримки Яндекса і отримали позитивну відповідь:

Доброго дня!
На даний момент санкції зняті. Вітаю!

Завдяки нарощуванню природної посилальної маси, а також розвитку сайту під час дії фільтра, позиції в Яндексі у сайту повернулися через тиждень після зняття санкцій.

Позиції в пошуковій системі Яндекс в момент попадання під фільтр і після його зняття

Обсяг трафіку з ПС Яндекс також повернувся майже до первинних значень.

Обсяг трафіку з ПС Яндекс також повернувся майже до первинних значень

зміна трафіку

Я не хочу бути «замінусінованним»!

Щоб сайт не потрапив під санкції фільтра «Минусинськ», досить дотримуватися кількох нескладних правил.

 • Будьте природні.

  Основа посилального просування - природні посилання. Якщо їх достатня кількість, то навіть наявність деякого відсотка покупних не стане причиною накладення санкцій.

 • Будьте розумні.

  Покупних посилань не повинно бути занадто багато. Для більшості сайтів не рекомендується купувати більше 500 посилань. Можна спробувати збільшити це число до 1000, але вже виникають ризики. У будь-якому випадку це процес індивідуальний.

 • Будьте тривалі.

  При постановці посилань віддавайте перевагу постійним. Автопосилання в більшості випадків будуть розцінені Яндексом як SEO-посилання.

 • Будьте збалансовані.

  При підготовці анкор-листа не можна обмежуватися тільки комерційними запитами. Це з великою ймовірністю буде оцінено як контрольний спам. Намагайтеся збалансувати обсяг комерційних і некомерційних анкоров. Відсоток перших не повинен бути більше половини від загального числа посилань.

 • Будьте вибагливі.

  При виборі сайтів-донорів для постановки посилань віддавайте перевагу «якісним», тобто тим, на яких немає великого числа посилань. Принцип простий: 1 хороша посилання краще, ніж 10 поганих.

Використовуючи ці правила, грамотний SEO-фахівець без праці зможе уберегти сайт від попадання під фільтр Яндекса «Минусинськ». Якщо Ви хочете стати таким, слідкуйте за оновленнями розділу. Попереду ще багато цікавих статей!

Що робити?
Щоб рухатися далі, відповімо на два питання: «За що можна потрапити під фільтр?
» І «Які санкції накладає на сайт пошукова система?
Що робити?
Як перевірити, «Минусинськ» чи став причиною падіння позицій чи ні?