Анна Єлісєєва: «YouTube-блоги - це життя, і за нею прикольно спостерігати. Я зачарована цією формою контенту »

Все тече, все змінюється, технології не стоять на місці. І чим активніше вони розвиваються, тим очевиднішим стає, що майбутнє - за digital-контентом в яких би то не було проявах. З недавніх пір цю нехитру істину засвоїли і вітчизняні медіакомпанії, взявшись нарощувати свою присутність в інтернеті всіма доступними способами. За одним з таких експериментів - тематичними YouTube-каналами FILM.UA Group - я стежу з великим інтересом. І чим більше спостерігаю, тим більше питань із серії «як це робиться» виникає.

Думаю, прийшов час заглянути за куліси виробництва вітчизняного digital-контенту. А розповісти мені про цей світ, не менше цікавому, ніж світ класичного телебачення, погодилася в креативний продюсер FILM.UA Анна Єлісєєва , Яка до того ж продюсує декілька YouTube-каналів.

- Пропоную почати з новачка в digital-сімействі FILM.UA - YouTube-каналу Oh My Look , запущеного зовсім недавно спільно з командою Лери Бородіної . Ви задоволені його роботою?

- Він здорово стартував: за два місяці у нас зібралося 5 тисяч передплатників, по 40-50 тисяч переглядів кожного відео.

- Як з'явився цей канал?

- Стратегія нашого digital-розвитку незмінна: відкривати все більше нових каналів. Зараз постійно працюють і поповнюються контентом «Кінокухня» , Family is і Oh My Look, але ми плануємо відкривати нові канали самої різної тематики, відповідні найрізноманітнішим трендам, нарощуючи таким чином обсяг, якість, досвід. І заробляти - як на самому YouTube, так і на продажу цього контенту на інші VOD-платформи і транслятори.

Зараз я можу говорити про двох кейсах - Family is і Oh My Look. Ми задоволені розвитком обох каналів, придбали незамінний досвід у сфері digital, і вже восени будемо запускати нові.

- Наприклад?

- Блог Валери Созановського з його кулінарної темою (точніше, він вже запущений, але знаходиться на етапі доопрацювання). Валерій виступить як один з кращих кондитерів в Україні (і не тільки в Україні) і буде ділитися своїми знаннями, рецептами, Лайфхак, «інтерактиву» з глядачем. Кулінарія - це його місце існування, його простір, в якому він може спілкуватися з аудиторією за допомогою свого блогу.

- Чому вирішили працювати з Валерою?

- Він - професіонал. Працюючи в digital, ми точно зрозуміли, чим блогер відрізняється від телеведучого і чим приваблює аудиторію. Глядач приходить за конкретною інформацією, тому що в інтернеті її набагато більше, ніж на телебаченні. Відповідно, у нього набагато більше шансів знайти саме те, що потрібно, в своєму дуже вузькому сегменті. А блогер - це поєднання досвіду, професіоналізму, якихось знань, за якими приходить глядач, з максимальною відвертістю. Включаючи блог, люди очікують не тільки конкретної інформації, але і цієї відкритості, хочуть побачити не маску, а живу людину, між ними немає властивої телебаченню дистанції. У цьому, мабуть, і полягає феномен блогерів-зірок, які максимально швидко, чітко і коротко вміють тебе залучити, проінформувати, розсмішити.

- Повернемося до Oh My Look. Як виникло співробітництво з Лерой Бородіної?

- Запускаючи канал Family is, ми дивилися, ніж ще цікавиться аудиторія. Б'юті-тренд - один з найбільш затребуваних в інтернеті, і ми подумали: було б круто зробити щось на цю тему. А Лера Бородіна і її бренд, її команда ідеальні для цього напрямку. По-перше, вони вже готові до співпраці: сама Лера - відомий блогер, трендсеттер, нам залишалося просто «одружити» це з відеоформі. Дівчата до цього пробували робити YouTube-канал самостійно, але це не їх основна діяльність - не вистачило якогось довгострокового вдиху. І тут прийшли ми - зі своїм баченням, ресурсами, досвідом - і допомогли зробити.

- Тобто ініціатива виходила від вас.

- Так, безпосередньо від мене. Я прийшла і сказала: «Лера, давай ми будемо робити тобі YouTube-канал». Вона з радістю погодилася, бо її команда, повторюся, давно хотіла, займалася цим, але їм не вистачило ресурсу. Мені здається, у нас великі перспективи, тому що за два місяці ми наростили аудиторію цього каналу в 5-6 разів. Ми зняли масу відео, поновлення у них тепер виходять два рази в тиждень, кожен ролик в середньому збирає від 10 до 100 тисяч переглядів. Для каналу-новачка це дуже хороший і показовий результат.

- При цьому варто враховувати, що тематика каналу не унікальна, у нього багато конкурентів.

- Так, конкурентів - море. Контенту, який навчає плести косички і зав'язувати хвостики, - маса. Але в чому відмінність цього каналу (і його успіх в перспективі) і, власне кажучи, успіх команди Лери: вони пропонують не окремо зачіски або окремо макіяж, а цілісний образ. На каналі ми говоримо і про зачіски, і про сукнях, і про макіяж, і про тренди - наприклад, головних трендах церемонії «Оскар». Тобто, якщо дівчинка в темі, якщо їй це цікаво, вона, зайшовши на канал, отримує всю інформацію в одній упаковці і вже не шукає інші ресурси. Причому треба віддати Лері належне: Oh My Look і G. Bar вона спакувала так, що всім туди хочеться, починаючи зі студенток і закінчуючи нашим київським «гламуром». І це відображається на відео, в тому числі.

Дівчата дуже грамотно до всього підходять: що підходить для конкретної фігури, як вибрати швидко, які зачіски в моді, складові стилю. І все дуже оперативно, дуже якісно, ​​у дівчат дійсно є чому повчитися. Занурюючись в цю сферу, ти дізнаєшся багато нового: наприклад, ми з продюсером Сашком Костіної, яка працює на проекті, буквально за два місяці відчули себе «прикрашеними».

Занурюючись в цю сферу, ти дізнаєшся багато нового: наприклад, ми з продюсером Сашком Костіної, яка працює на проекті, буквально за два місяці відчули себе «прикрашеними»

- Як все відбувається з точки зору виробництва?

- Ми узгодили з дівчатками з Oh My Look довгостроковий план, концепцію, плей-листи, напрямки, теми. Все це нескінченне переплановується, оновлюється, і кілька разів на тиждень відбуваються зйомки. У дівчаток щоденний потік бажаючих бути красивими, проте, вони дуже ретельно підходять до будь-якої зйомці, кожен раз приділяють процесу більш полудня, іноді цілий день, дуже педантично готуються, вибирають майстра, який буде розповідати. Загалом, ціла епопея.

- А скільки людей зазвичай задіяно в зйомках?

- На зйомках завжди працює продюсер Саша Костіна. У нашій команді - оператори FILM.UA, монтажери, які збирають безпосередньо сам матеріал. Не хочеться вдаватися в механіку, але в середньому це сім чоловік, які працюють постійно.

- Повернемося до Family is. Канал існує майже рік, як він розвивається?

- Головне - ми напрацювали досвід. Існує ціла індустрія розвитку і поширення каналів, нарощування аудиторії, заробляння на них. Юні SMMщікі, юні ютьюбери у всьому цьому, звичайно, як риба в воді. А коли ти приходиш в цю сферу з телевізійним досвідом, потрібно перебудовувати мозок і у всьому розбиратися: digital-контент сильно відрізняється від класичного телебачення.

- Чим?

- Змістом, монтажем, динамікою, навіть кольорокорекцією. Раніше мені (і багатьом) здавалося, що зі створенням інтернет-відео можна не морочитися. Насправді все навпаки: воно повинно бути більш вилизаним, більш точковим, навіть з точки зору картинки.

- Чому?

- Тому що це більш особисте спілкування з глядачем. Тому що цей глядач більш вимогливий - йому набагато простіше піти з короткого ролика на YouTube-каналі (на який він навіть не завжди підписаний), ніж з телеканалу. Він може посидіти біля телевізора і щось почекати, але в інтернеті він піде з ресурсу в лічені секунди, тому інстаграмери, ютьбюери, мають мільйонні підписки, дуже ретельно ставляться до картинки. І потім, там інша динаміка, інші ракурси - все, щоб постійно чіпляти увагу глядача.

І, як я вже сказала, в digital-контенті дуже важлива харизма блогерів. Щоб глядач довіряв їм на 100%, вони повинні бути максимально відвертими. Для себе я це порівняла з жанром стендапа: люди виходять на сцену і смішать тебе тим, що діляться своїми особистими, актуальними проблемами. Насправді, не так багато вдалих стендапів і успішних стендаперов. Ти приходиш, очікуєш якоїсь феєрії, але більшість з них не чіпляє. Так і у випадку з digital-ресурсами: зірками стають максимально харизматичні люди, які розуміють свою аудиторію. Вони - трендсеттери, вони завжди в курсі останніх новин і знають, про що поговорити. Феноменальні люди! Крутіше будь телезірки, на яку працюють сценарист, редактор, іміджмейкер і так далі.

Ми довго шукали таких блогерів для Family is, тому що тут не можна бути або красивою-чарівною-привабливою, або мамою. Потрібні супермама, які зможуть поділитися конкретними Лайфхак і будуть цікаві аудиторії - ніхто не буде дивитися на дівчинку, яка просто про щось говорить. Люди шукають конкретні відповіді на конкретні питання.

- Ви напрацювали досвід, а до чого прийшли в кількісних показниках?

- До п'яти тисячам передплатників: це реальні люди, без накруток, які постійно коментують відео, надсилають нам листи, щось пропонують. Ми їх практично всіх знаємо - і з аналітики, і по спілкуванню. Це конкретна жива аудиторія. Ну, і кількість переглядів: ми починали з сотні, а зараз на окремих роликах налічується по 50 тисяч. Сьогодні ми набираємо перегляди набагато швидше, нами цікавиться YouTube: пропонує партнерство, особливі умови щодо оптимізації, по розвитку інших жанрів. Загалом, ми задоволені. Думаю, до червня ми будемо мати 10 тисяч (по двох каналах) - в Україні з такою підпискою вже можна говорити про комерційні пропозиції, про спонсорів. У нас, до речі, дуже вдале партнерство з OLX.

Є ще якісь складно вловимі речі. Із серії «все ідеї витають у повітрі». Можливо, я собі їх надумую ... Наприклад, у нас з'явилася Маша Курочкіна з блогом про дитячі книжки : Вона дуже затребувана, у неї є своя аудиторія, її стали кликати проводити дитячі читання, Маша випустила книжку-розмальовку. І, як виявилося, це тренд: канал «1 + 1» зараз сильно розвиває цей напрямок (посміхається). На «Книжковому Арсеналі» було якесь божевільна кількість дитячих книг, величезна кількість сімей з дітьми. Навколо така синергія!

І це теж наше досягнення: бути в тренді, створювати тренди - дуже круто. І те, що з'явилося матеріальне прояв - книжка-розмальовка - теж успіх: в більшій мірі, звичайно, самої Маші Курочкіна, але ми дуже пишаємося співпрацею з нею, будемо розвивати цей напрямок, підтримувати її і ресурсами, і піаром.

- Поговоримо про монетизацію. Ви говорили про можливість продажу digital-контенту. Про що мова?

- Нашою дистрибуцією активно займаються, включають нас в каталоги. Контент «Кінокухня», наприклад, демонстрували в Каннах, і вже є продажу в Естонію (телебачення), Литву (інтернет), Туреччину (авіалінії). Також його показували в українських проїздах «Інтерсіті». Ми заробляємо гроші на YouTube - не дуже багато, поки лічені сотні доларів, але щось вже отримуємо.

- Виробництво контенту вже окупається?

- Поки немає. У чому різниця між нами і блогерами, які самі себе знімають?

- У тому, що вони самі себе знімають.

- Так. А у нас - виробництво, в яке ми вкладаємо. Це довгострокова робота, під час якої йде накопичення контенту. Скажімо, у Family is накопичилося 8 годин продукту - вже претензія на те, щоб коли-небудь стати самостійним каналом в супутнику або на інших платформах. Це теж матеріальна цінність, яка нікуди не дінеться. І зараз ми активно думаємо про якомусь дитячо-сімейному каналі, якому міг би підійти такий контент.

- Я якраз задумалась, куди можна це продати. Якщо контент «Кінокухня» передбачає широке застосування - хоч на телебаченні, хоч в тих же авіалініях, то з контентом Family is, мені здається, складніше.

- Складніше, тому що у нього більш вузька аудиторія - «Кінокухня» можуть подивитися всі.

- Все їдять!

- Так (сміється). А мамами стають не всі. Проте, в рамках якогось тематичного каналу він цілком може бути. Зараз ми розглядаємо можливість створення сімейно-дитячого каналу, на якому він може бути затребуваний. Нам пропонував співпрацю Maxxi TV, але канал хотів отримати контент дуже дешево (практично безкоштовно). Ми на це не пішли, тому що віримо в перспективність своєї історії: дайте нам два роки і подивимося, що буде далі. І потім, існують вузькотематичні канали ... Віктор Шкробот займається нашим стратегічним розвитком: зараз ведуться переговори з Divan TV, Oll.TV про покупку нашого контенту. Ми знаходимося на межі продажів, і зрозуміло, що так чи інакше до них прийдемо. До того ж спонсори йдуть в інтернет - про це говорять всі агентства, а на Заході це стало відвертим трендом: бренди йдуть в «мережу», тому що там їхня аудиторія. Особливо жінки 25-34, щільно сидять в інтернеті. І все рітейлери прекрасно знають, що створити магазин без інтернет-продажів вже неможливо - треба обов'язково мати можливість продавати через інтернет. Так що перехід спонсорів в цю нішу відбудеться так чи інакше. А ми вже тут - з поднакопленной аудиторією, з досвідом, базою, і плануємо ще як мінімум два роки проводити контент. Ми знайшли наших блогерів, наших зірок і працюємо на перспективу. Хоча заробляємо вже зараз: трошки - від переглядів, трошки - від українських брендів, які до нас приходять (меблі, одяг, розваги), все це поступово збирається у нас.

- Ви говорите про стабільну аудиторії передплатників. Яка це аудиторія? Хто ці люди?

- Приблизно 60% мам і 40% тат. Підписується дуже багато дитячих каналів, багато «Мамско» груп. Це в основному молоді жінки від 25 до 34 років, у яких маленькі діти (до 6 років), і вагітні. Найактивніші серед них - це, звичайно, мами з зовсім маленькими дітками, яким все цікаво, все потрібно дізнатися, які сидять в декреті, у яких є час. Хоча всі наші мами працюють ... Принаймні, ті, у яких є гостра необхідність щось дізнатися.

Принаймні, ті, у яких є гостра необхідність щось дізнатися

Ми, до речі, недавно зробили те, на що довго не наважувалися: у нас на каналі з'явився психолог. Ми ж відповідальні мами, і дуже педантично підходили до цього питання. Хотіли працювати зі Світланою Ройз, але вона зараз зайнята, і ось знайшли ще одну унікальну зірку - Марину Романенко . У неї мережу дитячих садків і школа професійних батьків. У неї фундаментальний підхід, і ми не боїмося, що Марина буде просто щось говорити: все, що вона розповість, буде справедливо, по справі, корисно і не зашкодить ні в якому разі.

- Скільки влогеров у каналу зараз?

- Ми звузили коло. Починали з моїх подруг, потім пробували багатьох дівчаток і різні теми (від хенд-мейд до дієтології), але вибрали в підсумку тих, на яких мами йдуть. Настя Жук , Наш блогер, приєдналася до нас не так давно, але її дивляться і слухають в будь-якому розкладі. Вона - єдина мама, що не показує свою дитину, знаменитого Бориса, проте, її дивляться.

- Я із задоволенням читаю її у Фейсбуці .

- Це те, про що я говорю (посміхається). Феномен блогерства - в максимальній щирості, харизматичною подачі і умінні розповісти те, про що не скажуть по телевізору. Це особистий досвід, про який не говорять навіть на курсах молодих батьків (що дивно), і всі мами розуміють, що це реально правда. Настя, наприклад, правдиво говорить про те, що більшість мам, на превеликий жаль, луплять своїх дітей на майданчику. Або що грудне вигодовування спочатку - це тупо боляче. Вона говорить про серйозні темах з гумором, і в цьому дійсно феноменальна. Я впевнена, що у неї попереду і книги, і скетчі ми нарешті будемо знімати, і фільми обговорюємо, і серіали, ... Тому що вміння говорити з гумором і правдиво - це рідкісний талант. І Настя відкрила себе в цій сфері. У нас новий блогер Марина Романенко, про яку я вже сказала, психолог, відео якої теж відразу розійшлася в народ, тому що вона говорить просто, зрозуміло і толково, у неї величезний досвід практичної роботи з дітьми. Ми знайшли Стасю Ровінський - дочка Сніжани Єгорової , Вона абсолютно чарівна, що не сором'язлива мама, яка розповідає про нижню білизну, демонструючи його на собі. Вона ж буде зніматися в наших скетчах в головній ролі. Маша Курочкіна залишається з нами, Яна Вуева - найбільш організована і креативна, Маша Діденко - мандрівниця ...

- Правильно я розумію, що активний пошук влогеров ви припинили?

- Ми продовжуємо шукати тих самих зірок.

- Коли у вас нарісовивается потенційний кандидат, на що звертаєте увагу? Крім уже перерахованих харизми і знань про предмет.

- Щоб людина говорила по справі. Ми хотіли працювати з «гламурними» зірками, у яких по кілька дітей, які могли б залучити аудиторію. Але вони, як виявилося, не можуть розповісти чогось такого, чого наші мами не знають. На них приходять подивитися один раз і не повертаються.

На них приходять подивитися один раз і не повертаються

У чому фішка інтернету. Здавай б, ти туди що-небудь закинеш, и тебе всі подівляться. Ні! Це жорсткий сегментована річ, де ти можеш забитих в пошуковик «нафарбуваті очі синьою тушшю» и отрімаєш масу варіантів сортаменту зі своєю синьою тушшю. І через цю сегментованості тут не можна бути просто симпатичним, просто гламурним або просто бути зіркою. Ти повинен чітко відповідати запиту, який люди вбивають. Якщо ти робиш канал для мам, то він повинен бути каналом для мам. Тому ми уважно вивчали саме інтереси мам.

- І що ж їм цікаво?

- Називаю конкретні тренди: як привчити дитину до горщика, як вкласти спати без сліз, шкідливі планшети та інші гаджети, які мультики дивитися. Все, що стосується безпеки дітей: безпечний сон, безпечний рух, подорожі з дітьми - як захистити дитину від усіх ризиків. І самий божевільний тренд (після горщика) - дитячі зачіски. Здавалося б, такого контенту - тисячі і тисячі роликів! Ні, дивляться мами, як робити дітям косички, бантики ... (мене, наприклад, це взагалі не цікавить - може, тому що у мене дочка ще лиса). І як знайти блогера на цю тему? Дуже просто: або він вміє плести ці косички, чи ні. Тому тут мало володіти відомим ім'ям - тут потрібно володіти конкретним знанням, цікавим аудиторії.

- Наскільки відрізняються аудиторії Family is ... і Oh My Look?

- Чи відрізняються. Це, знову-таки, до питання сегментації. Нам здавалося, що будуть дивитися одні й ті ж дівчатка, що їх можна буде перекидати з одного каналу на інші, обмінюватися плей-листами і так далі. Але немає: якщо я шукаю «б'юті», то я буду дивитися блоги про красу. Якщо я мама - то я шукаю мамин контент, незважаючи на те, що це, начебто, жінки одного віку.

І в чому ще фішка бізнесу: дуже зручно робити багато таких каналів і заробляти на різному вигляді спонсорства, роботі з різною аудиторією. Oh My Look дивляться більше за кордоном, тому що контент не так прив'язаний до мови.

- А де саме?

- Ізраїль, США, Німеччина, Англія.

- А хто дивиться - діаспора?

- Це не можна дізнатися напевно. Але, думаю, діаспора - дівчатка ж російськомовні. Ми лише недавно стали робити відео без слів, де вони просто показують, що робити. Але ми спочатку і розраховували, що Oh My Look буде більш міжнародним каналом.

- Тоді поговоримо про скетчах. Для якого каналу ви їх знімаєте?

- Для Family is ... Ми сподіваємося, що колись це, можливо, виросте в окреме скетч-шоу, тому що - я вже зараз твердо в цьому впевнена - з будь-якого нашого маленького контенту можна виростити повноцінну телевізійну програму. І, можливо, з тієї ж Мариною Романенко ми будемо пробувати якусь школу для батьків робити.

Скетчі пише Настя Жук, це такі замальовки з життя мами. Наприклад, вона іронізує над тим, що ніхто не розуміє маму - ні її подруги, ні чоловік, ні власна мама. Або діалог двох мам - абсолютно божевільний і смішний. Або замальовка про те, що всі вважають, що у мами, що сидить в декреті, є маса часу, щоб добре виглядати, і взагалі - материнство надихає. І ось вона зображує маму, яка сидить вся з дитячих соплях, в їжі, собаках, розкиданих іграшках, памперсах ... Теми абсолютно різні: від того, як погодувати груддю в публічному місці, до того, що мамам все навколо постійно щось радять. Я з порадами ніколи не стикалася, але днями на «Книжковому Арсеналі» до мене підійшов чоловік і сказав: «Ваша дитина гризе олівець!»

»

І що? (посміхається)

Загалом, будуть скетчі про те, що відбувається з мамами - часто це дуже смішно і абсурдно. І Настя має відмінну самоіронією.

- А що у виробництві: скільки акторів, яка команда?

- У головній ролі буде Настя Ровинская, трохи статистів.

- Я намагаюся зрозуміти форму всього цього. Тобто буде одна мама, з якою постійно щось відбувається?

- Приблизно так. Але, можливо, ми будемо підтягувати наших блогерів (всі наші дівчатка досить артистичні), щоб не розмивати канал, а робити його максимально цілісним. Щоб люди дізнавалися цих блогерів навіть в комунікації між собою. Якщо ви підписані хоча б на одну YouTube-зірку, на кшталт Каті КЛЕП, то ви знаєте, що люди підсаджуються. Ти вже починаєш стежити за її життям, як за серіалом: «Ну, що там? Що відбувається? »(Посміхається). А на мам тим більше підсаджуються, тому що у них постійно щось відбувається - діти ж ростуть, змінюються, у них змінюються рівень проблем. Все це забавно. Я уявляю, якби була влогером, то почала б розповідати про те, як я годую Марусю, а вже через рік - ходжу на УЗД дивитися, як там у мене друга дитина поживає.

Це життя, і за нею прикольно спостерігати - коротко, в будь-який зручний час. Я реально зачарована цією формою контенту.

- Але якщо ви будете розвивати скетчі до повноцінного телевізійного продукту, згодом все доведеться переробляти? Це ж різний контент.

- Адаптувати - не проблема. Якщо є якесь зерно, якщо це в принципі смішно, то додати хронометражу, акторів, влити трошки бюджету вже не складно.

- А в чому принципова різниця між контентом для YouTube-каналу і телеконтенту, якщо говорити на прикладі тих же скетчів?

- Якщо ми говоримо про скетчах, то різниці, по суті, ніякої. Головне - це гег, якась ситуація, в яку потрапляє герой, і ти її розглядаєш. Коли ти робиш для YouTube, то робиш трохи дешевше, трохи простіше, чи не береш супер-акторів, а складаєш з кубиків, які у тебе під рукою. А якщо розширювати це в повноцінне виробництво, то потрібно, щоб все було краще - камери, актори, більше хронометраж. Але по суті, повторюся, це одне й те саме - кумедні ситуації з життя.

- У травні ви починаєте зйомки.

- Так.

- А коли плануєте видавати «в ефір»?

- У травні і плануємо - раз або два рази на тиждень.

- Скільки випусків заплановано?

- Є три сценарії, з якими ми хочемо попрацювати. А далі ... Настя пише дуже швидко, а життя весь час підкидає теми для жартів. Думаю, з часом ми знайдемо таку технологію, коли зможемо швидко знімати і швидко монтувати.

- Якщо говорити про заплановані каналах, які це можуть бути теми, крім кулінарії?

- Можливо, щось пов'язане з кіно - якісь блоги про фільми, про новинки. Це більш вузька аудиторія, тому ми поки думаємо, придивляємося. Звичайно, зараз у всіх на слуху всілякі розпакування і краш-тести, але це вже буде чистої води бізнес в digital.

- Чесно кажучи, не розумію цей формат: людина розкриває упаковку і показує, яким чином товар розкладений в коробці ... Серйозно? Чому це дивляться ?! Ви ніколи не задавалися цим питанням?

- Звичайно, задавалася. І не раз. Є канал з дитячими розпакування, які багато хто вважає нашим конкурентом, хоча ми категорично різні: той канал дивляться діти, яким цікаві іграшки, а ми - для мам, які хочуть дізнатися щось корисне. Я не розумію. І відчуваю себе відсталим людиною в цьому плані ... Я розумію, як це працює, що це клацають діти, і все одно. Це ж мільйони мільйонів переглядів! Не знаю ... я занадто розумна для цього (сміється).

- Хто потенційно ваш конкурент? І чи є вони?

- У Family is конкурентів в Україні точно немає. Є американський канал WhatsUpMoms, але вони, природно, не конкуренти - там мільйон передплатників і зовсім інша аудиторія. А все решта більше працюють з дітьми, а не з мамами. Тому конкурентів немає - може, ми їх виростимо? (посміхається)

Family is і Oh My Look - предмет нашого глибокого інтересу, і продюсерського і особистого. Це унікальне перетин

- А чому спочатку вирішили робити саме такий канал? Тому що зібралася компанія мам?

- Ну да, все збіглося. Коли я після декрету прийшла на FILM.UA, ми говорили про digital, обговорювали, яким може бути контент. На той момент дитяча тема була мені зрозуміла, цікава і близька. Я сама багато сиділа в інтернеті, досліджувала, шукала як мама, ніж можна було б скористатися. І такого каналу, яким він мені тоді здавався, не було. І зараз, здається, немає. Може, в цьому ще й причина того, що у нас не мільйон мільйонів переглядів - ми для сильно адекватних батьків.

- В якому сенсі?

- З певним рівнем вимог, з певним рівнем освіти, з підходом. Наприклад, є мама-блогер з великою кількістю передплатників, їй 22 роки, у неї двоє дітей, і вона розповідає, як укладати дитину: «Дорогі мами, візьміть і покладіть дитини. Він проплачется, а потім звикне »... Якісь такі речі. І я розумію, що більшості мам з нею нормально. Але мені це не цікаво, більшості наших передплатників - теж. Тому що у них доходи вище і мізки не настільки засмічені інформаційним непотребом. І тому, до речі, вони повинні бути цікавіше рекламодавцям.

- А чого конкретно вам як мамі не вистачало, коли ви шукали інформацію?

- Скажімо так: хто у нас є, крім доктора Комаровського , Кому можна довіряти?

- Нікого.

- Зрозуміло, що ніяка мама з Комаровським не зрівняється, тому що він все-таки професіонал. І чому я бачу потенціал у співпраці з Мариною Романенко - вона цього вчилася, і вона мама чотирьох дітей.

Мені не вистачало грамотного підходу. У будь-якої мами, яка не віддає дитину няням назавжди і педантично до нього ставиться, маса питань. Особливо, коли ти народжуєш в перший раз. І скільки б книжок ти ні прочитав, все одно не вистачає впевненості, що все зробив найкращим чином. І ти постійно шукаєш, особливо якщо звик працювати в інформацією. І це те, про що писала Настя Жук: я не хочу знати маячню про те, як заговорювати соплі або читати тисячну статтю про те, що дитину потрібно прикладати виключно кожні три години. Хочеться нормальної інформації, зібраної в одному місці, куди ти йдеш за Лайфхак або натхненням. На телебаченні немає такого контенту.

Так і народилася ідея нашого каналу: створити ресурс, на якому було б зібрано максимальну кількість інформації - не медичною, але корисною, яка могла б тобі допомогти, підтримати, розвеселити.

- Правильно я розумію, що канал повинен стати для глядача чимось на зразок мамского форуму?

- Так і є. Просто тут - відеоформі, яка популярніші сама по собі, зручніше, швидше. Так, це такий форум, така тусовка дівчат, яким ти довіряєш, з якими тобі цікаво проживати щось.

Не всі ж питання страшні і стосуються виключно виживання твого малюка. Наприклад, одяг. У мене свого часу виник безглуздий питання: «чоловічки», боді, комбінезончики - я ніяк не могла зрозуміти, що до чого. «Чоловічки» - це те ж саме, що і боді? Я так довго розбиралася. А зараз я розумію: якби знала про такий ресурс, як Family is, я б зайшла на нього, і мені б все про моду для немовлят пояснила Катя Сільченко, яка зараз в американському Vogue - зірка. Це пісочник - в ньому зручно. Це плаття - в ньому незручно. А є ще косинки, окуляри і купа всяких прибамбасів для малюків. Ти подивився - і все зрозумів, тебе це на щось надихнуло. Знімає масу питань. Або, скажімо, прогулянка з дитиною: що взяти з собою? У мене з цим реально була проблема, чоловік просто скаженів, коли ми збиралися погуляти. І щоб не сходити з розуму, думаючи, що ти одна така дурна, ти заходиш на свій улюблений канал і бачиш, як наша Яна упаковує свою сумку. Вона більш досвідчена мама - у неї вже все напрацьоване. Ти подивився, і зібрав свою сумку в два рази менше і швидше. Такі штуки: прості, корисні, життєві, надихаючі.

У нас ось Росава буває, нечасто, але розповідає корисні речі, я для себе багато почерпнула. Вона співає пісеньки і показує, як робити гімнастику для розвитку дрібної моторики. Такого контенту, мені здавалося, повинно бути багато, але немає. І він - на українській мові, від мами двох дітей, приємної дівчини. Деякі штучки, підглянуті у неї, я роблю своїй дитині, і вона в захваті! У Росави дуже багато таких «співаноке-забавлянок», колискових, і це ж дуже корисно, тому що поєднується з масажем ... Загалом, я не знаю більш корисного і прекрасного ресурсу, ніж Family is (сміється).

- Всі ваші блогери - мами. А коли з'являться тата? І чи з'являться?

- Так, ми шукаємо пап. Але тата більше закриті в цьому плані (не багато хто з них вітають, щоб їхніх дітей знімали). Але ми дуже хочемо тата-блогера, потім що ми - Family, як мінімум.

- Ваші передплатники вам щось підказують?

- Безумовно. Мами тут же, прямо під відео, пишуть, якої інформації їм не вистачає, про що потрібно розповісти; маса питань психолога, коментарів. На каналі Oh My Look дівчинки дуже люблять коментувати. І з цього ми робимо висновки, що ще їм цікаво.

- Тобто ви, по суті, отримуєте від аудиторії запит, на який можете відповісти контентом.

- Так. І це те, чим ще інтернет відрізняється від телебачення - спілкуванням зі своїм глядачем. Тому що на «телек» пишуть божевільні бабусі (із серії «а поставте серіал« Просто Марія »), а тут ти максимально швидко отримуєш максимально правдивий фідбек, тому що ніхто не соромиться у висловлюваннях. І швидко реагуєш: тебе про щось попросили, ти на наступному тижні знімаєш і викладаєш.

Все в виробництві відеопродукції йде до інтерактиву. І з розвитком віртуальної реальності, всіх цих технологій, коли глядачі самі будуть придумувати сценарії, дивлячись в кіно, «телек», напевно, залишиться, але буде максимально інтегрований в усі ці штуки. Коли ти читаєш в зведеннях новин про YouTube-каналах, які скуповують мейджори, про VHR-технологіях, які зараз будуть випущені на ринок ... Контент змінюється, і тут дуже важливо пробувати, експериментувати.

Контент змінюється, і тут дуже важливо пробувати, експериментувати

Не скажу, що у Family якась козирна підписка (у Oh My Look справи йдуть набагато крутіше, і через рік ми будемо, я впевнена, великим, вагомим каналом), але ми збираємося експериментувати і тут. Будемо пробувати знімати скетчі з технологією 360. Це колосальні можливості, і платформи за запитом будуть розвиватися ... Я впевнена, що це нам позитивно відгукнеться в майбутньому.

- Змінюються форми подачі контенту, сприйняття глядача, а змінюються чи форми взаємодії з рекламодавцями?

- З ними складніше вести переговори, тому що, як на мене, немає двох головних чинників. Перший - це поки не міряється. Ти не розумієш, що отримуєш. В YouTube видно підписка, спонсор розуміє охоплення. Але як перевірити, що він подивився твій ролик?

- Ну, перегляди зважають.

- Чи вважаються, але скільки глядач подивився - 2 секунди або весь ролик? Телевізійні рейтинги більш зрозумілі і звичні, в мережі ж потрібно напрацювати інструментарій.

- Мені здається, це питання звички.

- Можливо. Але вважається, що на телебаченні ширша аудиторія ... Втім, це проблема не тільки України. Сусідні ринки теж не цілком до цього прийшли. Але я впевнена, що як тільки з'явиться якийсь інструментарій, і можна буде спонсорам показувати більш зрозумілу, детальну аналітику, вони перейдуть. Очевидно ж, що всі сидять в інтернеті.

- А як ви з ними спілкуєтеся зараз? Як пояснюєте? На «кішках»?

- Так, на якихось кейсах. І ми свідомо пропонуємо якісь речі недорого, тому що для нас важливо створити прецедент, кейс, а потім запросити за це велику суму. Наприклад, недавно обговорювали, що висловлювання Собчак в Facebook або Instagram коштує кілька тисяч доларів (точну суму не пам'ятаю). У нас же за блогера пропонують тисячу гривень. Можна не брати цю тисячу: можна спробувати, подивитися, як це розійдеться, а потім виставити п'ять тисяч. Або ту ж тисячу доларів. Тут зі спонсорами поки що туго - і вони навпомацки, і ми.

- А які інструменти використовуються для просування такого контенту?

- Ніякі «класичні» інструменти не використовуються: ми вкладаємося в контент, і це - наші інвестиції. Якщо вкладатися ще і в піар, розміщення банерів, якісь інструменти - вийде занадто дорого. Тому у нас абсолютно органічний, просте зростання, ми трошки витратили на рекламу саме в YouTube, отримали досить позитивний результат, це працює - абсолютно зрозумілий і доступний інструмент. Але більше ми ніяк не промотуємо, що не вкладається.

- А сторінки в соцмережах?

- Безумовно. У нас є Facebook-сторінка, і «ВКонтакте», і Instagram підключили - все це існує в синергії.

- Чи не відстежували, що відбувається з аудиторією ваших блогерів? Який відсоток перетікає?

- Це якраз те, про що я говорила спочатку - свідоцтво якості аудиторії. Ось, наприклад, якщо на Настю Жук в Facebook підписані мами, практично всі вони дивляться її відео в YouTube. А якщо у якої-небудь зірки в три-чотири рази більше підписка, але сидять люди, які цікавляться чимось іншим (грубо кажучи - НЕ мами), то ці відео вони не подивляться. На Oh My Look приходила Соня Кіперман : Якщо вона цікава цього сегменту - вони її подивилися і на YouTube. Якщо твоя аудиторія тобою цікавиться щиро - вона приходить за тобою на все ресурси. Якщо це щось «не в тему» ​​- аудиторія не перетікає. Щоб на тебе приходили, ти повинен щось означати для цієї аудиторії в своєму сегменті.

- А як в digital-сегменті розподіляються права на контент? З одного боку, автори контенту - блогери. Але ролики робите ви ... І що робити, коли ви почнете продавати цей контент?

- З усіма авторами підписуються авторські договори. Поки ми працюємо з блогерами безкоштовно, але в майбутньому, при отриманні прибутку, будемо ділитися з авторами. З Oh My Look ми ділимося прибутком, але права на контент у нас.

- Раз вже ми повернулися до Oh My Look, спершу про реаліті: ви якось говорили , Що глядачі пропонують зробити реаліті-шоу Лери Бородіної. Такий проект розглядається?

- Так, ми до сих пір віримо, что це можливо. Питання - найти канал, якому це буде цікаво. Нішеве телебачення у нас не дуже розвинене.

- Про що могло б бути це шоу? Про Лері? Про її роботі?

- Так, про життя Лери і сервісу ... Чому ні? Все можливо!

Все можливо

Пропоную озброїтися цим девізом всім, хто працює з новими формами, експериментує, та й взагалі всім, хто щось робить в наш непростий час. Ну а Ганні і її команді бажаю лояльних глядачів. І рекламодавців, яким не потрібно пояснювати, що за digital-контентом - майбутнє.

Фото Кирила Авраменко

Знайшовши помилки, віділіть ее та натісніть Ctrl + Enter

Автор: МедіаНяня

Ви задоволені його роботою?
Як з'явився цей канал?
Наприклад?
Чому вирішили працювати з Валерою?
Як виникло співробітництво з Лерой Бородіної?
Як все відбувається з точки зору виробництва?
А скільки людей зазвичай задіяно в зйомках?
Канал існує майже рік, як він розвивається?
Чим?
Чому?