Аудит сайту: крок за кроком і на прикладі - Сібірікс

 1. Експрес-аналіз вхідного трафіку
 2. Дивимося сам сайт

Регіон - Москва. Ведеться пошукове просування. Проблема - низька конверсія. Точно виміряти конверсію не представляється можливим, тому що на сайті не реалізована можливість покупки і замовлення. Більшість звернень - по телефону.

Аналіз я зазвичай виконую за схемою, описаною тут .

Експрес-аналіз вхідного трафіку

Для аналізу розподілу трафіку по сторінках сайту я буду користуватися Яндекс.Метрика, яка встановлена ​​на сайті.

Аналізуємо точки виходу. Це сторінки, куди потрапляє користувач, коли приходить звідкись на сайт. Отже, визначаємо, які сторінки насправді вхідні для більшості відвідувачів.

Отже, основна точка входу на сайт - статті розділу «Корисна інформація» (ефект seo - в цьому розділі хороші тематичні і унікальні тексти). Вагомий трафік - на головну. Всього 3% - в каталог (на сайті каталог зараз скоріше умовний - розділи наполовину порожні і товари там не представлені, є тільки опису розділів). На інші сторінки потрапляють взагалі одиничні відвідувачі.

Причина видно зі статистики за джерелами трафіку - основний трафік на сайт йде з пошукових систем (природна видача, контекстна реклама не ведеться). У видачі по високочастотним запитам - головна сторінка, по низькочастотних - оптимізовані статті.

За три місяці на сайт прийшло 11 025 відвідувачів, з них 99,4% нові (кількість повернень користувачів на сайт вкрай низька). Переглянуто 21 952 сторінки. Середній показник відмов - 74,1% (це означає, що майже 75% відвідувачів переглядають тільки одну сторінку, причому закривають її не пізніш як через 15 секунд після відкриття. Ці відвідувачі однозначно нічого не замовлять і не звернуться в компанію).

Відповідно будь-якого користувача (десь 950 чоловік в місяць) переглядають у середньому по 5 сторінок (вважається так: (21952 - 11025 * 0,741) / 11025 * 0,259) - значить, намагаються знайти цікаву для них інформацію. Якщо не знайдуть - теж нічого не замовлять. Необхідно вирішувати дві проблеми - зменшувати% відмов і допомагати відвідувачам знайти необхідну інформацію при перегляді сайту, і підштовхнути їх до звернення в компанію.

Аналізуємо відмови для найпопулярніших точок входу (в метриці відмовами вважаються візити тривалістю менше 15 секунд, в рамках яких переглянута тільки одна сторінка).

 • Головна сторінка - 62,6%.
 • Сторінки розділу статті - в середньому 77,8%.

Відсоток відмов дуже високий (для цієї тематики нормальний показник близько 40%). Причиною може бути або нецільової трафік, або проблеми на вхідних сторінках. Необхідно перевірити обидва варіанти.

Аналізуємо запити, за якими приходять користувачі (Метрика: «Джерела» - «Пошукові фрази»). Трафіку по нецільовим запитам практично немає. Основна частка трафіку припадає на низькочастотні запити типу «назва матеріалу - купити / ціна»:

Відповідно, причини величезного% відмов і низькою конверсії треба шукати на сторінках, куди приходять користувачі.

Разом, рекомендації по точках входу на сайт:

По-перше, для початку прийняти точки виходу як є. Міняти їх довго, складно і поки немає необхідності. Тим більше, раз по сайту ведеться пошукове просування. Швидше за все проблема вирішується шляхом внесення змін на сторінки, на які зараз йде основний трафік, щоб зробити їх продають.

Тому потрібна була модернізація головної сторінки сайту і розділу корисної інформації. Додавання на сайт повноцінного інтернет-магазину (з актуальними цінами і інформацією про наявність продукції). Надалі - пошукова оптимізація інтернет магазину, для збільшення кількості точок входу на сайт по низькочастотних запитах (а це зазвичай - найбільш цільовий трафік). Та й найвищу конверсію в інтернет-магазинах зазвичай дає вхідний трафік на сторінки каталогу.

Дивимося сам сайт

1. Загальне враження від сайту

Нейтральний дизайн (такий довго не застаріє), досить чистенько. Графічний блок в правій частині шапки (шматок хмарочоса) виглядає як кліпарт і в цілому псує враження від сайту (варто від нього відмовитися). При цьому у розділів каталогу досить наочні іконки, що ілюструють пропонований товар.

Є проблеми з форматуванням. Використовується дуже багато варіантів оформлення шрифту. Текст не оттіпографлени. Користувачам доводиться вчитуватися, а вони це не люблять - мінус один. Позитивний момент - що саме пропонує компанія зрозуміло з першого погляду на головну сторінку - це прописано крупно і помітно.

Через зайвих блоків інформація гірше сприймається. Від усього зайвого треба позбавлятися. Наприклад, блок «опитування» не підходить ні для корпоративного сайту, ні для будівельного інтернет-магазину (тим більше питання «Як ви ставитеся до реклами?»). Такий елемент більш характерний для розважальних сайтів або сайтів інтернет-змі.

Разом, повний редизайн сайту не потрібно, достатньо косметичної корекції (поправити форматування, зробити шрифти більш одноманітними і читаються, оттіпографіть тексти, позбавитися від зайвої).

2. Юзабіліті і контент - посторінковий аналіз сайту

Головна сторінка

На головну сторінку потрапляють відвідувачі, які шукають або саму компанію (за назвою), або постачальника будівельних матеріалів. Тому, по-перше, з неї повинна бути легко доступна інформація про компанію, контакти, послуги. По-друге, вона повинна перенаправляти відвідувача в каталог продукції.

Зараз текст на головній сторінці такий, що створюється враження що він покликаний виключно заповнити порожнє місце і вмістити кілька разів ключові фрази. Він не вирішує завдання представлення компанії (крім того робити це краще в окремому розділі). І написаний так, що підійде будь-якій фірмі в цій області, досить замінити назву.

При цьому людям, які шукають (і хочуть купити!) Будівельні матеріали важливо, що є в наявності, скільки це коштує, можливо - які є альтернативи для певного матеріалу. Тому текстовий блок у верхній частині головної сторінки рекомендується прибрати зовсім, тим самим піднявши вище блок з розділами каталогу. Текст внизу - переписати на який продає. При цьому важливо зробити зрозумілою і наочною інформацію про марках пропонованої продукції. Для цього рекомендується представити її окремим блоком з логотипами виробників.

Завдання перенаправлення відвідувачів в каталог головна сторінка також вирішує зараз недостатньо добре - з карти кліків наочно видно, що меню каталогу користувачі зараз користуються мало. Рекомендації зі зміни навігації наведені у відповідному розділі аудиту сайту.

Ніяких акцій компанія мабуть не проводить, так як на головній немає висновку товарів-хітів і блоку з акційними банерами. Їх рекомендується додати, щоб поліпшити конверсію.

Розділ «Про компанію»

Зараз розділ представляє собою текстову сторінку «Про Компанію», і чотири дочірні сторінки - «Про нас», «Реалізовані проекти», «Ліцензії та сертифікати», «Контакти».

Як видно з карти кліків, в цьому розділі користувачів найбільше цікавлять сторінки «Про Нас» і «Контакти». Тому тим більш необхідно об'єднати статті «Про компанії» і «Про нас», винести контактну інформацію в основне меню.

«Ліцензії та сертифікати» користувачі майже не переглядають. Тому досить уявити їх окремим блоком на сторінці «Про Компанію».

Розділ «Реалізовані проекти» логічно відноситься скоріше до будівельних послуг, що пропонуються компанією. Відповідно, цю інформацію треба перенести в розділ послуг, де її і будуть шукати користувачі ..

Розділ «Напрямки діяльності»

Зараз включає підрозділи «Будівництво» та «Торгівля». Для користувачів буде зручніше дізнаватися про напрямки діяльності відразу з основного меню (додатково ця інформація може бути в тексті на головній і повинна бути в тексті про компанію). Тому текст розділу «Торгівля» пропонується включити в інформацію про компанію, а «Будівництво» винести в основне меню.

Сторінка «Будівництво» зараз містить дуже короткий текст. Рекомендується доповнити його інформацією про виконані об'єктах. Окремим блоком в цю сторінку включити фотогалерею виконаних об'єктів. У галереї не працює збільшення фотографій. Цю функціональність необхідно полагодити. Крім того, на сторінку треба додати інформацію на замовлення будівельних послуг і окрему форму замовлення.

Розділ «Новини галузі»

Дуже «порадував». Новин галузі там немає, тільки новини компанії. Поспіль про підвищення цін. Рекомендується розбавити їх новинами про знижки та акції, що проводяться (якщо є). Раз новини галузі не публікуються - розділ треба перейменувати просто в «Новини» і залишити посилання на нього тільки з блоку новин в лівій колонці на головній сторінці.

Розділ «Корисна інформація»

Сюди йде основний трафік з пошукових систем. Користувачі шукають конкретні товари, ціни на них і зацікавлені в покупці. При цьому вони потрапляють на сторінку з непоганим описом даного матеріалу, але без можливості дізнатися що є в продажу і тим більше купити.

Нижче опису тим же шрифтом зазначено: «Для придбання даного матеріалу зателефонуйте нам по телефону (495) 730-17-82. У наших консультантів Ви можете дізнатися будь-яку необхідну інформацію з даного матеріалу: з'ясувати умови покупки, доставки, можливість пільгового придбання, а також правила укладання та догляду за ним », або« З питань співпраці звертайтеся: 730-17-57 доб. 116 ».

Це повідомлення не помітно, тим більше що людина яка хоче купити товар не стане читати статтю, навіть дуже хорошу, тому не прочитає і про можливість замовлення. Очевидно, що користувачі не знаходять конкретних товарів, які їм потрібні, не помічають телефону для довідок і йдуть з сайту.

Що можна зробити?

 1. Над статтею і після неї зробити добре помітні посилання на відповідні розділи каталогу.
 2. Візуально виділити інформацію з купівлі.
 3. Забезпечити добре помітне і зрозуміле меню каталогу в лівій колонці (це традиційне для нього розташування).
 4. Виводити нижче статті або поруч з нею блок з відповідними товарами з каталогу.
 5. Перейменувати розділ в «Довідник будматеріалів»
 6. Поліпшити навігацію всередині розділу, додавши навігацію типу «попередня - наступна».

Розділ «Партнери»

Розділ містить логотипи компаній, чию продукцію можна купити в «Домстрой». Логотипи різного розміру і недостатньо акуратно оформлені. Від даної сторінки рекомендується відмовитися, представивши партнерів в окремому блоці на головній сторінці та на сторінці «Про компанію». Логотипи необхідно однотипно і акуратно оформити.

"Каталог продукції"

Зараз цей розділ представляє собою філія розділу «Корисна інформація», причому наполовину без контенту.

Якщо компанія планує вести продажу з сайту, необхідно додавання на сайт повноцінного інтернет-магазину. Також запуск інтернет-магазину зажадає додавання на сайт розділу «Оплата і доставка». Статті, що знаходяться зараз в розділі «Каталог продукції», рекомендується перенести в розділ «Корисна інформація».

4. Доступність контактної інформації

На шапці сайту є телефон, також він дублюється в тексті на головній сторінці та вказана в більшості текстів на сайті. Це добре. Проте контактна інформація на сайті недостатньо доступна:

 • Посилання на сторінку контактів знаходиться у другому рівні меню. Для більшої доступності необхідно винести її на перший рівень.
 • У нижній частині головної сторінки є блок з контактною інформацією. Рекомендується внести його до підвалу сайту. По-перше він потрібен на всіх сторінках, а по-друге в підвалі його традиційно шукають користувачі.

5. Навігація по сайту

Навігація по сайту утруднена.

По-перше, вона плутає користувачів. На сайті є окремі сторінки з однаковими за змістом назвами: «Про компанії» і «Про нас».

Крім того, у компанії два напрямки діяльності - продаж будівельних матеріалів і будівництво. При поточної організації сайту інформація про будівельні послуги компанії доступна тільки з другого рівня меню (користувачі туди практично не заходять).

А відсутність товарів в каталозі створює враження, що користувач потрапив в непрацюючий інтернет-магазин.

По-друге, для інтернет-магазину найважливіше доступність і помітність навігації по каталогу. Зараз меню каталогу розташоване другим блоком вертикального меню і тому гірше помітно (користувачі по ньому майже не клацають) - в каталог заходять мало.

Як видно з карти посилань (Метрика: «Поведінка» - «Карта посилань») за три місяці по посиланнях в меню каталогу було близько 30 кліків (по кожній). За цей же час кліків по посиланню «Про компанії» було в 10 разів більше. Переходів в каталог більше з центрального блоку на головній сторінці, ніж з меню.

Відвідувачі сайту не можуть зорієнтуватися в меню, тому часто намагаються скористатися пошуком і картою сайту - це можна визначити проаналізувавши карту кліків ( «Поведінка» - «Карта кліків»). При цьому пошук по сайту не працює, а карта сайту дублює головне меню. Рекомендується відмовитися від карти сайту, а пошук полагодити. При цьому для пошуку немає необхідності робити окрему сторінку, можна винести поле пошуку на шапку.

рекомендується:

 1. Відмовитися від другого рівня основного меню, залишивши наступні пункти:
 • Каталог - посилання на головну сторінку каталогу продукції;
 • Оплата і доставка - даний розділ рекомендується додати;
 • Будівництво - на сторінці розмістити і інформаційний текст, інформацію про реалізовані проекти та галерею виконаних робіт;
 • Про компанію - на сторінці розмістити текст про компанію та блоки «Ліцензії та сертифікати» та «Партнери»;
 • Довідник будматеріалів (перейменувати розділ «Корисна інформація»).
 • Контакти.

Така організація меню зробить легко доступною інформацію про всі напрямки діяльності компанії, дозволить виключити дублюються пункти, позбавить користувачів від зайвих кліків, які зараз потрібні для перегляду сторінок другого рівня ..

 • Зробити основне меню горизонтальним - на шапці сайту досить вільного місця для цього.
 • Меню каталогу підняти на місце, що звільнилося, розмістивши безпосередньо під логотипом. Меню каталогу має бути за замовчуванням розгорнутим до другого рівня (покупцям буде простіше орієнтуватися). Оформлення меню каталогу треба зробити більш структурованим (можна використовувати оформлення, яке зараз у основного меню). Це також вирішить проблему пошуку потрібної продукції для відвідувачів, які прийшли з пошуку (на головну або в розділ корисної інформації).
 • Посилання на архів новин досить залишити з новинного блоку, виключивши з основного меню.
 • Пропоную змінити структуру головної сторінки і навігації так:

  Им більше питання «Як ви ставитеся до реклами?
  Що можна зробити?