Автоматизація транспорту: яка система вигідніше для роботи?

НАВІЩО ПОТРІБНА АВТОМАТИЗАЦІЯ ТРАНСПОРТНОЇ ЛОГІСТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ?

Автоматизація транспортної логістики дозволяє підприємству, яке займається вантажоперевезеннями, бути конкурентоспроможними і надавати якісні послуги за рахунок впровадження програмно-апаратного комплексу. Будь-яка автоматизація передбачає впровадження на підприємстві TMS - системи управління транспортом, завдання якої - забезпечити ефективне планування маршрутів руху автотранспорту, оптимальний розподіл навантаження між усіма транспортними одиницями, зробити план-фактові аналіз вантажних перевезень компанії і так далі.
Використання TMS дозволяє відстежувати процес доставки вантажу в режимі 24/7. Крім того, з її допомогою можна дізнатися, перевозиться чи вантаж в повному обсязі; не відхиляється чи водій від маршруту; чи дотримується він графіка транспортування. Ще один важливий фактор - TMS може автоматизувати процеси розрахунків, необхідних для транспортування вантажу: оптимальні втрати вантажу, контроль залишків, розрахунок норми витрати бензину, оптимальна кількість зупинок в дорозі і багато іншого.

ВИДИ TMS

Зазвичай TMS може включати в себе такі модулі, як система управління складами (WMS), система планування ресурсів підприємства (ERP), система управління ланцюгами поставок (SCM) і інші. Всі TMS можна умовно розділити на дві категорії: установчі та хмарні. Установчі TMS-рішення вимагають покупки (оренди) серверного обладнання, ліцензії та інтеграції TMS з робочими процесами підприємства.

Хмарні рішення (їх ще часто називають SaaS) припускають, що вся робота відбувається в хмарі компанії, яка надає право користування ним за передплатою з щомісячною оплатою. Доступ до нього надається віддалено, тому може здійснюватися з будь-якої точки земної кулі. В хмарі знаходиться практично необмежений простір для зберігання інформації, обсяг якого визначається поточними потребами бізнесу і робочими навантаженнями. Крім того, будь-який хмара більш надійно захищене від технічних збоїв, вірусних атак і спроб вилучення інформації контролюючими органами. Завдяки хмарного зберігання стають можливі: миттєвий обмін великими обсягами даних між географічно розподіленими офісами; інтеграція хмарного сховища з численними сервісами; доступ до потужних обчислювальних ресурсів для обробки, структурування і систематизації великих масивів роз'єднаної інформації. На ринку представлено дуже велика кількість TMS різних видів, перерахуємо лише деякі з них.

Мурашина ЛОГІСТИКА ТИП РІШЕННЯ: TMS

Область застосування: маршрутизація, моніторинг, транспортна логістика. Можливість доступу: через web інтерфейс, мобільний додаток. Програма автоматизації транспортної логістики: планування оптимальних маршрутів, моніторинг маршрутів, повний контроль над видатковою частиною, план-факт аналіз. Вартість: безкоштовно ($ 0) - до 2 маршрутів в день, до 20 точок в маршруті, загальний сервер E-mail, online-спільнота; базова ($ 35) - до 5 маршрутів в день, до 50 точок в маршруті, мобільний додаток, базова підтримка. Розширена ($ 75) - до 15 маршрутів в день, необмежену кількість точок в маршруті, GPS-моніторинг; обмін даними з обліковою системою, розширена підтримка. Корпоративна ($ 749) - до 150 маршрутів в день, необмежену кількість точок в маршруті, управління правами користувачів, кілька моделей розрахунку, виділений оператор. Саме така TMS, відзначає Максим Злобін, довела свою ефективність під час експлуатації в компанії «Бон Буассон».

ДЕПАРТАМЕНТ ЛОГІСТИКИ ТИП РІШЕННЯ: SAAS

Область застосування: маршрутизація, моніторинг, перевезення, транспортна логістика. Можливість доступу: через web-інтерфейс. Пробна версія: 14 днів. Хмарний сервіс для автоматизації транспортної логістики може поставлятися як в SaaS форматі, так і з установкою на сервери замовника. Дозволяє оптимізувати маршрути. Інтеграція з системами ГЛОНАСС / GPS моніторингу транспорту. Можливості: автоматичне планування маршрутів доставки, оптимізація маршрутів, сумісність вантажів в одному рейсі торгівлею ред 10.3. Інтеграція з системами ГЛОНАСС / GPS моніторингу транспорту.

ABM RINKAI TMS ТИП РІШЕННЯ: SAAS

Область застосування: маршрутизація, транспортна логістика. Можливість доступу: через мобільний додаток. Хмарне SaaS рішення, призначене для автоматичного планування маршрутів доставки. В основі роботи програмного продукту - унікальний алгоритм, який розраховує оптимальні маршрути, враховуючи при цьому всі обмеження і параметри вантажів.

1С: Підприємство 8. УПРАВЛІННЯ автотранспортом ТИП РІШЕННЯ: TMS.

Область застосування: перевезення, управління автотранспортом. Програма «1С: Управління автотранспортом. Стандарт »складається з восьми основних підсистем: підсистема диспетчерська; підсистема ПТО; підсистема обліку ПММ; підсистема обліку ремонтів; підсистема складського обліку; підсистема взаєморозрахунків; підсистема обліку роботи водіїв; підсистема обліку витрат. Спільне рішення фірми «1С» і компанії «1С-Рарус».

БІТ.УПРАВЛЕНІЕ транспортної логістики

Система призначена для автоматизації транспортно-логістичних процесів компаній, що займаються внутрішньо і регіональної доставкою товарів як в B2B, так і B2C сфері. Передбачено ручне і автоматичне планування маршрутів доставки. Підключення GPS / ГЛОНАСС моніторингу. Взаємодія з електронними картами. Облік планових і фактичних показників рейсів. Автоматизоване робоче місце логіста.

РОЗУМНА ЛОГІСТИКА - професійна програма для управління вантажними перевезеннями та логістикою. Тип платформи: онлайн-система управління бізнесом в сфері вантажоперевезень. Підтримка платформи: програма не вимагає установки в операційній системі. Оплата щомісячна. Вартість: в залежності від кількості співробітників в організації. Є демо-версія: перші 14 днів безкоштовно, також є відеоуроки.

KIBERLOG - хмарний сервіс для транспортних компаній і власників транспорту. Не вимагає установки в операційній системі. Оплата щомісячна, вартість залежить від кількості співробітників в організації. Є демо-версія: перший місяць безкоштовно.

Є демо-версія: перший місяць безкоштовно

4LOGIST - універсальне рішення для оптимізації щоденних процесів транспортно-логістичної фірми. Програма не вимагає установки в операційній системі. Оплата щомісячна. Вартість залежить від кількості співробітників в організації, ціна варіюється від 12 до 15 євро в місяць. Є демо-версія: перші 14 днів безкоштовно.

TRANSTRADE - програма для транспортних компаній. Оплата разова, вартість залежить від типу ліцензій і кількості робочих місць.

G-SOFT - автоматизація діяльності для логістичних та транспортних компаній. Програма не вимагає установки в операційній системі. Вартість: уточнюється особисто при зверненні. Демо-версії немає.

CARGOONLINE - веб-сервіс автоматизації контролю перевезення вантажів в режимі реального часу для логістичних компаній, вантажовласників і перевізників. Працює тільки під Windows, не вимагає установки в операційній системі. Є демо-версія: 14 днів безкоштовно.

При такому розмаїтті не завжди можна правильно зорієнтуватися в тому, яку саме TMS або онлайн-сервіс вибрати підприємству. Тому ми вирішили звернутися за рекомендацією до професіоналів - спеціалістів компанії «Бон Буассон».

- Кому і чому вигідно використовувати саме онлайн-сервіси?

Максим Злобін: Основні завдання, які вирішують онлайн-сервіси - це зменшення прямих витрат при формуванні неоптимальні маршрутів і організація робочого місця логіста з можливістю контролю його роботи. Основні споживачі таких продуктів - це компанії (дистриб'ютори, транспортно-експедиторські компанії, с / г виробники, компанії експрес-доставки і т.д.), які так чи інакше пов'язані з перевезенням вантажів по складним, непостійним маршрутами з великою кількістю точок доставки і великою кількістю обмежень при доставці (обсягу, ваги, тривалості робочого дня, режиму роботи точок доставки і т.д.).

)

- Як правильно вибрати сервіс?

Максим Злобін: При виборі сервісу радимо керуватися принципом оптимального співвідношення «ціна / якість», де під якістю мається на увазі набір опцій, які може запропонувати сервіс в обмін на якусь ціну. На першому етапі потрібно вибрати 6-7 сервісів для оцінки. Запросити презентації і відсіяти ті, які категорично не влаштовують за ціною або за набором опцій, або по відсутності впровадження на схожих з вашою компанією, в результаті потрібно залишити не більше 4. Далі для успішного вибору:

1. Обов'язково запитуйте референс-візити в компанії, де цей інструмент успішно впроваджений і працює (бажано звичайно щоб компанія мала схожий профіль з вашої).

2. Оцінюйте гнучкість сервісу і можливість внедренцев допрацьовувати сервіс під потреби вашої компанії. Дуже часто особливо великі гравці пропонують на перший погляд дуже потужний інструмент з великою кількістю опцій і різних звітів, але при цьому зовсім не пристосований вирішити якусь особливість вашої компанії. Як то кажуть, диявол в дрібницях.

3. Обов'язково запитуйте у внедренцев моделювання «як було - як буде». Робиться це шляхом надання внедренцем первинних (фактичних) даних з вивезення вантажів для перерахунку маршрутів за допомогою їх сервісу, далі порівнюється фактична робота вашого логіста (витрати на вивезення) з роботою сервісу. На даному етапі вкрай важливо враховувати реальні обмеження вашої поточної системи (місткість доступних машин, обмеження їх за тривалістю робочого дня, режим роботи точок доставки, доступність доріг). При такому моделюванні ви вбиваєте двох зайців: оцінюєте реальну роботу сервісу ... (швидкість розрахунку маршруту, зручність інтерфейсу, інструменти аналітики і тд) і отримуєте розрахунок планової економії при впровадженні сервісу на своїх реальних даних, а не якихось емпіричних висновках зацікавлених внедренцев .

- За якими показниками оцінити ефективність роботи обраного сервісу?

Максим Злобін: Основний показник - це зниження вартості вивозу при перерахунку на т / км, за рахунок:

• зменшення кількості використаних авто;

• зменшення протяжності маршрутів.

Другорядні показники - скорочення часу планування маршрутів, скорочення впливу людського фактора при формуванні маршрутів.

- Що потрібно врахувати спочатку, щоб все працювало як годинник?

Максим Злобін: Перше - це правильне геопозиціонування точок доставки. Без цього будь-який сервіс буде просто марний. Особливо у великих містах похибка точки доставки навіть в 100 м може принести похибка в розрахунку маршруту в кілька км (різні боки проспекту або шосе). На цьому етапі для перевірки геопозиционирования радимо залучати безпосередніх виконавців (водіїв або експедиторів), які точно знають, де знаходиться дана точка доставки.

Якщо такої можливості немає, то перевіряємо за адресами (тут якраз допоможуть різні опції сервісу за зручним пошуку точок на карті). Друге - це якісно внести всю необхідну довідкову інформацію, яка впливає на розрахунок маршруту (режим роботи точок доставки, середній час вивантаження в точці доставки, місткість авто, середня швидкість авто, тривалість робочого дня і т.д.). Можливо, прозвучить як мантра, але найважливіше - це якісна робота з обмеженнями, причому не тільки спочатку. Ця робота не повинна припинятися НІКОЛИ.

Ця робота не повинна припинятися НІКОЛИ

- Які головні переваги отримає компанія, яка впровадила онлайн-сервіс?

Максим Злобін: Її топ-менеджмент і всі співробітники забудуть в першу чергу про безконтрольної роботі всієї системи доставки, починаючи від логіста і закінчуючи водієм-експедитором. У компанії не буде ніяких приводів для занепокоєння щодо кадрової проблеми в логістиці (в ролі логіста може виступати оператор без знання міський географії, а водій / експедитор не потребує доскональному знанні всіх точок доставки, все відображається у нього на мобільному пристрої). Крім того, зникне відчуття, що система доставки - це якийсь чорний ящик.

- Чи дозволить онлайн-сервіс відчувати себе в цілковитій безпеці?

Максим Злобін: Це всього лише інструмент, який може допомогти відчувати себе впевненіше і дасть можливість постійно тримати руку на пульсі, а не отримувати результат за фактом.

Думку колеги з приводу впровадження TMS або онлайн-сервісів розділяє і Євген Никушин, керівник відділу логістики FADO. «Програмні продукти, які дозволяють оптимізувати роботу в транспортній логістиці - це, перш за все, інструменти. Подібно музичним інструментам багато що залежить від того, якої вони якості, але в більшій мірі, як вони налаштовані. А найбільший вплив надають фахівці, які «грають» на цих інструментах і, отримуючи в результаті «мелодію» або «какофонію» », - говорить він. Сподіваємося, що наведені в статті рекомендації допоможуть українським компаніям знайти і налаштувати свою високопродуктивну «гру».

Стаття з видання «Distribution & LogisticMaster - 2017»

Читайте також: Реформа митниці: теорія і практика

Портал про роздрібній та оптовій торгівлі TradeMaster.UA

ВСІ НОВИНИ

ВСЕ СТАТТІ

НАВІЩО ПОТРІБНА АВТОМАТИЗАЦІЯ ТРАНСПОРТНОЇ ЛОГІСТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ?
Кому і чому вигідно використовувати саме онлайн-сервіси?
Як правильно вибрати сервіс?
За якими показниками оцінити ефективність роботи обраного сервісу?
Що потрібно врахувати спочатку, щоб все працювало як годинник?
Які головні переваги отримає компанія, яка впровадила онлайн-сервіс?
Чи дозволить онлайн-сервіс відчувати себе в цілковитій безпеці?