Автозавантаження в Windows 10

 1. Використання Диспетчера задач
 2. Додавання програм в папку автозавантаження
 3. Планувальник завдань

Оновлення Windows до десятої версії, в принципі, принесло не так багато змін в структуру налаштувань системи і різних параметрів, але тим, хто не мав справу з Windows 8, доведеться, все ж, потрудитися, щоб розібратися, де тепер що лежить. Цього разу говоримо про автозавантаження. У «сімці» її можна було знайти в одному місці, «десятка» ховає її в іншому. Оновлення Windows до десятої версії, в принципі, принесло не так багато змін в структуру налаштувань системи і різних параметрів, але тим, хто не мав справу з Windows 8, доведеться, все ж, потрудитися, щоб розібратися, де тепер що лежить

Microsoft, до речі, одним із стимулів до оновлення називає підвищену швидкодію системи. Дасть оновлення такий результат чи ні, ви все одно зможете прискорити комп'ютер, почистивши список автозавантаження. Багато хто недооцінює вплив автоматично запускаються на швидкодію, а даремно. Спробуйте одним махом запустити п'ять-сім додатків і подивіться, як комп'ютер з цим впорається. Навряд чи він буде сильно поспішати. Так що, швидкість включення вашого комп'ютера досить сильно залежить від змісту списку автозавантаження, та й подальша робота теж - запущені, але не використовувані додатки, все-таки, використовують свою частину ресурсів комп'ютера. Отже, приступимо. Для того, щоб подивитися список автозавантаження в Windows 10, виконайте наступні дії.

Використання Диспетчера задач

Якщо в Windows 7 автозавантаження ховалися в Зміни системи, то в Win8 і Win10 вони поміщені в «менш адміністративний» компонент системи - диспетчер задач.

 1. Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш «Ctrl + Shift + Esc», ви відкриєте Диспетчер завдань.
  АБО
  Натисніть «Ctrl + Alt + Del», а в списку дій виберіть «Диспетчер завдань».
 2. Якщо диспетчер задач відкрився в мінімізованому вигляді, натисніть кнопку «Детальніше», щоб побачити додаткові розділи.
 3. Ви вже могли побачити потрібний розділ. Якщо ж ні - зверніть увагу на вкладки, одна з них називається Автозавантаження. Якщо ви такий не знайшли, перейдіть вкладок кнопками-стрілками.
 4. Перед вами список програм, що запускаються або бажаючих запускатися разом зі стартом комп'ютера. Для вашої зручності, Windows навіть показує, наскільки сильно програма впливає на запуск комп'ютера в правому стовпчику таблиці, щоб ви самі могли визначити, дозволити цій програмі запускатися автоматично чи ні. Диспетчер завдань навіть відображає час останнього запуску BIOS. Не всі програми, відображені в списку, запускаються автоматично, а тільки ті, які відзначені в передостанньому стовпці написом «Включено».
 5. Тепер ви можете оцінити, які програми ви використовуєте відразу після запуску комп'ютера - їх залиште. Решта, особливо з високим впливом на час завантаження, - вимкніть. Відключити щось зайве тут неможливо, максимум, що може статися - користуватися системою стане менш зручно. Наприклад, якщо ви забороните автозагрузку Skype, а потім будете включати його самі при кожному запуску комп'ютера, то нічого не виграєте. Варто залишити активними клієнти хмарних сховищ (при регулярному використанні і синхронізації) і компоненти антивіруса (якщо такі взагалі представлені в списку). Виберіть непотрібне додаток, клікніть «Відключити» правому нижньому кутку. Автозавантаження буде заборонена, але програму зі списку залишиться, ви зможете передумати і повернути автозавантаження.

Додавання програм в папку автозавантаження

Диспетчер завдань допоможе вам тільки в тому випадку, коли ви хочете розібратися з програмами, які самі знайшли свій шлях в автозавантаження. Додати додатки до цього списку диспетчер задач не дозволить. У більш ранніх версіях Windows потрібно було просто покласти ярлик програми в папку «Автозавантаження» в меню Пуск. Папка з меню зникла, а спосіб залишився. Сама структура меню «Пуск» в провіднику збережена, а значить і папку автозавантаження можна знайти.

 1. Натисніть на клавіатурі поєднання «Win + R», потім у вікні «Виконати» вставте в поле рядок
  shell: Startup (для відкриття папки автозавантаження поточного користувача)
  АБО
 2. shell: Common Startup
 3. (Щоб відкрити папку автозавантаження, діючу для всіх користувачів).
  Натисніть «ОК».
 4. Додайте в папку ярлик програми, яку вам потрібно змусити запускатися автоматично при завантаженні. До речі, в папці ви можете знайти й інші ярлики. Таким простим способом, наприклад, «автозапускаемой» себе PuntoSwitcher від Яндекса.

Планувальник завдань

Набагато менш простий, але набагато цікавіший спосіб змусити програми запускатися самостійно - планувальник завдань Windows. Постійно починаєте своє спілкування з комп'ютером з одного і того ж дії? Запускаєте текстовий редактор? Або графічний? Створіть завдання в планувальнику, і він зробить це замість вас.

 1. Використовуючи Пуск або Пошук, почніть вводити слово Планувальник, відкрийте знайдений Планувальник завдань.
 2. Натисніть «Створити просту задачу» в меню.
 3. На першому кроці введіть ім'я завдання (наприклад, «Автозапуск Word»), на другому виберіть тригер ( «маяк» для запуску завдання) - «При вході в Windows», на третьому кроці виділіть «Запустити програму», на четвертому доведеться потрудитися і вказати виконуваний файл програми.
 4. Шлях до нього можна, наприклад, взяти у властивостях ярлика програми чи на вкладці «Процеси» Диспетчера завдань натиснути правою кнопкою миші по додатком, вибрати «Відкрити розташування файлу», скопіювати розташування в картку створення завдання і вибрати там файл програми.
 5. Перевірте параметри завдання і натисніть «Готово».

Розкажи друзям про корисної статті за допомогою кнопок:

Опубліковано: 27.10.2015

Постійно починаєте своє спілкування з комп'ютером з одного і того ж дії?
Запускаєте текстовий редактор?
Або графічний?