Безкоштовний семінар від Seopult «Базовий курс SEO»

Два тижні тому мені довелося побувати в Москві і я не зміг упустити можливість відвідати безкоштовний семінар від Seopult «Базовий курс SEO». Отже, мій відгук про побачене.

Почну з хорошого - в загальному і цілому семінар мені сподобався, хоча часто говорили банальні речі, але «Базовий курс SEO» він на те і базовий, що б навіть абсолютний початківець не заплутався. Почну з хорошого - в загальному і цілому семінар мені сподобався, хоча часто говорили банальні речі, але «Базовий курс SEO» він на те і базовий, що б навіть абсолютний початківець не заплутався

Якщо кому треба, то докладаю слайди з семінару, які мені люб'язно вислали поштою. Відразу зауважу, що далеко не всі слайди були висвітлені належним чином, а багато хто взагалі були пропущені, мабуть 4 години - недостатній термін для такого обсягу інформації.

Для тих, кому лінь гортати слайди, коротко викладу програму: поняття, переваги і недоліки seo, фактори, які впливають на положення сайту в серп, типи пошукових запитів і складання семантичного ядра.

В першу чергу на семінарі було приділено увагу внутрішнім чинникам ранжирування, Посилальне практично не обговорювали, при цьому аргумент був залізний - докладніше про посилання в «просунутому курсі».

Побіжно були порушені питання пессимізації і що зовсім дивно - практично не приділяли уваги роботі з самою системою SeoPult. Точніше не так, коли я реєструвався, то був практично впевнений, що більшу частину часу буде займати реклама SeoPult'a, але все виявилося не так сумно - підбір релевантних сторінок, визначення геозалежні і прогноз бюджету - дешево і сердито.

В цілому все, але хотілося б зупинитися на окремих моментах, як позитивних, так і не дуже.

По-перше мене збентежило, що змінили ведучого. У слайдах і на сайті викладачем числиться Олександр Митник , Семінар ж читав Леонід Лукін. Здавалося б, яка різниця, але як з'ясувалося далі - різниця є.

Зупинюся на моментах, які мені здалися найбільш цікавими:

«Конверсія з пошуку вище, ніж з контексту» - вельми спірне твердження, адже прийнято вважати, що користувачі, які клацають по контекстній рекламі в пошуку, більше націлені на покупку, ніж відвідувачі з органіки.

«Mail.ru формує видачу використовуючи пошукову технологію Яндекса» - наскільки мені відомо, в mail.ru використовується пошук від google, а також власна розробка gogo. Пошук Яндекса використовують qip, rambler і апорт .

«Пошуковики при ранжируванні віддають перевагу зовнішнім посиланням, тому що внутрішні чинники можна перспаміть »- на мій погляд справа далеко не в спам. Якщо взяти два якісних документа, то вище повинен бути той сайт, який має більший авторитет, тобто той, на який більше рекомендацій (читай зовнішніх посилань).

«Оновлення контенту на сторінці побічно впливає на позиції - якщо документ рідко відвідує робот і відбудеться зміна алгоритму, після якого сайт« просяде », то доведеться довго чекати, поки робіт переіндексірует внесені зміни» ... На питання про те, що буде якщо загнати на документ бистроробота - зрозумілої відповіді не послідувало.

«Унікальність контенту на сайті перевіряється ПС по шинглів» - теж досить не однозначне твердження. Якщо використовуються шингли, то який крок? 9, 5, 3? А якщо взяти копіпаст і кожні 5 слів розбавити приводом, або будь-яким іншим словом, то текст стане унікальним? Я вважаю, що пошукові системи давно пішли від перевірки по шинглів (якщо взагалі коли-небудь використовували їх в голому вигляді), найімовірніше використовується більш складна формула, але яка саме? Хто ж знає ...

Дуже зацікавили слова Леоніда про просуванні геозалежних запитів по Росії . Припустимо у нас є сайт, якому через Яндекс Вебмайстер вказали регіон Нижній Новгород. Для того, що б просунути ГЗЗ наприклад в Саратові, необхідно створити сторінку, в URL якої прописати місто (на трансліті), так само в контенті повинен згадуватися цей регіон (Саратов), бажано наявність місцевого адреси і телефону. Для подальшого просування сайту, необхідно закуповувати посилання з регіональних донорів, в анкорах і околоссилочним тексті повинен згадуватися Саратов ... У підсумку документ ранжируватиметься в Саратові, хоча для всього сайту буде як і раніше відображатися регіон Нижній Новгород ... Дуже цікава тема, треба буде потестить.

Здивувало так само, що можлива песимізація сайту, якщо на нього зливається дорвейний трафік. Від себе додати нічого не можу, тому що з дорамі ніколи справи не мав, але ж по ідеї це ж зовнішній фактор, що не залежить безпосередньо від власника сайту. Раптом це конкуренти пустують?

Наостанок інформація, яка була для мене новою:

Виявляється до 30% всіх користувачів не роблять кліків у видачі, після того як ввели запит. Приблизно 35% роблять тільки 1 клік, 15% - 2 кліка і лише 20% роблять 3 і більше кліків (за даними Rambler Media за 2009 р). Власне повністю підтверджується думка, яку я виклав у статті просування в топ 10 не актуальне.

Так само дізнався дещо нове про SeoPult, зокрема при підборі запитів, в графі «прогноз кількості переходів» відображається не цифри з директив (як я раніше думав), а значення яке вираховує систем. Звідки ця цифра? Як з'ясувалося береться топ 10 сайтів за обраним запитом, аналізується скільки було переходів (дані з статистики liveinternet ) І вважається середнє значення. Цілком ефективно на мій погляд.

Ось мабуть і все, сподіваюся мій відгук про безкоштовне семінар Seopult'a був вам корисний. Якщо є що доповнити, або ви просто хочете поставити запитання - коментарі відкриті 🙂

Якщо використовуються шингли, то який крок?
А якщо взяти копіпаст і кожні 5 слів розбавити приводом, або будь-яким іншим словом, то текст стане унікальним?
Я вважаю, що пошукові системи давно пішли від перевірки по шинглів (якщо взагалі коли-небудь використовували їх в голому вигляді), найімовірніше використовується більш складна формула, але яка саме?
Раптом це конкуренти пустують?
Звідки ця цифра?