Бізнес на Facebook: як успішно просунути Ваш товар

 1. Як просувати свій бізнес в Фейсбук без додаткового вливання коштів?
 2. Крок 1 - Підготовка
 3. Крок 2 - створення сторінки
 4. Створюючи бізнес-сторінку, пам'ятайте:
pixabay

Facebook - найпопулярніша соціальна мережа в світі, капіталізація якої за станом на 2017 рік - $ 300 млрд, а кількість користувачів наблизилася до 2 млрд людей.

Користувачі цієї соціальної мережі відрізняються «якістю» і знаходяться у віковому діапазоні від 18 до 44 років, а це означає, що тут легко знайти нових партнерів по бізнесу і нових клієнтів. Основну аудиторію Facebook становлять політики, представники ЗМІ, блогери, лідери думок, бізнесмени, провідні бізнес з іноземними компаніями. Контакт з багатьма з них дуже важливий для бізнесу, націленого на певну аудиторію. Думаю, не варто пояснювати, скільки реальних клієнтів ви втрачаєте, відмовляючись від Facebook. Поговоримо про найефективніші безкоштовні методи просування, застосовуючи реальні кейси.

Як просувати свій бізнес в Фейсбук без додаткового вливання коштів?

Перш ніж повноцінно заходити в цю соціальну мережу, слід заздалегідь грамотно продумати свої дії .

Крок 1 - Підготовка

Ставте правильні цілі, які закривають більшість потреб вашої компанії. Більшість пунктів цього списку збігаються з Вашим цілями. На мета буде спиратися вся стратегія просування.

Навіщо ви запускаєте бізнес в цій соціальній мережі?

 • Підвищити впізнаваність і лояльність до бренду
 • Збільшити відвідуваність сайту
 • Вибудувати більш тісні взаємини з аудиторією
 • збільшити конверсію
 • підвищити продажі

Визначте цільову аудиторію Вашого продукту (ЦА). Щодня Фейсбук відвідують близько 1,15 млрд. Людей, левова частка яких ваші потенційні клієнти. Визначте цільову аудиторію - де вона проводить час, чим цікавиться, якою мовою спілкується і т. Д. Чим зрозуміліше ЦА, тим простіше продавати товари і послуги за допомогою сторінки в Фейсбук.

Розробіть контент-план. Щоб зрозуміти який тип контенту принесе максимальне охоплення, слід проаналізувати конкурентів-лідерів вашої ніші:

 • Кількість передплатників?
 • Хто ці компанії, особливості їх послуг?
 • Який контент вони постять: статті, Лайфхак, відео, зображення з мотивуючими цитатами.
 • Які публікації отримують максимальний відгук у передплатників?
 • В який час доби аудиторія найбільш активна?
 • Середня кількість лайків, перепис, коментарів на їх сторінці?
 • Частота публікацій?
 • Як виглядають їх промо-публікації (акції, опитування)?

Провести такий аналіз можна вручну, збираючи дані в таблицю Excel, але це займе дуже багато часу. Автоматизувати процес допоможуть спеціальні сервіси для проведення аналітики груп і сторінок соціальних мереж. Аналіз конкурентів допоможе скласти привабливий контент-план для Вашої цільової аудиторії, дізнатися її потреби і знайти цікаві ідеї для публікацій, уникаючи помилок конкурентів.

Розробіть контент-стратегію. У таблиці Excel створіть графік публікацій на тиждень (місяць) вперед. Пропишіть, в який час, які посади будуть публікуватися на вашій сторінці. Раніше ми згадували про правильну пропорцію публікацій в соціальному профілі для органічного просування в Інстаграм . Ідентична формула застосовна і до Фейсбуку:

10% - про себе.

20% - промо / реклама своїх товарів і послуг.

30% - корисний і навчальний контент.

40% - розважальний.

Правильно розподіляючи контент, в кінці місяця пропорція постів повинна дотримуватися. Це допоможе без додаткового вливання коштів тільки за допомогою контенту ефективно просувати свою сторінку.

Запам'ятайте - контент, який ви публікуєте, обов'язково повинен бути переконливим, цікавим і корисним, тільки так вдасться завоювати довіру цільової аудиторії, перетворивши велику її частину в клієнтів

Використовуйте різні інструменти для публікації: онлайн трансляції, слайд-шоу, статті та ін. Публікуйте короткі і довгі тексти, відеоролики, брендовані зображення з гумором і мотиваційними цитатами, вірусний контент. Для зручності використовуйте автопостінг, він допоможе завжди вчасно оновлювати контент на сторінці.

Крок 2 - створення сторінки

виділіть цінності бренду , Визначте свою аудиторію і створіть місце, яке стане унікальним для вашої компанії.

Створюючи бізнес-сторінку, пам'ятайте:

 • Сторінку можна створити з особистого профілю. Якщо Ваш бізнес відноситься до малого чи середнього в назві сторінки краще вказати ключові слова, а не сама назва компанії: «Ремонт квартир в Києві» - добре, «ProfRem» - погано. Ключове слово в назві допоможе користувачеві знайти сторінку через пошук.
 • Для підбору тематичних ключових слів використовуйте безкоштовну програму Google AdWords.
 • Після назви правильно визначте категорію, вкажіть відомості про компанії, заповніть контактні дані.

Займіться оформленням - перш за все, потрібна аватарка і обкладинка для сторінки

 • На аватарку слід поставити фірмовий логотип компанії.
 • Обкладинка сторінки може містити заклик до дії, фотографію товару, короткий опис послуги, актуальну інформацію про знижки, і ін. Головне щоб вона була концептуальна, яскрава і привертала увагу передплатників.
 • Текст на обкладинці не повинен займати більше ніж 20% від всього простору, інакше Facebook сприйме її як спам і заблокує.

Крок 3 - як вести бізнес-сторінку

Розглянемо реальні прийоми, як за допомогою безкоштовного просування ефективно просунути свій бізнес.

 1. Запросіть всіх своїх друзів та їхніх друзів стати передплатником сторінки свого бізнесу в особистих повідомленнях.
 2. Скористайтеся опцією «запросити друзів». Зі списку, слід вибрати тих друзів, яким ви хочете запропонувати подивитися свою сторінку.
 3. На сторінці особистого профілю, вкажіть місце роботи свою сторіночку бізнесу. Так будь-яка людина, заходячи до вас профіль, зможе прямо перейти на сторінку. Скажіть виконати ті ж дії своїх підлеглих.
 4. Проаналізуйте тематичні групи і сторінки Facebook, блоги на інших сайтах, виділіть ключові. Спілкуйтеся там від імені своєї сторінки, а не особистого профілю. Ніякої реклами, просто висловлюйте свою експертну думку, коментуйте фотографії, покажіть себе у всій красі цільової аудиторії. Ще варіант - спілкуватися з особистого профілю, але з обов'язковим зазначенням посилання на свою сторінку в поле «робота». Важливо зарекомендувати себе кваліфікованим фахівцем, ідеально орієнтуються в цій тематиці.
 5. У підписці, до вашого e-mail розмістіть посилання на сторінку вашого бізнесу в Фейсбук.
 6. Використовуйте ефективний інструмент Facebook Messenger для поліпшення клієнт-сервісу, посилення рекламних оголошень, заміщення email-розсилки.
 7. Повідомте друзям і передплатникам в інших соціальних мережах про реєстрацію свого бізнесу в Фейсбуці, прикріпіть посилання.
 8. Активно просувайте свою сторінку в реальному житті. Вказуйте адресу сторінки Facebook на упаковці свого товару, на візитці, і навіть на чохлі мобільного телефону.
 9. Адреса сторінки свого бізнесу напишіть на обкладинці особистого профілю в Facebook і в інших соцмережах.
 10. Запросіть всіх своїх e-mail передплатників приєднатися до сторінки.
 11. Запрошуйте поставити «лайк» сторінці, тих, хто лайкать ваші пости, але не є передплатником.
 12. Використовуйте кнопку заклику до дії.
 13. Створіть ексклюзивні хештеги особистого бренду і проаналізуйте тематичні. Використовуйте їх в кожному пості для максимального охоплення аудиторії.
 14. Публікуйте унікальний і затребуваний контент, адже це ключова складова дієвого маркетингу в соціальних мережах. Якісний контент зі 100% гарантією мотивує передплатників повертатися на вашу сторінку знову і знову.
 15. Спілкуйтеся зі своїми передплатниками. Люди заходять в Фейсбук, перш за все, за спілкуванням, обговоренням і обміном контенту. Дайте їм це, взаємодійте з людьми на своїй сторінці, пропонуйте їм прокоментувати пост, зателефонувати або написати вам. Грамотно і доступно відповідайте на всі питання клієнтів, працюйте з ними, пропонуйте актуальні рішення. Реагуйте на негативні відгуки, зведіть невдоволення клієнта до мінімуму.
 16. Слідкуйте за статистикою в настройках сторінки, аналізуйте, коли залучення аудиторії найвище, підлаштовувати публікації під її запити.

Грамотне просування бізнес сторінки в Фейсбук за допомогою органічного охоплення допоможе вам перетворити потенційних клієнтів в реальних покупців. Використовуйте можливості Facebook по максимуму.

Як просувати бізнес на Facebook Ви вже дізналися, а ось як це робити в Інстаграм розповість наступна наша стаття .

Як просувати свій бізнес в Фейсбук без додаткового вливання коштів?
Як просувати свій бізнес в Фейсбук без додаткового вливання коштів?
Навіщо ви запускаєте бізнес в цій соціальній мережі?
Хто ці компанії, особливості їх послуг?
Які публікації отримують максимальний відгук у передплатників?
В який час доби аудиторія найбільш активна?
Середня кількість лайків, перепис, коментарів на їх сторінці?
Частота публікацій?
Як виглядають їх промо-публікації (акції, опитування)?