Бізнес з Китаєм: 10 точок інтернет-маркетингу в Китаї

 1. 1. Китайський наймінг
 2. 2. Адаптація фірмового стилю
 3. 3. Комерційна пропозиція для китайських партнерів
 4. 4. Що Продає презентація для китайських партнерів
 5. Оцінка презентації для китайців?
 6. 5. Посадкова сторінка або Landing Page для китайців
 7. 6. Корпоративний сайт в Китаї
 8. Резюмуємо: підготовка документів для китайських партнерів
 9. 7. Просування в китайських соціальних мережах
 10. 8. Інтернет-представництво в Китаї
 11. 9. E-mail розсилка по китайським партнерам
 12. 10. Подальші кроки по роботі на китайському ринку будуть наступні:

Бізнес з Китаєм: вивчаємо 10 ключових точок інтернет-маркетингу в Китаї

У цій статті ви знайдете рекомендації для побудови бізнесу з Китаєм використовуючи інтернет-маркетинг, які будуть цікаві початківцям бізнес з Китаєм і бізнесменам з досвідом поставок у Китай. Даний список застосовується мною особисто при курируванні проектів по просуванню на китайський ринок продукції російських компаній, використовуючи інтернет: пошукові системи і соціальні мережі. Я розповім вам про 10 ключових точок інтернет-маркетингу в Китаї, які можуть бути представлені у вигляді покрокового алгоритму або базовою інформацією при складання технічного завдання консультантам або субпідрядникам.

Зрозуміло, все що описано нижче реалізується за допомогою китайських фахівців, зі свого боку я здійснюю тільки консультації, стратегічне планування та контроль. Найчастіше, ті хто тільки починають бізнес з Китаєм прагнуть знайти технічного виконавця «все в одному», але зробити це досить важко, саме тому я рекомендую або звернутися до мене за бізнес-консультацією і визначити точки для подальшої співпраці або шукати інших професіоналів, які вам забезпечать супровід проекту і контроль безліч субпідрядників, при цьому зрозуміло вони повинні розуміти технічні нюанси. Дані 10 ключових точок створюють "Метод 10 кутів китайського інтернету", робота з даними кутами надає необмежені можливості отримання прибутку на китайському ринку.

У чому специфіка інтернет-маркетингу в Китаї? Чим SMM в Китаї відрізняється від SMM (Просування в соціальних мережах в Росії)? Як спланувати стратегію інтернет-просування вашої компанії на китайський ринок? - відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете вивчивши 10 ключових точок інтернет-маркетингу в Китаї.

Як правильно вийти на китайський ринок

Даний метод дає вам можливість звести воєдино ваші знання про китайському інтернеті, оцінивши ваші фактичні можливості, я підкреслю саме фактичні можливості, в результаті ви зможете зрозуміти свої сильні сторони і сформувати стратегію для подальших дій, враховуючи саме продукт або послугу вашої компанії, ресурси як фінансові , так і людські, які є у вашому розпорядженні. Застосування даного підходу дозволить мінімізувати ризики і скоротити час на опрацювання найбільш важливих рішень:

 1. Китайський наймінг
 2. Адаптація фірмового стилю
 3. Комерційна пропозиція
 4. Продає презентація для китайських партнерів
 5. посадкова сторінка
 6. Корпоративний сайт в Китаї
 7. Китайські соціальні мережі
 8. Інтернет-представництво в Китаї
 9. E-mail розсилка по китайським партнерам
 10. Подальші кроки по роботі на китайському ринку

Якщо ви зацікавлені в опрацюванні даних пунктів стосовно завдань вашої компанії ви можете звернутися за бізнес-консультацією або супроводом вашого проекту, крім цього якщо ви ведете переговори з китайськими партнерами або збираєтеся вести бізнес з Китаєм звертаю вашу увагу на корпоративний тренінг: Бізнес з Китаєм - бізнес переговорів , Який допоможе керівникам і менеджерам зрозуміти специфіку менталітету китайських партнерів і вибудувати стратегію переговорного процесу.

Якщо ви зацікавлені в опрацюванні даних пунктів стосовно завдань вашої компанії ви можете звернутися за бізнес-консультацією або супроводом вашого проекту, крім цього якщо ви ведете переговори з китайськими партнерами або збираєтеся вести бізнес з Китаєм звертаю вашу увагу на корпоративний тренінг:  Бізнес з Китаєм - бізнес переговорів  , Який допоможе керівникам і менеджерам зрозуміти специфіку менталітету китайських партнерів і вибудувати стратегію переговорного процесу

Що потрібно знати про просування в китайському інтернеті

Розглянемо детально дані пункти.

1. Китайський наймінг

Китайський наймінг (від англійського name - ім'я) - ви впевнені, що назва вашого продукту правильно звучить на китайській мові і не викликає поганих асоціацій ?! - ви про це не подумали? - а дарма, більшість невдач по виходу на китайський ринок пов'язано саме з неправильним для китайців назвою.

Що робити? - вихід є:

Придумуємо назву спільно з китайцями, а далі тестуємо назви на китайську цільову аудиторію, тобто фактично створюємо фокус групу для тестів ваших текстів.

Зрозуміло самостійно створювати таку фокус-групу з вивчення китайського ринку буде дорого, тому ви можете звернутися до мене і обговорити питання співпраці.

2. Адаптація фірмового стилю

В адаптацію фірмового стилю для китайського споживача входить переробка дизайну, буклетів, логотипу, враховуючи менталітет і сприйняття китайцями інформації.

Ах так, всі ми знаємо що червоний і золотий в Китаї це дуже добре, а білий дуже погано, але як бути далі? як повинні виглядати наші буклети, наш сайт для того щоб не відлякати китайського споживача?

Ось відповідь на це питання дасть вам можливість продемонструвати своїм китайським партнерам не російські буклети перекладені на китайську мову, а буклети, орієнтовані на китайський ринок. Я рекомендую обов'язково тестувати нові буклети серед китайської фокус-групи на правильність подання і сприйняття інформації.

Коли ви розібралися з першими двома пунктами, переходьте до третього:

3. Комерційна пропозиція для китайських партнерів

Китайські партнери вам дуже потрібні для успішного бізнесу з Китаєм і якщо ви це ще не зрозуміли, то зрозумієте дуже швидко, а більш того з китайськими партнерами потрібно вміти правильно вибудувати переговорний процес, про це я розповідаю на своєму практичному семінарі: Бізнес з Китаєм - бізнес переговорів .

Але комерційну пропозицію необхідно створити: чітко, красиво і лаконічно, підготувавши буквально на 1 аркуш А4, а ваші прайс-листи ви можете розмістити в інтернеті або додатку.

Дана пропозиція я рекомендую готувати на трьох мовах: російській, англійській і китайській, що дозволить вам уникнути в подальшому плутанини і створить фундамент для подальшого просування на китайський ринок.

Обов'язково прочитайте:

Як було сказано раніше:

Підготувавши правильне комерційну пропозицію для китайських партнерів, ви створюєте фундамент для розробки будь-якої маркетингової інформації.

Крім цього я рекомендую створити: продає презентацію, landing page (Лендінг Пейдж), корпоративний сайт, зрозуміло представлена ​​на даних ресурсах інформація повинна бути адаптована, враховуючи менталітет китайської аудиторії.

Важливо! Одна з основних помилок, яку здійснюють російські маркетологи, виводячи на ринок Китаю російську продукцію, полягає в дослівному перекладі російських маркетингових слоганів і збереження російського фірмового стилю.

Обов'язково! Адаптуйте фірмовий стиль і рекламні слогани, враховуючи китайських менталітет.

Чим загрожує ігнорування даних простих рекомендацій? - повним провалом при експорті продукції на китайський ринок.

І як не дивно більшість компаній дані прості рекомендації не дотримується, запам'ятайте!

Якщо ви готуєтеся виводити свій продукт на китайський ринок або збираєтеся просто взяти участь на виставці в Китаї вам обов'язково потрібно адаптувати всю інформацію під китайських партнерів, тим самим ви колосально збільшуєте свої шанси на успіх.

А крім цього не забувайте провести навчання менеджерів, які будуть працювати на виставці, так як виставка це не просто ходіння від однієї компанії до іншої або постояти на стенді - виставка відкриває безліч можливостей і ваше завдання даними можливостями скористатися для досягнення вашого результату:

Можливо пошуку нових клієнтів і збільшення прибутку; укладення попередніх договорів, встановлення нових контактів і так далі, але без підготовки ви будете діяти на удачу, а отже ймовірність досягнення результату буде дуже не велика.

Рекомендую ознайомитися: Виставки в Китаї - нові можливості для бізнесу

Отже, продовжуємо - 4,5,6 пункт:

4. Що Продає презентація для китайських партнерів

Рекомендації такі: всі доступні фотографії і графіки і менше тексту, пам'ятайте що китайці візуали і правильно підібрана картинка в цьому випадку скаже більше ніж тисяча слів.

Оцінка презентації для китайців?

Але як зрозуміти яка картинка правильна і як в цілому оцінити вашу презентацію для китайських партнерів? зробити це можна наступним простим способом:

Розроблену презентацію і підготовлені зображення необхідно протестувати по китайській фокус групі, тобто кажучи простою мовою показати це кільком десяткам китайцям і послухати їхню думку.

У більшості випадків таке тестування просто ігнорується і компанії втрачають сотні тисяч, а іноді навіть мільйони доларів не реалізуючи свою продукцію на китайський ринок.

Запам'ятайте: жоден професійний китаєзнавець, перекладач з китайської мови, менеджер по ЗЕД ніколи не замінить китайців, які народилися і живуть в Китаї і будуть потенційними споживачами вашої продукції.

Я, зі своїми китайськими колегами організую і проведу тестування фірмового стилю, презентацій, буклетів, текстів на китайську цільову аудиторії, при виникненні конкретного запиту звертайтеся за бізнес-консультацією і супроводом вашого проекту по бізнесу з Китаєм.

5. Посадкова сторінка або Landing Page для китайців

Про нюанси створення Лендінгем для китайських партнерів, враховуючи фірмові стиль і тексти я вам уже розповів досить, але тут виникає ще один підводний камінь:

Продає сторінку ви створили, але як ви отримаєте на неї китайський трафік і чи будете готові відпрацьовувати китайські замовлення?

про це багато творців продають сторінок на китайський ринок просто напросто замовчують, а даремно ... це є основою основ для вашої роботи на китайському ринку, про успіх я навіть і не кажу.

Трафік! - ось що визначить ваш успіх на китайському ринку, втім на російському теж.

6. Корпоративний сайт в Китаї

Чи варто вам розробляти корпоративний сайт для китайських клієнтів або серйозний портал питання складне і відповісти на нього однозначно не можна, так як з одного боку даний портал спочатку зажадає досить багато інвестицій і з точки зору фактичної окупності існування даного порталу не принесе моментальної прибутку.

Але зі свого боку я звернув би увагу на побудову і встановлення ефективного діалогу з китайськими партнерами і правильного підходу до переговорного процесу, що дозволить вам досить швидко при інших рівних умовах створити мережу дистриб'юторів на китайському ринку, ніж на створення дорогого корпоративного порталу для китайського ринку.

Резюмуємо: підготовка документів для китайських партнерів

Для того щоб підготувати документи для китайської аудиторії необхідно:

 1. Провести локалізацію продуктів і послуг, враховуючи особливості китайського менталітету.
 2. Локалізацію сайту, включаючи розробку продають текстів для китайської аудиторії.

7. Просування в китайських соціальних мережах

Якщо ви працюєте з російськими соціальними мережами, то ви побачите що з китайськими соціальними мережами з одного боку все аналогічно, за винятком одного але:

Як же бути? - вивчаємо китайські механізми просування в соціальних мережах:

 • AliPay найбільша платіжна система в Китаї, дозволять приймати гроші від китайських клієнтів і здійснювати оплату китайським партнерам.
 • QQ найбільша соціальна мережа в Китаї, аналог ВКонтакте і Facebook.
 • Youku китайський аналог YouTube буде вам необхідний якщо ви збираєтеся розміщувати відеоролики про компанію для китайської аудиторії.
 • WeChat - ви користуєтеся Whats, Viber або Telegram - так ось WeChat це основний меседжер в Китаї (його використовують більше 800 мільйонів користувачів), який може не тільки допомогти обмінюватися повідомленнями, але і володіє дуже розширеним функціоналом доступним тільки в Китаї.
 • У Китаєм є досить багато інтернет-магазинів, найбільші з них: Taobao, AliExpress, Tmall ви можете зареєструвати свою компанію і продукцію на даних сайтах і отримати вихід на китайську аудиторію, але пам'ятайте вам доведеться конкурувати з китайськими і світовими виробниками.

8. Інтернет-представництво в Китаї

Для того щоб представити вашу компанію на китайському ринку ви можете:

 1. Зареєструвати сайт в доменній зоні .cn це звичайно не обов'язкова умова, але можливо з точки зору потенційного іміджу і довіри з боку китайських партнерів і покупців буде для вас цікаво.
 2. Для розміщення сайту обов'язково використовуйте хостинг в Китаї, так як хостинг в Росії або США / Європі буде працювати, але швидкість відкриття сторінок вашого сайту буде мінімальним.
 3. Здійсніть просування в китайських пошукових системах і соціальних мережах: Baidu , Weibo , So.com і інших, зрозуміло ви повинні розуміти, що просування в даних мережах зажадає значні фінансових ресурсів і зрозуміло підготовки додаткової інформації: рекламні банери, тексти і так далі, які також потрібно буде адаптувати на китайський ринок.

Додатково я рекомендую розглянути питання для збору e-mail адрес китайських клієнтів і e-mail маркетингу в Китаї, зацікавилися зверніться за консультацією .

9. E-mail розсилка по китайським партнерам

Найчастіше такий простий інструмент, як e-mail розсилка може вам допомогти знайти нових клієнтів і вийти на нові ринки прибутку, а отже це становить значний інтерес для вас.

Як це зробити ефективно? - ви можете вийти на китайських туристів, які приїжджають в Росію і які можуть зацікавитися продукцією вашої компанії, погодьтеся це досить цікаво, тим більше не потребують вам виходити на китайський ринок, а приверне китайських покупців в ваш магазин в Росії.

Звичайно, дана пропозиція буде цікаво компаніям, які працюють на B2C ринку, а саме:

 • бутики жіночого та чоловічого одягу, зрозуміло мова йде про дорогі бренди;
 • взуття, аксесуари, годинники, ювелірні прикраси, антикварні магазини;
 • нерухомість (до 10% покупців елітної нерухомості в Москві - китайці);
 • кафе, бари, готелі, які китайські туристи з великим задоволенням готові відвідати і витратити багато грошей.

Експорт продукції в Китай: відкриваємо інтернет-представництво

10. Подальші кроки по роботі на китайському ринку будуть наступні:

 • Реєстрація компанії в Китаї або Гонконгу (є свої великі плюси і мінуси), що вибрати залежить від вашої стратегії і розуміння бізнесу.
 • Підбір персоналу по роботі з Китаєм: ви можете знайти як російських співробітників, так і китайських, але правильно організувати з ними роботу питання досить складне і вимагатиме окремої бізнес-консультації.
 • Бухгалтерський і юридичний супровід, оренда офісу, складу і так далі - це питання є досить серйозними і без розуміння конкретного завдання їх не має сенсу розглядати.

Бізнес з Китаєм: організуємо відділ маркетингу

Пані та панове! Спасибі, що знайшли час і прочитали цю статтю «Бізнес з Китаєм: 10 ключових точок інтернет-маркетингу в Китаї», як я вже писав вище ви можете звернутися до мене за консультацією або корпоративних тренінгів, також мені буде дуже приємно якщо ви поділитеся цією статтею в соціальних мережах і розкажіть своїм друзям, будемо на зв'язку!

У чому специфіка інтернет-маркетингу в Китаї?
Як спланувати стратегію інтернет-просування вашої компанії на китайський ринок?
Ви про це не подумали?
Що робити?
Ах так, всі ми знаємо що червоний і золотий в Китаї це дуже добре, а білий дуже погано, але як бути далі?
К повинні виглядати наші буклети, наш сайт для того щоб не відлякати китайського споживача?
Чим загрожує ігнорування даних простих рекомендацій?
Оцінка презентації для китайців?
Але як зрозуміти яка картинка правильна і як в цілому оцінити вашу презентацію для китайських партнерів?
Як це зробити ефективно?