Це Арма, синку! Або про налаштування і оптимізації гри.

Арма, убога Арма. У неї такий движок, що ну ево нафіг Арма, убога Арма
Але це дійсно єдина гра на стільки крута, що більше таких немає. Хто досі не зрозумів суті пустки АРМи - не туди зайшов.

Це велика гра. А DayZ великий мод. Але з глюками, косяками і кривуватою оптимізацією.

Загалом давайте розбиратися, як оптимізувати движок Арми, що-б він адекватно працював. А якось я сьогодні дізнався, наприклад, що багато (навіть досить старі) гравці не знають таких нюансів, як те, що такі налаштування відео як "відеопам'ять" і "дальність огляду" не можна виставляти на максимум - Арма просто не коректно з ними працює.
Тому я викладу те, що я знаю в настройках гри, що-б вона не глюкан навіть на ООООчень потужних комп'ютерах.
Отже, по-перше - Арма ніколи (взагалі ні за яких обставин) не бачить ОЗУ (Оперативної пам'яті) більше 2 ГБ ( пруф ). Тобто будь у вас зореліт, з 128 ГБ ОЗУ на ОС 64 біта - це її не врятує. Арма бачить тільки 2 гб. Жорстко. Так задумано самими розробниками. Але при цьому вона постійно потребує пам'яті, бо тягати ту-ж карту Черноруссіі в 2гб нереально - тому вони використовують жорсткий диск. Отже, Арма дуже вимоглива саме до жорсткого диска (у мене наприклад NVidia GeForce GT240, так собі видеокарточка - і та в арме використовується на 30%, за словами PlayClaw3). Тобто крута видеокарточка Армі і не потрібна. А ось процесори вона вміє використовувати багатоядерні, так-що чим більше ядер - тим веселіше буде працювати. Однак, в будь-якому випадку все упреться в жорсткий диск, бо Арма як і раніше не побачить більше 2 гб ОЗУ Загалом давайте розбиратися, як оптимізувати движок Арми, що-б він адекватно працював І навіть якщо у вас дуууже потужний і багатоядерний процесор, стежте за тим, що-б ваш жорсткий диск не опинився ВУЗЬКИМ шийкою при роботі з програмою. В ідеалі Арму треба запускати з твердотілих накопичувачів ( SSD диски ), Але вони до сих пір дорогі і при цьому ще мають статус сумнівною надійності. Тому ми продовжуємо підозрювати, що SSD у нас немає - але нам хочеться грати швидко і якісно. Тому для початку давайте обговоримо те, що можна почитати на тему:
1) Оптимізація Arma 2 .
2) оптимізація DayZ (По суті те ж саме, що і попереднє, тільки в більш короткій формі і без дослідних елементів).
3) Діалоги в вакуумі про РамДіске і DayZ

Ну а далі я перерахую те, що вичесліть я (з оглядкою на мій досвід, у війні з глюком появи в Пустелі, Andrakann не дасть збрехати):

Параметри командного рядка:

1) -nosplash прибирає заставку;
2) -mod = @ dayz завантажує мод DayZ за замовчуванням;
3) -maxmem = 2048 більше вказувати не має сенсу (читати про це вище);
4) -maxVRAM = 512 вказуємо кількість відеопам'яті на відеокарті, інакше існує ймовірність, що Арма буде використовувати не на 100%;
5) -world = chernarus так роблю я, це зменшує ймовірність потрапляння в пустелю. Якщо-ж пустелі не боїтеся, робіть як рекомендують інші "-world = empty" - це прискорює завантаження гри в меню з ярлика;
6) -CpuCount = 2 вказуємо кількість ядер процесора для використання (якщо у вас допустимо їх 4, то не обов'язково Армі віддавати все - так як все одно вузьке місце в ній не процесор, а жорсткий диск - але про це буде нижче);
7) -exThreads = 3 - варіанти значень цифри такі: 0,1,3,5,7. Підбираються залежно від комп'ютера, але природно чим вище число, тим потужнішим має бути комп'ютер. Знову-ж це відноситься більше до процесора. Тобто виставляємо значення, з оглядкою на застереження з приводу жорсткого диска в пункті 6.
8) -winxp -forcedirectdx9 обидва цих параметра стануть в нагоді тим, хто грає в Vista або 7-ке і хоче підвищити продуктивність, знизивши якість картинки. Якщо вам важлива якість картинки - то не використовуйте ці параметри.

Параметри Відео в грі:
1) Відопамять - використовуємо ТІЛЬКИ За замовчуванням - не більше не менше. Арма некоректно обробляє цей параметр і були випадки, коли при інших значеннях з'являлися графічні артефакти (полігони ухолящіе в небо / моноліти);
2) Діяльність огляду - виставляйте максимум 3 км. Більше не показує жоден сервер. А на Спарк так і зовсім менше, на зразок-б. У мене взагалі коштує 2 км, головне СЗ-Аеро видно по довжині, а більше і не треба. Відомо, що при виставленні максимального значення з'являються глюки такого типу, як зникнення перешкод на дорогах (завали, розбиті машини та інше). В деяких випадках аж до зникнення таких речей, як впав вертоліт! Особистий досвід, плюс перечитування цілих мегатонн інтернетів. У будь-якому випадку, більше 3 км виставляти цей параметр безглуздо, бо вам їх не покаже сервер.
3) Анізатропная фільтрація - якщо її відключити назовсім, текстури можуть почати "скакати". І будуть смикання і мельтішеніе текстур на об'єктах, особливо при різких повортоах і наближеннях. Параметр здебільшого обробляється відкритий, але все-таки є моменти коли він буде гвалтувати ваш жорсткий (наприклад при різкому появі в поле зору текстури, якої ще поки не було в швидкої пам'яті і її потрібно дуже терміново підкачати з гвинта). Тобто параметр теж спірне і якщо ви не любитель політати на повній швидкості по Черноруссіі на якомусь позашляховику, то можете і включити цю функцію. А в іншому випадку, будьте готові, що при частій зміні "локацій" вона буде смикати ваш HDD.
4) VSync - викл. Від цієї функції більше шкоди, ніж користі.
5) Пост. обробка - якщо ви хочете багато блюра, то викручуйте цей параметр на максимум. Але пам'ятайте, цей параметр найбільше жере ресурсів комп'ютера.
6) Антіалайзінг - як і п.4 ще один нагібатель FPS'а. Правда, він нагинає в основному відеокарту - тобто цей параметр за смаком. У якихось випадках, іноді особисто я помічав "пригальмовування". Але вони не постійні. Загалом спірне параметр.
7) Оптимальне дозвіл для гри в Арму (вона розроблялася під ці дозволу, а як відомо в ігри найкраще грати в їх рідних дозволах - інакше покоління гри може не справлятися із запитами дозволу або витрачати на перетискання текстур час. Так наприклад гра розрахована на роботу в 1024х768 може гірше працювати в 640х480, так як їй потрібен час на перерахунок текстур навіть в нижній порядок). Отже, я читав інтернети - радили HD 720, тобто 1280х720 - саме робоче дозволів для Арми 2.
8) Скрізь де читав говорили про 3D дозвіл. Так ось, хлопці. Це мається на увазі різниця дозволу між інтерфейсом і графікою (меню і фоном за меню світ). Це ні на що не впливає, практично. Але рада того, що цей дозвіл має збігатися з дозволом гри в принципі правильний Параметри Відео в грі:   1) Відопамять - використовуємо ТІЛЬКИ За замовчуванням - не більше не менше
9) Тіні - обробляються графічною картою. Я чесно не помітив різниці в продуктивності гри при включених тінях на максимум. Однак граю без тіней, так як вночі з тінями видно ще гірше ... Тут справа кожного.
10) Якість текстур - нормальне. Менше якість текстур практично взагалі не змінює продуктивність. Хоча, з ним (по чітерскіх ) Краще видно, звичайно. А ось підвищення якості текстур трохи знижує продуктивність, тому для слабких комп'ютерів не рекомендується виставляти це значення вище Нормальне.

Трюки з буцанні конфиг-файлів (читати посилання вище) великого приросту продуктивності не дадуть. Та й сумнівні ці танці з бубнами, чесно кажучи.

Апаратний тюнінг системи, для гри в Арму
Отже, вище я приводив посилання про танці з бубном, для вичавлювання з АРМи максимум соків, за допомогою Ram-диска. І ця ідея дійсно працює, аж до підвищення продуктивності в 2 (ДВА!) Рази. Особисто у мене, з 8 - 20 FPS (в спокійному Електро) зросла до 30 - 40 (без запису відео). При цьому практично на 100% зникли "тупняк" при частій зміні "локацій" змушували мене робити постійний SHIFT + GRAY_MINUS: flush (Якщо хто раптом не в курсі, це примусове перезавантаження відеопідсистеми в грі - натискаємо Shift і сірий мінус на цифровій клавіатури, потім впевненими точними натисканнями набираємо слово: flush. при цьому ніяких консолей або форм для введення інформації не з'являється. Розкладка клавіатури при цьому повинна бути включена англійська, природно). Отже, для мого варіанту Ram-диска (не для того, що зверху по посиланню) потрібно ОЗУ не менш 4 гб, інакше дійсно безглуздо. Я використовую Windows 7 x32 біта, при цьому на борту у мене 6ГБ ОЗУ і включений PAE (Що таке PAE ). У Windows 7 він включається з консолі, під адміном командою:

Після чого машину треба перезапустити. У інших версій Windows (до 7-ки) цей параметр включається через редагування boot.ini шляхом додавання параметра / PAE
Далі я встановив програму:
Gavotte Ramdisk with GUI
і застосував reg-файл 4gb.reg в систему - перезапустився і створив віртуальний диск, який у мене тепер їсть 3.2 ГБ ОЗУ. Куди розмістив файл підкачки. Для решти залишилося 2.8

Ідея полягає в тому, що-б умовити Арму працювати не з HDD, а з ОЗУ, яке на порядок швидше (навіть цих ваших SSD Ідея полягає в тому, що-б умовити Арму працювати не з HDD, а з ОЗУ, яке на порядок швидше (навіть цих ваших SSD   ) ).
Загалом, якщо ви власник великої кількості ОЗУ (а оперативка в будь-якому випадку дешевше SSD диска) то це варіант Ваш При цьому не обов'язково переустановлюватися на 64-бітну систему (що-б бачило більше 3.5 гб).

Програмний тюниг системи, для гри в Арму
Все просто, скачайте і встановіть
Game Booster
Після чого налаштуйте його таким чином, що-б гра запускалася в віртуальному робочому столі (максимальне вивільнення оперативної пам'яті при грі) і з вивантажених всіх зайвих процесів. Крім того ця програма підвищує пріоритет процесу, в наслідок чого Арма буде працювати досить швидше (в деяких випадках приріст продуктивності я помічав до 10 FPS, хоча звичайно не вище варіанту з апаратним тюнінгом).
Єдиний мінус цієї програми, це те, що будуть проблеми з тим-же Skype'ом. Він явно не дружить з GameBooster'ом. Майте на увазі, я вас попередив.

Загалом ось. Так-же не заперечую чужих думок, нехай привносять.