Чек лист для SEO. Як не упустити важливе

 1. SEO при створенні сайту
 2. Збірка семантичного ядра
 3. Робота з зображеннями
 4. оптимізація сторінок
 5. Реєстрація сайту в Яндекс. Веб-майстер і Google Webmaster Tools
 6. Створення файлів robots.txt і sitemap.xml
 7. Визначення регіону роботи компанії
 8. аналіз статистики
 9. Відстеження швидкості завантаження сторінок
 10. Аналіз помилки 404
 11. Планові роботи для подальшої оптимізації
 12. оновлення контенту
 13. Робота з посилальною масою
 14. Контроль битих посилань
 15. Аналіз юзабіліті сайту

816 переглядів всього, 4 переглядів сьогодні

Зміст

 1. SEO при створенні сайту
 • Планові роботи для подальшої оптимізації
 • Всім би хотілося мати можливість моментально вивести сайт в топ видачі. Однак пошукова оптимізація, SEO, - процес комплексний і поетапний, що дає результати нехай і не так швидко, як хотілося б, але зате гарантовано вірно. Пошуковим системам потрібен час, щоб у них виробилося довіру до вашого проекту, та й відвідувачі у ресурсу з'являться не моментально.
  SEO-операції можуть бути одноразовими при запуску сайту або повторюваними. Щоб ви не упустили якийсь фронт робіт або змогли перевірити виданий вам продукт, представляємо вашій увазі чек лист для SEO.

  SEO при створенні сайту

  Роботи при запуску проекту і в перші місяці передбачають створення семантичного ядра, оптимізацію сторінок, визначення регіону сайту, перевірку лічильників статистики, а також коду, юзабіліті, структури відповідно до умов пошукових систем.

  Збірка семантичного ядра

  Оптимізатор підбирає пошукові запити, за якими буде просуватися сайт. До уваги береться і аудиторія, і роботи. За допомогою окремих слів або фраз описується інформаційний вміст ресурсу.
  Робота з семантичним ядром може йти за двома напрямками. Ключові слова знаходять до того, як створена структура сайту, яка потім вибудовується з їх урахуванням. Або ключі розподіляються по вже існуючій системі. На основі пошукових запитів потім створюються оптимізовані тексти.

  Скласти семантичне ядро ​​можна за допомогою таких сервісів, як Яндекс. Вордстат або Google Adwords.
  Результат роботи на даному етапі - ключові слова із зазначенням частотності, URL сторінок.

  Робота з зображеннями

  Картинки, фотографії та текст вимагають пошукової оптимізації. Якщо грамотно підійти до цього процесу, то вони можуть видаватися в розділі "картинки" Google і Яндекса, а це додатково збільшить трафік сайту. Тут сеошникі застосовують теги alt і title. Якщо необхідно зробити підпис до зображення, то в неї обов'язково вставляється ключове слово. Але не забуваємо про удобочитаемости підписи!

  оптимізація сторінок

  Сеошник опрацьовує кожен блок: заповнює мета-теги, розставляє заголовки h1-h6, робить перелинковку.
  Теги Title, Description, Keywords прописуються в коді сайту. Вважається, що Keywords зараз не враховується при пошуковій видачі. Про те, яку роль відіграють ці теги і як їх прописати читайте в наших статтях
  Що таке Title?
  Що таке Description і як його заповнити?
  Keywords - пережиток минулого чи потрібний інструмент?

  Заголовки h1-h6 використовуються для структурування тексту і його оптимізації. Необов'язково використовувати всі заголовки від 1 до 6, але якщо ви застосовуєте кілька, вони повинні йти послідовно h1, h2, h3 і т. Д. І виділятися різними шрифтами за принципом убування від верхнього заголовка до нижнього.
  Перелінковка - створення довідкової системи між сторінками сайту. Важливо перевірити, щоб пов'язані таким чином блоки мали загальну тему, а перехід з однієї на іншу цю тему розвивав. Займаючись перелінковкою, в першу чергу варто враховувати зручність користувачів і вже потім переваги для просування контенту.
  Текст посилання також повинен бути релевантним вмісту сторінки, на яку він переадресовує користувача. Зовсім добре, якщо це буде ключове слово, за яким йде оптимізація сторінки.

  Реєстрація сайту в Яндекс. Веб-майстер і Google Webmaster Tools

  Таким чином ви ставите ресурс на індексацію пошуковими системами. Тут же ви можете отримати статистику проіндексованих елементів, перегляд помилок індексації.
  Таким чином ви ставите ресурс на індексацію пошуковими системами

  Створення файлів robots.txt і sitemap.xml

  Robots.txt - файл, в якому прописано, як роботи повинні індексувати сайт. Тут можна позначити часовий інтервал, заборонити індексацію деяких сторінок всім або деяким роботам.

  Гіпотетичний приклад коду

  User-agent: GoogleBot
  Disallow: / admin /
  Disallow: / plugins /
  Allow: / plugins / * .css

  Sitemap.xml - карта сайту, що несе інформацію для роботів. Це підказка, яка дозволить пошуковим системам точніше його просканувати, визначити більш важливі сторінки, частоту їх поновлення та на основі цих даних проіндексувати ваш ресурс.

  Визначення регіону роботи компанії

  Визначення регіону роботи компанії

  Дані про регіон, в якому працює компанія, вкрай важливі для просування. Заявити про свою області можна через Яндекс. Веб-майстер і Google Мій бізнес, який можна в цілому використовувати як платформу для реклами бренду. Ви можете привласнити компанії не один, а кілька регіонів. Це можливо в каталозі Яндекса.

  аналіз статистики

  Щоб оцінити результати пошукової оптимізації, необхідно підключити два інструменти Яндекс. Метрика і Google.Analytics.
  Наприклад, ось так виглядає в Яндекс. Метриці звіт по відвідуваності сайту
  Щоб оцінити результати пошукової оптимізації, необхідно підключити два інструменти Яндекс

  Відстеження швидкості завантаження сторінок

  Швидкість завантаження часто є важливим критерієм для користувачів. Чи готові вони чекати, поки завантажиться контент? Навряд чи. Цей же фактор враховують і пошукові системи, тому ми говоримо про нього в контексті SEO аудиту. Одним з найбільш поширених інструментів перевірки є сервіс Google PageSpeed ​​Insights. Тут можна отримати дані і для десктопів, і для мобільних пристроїв. Значення від 0 до 100. Крім того, сервіс виявляє слабкі місця сайту і дає поради щодо збільшення швидкості.
  Вивчимо приклад Вікіпедії, настільки улюбленої Google. Швидкість завантаження становить 95 з 100, що є дуже хорошим результатом.
  Швидкість завантаження часто є важливим критерієм для користувачів

  Аналіз помилки 404

  Звертаємо увагу на вміст видається поля. Тут має розташовуватися повідомлення, що такої сторінки не існує. Більш докладно про те, як коректно оформити помилку 404 читайте в нашій статті "Оформлення та дизайн 404 сторінки".
  Отже, ми розібралися з тим, що необхідно зробити на першому етапі. Після виконання всіх цих дій і їх перевірки збираєтеся розслабитися? Розслаблятися не доводиться. Попереду ще планові заходи з моніторингу індексування і оптимізації сайту.

  Планові роботи для подальшої оптимізації

  відстеження статистики

  Якщо тримати весь час руку на пульсі, то ви в потрібний момент зможете побачити зароджуються проблеми і оперативно їх усунути.
  Що потрібно моніторити?

  • кількість відвідувачів
  • джерела переходів
  • глибина перегляду сайту
  • коефіцієнт конверсії

  оновлення контенту

  Пошуковики демонструють більшу лояльність до сайтів, які періодично оновлюються. А створення нових матеріалів на увазі підбір нових ключів, розміщення текстів та аналіз того, наскільки вони виявилися ефективними.

  Робота з посилальною масою

  Не варто звертати увагу тільки на кількісний показник. Значимо, щоб формати проектів, які перенаправляють користувачів до вас, були різноманітними: сайти, форуми, соцмережі. Розміщення посилань на сторонніх майданчиках є одним з основних елементів оптимізації. Підбираючи ресурси, на яких будуть розміщувати посилання, необхідно стороною обходить всі сумнівні варіанти. В іншому випадку їх песимізація може відбитися і на вашому проекті.

  Контроль битих посилань

  Прямі посилання користувача на сторінку, де незмінно виникають повідомлення про помилку, не додадуть популярності вашого сайту. Роздратування аудиторії відіб'ється на поведінкових факторах, а значить і на ранжируванні. Часто вникуда провідні посилання з'являються при зміні структури сайту. Періодична перевірка дозволить вчасно усунути з'явилися недоліки.

  Аналіз юзабіліті сайту

  Необхідно оцінити, наскільки ваш ресурс user friendly, наскільки він зрозумілий і зручний користувачам. Для цього можна використовувати інструменти Яндекс. Метрики. Вивчення активності відвідувачів сайту допоможе побачити недоліки і поліпшити поведінкові чинники.
  Отже, ми розібралися, що SEO - це послідовність дій, яка аж ніяк не завершується після створення сайту. Робота по оптимізації ресурсу - кропіткий процес, що дозволяє домогтися довготривалих результатів. Чек-лист для SEO аудиту може бути доповнений в залежності від специфіки проекту.

  Що таке Description і як його заповнити?
  Keywords - пережиток минулого чи потрібний інструмент?
  Чи готові вони чекати, поки завантажиться контент?
  Після виконання всіх цих дій і їх перевірки збираєтеся розслабитися?
  Що потрібно моніторити?