Чи варто вибирати професію SEO-фахівця

Дійсно SEO сьогодні вважається однією з найбільш цікавих і перспективних галузей, в яких можна розвиватися. Крім того, ця робота має ряд непоганих перспектив, які і приваблюють молодих фахівців найбільше.

Крім того, ця робота має ряд непоганих перспектив, які і приваблюють молодих фахівців найбільше

У сфері просування сайтів домогтися успіху і вийти на досить високий рівень можна протягом всього 1-2 років. Звичайно, в деякому плані ринок SEO можна назвати сформованим, однак він як і раніше продовжує зростати. І саме це говорить про те, що у дійсно талановитих і молодих фахівців є всі шанси вирватися в лідери.

Роботу фахівця з просування сайту можна знайти в невеликих агентствах, а також в досить великих компаніях, чисельність співробітників в яких становить більше трьохсот чоловік. Молодому спеціалісту слід розуміти, що професія "сеошника" передбачає добре знання сфери маркетингу, вміння керувати і аналізувати.

Не можна не відзначити, що в сфері просування сайтів зарплати фахівців досить високі. Навіть початківці можуть влаштуватися на роботу з зарплатою від 60 тисяч рублів на місяць. При цьому самої професії не навчають у ВНЗ - вам доведеться закінчувати курси і можна вирушати на роботу. Чим більш досвідченим фахівцем ви стаєте, тим більше у вас шансів знайти роботу з зарплатою від 100 тисяч рублів і вище. Доходи провідних аналітиків і топ-менеджерів в Москві часто перевищують 300 тисяч рублів на місяць.

Напрямків в сфері SEO дуже багато. Ви можете займатися аналітикою або рекламою, розробляти сервіси або займатися консалтингом . У кожного на старті є можливість почати займатися власним бізнесом, який, як правило, не вимагає серйозних фінансових вкладень.

З якими ризиками можуть зіткнутися новачки в SEO-галузі і що варто брати до уваги?

В основному всі ризики так чи інакше пов'язані з самими фахівцями. Йдеться про:

- відставання за термінами і невиконанні початкових домовленостей;

- спочатку занадто великих очікуваннях;

- відсутності практичного досвіду;

- невміння впоратися з обставинами, які виникають в процесі роботи з конкретним веб-ресурсом;

- нестачі знань.

Важливо завжди пам'ятати про те, що у пошукової системи проблем не буває - всі проблеми полягають в самих фахівцях. Якщо у вас нічого не виходить, значить, ви вибрали не ту тактику просування сайту, невірно визначилися зі стратегією, не приділили увагу глибокого аналізу сайту і т.д.

У сфері SEO дуже багато райдужних перспектив, але практично відсутні гарантії. Крім того, в мережі сьогодні є чимало досить суперечливої ​​інформації про те, як просувати веб-ресурси. Все це нерідко доводить фахівців до стану нервового зриву. І саме це стає основною причиною "відсіву" бажаючих підкорити сферу на ранніх етапах.

З якими ризиками можуть зіткнутися новачки в SEO-галузі і що варто брати до уваги?