Чим гарний Хорошоп?

 1. Всі платформи і сервіси, які існують на даний момент можна розділити на дві групи
 2. коробкові рішення
 3. Переваги використання коробкових рішень
 4. Недоліки використання коробкових рішень
 5. Хмарні рішення для створення сайтів
 6. Переваги використання хмарних рішень
 7. Недоліки хмарних рішень
 8. Яке ж рішення вибрати?

Розробка сайту - один з найважливіших етапів при створення інтернет-магазину . Підходів і рішень існує чимало, і вибрати оптимальний варіант не так просто. У власників бізнесу немає ні бажання, ні можливості розбиратися у всіх тонкощах різних платформ. Все, що потрібно - максимально якісне та просте рішення, яке зможе забезпечити функціонування інтернет-магазину.

У цій статті ми спробуємо простою мовою пояснити, чим Хорошоп відрізняється від інших рішень, і які у нас переваги.

Всі платформи і сервіси, які існують на даний момент можна розділити на дві групи

 1. Коробкові рішення. Такі продукти пропонують готовий движок з невеликим набором базового функціоналу і варіантів дизайну. Для створення повноцінного сайту потрібна участь програмістів, верстальників і дизайнерів. Завдання фахівців - взяти готову основу і доопрацювати її, спираючись на вимоги замовника до інтернет-магазину.
 2. Хмарні рішення. Ці сервіси пропонують наявність готових наборів функціоналу та дизайну. Все, що необхідно - налаштувати сайт, використовуючи існуючі варіанти. Технічна підтримка сайту лягає на плечі команди сервісу, що надає послуги.

Є також третя група рішень, яка використовує дещо інший підхід. Подібні сервіси об'єднують в собі особливості першого і другого рішень. До таких платформ відноситься в тому числі Хорошоп.

Розглянемо описані рішення докладніше, щоб зрозуміти в чому їх переваги і недоліки.

коробкові рішення

Головна особливість коробкового рішення в тому, що над ним трудяться кілька незалежних один від одного команд і людей. Ядро створює одна команда, а додаткові модулі, що розширюють функціонал, і шаблони дизайну - незалежні розробники. Коробкові рішення бувають як безкоштовними, наприклад Opencart, Prestashop, Wordpress, так і платними, наприклад, Бітрікс, Сs-cart т.д.

Коротенько процес створення сайту в даному випадку виглядає так. За основу береться движок. Потім підшукують готові модулі, які зможуть забезпечити необхідний функціонал. Якщо готового рішення немає, воно розробляється програмістом. Дизайн можна створити з нуля або взяти один з шаблонів. Отримані компоненти збирають разом і налагоджують їх коректну спільну роботу. Схематично це можна відобразити так.

Схематично це можна відобразити так

Переваги використання коробкових рішень

 1. Велика кількість готових модулів і шаблонів. Для популярних движків регулярно розробляється багато нових функціональних модулів і шаблонів дизайну. Тому, найчастіше, немає необхідності розробляти необхідний модуль, можна знайти готовий, що виконує необхідну задачу. Іноді для вирішення одного завдання розробляється така кількість рішень, що вибрати відповідне досить складно.
 2. Не бракує в фахівцях. Для того, щоб зібрати сайт на основі коробкового рішення, не завжди потрібно бути програмістом. Розібратися в збірці сайтів не так складно, тому знайти фахівця (або замінити вже існуючого) досить легко.

Таким чином може скластися враження, що коробкове рішення - найоптимальніше, тому що не вимагає ні великих фінансових витрат, ні часових ресурсів. Однак при реальному використанні виявляються істотні мінуси.

Недоліки використання коробкових рішень

Невисокі вимоги до кваліфікації розробників

Цей мінус випливає з попереднього плюса і навіть переважує його. Більшість фахівців по збірці сайтів на основі коробкового рішення або не програмісти, або початківці програмісти. Безумовно, вони в змозі виконати найпростіші завдання по збірці і налаштування сайту. І іноді цього цілком достатньо. Однак при виникненні серйозних труднощів або для вирішення великих складних завдань недостатня кваліфікація може обернутися проблемами з сайтом. Для їх виправлення доведеться шукати більш кваліфікованих фахівців. У підсумку, середній рівень сайтів, зібраних на коробкових рішеннях є досить низьким. А знайти дійсно висококваліфікованого фахівця серед великої кількості вміють зібрати сайт непрограмістів досить складно.

Складність в технічної підтримки сайту

Будь-який власник сайту скаже вам, що посередній, але стабільно працюючий сайт набагато краще хорошого, але постійно падаючого. Адже непрацюючий сайт - це непрацюючий бізнес. Складність в технічної підтримки сайту створеного на основі коробкового рішення в тому, людина, яка займається підтримкою не займався розробкою движка і використовуваних готових модулів. А значить, він не знає всіх нюансів і не завжди зможе розібратися в проблемах, що виникають. І в разі виникнення помилки, її рішення може затягнутися на довгий час. Іноді складальник сайту в принципі не в змозі її вирішити, тому що його знань недостатньо для глибокого аналізу ситуації. А значить він не може нести відповідальність за стабільно працюючий сайт, хоча замовник очікує цього від нього.

Помилки в готових шаблонах і модулях

Помилки в програмуванні - не рідкість і зустрічаються навіть у самих професійно розроблених продуктах. Однак розробники модулів і шаблонів не завжди надають повну та оперативну підтримку свого продукту. Іноді виявлені помилки доводиться виправляти самостійно.

Несумісність готових модулів і шаблонів

Через наявність помилок в модулях і шаблонах, готові рішення можуть непередбачувано поводитися при спільній роботі. Подібну ситуацію добре проілюстрував український підприємець Максим Прокопів в своїй статті про створення інтернет-магазину на OpenCart.

"Наприклад, є модуль, який збирає всі кроки замовлення на одній сторінці, щоб не проводити покупця через 6 сторінок-кроків проведення замовлення на одній сторінці і виконує сам замовлення за допомогою AJAX. І це правильно і добре, але робить модуль Google Tag Manager трохи менше ніж повністю марним, оскільки перестає вважати суму замовлення в аналітиці Google Analytics через механізм dataLayer, оскільки сам механізм замовлення став працювати по-іншому. І тут без програміста теж вже ніяк не обійтися. "

Проблеми з оновленнями

Для будь-якого ядра постійно виходять оновлення. Вони виправляють старі помилки, підвищують безпеку і додають нові функції. Однак через те що розробкою ядра займаються одні люди, а створенням модулів і шаблонів інші, іноді оновлення може бути несумісним зі старими модулями. Деякі функції можуть перестати працювати або почнуть робити це некоректно. Тому для того щоб зберегти з працею зібраний і настроєний функціонал і дизайн, часом доводиться відмовитися від оновлень.

загроза безпеки

Жоден з існуючих сайтів не можна на 100% захистити від хакерської атаки. Однак злом сайту, розробленого на основі коробкового рішення, полегшується в рази. Відкритий код цих рішень, дає можливість хакерам аналізувати ядро ​​і модулі на наявність помилок. Знайдені вразливі місця використовуються для злому сайтів.

Найчастіше злом сайту для його власників залишається непоміченим, тому що головна мета хакерської атаки - не падіння сайту, а заробіток на ньому. Наприклад, на сайті розміщується реклама, додаються посилання, вірус або ж крадеться база клієнтів. Злом сайтів здійснюється масово, на всіх знайдених сайтах, що функціонують на певному движку.

Необхідність складання докладного ТЗ

Для створення сайту на основі коробкового рішення необхідно розробити дуже детальне технічне завдання для виконавців. Якщо цього не зробити, то гарантовано результат не буде відповідати очікуванням. Так відбувається тому, що неточно описану задачу програмісти розуміють по-своєму.

Інша проблема в тому, що у більшості замовників немає необхідного досвіду для складання грамотного і докладного ТЗ. Адже вони бачать процес тільки зі свого боку і не розуміють, які ще важливі для розробника нюанси потрібно описати. В результаті може вийти так, що клієнт хотів одного, але не зміг цього чітко сформулювати або ж випустив з уваги важливі дрібниці. А виконавці зробили роботу по мінімуму, не витрачаючи зусиль на те, про що не було сказано в ТЗ. Через це зриваються терміни і навіть виникають конфлікти, під час яких сторони звинувачують одна одну в некомпетентності, хоча об'єктивних причин (крім недостатньо докладного ТЗ) для цього немає.

І тим не менш...

Незважаючи на все описане вище, популярність коробкових рішень досить висока. Для цього є кілька причин.

 1. На перший погляд створення сайту на готовому движку здається найбільш простим і дешевим, а значить - очевидним рішенням.
 2. Наявність дійсно кваліфікованих фахівців вирішує більшість описаних вище проблем. Однак породжує нову - якщо хороший виконавець йде, пошук адекватної заміни перетворюється у важку задачу і може затягнутися.

Що стосується самих виконавців: програмістів, верстальників, дизайнерів, то їх така ситуація цілком влаштовує. Навчившись один раз роботі з популярним движком можна отримувати стабільний потік замовлень і грошей. Тому в співтоваристві розробників коробкові платформи люблять. І якщо питати поради у виконавців, вони завжди виберуть ту платформу, в якій добре розбираються, а не ту, яка краще вирішує завдання клієнта.

Однак є й такі розробники, які завжди прагнуть поліпшити ситуацію, запропонувавши альтернативне рішення. Саме так і були придумані хмарні сервіси для створення сайтів. Розглянемо докладніше їх переваги і недоліки.

Хмарні рішення для створення сайтів

Хмарні рішення кардинально відрізняються від коробкових. Перш за все тим, що коробкове рішення - це покупка продукту, з яким ви залишаєтеся наодинці і самі (або, найчастіше, за допомогою залучених фахівців) здійснюєте подальшу розробку. Створення сайту на хмарному сервісі - це, по суті, покупка підписки на сам сервіс. У вас є можливість тільки налаштувати сайт в рамках розробленого сервісом функціоналу. Потім сайт розміщується на серверах сервісу та обслуговується командою сервісу.

Ключові відмінності хмарних рішень від коробкових:

 • своя команда розробників, яка займається розробкою і підтримкою ядра системи, функціональних модулів і шаблонів дизайну;
 • обмежений, в порівнянні з коробковими рішеннями, функціонал;
 • неможливість розмістити сайт на клієнтському сервері;
 • закритий код движка.

Кардинально інший підхід вирішує безліч проблем, пов'язаних з низькою кваліфікацією багатьох розробників, що займаються створенням сайтів на основі коробкових рішень.

Схематично розробку сайту на хмарному сервісі можна відобразити так.

Схематично розробку сайту на хмарному сервісі можна відобразити так

Переваги використання хмарних рішень

Єдина команда з розробки всіх рішень

Одна команда займається розробкою всього функціоналу, а значить досконально знає його, і при необхідності, оперативніше може вирішити виникаючі питання або проблеми.

Сумісність всіх функцій і оновлень

Одна команда випускає всі оновлення і нові рішення і завжди перевіряє їх на сумісність і відсутність помилок.

Стабільна робота та технічна підтримка всіх сайтів

За стабільну і коректну роботу кожного сайту відповідає єдина команда розробників. При виникненні помилок, вони можуть швидко їх виправити тому досконально знають всю систему.

Низька вірогідність злому

Закритий код хмарного сервісу значно ускладнює завдання злому. А постійні системи моніторингу дозволяють швидко помітити спробу хакерської атаки і припинити її.

Можливість щомісячної оплати

При розробці сайту на основі коробкового рішення власнику бізнесу доведеться заплатити відразу досить значну суму. У разі створення сайту на хмарному сервісі є можливість оплачувати сайт щомісяця невеликими платежами. Безумовно, якщо сайт знаходиться на сервері довгі роки, то в перерахунку ця сума може бути навіть вище тієї, яку можна було б заплатити одноразово при розробці сайту на коробковому вирішенні. Однак для невеликого бізнесу або стартапа варіант щомісячної оплати все одно більш відповідний.

Швидкий запуск сайту

Створення сайту на основі хмарного рішення повністю виключає необхідність програмування. Все, що потрібно - це налаштувати сайт, використовуючи можливості сервісу.

Немає необхідності турбуватися про хостинг

Хмарний сервіс пропонує своїм клієнтам власні сервера і сам забезпечує їх стабільну роботу.

Недоліки хмарних рішень

обмежений функціонал

Компанія-розробник завжди намагається випускати нові варіанти функцій і рішень для своїх користувачів. Однак в цьому плані вони ніколи не зможуть виграти у коробкових рішень, тому що для готових движків функціонал можуть випускати різні люди, відповідно варіантів різних модулів у коробкових рішень завжди буде більше.

Складність в створенні індивідуального дизайну

Якщо в разі функціоналу все більш-менш стандартно і зібрати простий сайт можна виходячи з пропонованих рішень, то дизайн - річ індивідуальна. А для того, щоб поміняти дизайн сайту, доводиться, як і в випадку з коробковими рішеннями, залучати позаштатних дизайнерів і верстальників.

Це означає, що починається звичайна індивідуальна розробка, з усіма наслідками, що випливають проблемами: складання ТЗ, виправлення помилок, перенесення термінів і т.д. А це саме те, чого намагалися уникнути творці хмарних сервісів.

Необхідність самостійного налаштування

Налаштовувати сайт під свої вимоги доводиться самому. Команда сервісу або не надає такі послуги, або просить за них додаткову плату.

Можна зробити висновок, що хмарні рішення більше підходять для молодих проектів, тому що дозволяють швидко запустити сайт з базовим функціоналом і простим дизайном. Для тих же проектів, які стрімко ростуть і вимагають нестандартних рішень і нових підходів, обмежений функціонал хмарного сервісу може стати перешкодою для подальшого розвитку.

Стоп! Якщо ви все ще читаєте цю статтю, у нас для вас подарунок. Ми розуміємо, що здолати стільки тексту - справжнє досягнення. І якщо ви це зробили, значить вам дійсно цікавий Хорошоп. Тому йдіть обійму ми даруємо вам знижку в 1000 грн на створення власного інтернет-магазину. Щоб її отримати, при спілкуванні з менеджером назвіть секретну фразу "уважний читач". А якщо приїдете до нас в офіс, отримаєте сертифікат і чашечку відмінної чаю. Тільки це секрет, ні за що не розповідайте друзям.

Яке ж рішення вибрати?

Як ми встигли зрозуміти жоден варіант не можна назвати ідеальним. Особливо при запуску сайту з перспективою росту і недужий амбіціями. Саме тому ми і створили Хорошоп, який об'єднує гідності обох рішень і зводить до мінімуму можливі проблеми.

Хорошоп - це:

 • більше ста функцій для успішного старту інтернет-магазину;
 • конструктор, який дозволяє створити індивідуальний дизайн без верстальника і програміста;
 • запуск сайту за тиждень без складання ТЗ і довгих місяців розробки;
 • ціна від 10000 грн.

більше ста функцій для успішного старту інтернет-магазину;  конструктор, який дозволяє створити індивідуальний дизайн без верстальника і програміста;  запуск сайту за тиждень без складання ТЗ і довгих місяців розробки;  ціна від 10000 грн

Для наочності ми склали таблицю, яка резюмує все вищесказане і допомагає порівняти переваги і недоліки різних рішень і вибрати найкращий.

переваги

коробкові рішення

хмарні рішення

Добре п

Безліч готових рішень (модулів і шаблонів дизайну)

+

+

+

Єдина команда розробників

-

+

+

Сумісність всіх модулів

-

+

+

стабільна техпідтримка

-

+

+

Низька вірогідність злому

-

+

+

Швидкий запуск

-

+

+

Розміщення на власному сервері

+

-

+

Швидке створення унікального дизайну

-

-

+

Допомога в налаштуванні сайту

+

-

+

Можливість індивідуальних доробок

+

-

+

оплата

разова

щомісячна

разова

Резюмуючи можна сказати, що Хорошоп - це платформа, яка добре виконує свої функції як на старті інтернет-магазину, так і під час його розвитку. Цьому сприяє невисока ціна, широкий готовий функціонал і можливості для його розвитку. А також команда професіоналів з техпідтримки, завжди готова прийти на допомогу.

Якщо у вас залишилися якісь питання, напишіть нам в коментарях. Ми раді допомогти!

Яке ж рішення вибрати?