Чистка та оптимізація Ubuntu Linux

Злегка маревний заголовок, чи не так? 🙂 Досвідчені користувачі явно посміхнуться, а новачки будуть раді. А все через те, що сидячи в Windows постійно потрібно було чистити і оптимізувати ОС, що б вона не гальмувала банально через "захаращення" старими файлами, непотрібними ключами в реєстрі і іншим. Просто коли сам тільки пересів з Windows на Ubuntu намагався знайти мани по оптимізації і прекрасно розумію новачків.

Однак в Ubuntu все одно потрібно іноді проводити чистку системи від кеша зі старими пакетами (я для цього користуюся Ubuntu Tweak ), З чим програма BleachBit, описувана нижче, прекрасно справляється. Так само вона здатна підчистити ще безліч інших тимчасових файлів, кеш додатків і інші "сміттєві" місця. Сподобалася функція чищення файлів Thumbs.db, які Windows створює по всіх усюдах. Огляд програми нижче.

Огляд програми нижче

При роботі операційної системи в її різних темних куточках неминуче накопичується сміття. Це можуть бути залишки видалених програм, тимчасові файли, логи, кеш браузерів і інші нікому не потрібні речі. Далеко не все це сміття можна зібрати і викинути вручну, тому для цього використовуються спеціальні програми-чистильники. Тема наведення чистоти в Windows досить добре освітлена, тому поговоримо про прибирання в Ubuntu.

Стараннями деяких проповідників open source склалася думка, що Linux є супер надійної і досконалою системою, яка навіть не потребує обслуговування, на відміну "від цієї вашої вінди". Однак це зовсім не так, і бруду, наприклад, в Ubuntu накопичується не менше, а може і більше ніж в Windows. Тому для очищення місця на диску, прискорення системи, безпечного видалення даних краще скористатися утилітою BleachBit.

BleachBit - це зручна безкоштовна програма для очищення системи, яка має версії як для Linux, так і для Windows. Утиліта має простий і зрозумілий інтерфейс російською мовою. Всі пункти забезпечені докладними підказками, так що її використання не викличе питань навіть у початківців користувачів.

Принцип роботи з програмою дуже проста і зводиться до вибору опцій очищення за допомогою чекбоксів в середній колонці. Після цього можна натиснути кнопку "Попередній" для пошуку сміття і потім "Видалити" для його видалення. У мене програма буквально за кілька секунд знайшла більш гігабайти непотрібних файлів.

Крім звичайного пошуку і видалення сміття BleachBit вміє виконувати і цілий ряд спеціальних операцій:

  • Очищення пам'яті і свопу Linux
  • Видалення несправних ярликів
  • Видалення локалізацій
  • Очищення APT для Debian, Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu та Linux Mint
  • Перезапис чистого місця для неможливості відновлення раніше видалених файлів
  • Стиснення баз даних багатьох програм для економії місця

Зверніть увагу, що деякі функції програми вимагають підвищених прав, тому запускати програму слід з правами адміністратора, для чого є спеціальний ярлик в головному меню.

В цілому, BleachBit є незамінним помічником для підтримки вашої системи в чистоті і звільнення додаткового місця на жорсткому диску.

Встановити програму можна з Центру додатків Ubuntu або скачавши інсталяційний файл з сайту програми. Там же доступна для завантаження і версія для Windows, яка вміє підчищати сліди роботи більш ніж за 500 програмами і є гідним конкурентом Ccleaner.

джерело: lifehacker.ru .

Друзі, ваша думка? Такі програми - мотлох, або вони потрібні?

Злегка маревний заголовок, чи не так?
Друзі, ваша думка?
Такі програми - мотлох, або вони потрібні?