Comprad - Windows XP

Windows XP, випущена в 2001 році, в даний час, безумовно, є домінуючою операційною системою для персональних комп'ютерів.
У той же час після переходу з Windows 98 / ME швидкість роботи цієї системи часто розчаровує. Причому дане зауваження актуально як для власників потужних комп'ютерів з многогігагерцовимі процесорами Pentium 4, так і для більш слабких машин. Так, під час переходу з Windows ME на Windows XP на моєму тоді Pentium III Coppermine 800 МГц, 512 Мб RAM, я спочатку зіткнувся з деякою "задумою" Windows XP. Тому перше, що потрібно зробити з Windows XP - це оптимізувати її. Перші вечора після установки XP були витрачені на знайомство зі структурою цієї операційної системи і на пошук інформації в Мережі щодо прискорення її роботи.
Тут ви знайдете інформацію про оптимізацію Windows XP. Після оптимізації по швидкості роботи Windows XP явно випереджає будь-яку з попередніх версій Windows, за умови, звичайно, що система має на борту оперативної пам'яті не менше 128 Мб. Найслабша система, на якій була випробувана мною оптимізація Windows XP - ноутбук Fujitsu-Siemens на базі Celeron 366 МГц з RAM 128 Мб. Працювати на ньому в XP виявилося досить комфортно.
Крім оптимізації також описано вирішення низки типових проблем.

Оптимізація Windows XP.

Перед початком оптимізації категорично рекомендую встановити чудову програму для тонкої настройки Windows XP - твикер XP Tweaker, який дозволяє помітно спростити частина дій по оптимізації операційної системи. Програма повністю російською мовою, є дуже докладна довідка і можливість відкоту проведених змін засобами ОС. Свіжу версію XP Tweaker можна завжди знайти на сайті програми.

 • Базова оптимізація Windows XP . Розглядаються основні питання щодо оптимізації Windows XP, за винятком оптимізації служб.
 • Оптимізація служб Windows XP . Розглядається оптимізація служб Windows XP, що дозволяє максимально прискорити завантаження, завершення роботи і збільшити продуктивність Windows XP за рахунок відключення непотрібних і рідко використовуваних служб.
 • Додаткова оптимізація Windows XP . Розглядаються питання щодо додаткової оптимізації Windows XP, такі, як оптимізація файлової системи NTFS, підсистеми пам'яті і т.п.
 • Лікування системи від вірусу Lovsan і подібних . Із завидною регулярністю в розсилку на RusFAQ IZone FAQ приходять питання про вірус MSBlast, він же Lovesan, Lovsan, Blaster, Poza, Penis32. У цьому розділі наводиться інформація про нього і інструкція по його видаленню.
 • Проблема з пошкодженням файлів autoexec.nt, config.nt, command.com . Судячи по форумах, у користувачів, що використовують DOS-програми, часто виникають проблеми з пошкодженням одного з цих файлів.
 • Проблеми з відключенням харчування в Windows XP . Рішення проблеми, коли комп'ютер з блоком живлення ATX після установки Windows XP чи вимкнено харчування самостійно (видається повідомлення "Тепер харчування комп'ютера можна відключити").
 • Установка режиму DMA для накопичувачів . Установка DMA для CD-ROM в разі, якщо система примусово встановлює його в режим PIO.
 • Усунення проблем з відображенням символів російської мови . Рішення поширеною проблеми, коли в програмах замість російської мови відображаються "крякозяблікі".
 • «Популярні» STOP-помилки Windows XP . Описи найбільш часто зустрічаються кодів STOP-помилок.
 • Автозавантаження програм . Місця, в які може бути прописана автозавантаження програм.
 • Швидкий доступ в Windows XP . Використання гарячих клавіш дозволяє помітно збільшити продуктивність роботи з операційною системою, відмовившись в багатьох випадках від використання миші.
 • Список встановлених оновлення . Отримання переліку встановлених в системі хотфиксов.
 • Зменшення розміру Windows XP . Як зменшити займаний обсяг проинсталлировать XP.
 • Установка і настройка локальної мережі в Windows XP . Устаткування, монтаж, збірка і настройка Windows XP для роботи в локальній мережі.
 • Видалення reset5 з системи . Багато користувачів використовували цей засіб для скидання лічильника активації Windows XP SP1. Після установки SP2 він більше не була необхідною, так як несумісний з Windows XP SP2. У зв'язку з цим виникає питання про його видаленні.
 • На головну сторінку

  Сайт створено в системі uCoz