Чому варто використовувати SEO для збільшення конверсії

 1. Як саме SEO допоможе підняти показник конверсії
 2. Analytics, як інструмент для виявлення потреб користувачів
 3. Наміри користувачів в контексті SEO і CRO
 4. Як за допомогою намірів користувачів підвищити конверсію сайту?

Говорячи про SEO, перше, що спадає на думку - трафік, але сьогодні це не єдина його завдання. Часи, коли за конверсію і залученість відповідали конкретні інструменти пройшли, і тепер фахівці з пошукового просування також беруть участь у маркетинговій стратегії.

Якщо розібратися, то пошукова оптимізація відповідає за видимість і трафік, так чи може вона якось вплинути на показники конверсії?

Як саме SEO допоможе підняти показник конверсії

Прямого зв'язку між SEO та тим, як збільшити конверсію сайту немає, але грамотний фахівець зможе допомогти вам досягти більш високого результату. В продуманої стратегії високі позиції в пошуковій видачі і показник конверсії - речі взаємопов'язані, оскільки за рахунок оптимізації відбувається наступне:

 • Диктуються правила структурування сторінок, тобто кожна сторінка сайту повинна відповідати за конкретну послугу, продукт або тему - це впливає на рівень конверсії, адже користувачі люблять, коли все просто і зрозуміло.
 • Оптимізація заголовків і тегів під ботів пошукових систем, але з урахуванням переваг відвідувачів. Причому заголовки не кричущі, як глашатай на базарі, а чіткі і зрозумілі для кожного.
 • Грамотний і цікавий контент - то, за що користувач готовий зробити багато: зареєструватися, підписатися, купити і взагалі любити і поважати ресурс, який надав йому такої контент.
 • Досить часте оновлення сайту і швидка прогрузкі сторінок - кожен з нас звертає на це увагу.

Як бачите, за фактори, які впливають на збільшення конверсії на сайті відповідають не одні тільки маркетологи.

Analytics, як інструмент для виявлення потреб користувачів

Analytics, як інструмент для виявлення потреб користувачів

Використовуючи Analytics можна побачити середню позицію сайту у видачі, кількість показів, геолокацію користувачів, які переглядали даний конкретний сайт і багато іншої корисної інформації. Знаючи, як використовувати цей інструмент, можна вплинути на коефіцієнт конверсії.

На що варто звернути увагу:

 1. Показник відмови - за допомогою цієї метрики можна зробити вельми корисні висновки, щоб вплинути на підвищення конверсії на сайті. Якщо на якійсь конкретній сторінці цей показник перевищує всі розумні межі, відповідно, необхідно щось змінити: контент, інтерфейс, уважніше попрацювати з юзабіліті.
 2. Середня позиція у видачі. Тут можна побачити, які сторінки сайту зайняли позиції вище за інших - значить саме цими сторінками варто зайнятися в плані конверсії.

Переробляючи сайт для збільшення конверсії потрібно пам'ятати про оптимізацію і не нашкодити просуванню сайту в пошукових системах, тільки так SEO та інструменти для підвищення конверсії будуть працювати гармонійно і приносити результат.

Наміри користувачів в контексті SEO і CRO

Завдання маркетологів передбачати наміри користувача, але ці наміри для роботи використовують чомусь тільки SEO-фахівці, хоча саме від цього фактора залежить поведінка користувача в мережі і, звичайно, коефіцієнт конверсії. Може саме тому SEO вже не стоїть осібно від маркетингу в цілому, а використовує всі доступні інструменти, включаючи і оптимізацію конверсій.

У цьому питанні є кілька нюансів на які варто звернути увагу: пошуковий запит і намір користувача - це зовсім не одне і те ж. Запит - результат причини по якій людина звернулася до пошуку, тобто наміри.

Виділяють такі три типи користувальницьких намірів:

 • інформаційні - людина шукає якусь певну інформацію;
 • навігаційні - цікавить конкретний сайт;
 • транзакційні - користувач готовий діяти: купувати, підписуватися, реєструватися і так далі.

Якщо розділяти поняття наміри і запиту, то можна оптимізувати контент таким чином, що він буде відповідати саме на ті питання, які дійсно цікавлять користувача.

Як за допомогою намірів користувачів підвищити конверсію сайту?

Як за допомогою намірів користувачів підвищити конверсію сайту

Розуміти принцип роботи з одними намірами необхідно саме для CRO (оптимізація конверсій), а не тільки для пошукового просування. Отже, яким планом дій потрібно слідувати, щоб ефективно застосовувати для користувача наміри в CRO.

Визначити запити відвідувачів, завдяки яким вони виявилися на вашому сайті

За допомогою звітів в системах контекстної реклами, Google і Яндекс аналітики, Webmaster Tools можна елементарно відстежити запити, що збільшують трафік - інструмент вибирайте будь-який.

Виявити намір користувача, приховане за тим чи іншим запитом

Для визначення намір згадуємо, що всього їх є три типи (інформаційні, навігаційні, транзакційні). По набору слів з запиту досить легко зрозуміти до якого ж типу відноситься цей намір.

Оптимізуйте конверсію за допомогою призначених для користувача намірів

Для ефективної CRO необхідно не тільки виявити наміри і створити під них певні сторінки - на кожній з них потрібно розмістити релевантні заклики користувача до дії.

Тобто, вам потрібно не тільки надати людині потрібний йому контент, але і закликати зробити якусь дію, наприклад, підписавшись на оновлення для отримання актуальної інформації з цікавого користувача питання. Тут важливо не переборщити, адже якщо користувач прийшов за інформацією, то абсолютно безглуздо пропонувати йому щось купити - це, радше, викликає зворотний ефект.

Якщо намір відноситься до транзакційних, то варто створити посадкові сторінки для кожного конкретного запиту з релевантними закликами до дії на них - це гарантовано зробить ваш продукт більш відповідним потребам відвідувачів сайту.

Якщо при складанні SEO-стратегію ви по максимум використовуєте наміри користувачів - ви зможете задовольнити їх потребу саме в тому контенті, який їм дійсно потрібен. Відповідно, головне завдання маркетингу буде виконана - ви дали користувачеві те, що він шукав.

робимо висновки

SEO не є окремо стоять інструментом, створеним тільки для збільшення трафіку - це невід'ємна частина маркетингу в цілому, безсумнівно впливає на те, як можна підвищити конверсію сайту. Саме завдяки SEO, щоб залучити трафік, сайт модифікують: роблять зрозумілий інтерфейс, чіткі заголовки, цікавий контент з релевантними закликами до дії.

Тобто, не варто забувати про пошукової оптимізації - вона стане незамінним доповненням до інших можливостей збільшити конверсію сайту.

Автор статті

Цопа Дмитро

Редактор, CEO «iStar Design Bureau». Читайте в блозі , Facebook і Google+

Якщо розібратися, то пошукова оптимізація відповідає за видимість і трафік, так чи може вона якось вплинути на показники конверсії?
Як за допомогою намірів користувачів підвищити конверсію сайту?