Чорне, біле і сіре SEO

Як і в будь-якому іншому справі, в SEO існує відразу кілька стратегій, які, при правильному втіленні в життя, в стані вивести просувний інтернет-ресурс в топ пошукових систем. Ті методи просування, реалізація яких не загрожує припиняти дії з боку пошукових систем і які не є забороненими пошуковими системами, в середовищі вебмайстрів прийнято називати «білими».
Як і в будь-якому іншому справі, в SEO існує відразу кілька стратегій, які, при правильному втіленні в життя, в стані вивести просувний інтернет-ресурс в топ пошукових систем
Зворотний бік так званої «білої» оптимізації - «чорна». Чорна оптимізація прагне підкорити найпрестижніші позиції в топі всіма доступними способами, включаючи обманні. Користуючись «чорними» методами, власник ресурсу ризикує опинитися «поза законом» після перевірки його майданчики модераторами однієї або декількох пошукових систем, що може привести до видалення сайту з індексу і його відсутності в пошукових результатах.

  • користувачам показується один контент, а роботам - інший (клоакинг);
  • лінкбомбінг;
  • використання дорвеев для перенаправлення трафіку;
  • спам посиланнями, пошуковий спам, спамдексинг;
  • текст, який практично непомітний користувачеві, доступний до індексації пошуковими системами;
  • будь-які інші методи, які ошукують пошукові системи.

Коли створюється солідний сайт компанії або якісний сервіс, або ж інформаційно-пізнавальний ресурс для людей (так звані СДЛ), то неприпустимо користуватися чорними методами: ефект від їх застосування виявиться тимчасовим. Для того щоб просувний проект надовго розташувався на бажаних позиціях, необхідна лише «біла» розкрутка, яка з'явилася ще з часів створення пошукових систем.

Ті фірми, які серйозно займаються SEO-бізнесом , Не користуються чорними методами через те, що не хочуть нашкодити своїй репутації. Однак оптимізація строго не поділяється на легальну білу і нелегальну чорну. Є ще сіра оптимізація, яка займає місце десь посередині, причому часто конкретний прийом складно точно позиціонувати. На практиці сірі способи просування зазвичай не приводять до виключення з індексу, але цілком імовірно, що пошукова система може перестрахуватися і застосувати до сайту один з автоматично накладаються фільтрів, що в кінцевому підсумку відсуне такий сайт на велику кількість місць назад.

Майстерність сірої оптимізації - найскладніше і азартне, висококласні фахівці в цій справі вміють просувати сайти без будь-яких санкцій з боку пошукових систем.

Прочитано раз: 522


Пост написаний: 01.11.2014. Остання зміна: 23.02.2018


повернутися в SEO Блог