ЧПУ- опис, рекомендації, приклади

  1. Рекомендації по використанню ЧПУ
  2. приклади ЧПУ

Тенденція привласнювати веб-сторінок інтуїтивно зрозумілі і зручні адреси простежується досить давно, проте навіть в даний час, коли кількість різноманітних сайтів в інтернет-середовищі стрімко зростає, не кожен власник персонального ресурсу користується даним інструментом Тенденція привласнювати веб-сторінок інтуїтивно зрозумілі і зручні адреси простежується досить давно, проте навіть в даний час, коли кількість різноманітних сайтів в інтернет-середовищі стрімко зростає, не кожен власник персонального ресурсу користується даним інструментом. ЧПУ або «ЧеловекоПонятнийУРЛ» сьогодні є негласним вимогою для більшості веб-сайтів, а щоб більш детально дізнатися, для чого вони потрібні, варто ознайомитися з самим поняттям.

Термін ЧПУ (ЧеловекоПонятнийУРЛ) є своєрідним професійним сленгом для працівників сфери IT. Відбувається він від англійського аналога Search Engine Friendly URLs, що по суті означає простий і зрозумілий веб-адреса. В першу чергу поняття ЧПУ націлене на юзабіліті, або ж просто - зручність для користувача. Застосування ЧПУ обіцяє масу позитивних ефектів на подальшу роботу порталу, в порівнянні зі звичайними адресами, які є абсолютно незрозумілими пересічному користувачеві.

Використовувати простий і зрозумілий людині URL-адресу рекомендується в більшості випадків, однак робити це варто продумано і грамотно, рівно також, як і використовувати будь-які інші веб-інструменти.

Якщо говорити простими словами, то суть ЧПУ полягає в тому, щоб після безпосереднього веб-адреси сайту замість незрозумілих кодів і цифр відображалися слова, які можуть коротко характеризувати напрямок тієї чи іншої сторінки Якщо говорити простими словами, то суть ЧПУ полягає в тому, щоб після безпосереднього веб-адреси сайту замість незрозумілих кодів і цифр відображалися слова, які можуть коротко характеризувати напрямок тієї чи іншої сторінки. Це може бути слово, словосполучення або ціла фраза, які будуть переведені на англійську мову (якщо мова йде про російськомовних чи українських порталах), або ж прописані без перекладу за допомогою транслітерації. Таким чином користувач може відразу на інтуїтивному рівні зрозуміти, що саме він побачить на сторінці. Крім цього в таких URL можна застосовувати ключові слова, за якими оптимізується сторінка, що позитивно впливає на просування порталу, в разі, якщо на неї виходить посилання з стороннього сервісу.

Крім цього, ЧПУ значно спрощують процедуру навігації по веб-сайту, а ще служать чудовою нагодою для уникнення створення численних дублюються сторінок. При подальшому проведенні веб-аналітики ЧПУ-адреси сприймаються вебмастером набагато легше, завдяки чому вдається прискорити роботу.

Рекомендації по використанню ЧПУ

Якщо Ви вирішили використовувати ЧПУ для сторінок свого порталу, в першу чергу варто вивчити, які варіанти адрес підходять тим чи іншим сторінкам. У адресних іменах можна просто прописувати ключове слово, що є непоганим варіантом для статичних веб-сторінок, вказувати в кінці тег «html» (для динамічних сторінок), а також відзначати дату або id-номер публікації, що безсумнівно відмінно підійде для різних інформаційних і новинних ресурсів.

Серед інших рекомендацій по використанню ПП-URL можна виділити наступні:

приклади ЧПУ

Самий банальний приклад ЧПУ в повсякденному використанні більшості сучасних людей - заміна id-номерів в персональних облікових записів соціальних мереж на імена або нік-нейми.

Інші приклади:

ua.seo-engines.com/o_kompanii_fomin_i_partnery - сторінка, яка розповідає про компанію.

ua.seo-engines.com/kopirajting_kiev - адреса, провідний на сторінку, присвячену послуги копірайтингу .

Автор статті:

Олена Кордунова

Читайте також:


Найактуальніші теми:

Схожі статті:

  1. Використання зворотних посилань є найпопулярнішим і одним з найефективніших ...
  2. Для великих закордонних компаній послуги аутсорсингу звична справа. А от...
  3. Для успішного розвитку бізнесу необхідно користуватися виключно послугами професіоналів. Але ...

Замовлення послуг і консультування по тел .: +38 (044) 227-46-18