CS Yazzle (Язл) - програма для аналізу сайтів конкурентів, методика роботи

 1. Програма аналізу сайтів конкурентів Yazzle
 2. Приступаємо до роботи з CS Yazzle

Наступний етап після складання СЯ це проведення аналізу сайтів конкурентів.

Це робиться для того, що б зрозуміти, яким чином конкуренти знаходяться в ТОПі пошукової системи. Або іншими словами, що вони зробили, що б потрапити в ТОП.

Якісний аналіз чужих сайтів дасть багато корисної інформації, яку обов'язково треба враховувати при просуванні свого сайту . Сайти конкурентів це ті сайти, які знаходяться в ТОП10 по тим запитам, які ми збираємося просувати самі.

Сайти конкурентів це ті сайти, які знаходяться в ТОП10 по тим запитам, які ми збираємося просувати самі

Звичайно ж, робити аналіз варто тільки у перших 10-20 сайтів, тобто ТОП10-20. Цього часто буває цілком достатньо, щоб побачити запропонований ключові моменти. Але є дуже конкурентні тематики, де цього може виявитися мало і доведеться робити вибірку з 50 сайтів.

Попереджаю вас відразу - аналіз сайтів конкурентів це дуже трудомісткий процес і часто дуже нудний. Тому треба запастися терпінням, а так само спеціальними програмами. Обійтися без спец. софта або спеціальних сервісів буде дуже важко і ресурсомісткість.

Я пропоную розібрати процес аналізу конкурентів на популярній в seo колах програмі CS Yazzle (Язле). Дана прога платна, ліцензія коштує на даний момент 91 $. І, тим не менше, я раджу вам обов'язково її купити. Знайти гідну альтернативу «Язле» буде важко. В умілих руках даний софт просто незамінний і вміє робити купу різних аналізів і перевірок. Що природно виллється в заощаджений час. А як всім відомо «час - гроші».

Програма аналізу сайтів конкурентів Yazzle

Програма аналізу сайтів конкурентів Yazzle

Як я вже писав вище, що CS Yazzle володіє великим функціоналом. Але в контексті даної статті ми розглянемо тільки можливості по аналізу сайтів наших конкурентів. Весь широкий спектр можливостей софта ви зможете оцінити, прочитавши FAQ на програми. Крім того, там можна завантажити демо версію для ознайомлення.

Що б до кінця бути чесним скажу, що розрахункові бюджети на просування приблизні. Розрахувати точно, скільки витрачати конкурент на той чи інший запит нереально. Проте, все одно видно порядок цін, а так само методи просування, використовувані конкурентами в ТОПі. Ми зможемо побачити, де, як і які посилання купують конкуренти і деякі інші дані.

Приступаємо до роботи з CS Yazzle

Починаємо працювати з Язле, запускаємо прогу, шукаємо вкладку «сервіс», далі тиснемо «параметри» і вказуємо «джерела». Це пошуковики, через які софт буде збирати аналізовані дані. Бажано вибрати всі можливі варіанти, що б зібрати більше даних.

Далі переходимо до меню «інструменти», вказуємо «сайт» і тиснемо «швидкий аналіз TOP».

Тепер, в поле «запит» вводимо свій запит, який будемо досліджувати, вказуємо ПС, в якій хочемо проаналізувати ТОП (наприклад, Яндекс). Виставляємо глибину аналізу (кількість досліджуваних сайтів), а так же задаємо потрібний регіон.

У нашому випадку я вибрав ПС Яндекс і запит, регіон Москва, глибина аналізу десять сайтів. Тиснемо «пуск» і чекаємо звіту. Буквально через лічені секунди Язл видає нам результат:

 • URL сторінки сайту, в цьому параметрі нам важливо дізнатися які сторінки у видачі, головні або внутрішні;
 • IP адреса, нам він особливо не потрібен, якщо тільки не спалимо сітку сайтів;
 • вік домену в днях, це важлива характеристика сайту;
 • тИЦ і PageRank сайту, що побічно скаже про трасті сайту і його беках;
 • присутність сайту в Яндекс і DMOZ;
 • трафік сайту за версією Alexa Rank

URL сторінки сайту, в цьому параметрі нам важливо дізнатися які сторінки у видачі, головні або внутрішні;  IP адреса, нам він особливо не потрібен, якщо тільки не спалимо сітку сайтів;  вік домену в днях, це важлива характеристика сайту;  тИЦ і PageRank сайту, що побічно скаже про трасті сайту і його беках;  присутність сайту в Яндекс і DMOZ;  трафік сайту за версією Alexa Rank

Після того як результати отримані, зберігаємо їх в форматі Exel. Так як нам знадобиться ще додати туди додаткові дані.

Створюємо додаткові колонки, що б у нас була більш повна картина по аналізованих сайтам конкурентів:

Отримати дані по індексації сайтів в тій чи іншій ПС можна так само в Yazzle. Для цього переходимо «інструменти» шукаємо «сайт», тиснемо «проіндексовані сторінки», вказуємо потрібні ПС, вводимо url сайту для аналізу.

Для цього переходимо «інструменти» шукаємо «сайт», тиснемо «проіндексовані сторінки», вказуємо потрібні ПС, вводимо url сайту для аналізу

Тепер визначаємо параметри, за якими буде аналізуватися перший сайт-конкурент з нашого списку. (Мова про нашу табличці з швидкого аналізу). Отже, аналізуємо:

 • L - все посилання не тільки морди;
 • N - отримувати інформацію про IP адресу і власника домену;
 • CY - отримувати значення тИЦ донора;
 • PR - отримувати значення PageRank;
 • $$ - розраховувати вартість;
 • - отримувати анкор посилань.

L - все посилання не тільки морди;  N - отримувати інформацію про IP адресу і власника домену;  CY - отримувати значення тИЦ донора;  PR - отримувати значення PageRank;  $$ - розраховувати вартість;  - отримувати анкор посилань

Далі все просто, вбиваємо адресу сайту і стартуємо аналіз беків. На скрині я достроково зупинив аналіз, суто для наочності процесу. Ви повинні почекати поки програма не відпрацьована і не стає сама. Іноді на це йде багато часу, запасайтесь терпінням.

Іноді на це йде багато часу, запасайтесь терпінням

Коли дані все зібрані, нам треба знайти всі беки на нашу конкретним запитом. Зробити це легко, в програмі Yazzle є пошук, де за текстом анкоров можна знайти цікаві для нас посилання (зі згадуванням цих анкоров). Шукані нами запити будуть підсвічені сірим кольором. Вартість всіх посилань по відфільтрувати запитом можна побачити в «сума по фільтру».

На скрині, що вище, видно, що під аналізом виводиться загальна інформація по знайденим бекам сайту. Це і кількість посилань різних рівнів і їх ПР і приблизна вартість. Але це ще не все. Суму доведеться трохи збільшити, навскидку. Справа в тому, що Язл при підрахунку ціни не вважав за посилання помічені як: n / f - посилання не знайдена, n / a - сторінка не доступна. Це посилання, які прямо зараз не доступні. Але посилання то там були і відповідно, швидше за все, внесли свій вклад в кількість посилань. Тому їх теж бажано врахувати.

Таким чином, ми з'ясували приблизну суму грошей, витрачених на потрапляння в топ даного сайту за запитом. Заносимо ці дані в нашу табличку. Так само заповнюємо колонки: всього посилань, посилання з головних сторінок. Ці цифри є в самому низу аналізу Yazzle.

При цьому аналізі конкурентів можна «спалити» сітку сайтів, якщо конкурент просувається подібним чином. Робиться це за IP-адресами сайтів. Якщо ви бачите повтори, глянувши на сайти можна побачитеся систему, крім того можна глянути мило під whois і т.д. Так само важливий момент, який ми підгляне у конкурентів - анкор посилань , Які закуповувалися для просування.

Йдемо далі. Нам обов'язково треба подивитися «очима» (тобто перейти на сайти і подивитися) 2-3 десятка донорів. Дивитися будемо на те, як і де розміщено посилання. Що нам це дасть? А ось що: просувається сайт статтями або посиланнями через біржі посилань, посиланнями з соціальних мереж або блогів. Звідки більшість посилань з головних сторінок або внутрішніх і т.д. Які параметри у сайтів донорів (тИЦ, ПР, вік, спамность і т.д.). Досвідчений сеошник відразу визначить основну стратегію просування досліджуваного сайту.

Так ось, все що ми знаходимо в ході нашого дослідження сайту конкурента, скрупульозно записуємо в нашу табличку. Стільки даних не запам'ятати, беремо все на олівець. А в останній графі «примітка» пишемо загальний висновок по сайту. У мене це приблизно виглядає так: «сайт старий, просувається посиланнями 2го рівня, багато дорогих посилань з трастових сайтів, анкор без розведення» і т.д. Пишіть все, що вважаєте за потрібне.

Коли ви зробите весь цей шлях, не поспішайте радіти. Це ми проаналізували лише один сайт по одному запиту))). А нам тільки на цей запит треба проаналізувати як мінімум десять конкурентів. А скільки запитів за все просуваємо? Ось-ось, тому запасаємося терпінням, пивом, чіпсами і продовжуємо ту ж саму процедуру для всіх інших запитів.

Найголовніше не кидати на півдорозі, ваші труди не пройдуть даром. В кінці, коли ви зробите повний аналіз, ви побачите всю картину цілком. Вам буде зрозуміло, куди рухатися далі і що робити. Так як ви будете знати чому сайти займають ТОП10 там знаходяться. Ну і їх приблизні бюджети на просування.

Звичайно, подібну процедуру не застосовують для аналізу НЧ запитів, робіть подібні маніпуляції Язлом при аналізі ВЧ і СЧ запитів.

Далі поговоримо про внутрішньої оптимізації сайту

Зміст

Статті по темі:

Що нам це дасть?
А скільки запитів за все просуваємо?