Digital-агентства в соцмережах: «швець без чобіт»?

Відомої російської приказки «Чоботар без чобіт» можна знайти застосування практично в будь-якій області. Професіонали різних сфер діяльності іноді не користуються власними вміннями і знаннями в особистих цілях. Стосується це до сфери соціальних медіа? Чи ведуть агентства, що пропонують послуги SMM, свої власні спільноти в соціальних мережах? І якщо ведуть, то з якою метою? Про це ми запитали представників digital-компаній.

Ілля Рабчёнок, генеральний директор SMOpro:

Чи потрібні агентствам, що пропонують послуги SMM, свої власні спільноти в соціальних мережах, вирішувати агентствам. Цілі звичайно - залучення клієнтів, співробітників, партнерів інших агентств (наприклад, для отримання субпідрядів).

Олексій Кисельов, керівник відділу по роботі з соціальними медіа Ingate:

Звичайно потрібні! Залежно від стадії існування продукту на ринку (це новий бренд з новим продуктом чи відома компанія з солідним пулом клієнтів, іміджем і набором кейсів) цілі будуть різні. Коли ми тільки запустили наші SMM-продукти на ринок, нашою метою було охопити і залучити до постійний діалог на маркетингової платформі в соцмережі максимальну кількість цільової аудиторії з групи «потенційні клієнти». Одночасно продемонструвати самим нашою присутністю в соціальній мережі приклад якісної роботи в соціальних медіа, щоб і конкуренти оцінили результат роботи високо. Сьогодні ми транслюємо нашу експертну думку на дві групи аудиторії - потенційні клієнти і конкуренти, висловлюємо свою точку зору, свої підходи і цінності, обкачуємо все нові інструменти (наприклад - трафікогенератори, лідогенератори, методики залучення і т.д.). Це велика комплексна робота на імідж. Є й прямі комерційні цілі - заявки на наші послуги, дзвінки нашим Телемаркетер, тобто ліди і робота на продажу в чистому вигляді.

Юрій Шпиллер, PR-директор Primax Digital Agency:

Цілком логічно, що агентство, яке працює на цьому ринковому полі, повинно бути зразком роботи в соціальних медіа. Якщо у агентства є відомі широкому загалу SMM-проекти в портфоліо, вони говорять самі за себе і таке агентство додаткової реклами не потребує. Інша справа, якщо гравець на ринку новий, і він хоче заявити про свої компетенції. Тоді дійсно доцільно створити своє власне співтовариство і популяризувати його серед певного прошарку «соціальної» аудиторії, на практиці показуючи механізми залучення та інтеграції бренду з спільнотою. Створювати співтовариство тільки тому, що ця послуга заявлена ​​агентством в числі інших, значить показувати своє дилетантське ставлення до роботи - соціальні мережі потрібно використовувати для досягнення результату (впізнаваності, залученості), а не просто як маркетингову необхідність.

Наталія Курбатова, генеральний директор Growth:

Агентства, що представляють послуги SMM, є або малим бізнесом, або невеликим неприбутковим підрозділом середнього бізнесу (рекламного або Діджитал агентства). У першому випадку у компанії всього одна провідна задача - продажу. Для продажу співтовариства точно не є пріоритетними, особливо для малого бізнесу, так як це не найдешевший і не найпростіший інструмент продажів. Для неприбуткових підрозділів великих агентств - тим більше ні до чого. Як правило, такі підрозділи використовують SMM-інструменти на самому середньому рівні (занадто Регідние більші компанії, а SMM вимагає гнучкості і ще більше гнучкості). Але для приватних консультантів особиста сторінка в мережі може бути хорошим інструментом для отримання клієнтів. Влад Титов активно цей інструмент використовує.

Катерина Павлова, PR-менеджер DEFA:

Ми не використовуємо соціальні мережі в рекламних цілях, тому використовуємо основну нашу площадку Facebook тільки в якості корпоративної сторінки нашої компанії. На поточний момент наш колектив налічує близько 100 чоловік і планує розширюватися, тому Facebook є відмінним місцем для обміну інформацією, зустрічей старих і нових співробітників.

Ліна Удовенко, генеральний директор Advertos Media:

Я вважаю, що SMM-агентствам потрібні свої спільноти, так само, як і багатьом іншим типам бізнесу. У своїх групах ми ділимося своїм досвідом, розповідаємо про нашу роботу, цікавих кейсах на ринку реклами, вирішуємо освітню функцію в тому числі. Це дозволяє як вибудувати правильну комунікацію з потенційними клієнтами, так і підтримати лояльність поточних клієнтів, а молоді фахівці на ринку PR або інтернет-маркетингу можуть знайти для себе корисну інформацію або навіть роботу.

Залежно від цілей створення і ведення корпоративної сторінки, різниться і контент, який розміщують агентства в своїх спільнотах. Хтось експериментує з форматами, хтось заводить корисні зв'язки, хтось просто розповідає про новини компанії. Методи розкрутки використовуються також найрізноманітніші.

Юрій Шпиллер, PR-директор Primax Digital Agency:

Ми ведемо свої спільноти в соціальних мережах, щоб привернути увагу до нашої роботи і досягти взаєморозуміння як з нашими колегами по цеху, так і з потенційними клієнтами. Не секрет, що кожне агентство, про яку б повносервісних воно ні говорило, має свої певні особливості, пов'язані зі сформованим всередині компанії мікрокліматом, підбором персоналій: одне відрізняється упором на креатив, інше - скрупульозної роботою з громадською думкою, третє - ставкою на якість опублікованого контенту. Кожна зі стратегій може бути успішна при роботі з клієнтом, питання в тому, яка з них найбільш підходить під специфіку конкретного замовника.

Наталія Курбатова, генеральний директор Growth:

У мережах ми поки тільки для експериментів нових співробітників, контент викладаємо самий різний. Коли розробляли методики відмінного контенту, спочатку все тестували на нашій сторінці. Але саме тому, що це сторінка для експериментів і досвіду, вона точно не є зразком корпоративної сторінки.

Ілля Рабчёнок, генеральний директор SMOpro:

Ми працюємо за двома напрямками:

1. Від аудиторії - робимо співтовариство «». Воно об'єднує керівників підприємств, директорів, менеджерів з маркетингу та багатьох інших лояльних нам людей. У Клубі ми позиціонуємо себе SMM-експертами, надаємо консультації, пишемо про SMM (рідко), напрацьовуємо особисті зв'язки з ТОПами.

2. Від своєї компанії - робимо власні сторінки в Facebook, показуємо життя-буття в студії SMOpro, публікуємо розважальний і експертний контент плюс замітки про наші досягнення, результати.
Крім цього, для студії вірусного дизайну Вебкот ми ведемо сторінку про віруси, на якій викладаємо як сторонні, так і свої роботи.
Для залучення уваги до своїх робіт і потрібним статей використовуємо рекламу Promoted Posts + перепис в моєму профілі (4300 читачів).

3. Плюс ми підтримуємо мій особистий профіль у Fb керівника - в ньому я пишу про особливості роботи, відносинах з клієнтами і багато нетематичні SMM-інформації.

Це дає більш лояльне ставлення передплатників, ніж просування через офіційні сторінки.

Катерина Павлова, PR-менеджер DEFA:

І клієнти, і конкуренти про нас знають, тому ми не використовуємо соціальні мережі як розкручування нашої компанії. Для нас - це місце для обміну актуальною інформацією і новинами компанії.

Ольга Колесникова, директор по продукту Mastermind:

Нерідко digital і SMM-агентства виявляються в положенні шевця без чобіт - навіть маючи свої сторінки в тій чи іншій соціальній мережі, вони приділяють не надто багато часу і уваги їх повноцінному веденню і просуванню. В результаті кількість передплатників таких сторінок зовсім не таким значним, як можна було б очікувати від професіоналів своєї справи.

Насправді важливо розуміти, що об'єктивно критеріями успіху сторінки в соціальних медіа є не тільки такі показники «першого рівня» як формальне кількість лайків або передплатників сторінки, але і більш складні метрики, які визначають зокрема поведінку і «якість» зібраної аудиторії. У цьому сенсі сторінки з невеликою кількістю якісних - живих, активних, товариських - передплатників можна вважати більш успішними, ніж сторінки з набагато більшою кількістю передплатників, основна частина яких є пасивною масою.

Ми самі вважаємо, що наявність сторінки в соціальних мережах безумовно необхідно і корисно, тому ведемо як сторінку самого агентства - Social Insight, так і сторінку нашого сервісу аналізу даних в соціальних медіа - Mastermind.

Які ж переваги дає ведення спільнот компаніям, що пропонують SMM? Які соціальні мережі для них найбільш ефективні? Тут теж все не так неоднозначно.

Олексій Кисельов, керівник відділу по роботі з соціальними медіа Ingate:

Потрібно розуміти, що немає універсальної відповіді, в якій соціальній мережі працювати. Скрізь є свої нюанси: в Facebook відмінні можливості для збору аудиторії рівня Лорг, у ВКонтакте - копійчана контекстна реклама та паблік з величезною аудиторією, в Одноклассниках - відкрита і дуже активна аудиторія. Ми вибрали для просування наших SMM-продуктів Facebook тому, що наша ЦА - це люди, які приймають рішення в компаніях рівня верхівки SMB, і вони є саме в Facebook.

Ілля Рабчёнок, генеральний директор SMOpro:

В даний момент ефективний Facebook, тому що цільова аудиторія з серйозних замовників вся тут. Раніше ми працювали з «Мій Круг» і «Профессіонали.ру», але там віддача була гірше.

Юрій Шпиллер, PR-директор Primax Digital Agency:

З усіх соціальних мереж найбільш привабливі для агентств - Facebook і LinkedIn. Перша - тому, що, як історично склалося, це майданчик для спілкування бізнес-спільноти, друга - спеціалізований майданчик для встановлення бізнес-контактів. Інструменти просування стандартні - використання таргетированной реклами, ведення групи, постинг в професійних співтовариствах.

Катерина Павлова, PR-менеджер DEFA:

Питання ефективності не варто. Facebook - це майданчик, що об'єднує наших колег, друзів, що надає відмінні кадрові можливості. Надалі ми плануємо розвивати Instagram і LinkedIn.

Ліна Удовенко, генеральний директор Advertos Media:

В першу чергу це LiveJournal - хоча це не соціальна мережа, а блог-платформа. Одним з наших засновників є ТОП-блогер Сергій Доля, і публікації у нього в щоденнику приносять і великий потік клієнтів, і популярність, і формують довіру до нас. Такі ж завдання вирішують і наші сторінки в Facebook, Вконтакте і Твіттері.

Стосується це до сфери соціальних медіа?
Чи ведуть агентства, що пропонують послуги SMM, свої власні спільноти в соціальних мережах?
І якщо ведуть, то з якою метою?
Які ж переваги дає ведення спільнот компаніям, що пропонують SMM?
Які соціальні мережі для них найбільш ефективні?