Досвід роботи з соціальною мережею Google plus: як залучити передплатників

 1. Теоретична частина
 2. Аудиторія Google Plus
 3. Яка тематика популярна в Google Plus
 4. Практична частина
 5. Google+ pages
 6. категорії користувачів
 7. промовці:
 8. Google+ Update: Watch How Posts Get Shared with Ripples
 9. Активна аудиторія:
 10. Пасивна аудиторія:
 11. Чи не активна аудиторія:
 12. решта:
 13. Взаємні "друзі"
 14. Розділ "Популярне"
 15. Висновок

Google Plus - це одна з тих соціальних мереж, якій не довелося формувати аудиторію з нуля, як, наприклад, її основного конкурента - Facebook. В даному випадку спрацював авторитет компанії, адже по суті всі ті у кого був поштовий ящик gmail - ставали повноправними учасниками цієї соціальної мережі. Для бізнесу соціальна мережа буде корисна своєю новизною, адже Google Plus відносно молода соціальна мережа, масовістю і можливістю проводити тематичні відеовестречі, влаштовувати презентації та майстер-класи. Що дасть молодому бізнесу на ранньому етапі можливість розповісти про свої продукти і про свій бізнес в цілому.

Теоретична частина

З огляду на новизну соціальної мережі в порівнянні з її основними конкурентами, скажу, що багато ніш ще не зайняті в плані тематик, масштаби хоч і показові, але вони ще не розрослися до тих, які є у конкурентів. Якщо з ВК всіляко намагаються зробити рекламний майданчик, а з введенням офіційної платформи, де рекламодавці зможуть замовляти рекламу своїх груп / сторінок, соціальна мережа і зовсім перетвориться не в інструмент комунікації, а в біржу.

Хоч і рекламних постів стане менше, коли як зараз вони захаращують всю стрічку, що примушує передплатників виокремлювати цікавий для себе контент, що забирає час. Адміністратори тих сторінок, які на перше місце ставлять передплатників, примушують активну частку тих, хто не просто читав, а й виявляв активності на сторінці в формі лайка або коментаря - відписуватися. В передплатників залишається пасивна аудиторія, а відповідно і ваша сторінка в особі рекламодавців стає менш привабливою.

В передплатників залишається пасивна аудиторія, а відповідно і ваша сторінка в особі рекламодавців стає менш привабливою

Якщо в Facebook або ВКонаткте величезна кількість схожих груп, схожих не тільки по тематиці, але і по контенту, так як контент поширюється в цих соціальних мережах має властивості перетікати з однієї групи / сторінки в іншу, але це проблема всього інтернету в цілому, коли копіюються чужі ідеї, статі і т.д. Інша справа, що якщо ви бренд, то ця проблема вас не стосується, так як ви вже унікальний за своєю суттю.

Трохи нижче я напишу про ті тематики, які популярні або будуть популярні в рамках цієї соціальної мережі, але і тут немає якихось одкровень, так як все дуже стандартно, інтереси людей передбачувані і незмінні, в тому числі вони не залежать від майданчика, так як аудиторія в більшості своїй схожа.

Проблематика просування сторінки / групи в Google Plus полягає у відсутності механізмів реклами. Я зараз не говорю про сторонніх сервісах, на яких можна купити або накрутити передплатників, так як нас цікавлять тільки білі механіки, тобто ті, які дозволяють природним чином наростити цільову аудиторію, щоб люди підписувалися не тому що їм за це заплатять, а тому що їм дійсно цікава ваша сторінка і той контент, який ви публікуєте на ній.

Подивіться на будь-яку групу, показники якої накручені штучним чином, що ми бачимо? Багато учасників, але відсутні коментарі, лайки та репости, якщо і ці показники не були накручені. Кількість - ніщо, головний показник на який ви повинні звертати увагу це активність, а й активність повинна бути природною. Виходячи з цього можна зробити висновок, що досить важко набрати передплатників, які б відповідали всім вимогам, вимогам вашого бізнесу. Тут немає механізмів, які дозволять націлити по конкретним інтересам, демографії, географії, віком і так далі.

Давайте розглянемо одну зі сторінок ВКонтакте, кількість передплатників якої більше мільйона чоловік, а точніше розглянемо співвідношення кількості лайків і репоста до числа передплатників, а потім проаналізуємо Google Plus за тими ж параметрами і зробимо висновок. Для чистоти експерименту була взята сторінка в ВК тематика якої схожа зі сторінкою, яку я веду в Google+. Для аналізу постів в ВК був використаний сервіс Postee.

 • Кількість передплатників паблік в ВК 1 695 345
 • Кількість учасників сторінки в Google Plus: 2720

За допомогою сервісу Postee було проаналізовано паблік в ВК і виявлено найпопулярніший пост, який набрав 1600 лайків і 870 репоста. Так як спеціального інструменту для аналізу постів для Google Plus немає, то я вручну переглянув всі записи, в слідстві чого найпопулярніший пост набрав 1 078 плюсів, 290 репоста і 258 коментарів. Чи не озброєним оком можна зробити висновок, що активність в Google+ більше ніж у ВК. А якщо піти далі і співвіднести кількість лайків до кількості учасників, то вийде, що 39,6% людей проявили свою активність.

Як йдуть справи в ВК? Співвіднесемо кількість лайків до кількості учасників і висловимо у відсотках. Для цього ми 1600 х 100% / 1 695 345 = 0,1%. Висновок кожен зробить для себе сам, але чи потрібно говорити, що Google Plus явно виграє по активності користувачів, коли як в ВК велика частина учасників пасивна в своїх діях.

Аудиторія Google Plus

Останній кількісний показник говорить нам про те, що число зареєстрованих користувачів на кінець 2012 року становило понад 400 мільйонів. Це означає, що серед цих 400 мільйонів є і ваші потенційні і майбутні клієнти. Російськомовна аудиторія Google+ сьогодні налічує близько 90 мільйонів чоловік, з яких майже половину (47,4%) користувачів становлять люди у віці від 18 до 24 років; слідом за ними йде вікова категорія від 25 до 34 років - таких набралося 34,5%. чоловіча стать серед російськомовної частини аудиторії даної соціальної мережі переважає із значною перевагою: 76% чоловіків проти 24% жінок.

При цьому необхідно пам'ятати наступне:

 • Сумарне число друзів користувача, включених в ті чи інші кола, не може перевищувати 5 тисяч осіб;
 • У день кожен користувач може включати в кола або переміщати між ними не більше 500 користувачів;
 • Кількість оцінок, натискань «+1» і коментарів до записів користувача впливають на позиції пов'язаного з членством Google+ аккаунта в Twitter в разі його наявності. Тому користувачеві необхідно ретельно контролювати якість розміщується контенту;
 • При тому, що за правилами Google+ реклама в чистому вигляді на сайті заборонена, часом її важко відрізнити від простих рекомендацій вподобаного матеріалу. Зловживати цим користувачеві не слід, щоб не потрапити під бан.

Яка тематика популярна в Google Plus

1) Кулінарія. Всі люди люблять по є і не просто по є, а щоб їжа була ще й смачна, тому якщо ваш бізнес відноситься до кулінарії, то створення сторінки в Google Plus це без програшний варіант.

2). Якщо ви фотограф або фотостудія, то вам неодмінно варто стати учасником G +, адже візуальний контент здебільшого набирає найбільшу кількість плюсів, репоста і коментарів.

3) Юмор. Хто не любить посміятися? І тут знайшлося співтовариствам / сторінок з гумористичним ухилом і вони мають свою активну аудиторію і читачів.

По суті, якщо тематика популярна в будь-якій іншій соціальній мережі, то і тут вона також набере популярність.

Практична частина

Процес залучення нових читачів дуже банальне, але багато простих речей часто лежать на самій поверхні, але не багато їх бачать або ж їм здається, що це дуже просто, а відповідно не може бути правдою. Тут я опишу ті дії, які показали на практиці свою ефективність і які я застосовую для залучення читачів на свою сторінку. Кожна з існуючих соціальних мереж відмінна від інших і має свої нюанси і особливості просування і Google+ тут ​​не виняток. Правила єдині тільки в частині контенту, тільки по справжньому цікавий і релевантний запитам контент стане двигуном, який дозволить привернути увагу аудиторії до вашої сторінці. Тут розробники придумали по справжньому цікаву функцію, яка мотивує власників сторінок публікувати тільки найцікавіше, але про неї трохи пізніше.

Механізми набору читачів дозволяють набрати їх не привертаючи до фінансових вкладень з вашого боку. Звичайно, набрати передплатників для великого бренду не важко з огляду на цілком зрозумілих причин, так як основний трафік припадає на сайт, де такий бренд може розмістити посилання на акаунти в соціальних мережах і таким чином набрати передплатників. У разі якщо ваш бренд менш помітний, то механізм будується іншим чином і тут є два шляхи:

1) Якщо ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом, то виходячи з його обсягу, ви можете піти на сайт, де люди за певну грошову винагороду будуть ставати вашим передплатником. Але це не дає вам гарантії того, що люди стануть брати активну участь на вашій сторінці, так як мотивація в даному випадку виражена в грошах, а не в любові до бренду, вони можуть взагалі про вас не знати.

Але це не дає вам гарантії того, що люди стануть брати активну участь на вашій сторінці, так як мотивація в даному випадку виражена в грошах, а не в любові до бренду, вони можуть взагалі про вас не знати

Google+ pages

Такими діями ви нарощуєте кількісний показник, а не якісний. Якщо ви використовуєте сервіси по накрутці, то з часом ви прийдете до розуміння того, що крім цифр така робота більше не приносить вам ні чого. Можливо, що деякі з залучених таким чином людей і стануть стежити за вами, але в більшості випадків це боти, які не виявляють будь-яку активність.

2) Другий спосіб менш швидкий ніж перший, але при цьому ви отримуєте якісну аудиторію, яка буде читати вас, коментувати ваші публікації, ставити плюси і цитувати. Цей спосіб дуже банальне і примітивний і в купе з іншими способами ви можете отримати хороший ефект. Він полягає в тому, що ви будите додавати інших учасників соціальної мережі сподіваючись на взаємність. Звичайно і такий метод не гарантує активність на вашій сторінці, але як показав досвід таке залучення більш ефективно. Якщо розглядати історію моєї сторінки, то менш ніж за три дні мою сторінку стало читати більше 900 чоловік і кількість учасників зростає щодня, середній приріст за день складає близько 40-55 чоловік. При цьому, якщо у вашої сторінки є схожі по тематиці сторінки, то також необхідно додати всіх читачів таких сторінок до себе в коло.

При цьому, якщо у вашої сторінки є схожі по тематиці сторінки, то також необхідно додати всіх читачів таких сторінок до себе в коло

Але, як і в усьому необхідно терпіння і старання, не намагайтеся в перший же день закруглити 5 тисяч осіб і чекати миттєвого результату, не факт, що ці 5 тисяч закруглити вас у відповідь. Зі збільшенням кількості числа учасників зросте і активність, а це означає не тільки збільшення плюсів, але і коментарів за якими також необхідно стежити, щоб ваша сторінка не перетворювалася в рекламну дошку, скажу лише, що спам як такий відсутній. Якщо порівнювати з ВК, то кількість спаму просто зашкалює.

Згодом вам прийдется найняти модераторів, який буде стежити за порядком на сторінці і при необхідності видаляти коментарі рекламного характеру, але при поточну кількість учасників такої необхідності поки не було, або відключити коментарі. Але другий варіант мені подобається менше, так як соціальні мережі, перш за все, про спілкування, а не про рекламу. Мене завжди дивують ті власники сторінок, які відключають коментарі, але ж нових передплатників приваблює не тільки контент, але і можливість спілкуватися, висловлювати свою позицію і дискутувати.

категорії користувачів

Одним з первинних механізмів залучення користувачів на свою сторінку полягає у вибірці, тобто поділ користувачів на категорії, у мене їх 5:

 • промовці;
 • Активна аудиторія;
 • Пасивна аудиторія;
 • Чи не активна аудиторія;
 • Решта.

Найбільш пріоритетний коло - "Оратори". На якому і стоїть зосередиться насамперед.

промовці:

Найбільш активна аудиторія соціальної мережі. Відстежувати таких людей стало простіше з одним з останніх оновлень Google Plus. Соціальна мережа стала показувати шлях подальшого поширення опублікованої вами записи. Для того, щоб побачити шлях поширення опублікованого вами контенту необхідно на будь-який з нас цікавлять вами записів клікнути на дужку, а потім з розкрився меню вибрати "Подивитися відлуння". Після чого ви потрапите на сторінку, де перед вами відкриється кругова схема віддалено нагадує скупчення планет, центром якої є ваша запис, а стрілки ведуть від вас це ті, хто розмістив вашу запис у себе в стрічці.

Після чого ви потрапите на сторінку, де перед вами відкриється кругова схема віддалено нагадує скупчення планет, центром якої є ваша запис, а стрілки ведуть від вас це ті, хто розмістив вашу запис у себе в стрічці

Google+ Update: Watch How Posts Get Shared with Ripples

Це показує, як запис поширюється в Google+. Кожне коло - це людина, яка опублікував запис в своїй стрічці. Чим більше коло, тим більше людей в свою чергу процитувало запис зі стрічки зазначеного користувача. Це і є оратори, якщо ви читали книгу "сарафанне маркетинг", то розумієте про що я говорю. Якщо не читали, то це ті люди, які будуть розповідати про вас всім абсолютно безкоштовно, тільки через те, що їм подобається ваш бренд. Саме цих людей, в першу чергу, необхідно додавати, навіть буде не зайвим зробити окремий для них коло і продовжувати подальшу з ними роботу.

Нижче кругової схеми ви можете подивитися і іншу не менш цікаву статистику. Якщо ви просуваєте особисту сторінку, то не зайвим буде перейти до кожного з учасників даного кола і проявити свою активність на сторінці таку людину, щоб показати по-перше, що ви не бот, а по-друге, що вам дійсно цікаво те, що він публікує і пише.

Активна аудиторія:

Найбільш дієвим способом при додаванні кожної з категорій, крім пасивної, служить перехід в розділ "Популярне", де відображаються ті записи, які набрали велику кількість плюсів і репоста. Чи впливає кількість коментарів на вихід в топ - не знаю. За моїми спостереження, запис набрала більше 30 плюсів потрапляє в цей розділ і її можуть побачити всі ті, хто також читає стрічку з цього розділу.

Активна аудиторія це та частина користувачів, яка зробила з переглянутої записом одне з трьох дій: залишили коментар, натиснули +1 або зробили репост. І в даному випадку оратори і активна аудиторія схожі в своїх діях, але при цьому оратори як і раніше є найбільш бажаною групою користувачів, так як вони охочіше всіх поширюють контент.

Пасивна аудиторія:

Якщо від попередньої категорії варто очікувати активність за умови, що їм сподобався той контент, який ви розміщуєте, то пасивні користувачі не будуть активні, швидше за це ті, хто можливо і будуть читати вас, але така ймовірність дуже мала. Пасивні користувачі це ті, які хоч і мають обліковий запис в соціальній мережі, а мають її все володарі поштової скриньки на gmail, але вони не виявляють жодної активності і навіть не заходять на свою сторінку.

Пасивні користувачі можливо і ведуть якусь активність, але ця активність вкрай мала і проявляється в тому, що коло їх спілкування вкрай малий, рідкісні і опубліковані ними посади. Таких людей варто додавати в найостаннішу чергу при цьому пам'ятати про те, що максимальне число читаних вами не може перевищувати 5 тисяч осіб. Число таких людей не повинно перевищувати всі інші групи кіл, хоч і таких людей дуже багато. Пасивних користувачів варто додавати з надією на те, що коли-небудь вони повернутися в Google+. Але при цьому такі люди хоч можуть і не вести активну участь, але і це не виключає того, що вони просто можуть вас читати.

Чи не активна аудиторія:

Тільки ледачий не спробував Google plus, коли ця соціальна мережа тільки почала свою роботу і це не дивно, адже все нове привертає людей, їм цікаві нові відчуття і механіки спілкування, тим більше, що ця соціальна мережа від іменитої і всім відомої компанії, а це означає, що нам не підсунуть не допрацювали і не якісний продукт. Всі ми пам'ятаємо який був ажіотаж у коло цієї соціальної мережі, багато полювали за інвайт, щоб швидше випробувати її, а деякі навіть намагалися продавати їх.

Через деякий час активність серед російськомовних користувачів вляглася, деякі залишили інші соціальні мережі і стали вести активне життя в Google Plus, а деякі награвшись або зрозумівши, що дана соціальна мережа їм не підходить з якихось причин - повернулися в ВК або Facebook, де були всі їхні знайомі.

решта:

Під категорію "Решта" потрапляють ті користувачі, хто не знайшов застосування цієї соціальної мережі. Ті люди, які втратили до неї будь-який інтерес на увазі зрозумілих тільки їм причин. Це користувачі, які не додають людей в кола, не пишуть коментарі і не публікують пости. Чому ж я їх додаю? Причина досить проста і банальна, можливо, що з часом деякі з них поміняють свою позицію і точку зору по відношенню до цієї соціальної мережі і стануть активними її користувачами. Ознакою такого користувача служить відсутність фотографії, заповнені про себе даних і порожня стрічка.

Взаємні "друзі"

Практично в Кожній Із СОЦІАЛЬНИХ мереж є ті Користувачі, які відповідають взаємністю абсолютно всім тім, хто їх Додав до свого списку друзів и Google plus в цьом НЕ є вінятком. У Цій соціальній мережі є така функція "Поділіться колом", тобто ви можете Поділитись з усіма своим колом, а тім користувач Яким ВІН буде цікавий могут Додати учасников це кола до себе. У рядок поиска ви можете забивати Такі фрази як: «взаємні кола», «поділівся колом», «додаю взаємно» и так далі. Масове Додавання Зручне тім, что вам не придется додаваті шкірного учасника окремо. Інша справа, що подальша сортування учасників по колам доставить більше клопоту ніж інші методи додавання. Однак можна зробити сортування:

 • По імені;
 • На прізвище;
 • За ролевантності;
 • За часом оновлень;
 • За колам;
 • За присутності в Google+.

Але нас цікавлять тільки два пункти: "за часом оновлень" і "за присутністю в Google+". Модель сортування за присутності в Google+ не зовсім мені зрозуміла, оскільки переглянувши анкети перших тридцяти чоловік, я зробив висновок, що в даному переліку виводяться не тільки активна аудиторії, що було б логічніше, якби тут відображалися ті, хто періодично публікує пости, залишає коментарі та проявляє іншу активність. Але цілком можливо, що там відображаються ті люди, які хоч і не ведуть активності, але при цьому заходять періодично, щоб прочитати останні новини тих кого вони додали в свої кола. Якщо зробити сортування за часом оновлення, то перші в списку будуть ті, хто часто публікує записи у своїй стрічці, а цих користувачів можна віднести до ораторам або до активної аудиторії.

Розділ "Популярне"

У цей розділ потрапляють ті записи, які набрали багато плюсів і репоста відповідно. Якщо пости публічних людей приречені на те, щоб бути в цьому розділі, то для інших це стимул для публікації дійсно цікавих постів, які привернуть нових читачів, а відповідно і збільшиться активність на вашій сторінці. А якщо користувач бачить, що на вашій сторінці є активність, то він може припустити, що ваша сторінка корисна і цікава буде і йому, відповідно така людина може стати вашим передплатником.

Висновок

Вся проблематика роботи з цією соціальною мережею полягає у відсутності сторонніх або внутрішніх інструментів для роботи з передплатниками, аналізу їх активності та іншої інформації, яка б була корисна тим компаніям, які вирішили завести офіційні сторінки своїх брендів. Побувавши нещодавно на екскурсії в московському підрозділі Google, я задав питання про появу рекламних інструментів, зокрема таргетинговой реклами для залучення цільової аудиторії, на що отримав відповідь, що такий розвиток можливо. Інша справа, що на сьогоднішній день для них соціальна мережа є експериментальним майданчиком, так як кошти на підтримання соціальної мережі у них є, тому вводити рекламні інструменти в доступному для огляду майбутньому не планується.

Подивіться на будь-яку групу, показники якої накручені штучним чином, що ми бачимо?
Як йдуть справи в ВК?
Хто не любить посміятися?
Чому ж я їх додаю?