Драйвера для Майнінг Nvidia: настройка, коли вийде нова версія

 1. Карти Nvidia - що з драйверами
 2. Як добитися ідеального розгону карт Nvidia
 3. Софт для розгону
 4. Розгін через MSI Afterburner
 5. Розгін через Nvidia System Management Interface

Відеокарт від AMD кілька років поспіль вдавалося зберегти безумовне лідерство на ринку обладнання для Майнінг криптовалюта. Тільки останнє покоління відеокарт від Nvidia змогло зрівнятися за характеристиками з конкурентами.

Тільки останнє покоління відеокарт від Nvidia змогло зрівнятися за характеристиками з конкурентами

Для підвищення хешрейта і безперебійної роботи ферми її власникам варто встановити драйвера Nvidia, найбільш підходящі для Майнінг. Також збільшити прибутковість видобутку можна, розігнавши частоти чіпа і оперативної пам'яті за допомогою спеціальних утиліт або перепрошивки BIOS.

Карти Nvidia - що з драйверами

При використанні відеокарт Nvidia для Майнінг проблеми можуть виникнути тільки з застарілими драйверами, які містяться на компакт-диску, що входить в комплект поставки. Тому необхідно оптимізувати її роботу, скачавши і встановивши стабільний драйвер останньої версії. У ньому міститься оновлення CUDA 9.0 PhysX Software, яке виправляє помилки файлу CUDA, характерні для старих версій драйверів.

Як пам'ятають Майнер, це була найпоширеніша софтварная помилка при Майнінг на GTX. Пам'ять рясніла файлами GUDA, що викликало збій в роботі системи. Встановлення оновлення забезпечує своєчасне видалення непотрібних CUDA-файлів і розширює відеопам'ять. Стабільна робота GPU неможлива без оновлених драйверів.

Розгін відеокарт Nvidia проводиться простіше. Якщо продукція AMD не завжди нарощує хешіруемую потужність при спробі розігнати її стандартною програмою для розгону, утиліта nvidia прекрасно справляється з цим завданням.

На жаль, чутки про те, що корпорація готова випустити спеціальний пак драйверів для Майнінг, поки не підтвердилися. Зате покупка цих відеокарт допомагає заощадити час при налаштуванні майнінговой ферми. Запустити і розігнати ферму на продукції Nvidia набагато простіше, ніж AMD.

Як добитися ідеального розгону карт Nvidia

Якою б потужною не була ваша ферма, завжди можна домогтися від неї більшої прибутковості, збільшивши хешрейт. Цілі можна досягти, збільшивши частоти пам'яті. Саме цей критерій визначає швидкість обчислення хешів для Ethereum. ZCash-Майнінг відрізняється тим, що на хешрейт впливає частота роботи графічного процесора. В цьому випадку доведеться збільшити його тактову частоту.

Майнінг на розігнаних відкритих Nvidia забезпечує збільшення доходу на 10-30%.

Розгін передбачає не тільки примусове збільшення частот пам'яті і процесора. Щоб максимально прибутково Майні на Nvidia, потрібно оптимізувати її енергоспоживання. Це зменшить витрати на електрику, які досягають значної суми при безперервній роботі ферми. Даунвольт можна робити, якщо не планується розганяти процесор. В іншому випадку споживання енергії доведеться навіть збільшити.

Софт для розгону

Перед тим, як приступити до розгону відеокарти, слід встановити на комп'ютер Nvidia драйвер, відповідний для Майнінг.

Для розгону знадобляться такі програми:

 • GPU-Z - утиліта для моніторингу показників відеокарт;
 • MSI Afterburner - додаток для зміни тактової частоти процесора і відеопам'яті, споживання енергії та інших параметрів GPU;
 • будь-яка програма для тестування продуктивності ПК при максимальному завантаженні.

Замість «афтербёнера» можна використовувати утиліту Nvidia SMI (System Manager Interface).

Розгін через MSI Afterburner

Оптимізація відеокарти Nvidia для Майнінг полягає в збільшенні частот роботи процесора і пам'яті. Це треба робити послідовно, щоб при виникненні збоїв було простіше встановити їх причину.

Для цього встановлюємо бенчмарк, GPU-Z і Afterburner і робимо overclock.

Порядок дій виглядає так:

 1. Запускаємо «афтербёнер». Дану утиліту варто налаштувати, переключивши на старий тип оформлення (він більш зручний і наочний).
 2. Підвищуємо споживану потужність GPU на 14%, встановивши показник Power Limit на 114% (для розгону конкретної моделі відеокарти може вимагатися більше чи менше значення).
 3. Підвищуємо частоту ядра (Core Clock) на 50 МГц і застосовуємо зміни.
 4. Запускаємо бенчмарк на 10-15 хвилин (цього часу достатньо для прогріву карти).
 5. Якщо чіп працює стабільно, підвищуємо частоту ще раз. Якщо помічені помилки, трохи зменшуємо частоту ядра, домагаючись відсутності збоїв.
 6. Продовжуємо дії, щоб встановити максимальну частоту, на якій можлива робота графічного процесора.
 7. Проробляємо аналогічні дії з показником Memory Clock, покроково збільшуючи частоту на 50 МГц.

Таким чином можна на GTX 1060 збільшити частоти пам'яті і процесора як мінімум на 10% (з 2000 до 2200 і з 1540 до 1690 відповідно).

Якщо після розгону чіп починає перегріватися, слід збільшити частоту обертання кулера, змінивши властивості автоматичного управління охолодженням. Для цього доведеться включити «програмний призначений для користувача режим» у вкладці управління кольором і змістити криву залежності швидкості обертання від температури.

Розгін через Nvidia System Management Interface

Щоб включити для «Нвідіа» режим P0 (вищий пріоритет), використовуємо утиліту Nvidia SMI. Вона дозволяє збільшити швидкість Майнінг, змінивши встановлений за замовчуванням режим P2. Знайти цю утиліту можна в настановної папці драйверів - Program Files-NVIDIA Corporation-NVSMI.

Поточний пріоритет можна дізнатися, запустивши додаток параметрами «-q -d performance».

Алгоритм драйверів передбачає динамічну зміну режиму. Тому перед перевіркою необхідно максимально навантажити відеокарту, запустивши програму-майнер.

Запуск Nvidia SMI з параметрами «-q -d SUPPORTED_CLOCKS» дозволяє перевірити підтримувані частоти пам'яті і ядра, використовувану картою в режимі P0. Примусово використовувати максимальні значення можна, запустивши утиліту з параметрами «-ac 3505,1450». В даному прикладі пам'ять буде працювати на частоті 3505 МГц, ядро ​​- 1450 МГц.

В даному прикладі пам'ять буде працювати на частоті 3505 МГц, ядро ​​- 1450 МГц

Важливо: утиліта встановлює максимальні параметри на всі відеокарти. Якщо в фермі встановлено різні моделі, необхідно налаштовувати їх окремо. Для цього потрібно при запуску задати параметр «-i N», де N - порядковий номер GPU в системі.

Так, команда «Nvidia-SMI -i 0 -ac 3500,1450» дозволяють поміняти частоти тільки для першої відеокарти.

За допомогою зміни стану на P0 можна досягти зростання хешрейта мінімум на 10% при незначному зростанні споживання енергії. Це кращий спосіб збільшити прибутковість Майнінг без додаткових витрат.

Відео інструкція