Експрес seo-аудит сайту своїм руками за 15 хвилин.

  1. Знімання початкових даних.
  2. Вивчаємо історію сайту.
  3. Вивчаємо контрольний профіль.

Перелік критеріїв є зразковим керівництвом для наших фахівців, і ми вирішили їм поділитися, щоб зробити роботу колег по ринку трохи простіше. Отже, початкові умови аналізованого сайту:

  • Доступів від кабінетів вебмастера сайту (Яндекс.Вебмайстер, Google Search Console) у нас немає.
  • Для простоти аналізу на сайті присутня 100 унікальних сторінок.
  • У прикладах на місцях, де вставлений домен «seolt.ru» - вставляйте свій домен.

Знімання початкових даних.

Індексація в пошукових системах.

Дивимося, проіндексований чи наш сайт в Яндексі і Google. Для цього вбиваємо в пошуковий рядок запис виду site: seolt.ru, де seolt.ru - ваш домен (можна вставляти без www).

Перелік критеріїв є зразковим керівництвом для наших фахівців, і ми вирішили їм поділитися, щоб зробити роботу колег по ринку трохи простіше

Якщо бачите ось таке віконце:

то Ваш сайт пошуковики залишили без уваги, можливі причини:

Сайт занадто молодий і пошуковики до нього ще не дісталися. Тому необхідно перевірити дату реєстрації / публікації сайту (про це трохи нижче).

Сайт спеціально закритий від індексації. Зазвичай в такому випадку у файлі robots.txt, який знаходиться в корені сайту, знаходиться напис Disallow: /

Cайт закритий від індексу за допомогою спеціального мета-тега «noindex». Можна побачити в коді будь-якої сторінки сайту (за допомогою гарячих клавіш «Ctrl» + U в браузері).

Швидше за все після розробки програмісти не встигли / забули прибрати заборону на індексацію, і тому пошукові роботи не змогли додати в індекс.

Сторінки сайту не віддають 200 відповідь сервера. Кожна існуюча сторінка сайту повинна віддавати 200 відповідь сервера, якщо існуюча сторінка віддає будь-якої іншої відповідь (301, 404, 302 і т.д.), то потрібно звертатися за допомогою до програмістам для виправлення ситуації. Перевірити відповідь сервера головної сторінки сайту можна за допомогою сервісу: 2ip.ru/server-response.

Інші причини. Сайт міг потрапити під фільтр або присутній іншу умову: нестабільна робота хостингу, заблокованих домен і т.д. У будь-якому випадку варто розібратися з якої причини сайт не проіндексовані пошуковими системами, а після приступати до подальших дій.

Співвідношення кількості сторінок на сайті і в пошуку.

Для того, щоб дізнатися скільки насправді сторінок на Вашому сайті, досить запустити спеціальну програму NetPeak Spider. Далі необхідно порівняти результати NetPeak Spider і висновки, отримані при запиті до Яндексу і Google (запит виду site: seolt.ru).

Нагадуємо, що початкові дані - це 100 сторінок на нашому сайті, дозволені до індексації. При зіставленні даних NetPeak Spider і пошукових систем ми можемо отримати наступні результати:

Яндекс Google Коментар 98 112 Відмінно! Ваш сайт не має проблем з індексацією і його контент цілком цікавий пошуковим системам. 30 90 Погано. Швидше за все Ваш сайт не цікавий Яндексу: на сайті використовується не унікальний контент або сторінки сайту сильно схожі, наприклад, така ситуація справедлива для інтернет-магазинів, які не заповнюють картки товарів. 30 20 Погано. Імовірність того, що сайт має дублі сторінок (як поза так і всередині) сильна. 96 10 Погано і рідко. Google вважає Ваш сайт не вартим індексації. Чому? На сайті багато схожих один на одного сторінок або сайт отримав від Google фільтр.

Важливо: на Вашому сайті може бути і 9000 сторінок, але дозволені до індексації можуть бути тільки 100. NetPeak Spider повідомить Вам про це. Наявність великої кількості заблокованих до індексації сторінок - погана ознака.

Нічого страшного якщо кількість проіндексованих сторінок відрізняється від кількості існуючих сторінок на сайті на один-два порядки. Це всього лише означає, що з сайтом необхідно працювати.

Визначаємо вік сайту. Зазвичай багато власників компаній не знають насправді скільки років їх сайту. Вік домену можна визначити в одному з сервісів whois, наприклад, webnames.ru

Але вік домену і вік сайту це не одне і теж. Для того, щоб дізнатися фактичну дату індексування сторінки Яндексом в тому вигляді, в якому вона знаходиться зараз, досить в адресний рядок вбити наступні дані: http://yandex.ru/search/?text=url:seolt.ru&how=tm

Вам буде показана перша фактична дата індексування головної сторінки сайту в тому вигляді, в якому сайт присутній зараз. З малюнка видно, хоч домен і був зареєстрований в 2012 році - реальний вік поточний версії сайту набагато менше - 2015 рік.

Наявність фільтра. Якщо тИЦ у сайту варто в позначці «не визначений», то на сайт накладено фільтр з боку Яндекса за продаж посилань. Для визначення значення тИЦ, вставте наступний рядок в браузер https://yaca.yandex.ru/yca/cy/ch/seolt.ru . Зазвичай після видалення «продажних» посилань фільтр з домену знімається.

Також на сайті можливий фільтр за Переспа. При подібному фільтрі у сайту спостерігаються дуже низькі позиції у видачі та явні ознаки пере-оптимізації ( «страшні, водянисті і довгі seo-ошние тексти», безглузді заголовки і т.д.). Як визначити подібний фільтр:

  • Взяти пару трійку середньо-частотних запитів, за якими сайт знаходиться далеко за 100, але під які оптимізовані сторінки сайту.
  • Визначити яка сторінка виводиться в загальному результаті пошуку по кожному із запитів.
  • Визначити яка сторінка виводиться в пошуку по сайту (до аналізованого запитом досить додати site: seolt.ru).
  • Якщо сторінка, яка бере участь в загальному пошуку, відрізняється від сторінки в пошуку по сайту, то швидше за все сайт має фільтр за пере-оптимізацію.

Дізнатися про фільтр з боку Google можна за допомогою сервісу feinternational.com/website-penalty-indicator/ - він зіставляє зниження пошукового трафіку з Google з датами поновлення пошукових алгоритмів Google (не забудьте вибрати Google.ru).

Аналізуємо кількість сторінок із заповненою meta-інформацією. За допомогою програми NetPeak Spider також можна визначити скільки сторінок не має meta-інформації (заповнених полів description і keywords). Якщо відсоток сторінок із заповненою meta-інформацією малий, то можна говорити про те, що сайт швидше за все не просували раніше.

Пошук дзеркал сайту. Мало приємного, якщо просувний Вами сайт не буде головним для Яндекса, а буде вважатися дзеркалом будь-якого домену. Щоб дізнатися це, необхідно вбити в сервіс xseo.in/glue Ваш потенційний домен. Наявність дзеркал - сигнал про те, що в першу чергу необхідно провести склейку доменів.

Вивчаємо історію сайту.

Якщо на сайт раніше накладалися фільтри, то даний факт значно зіпсує його репутацію і просувати подібний сайт буде складніше. Тому, щоб не погоджуватися на «кота в мішку», буде правильно вивчити історію Вашого пацієнта.

Аналіз зміни тИЦ. За допомогою сервісу xtool.ru можна подивитися історію зміни тИЦ і якщо є факти обнулення тІЦ, то швидше за все на сайт було накладено фільтр раніше, а пізніше був знятий (не відноситься до сайтів з малим тИЦ <30). Але в будь-якому випадку подібні «кульбіти» мало приємні для майбутніх seo-фахівців сайту.

Зміна тематики домену. За допомогою archive.org/web/ можна подивитися як сайт виглядав раніше. Можливо раніше сайт міг займатися не зовсім коректною діяльністю: вдавав із себе кількість посилань смітник, займався нелегальною торгівлею і т.д.

Зміна власника домену. Можливо раніше власником домену була інша особа. Дізнайтеся про це перш ніж приступати до просування whoishistory.ru/simplesearch Якщо ви бачите зміни тільки в датах, то швидше за все домен спочатку належав поточному власникові. А якщо:

то очевидно, що домен міняв свого власника.

Вивчаємо контрольний профіль.

Аналіз зворотних посилань. Визначити кількість зворотних посилань можна за допомогою сервісу linkpad.ru. Якщо посилань мало, то сайт швидше за все не просувався. Якщо посилань достатню кількість, то було б корисно подивитися динаміку зростання посилального за допомогою сервісу ahrefs.com. У разі спостереження «вибухового» зростання посилань за короткий проміжок часу, можна вивести припущення про накладення фільтра за покупку посилань «Минусинськ».

Аналіз текстів посилань. Якщо кількість зворотних посилань більше 500 і в текстах посилань значно переважають комерційні запити, то швидше за все на сайт також накладено фільтр за «покупку посилань».

Експрес-аналіз допоможе визначити, що з потенційним сайтом може бути не так. Адже більшість сайтів вже побували в руках seo-фахівців і набрали певну «історію». Ми знаємо, що навіть саму «чорну» історію можна перетворити в білу і пухнасту, головне, щоб Ви були попереджені і «заслуги» минулих колег по ринку не записали на Ваш рахунок.

У будь-якому випадку після поверхневого аналізу необхідно провести повний seo-аудит сайту з доступами до вебмастерам Яндекса і Google. Тільки в тому випадку можна буде підтвердити або спростувати висновки, які були отримані в результаті експрес аналізу.

Чому?
Ru/search/?