Етапи внутрішньої оптимізації сайту

  1. оптимізація контенту
  2. Мета - теги
  3. перелінковка
  4. поведінкові чинники
  5. Оптимізація швидкості завантаження сайту
  6. оптимізація дизайну

Створення сайту - процес довгий і складний, тому, хороший сайт завжди створюється з будь - якої метою. Який би ця мета не була, вона вимагає залучення на сайт трафіку, так як без відвідувачів цінність сайту практично зводиться до нуля. Основним джерелом трафіку в 90% випадків є пошукові системи. Щоб зайняти високі позиції у видачі пошукових систем, потрібно оптимізувати сторінки сайту під певні запити, а також привести сайт до відповідності вимогам пошукових систем. За весь цей відповідає оптимізація сайту. Існує безліч етапів оптимізації, кожен з яких відповідає за певний елемент, будь то контент, посилальна маса, навігація або інші. У цій статті ми розглянемо етапи внутрішньої оптимізації сайту.

оптимізація контенту

оптимізація контенту

контент - це найбільш значуща складова сайту, на яку пошукові системи звертають особливу увагу. Щоб привабити відвідувачів, матеріал повинен бути інформативним, цікаво поданням, грамотним. Але цього недостатньо, щоб догодити пошуковим системам. Одне з ключових їх вимог - унікальність контенту. Якщо він просто скопійований з іншого ресурсу, говорити про його оптимізації взагалі немає сенсу. Але і унікальність ще не гарантує високих позицій у видачі. Контент повинен бути релевантний запитам , За якими він просувається. Тобто, якщо ви хочете, щоб сторінка потрапила в видачу за запитом «будівництво будинку», її вміст має відповідати цій темі в повній мірі, з достатньою кількістю ключових слів без зайвої їх щільності.

Мета - теги

Мета - теги

За релевантність сторінки також відповідають мета - теги. Щоб пошуковий робот найбільш точно визначив тематику і зміст сторінки, а також запити, за якими її просуває сам веб-майстер, в мета - тегах зазначаються найбільш значущі дані. Так, т ег Title містить заголовок сторінки, в більшості випадків його вмістом є саме ємне і характерне ключове слово. В тег keywords полягають всі ключові слова, по яких просувається сторінка, однак варто уникати зайвої кількості синонімів, кожне слово в тому списку має певну вагу, чим більше слів - тим менше значимість кожного окремого. У тегах Title і keywords варто уникати стоп - слів - практично всіх допоміжних частин мови (спілок, частинок, вигуків, прийменників і т. Д.). Що ж стосується тега description, то він містить опис сторінки для відвідувачів (часто це опис потрапляє в сниппет сторінки у видачі, його варто зробити привабливим і оптимально ємним для потенційних відвідувачів).

Що ж стосується тега description, то він містить опис сторінки для відвідувачів (часто це опис потрапляє в сниппет сторінки у видачі, його варто зробити привабливим і оптимально ємним для потенційних відвідувачів)

перелінковка

перелінковка

Кожна сторінка сайту має вагу. Сукупність ваги всіх сторінок сайту називається внутрішнім посилальним вагою. Ця вага обмежений, тому, від ефективності його розподілу багато в чому залежить ефективність просування і витрати на зовнішню оптимізацію. Одні сторінки сайту мають потребу в дуже інтенсивному просуванні, так як просуваються по високочастотним запитам, інші, навпаки, просуваються по низько конкурентних запитах і в зайвій вазі не потребують. Завдання вебмастера, визначити, де вага потрібен більше, а де менше і перерозподілити його. Вага можна розподіляти як вручну, за допомогою звичайних посилань, так і в автоматичному режимі, просто особливим чином побудувавши навігацію сайту.

поведінкові чинники

поведінкові чинники

З точки зору пошукових систем найбільш цінною інформацією є ставлення відвідувачів до сайту, які вони визначають за допомогою поведінкових факторів. Поведінкові чинники - це сукупність показників, що характеризують якість сайту на основі даних про поведінку його відвідувачів. Наприклад, високий показник відмов (відсоток відвідувачів, відразу покинули сторінку) говорить про те, що шукану інформацію вони не знайшли, відповідно, їх не влаштовує його контент, дизайн, навігація або що - то інше. Такий сайт буде у видачі ранжуватися нижче ресурсів, у яких відповідні показники якісніше (при інших рівних). До іншим поведінкових факторів відносять середня кількість переглянутих сторінок, середній час відвідування сайту, а також різні дії відвідувачів на сайті, від коментарів до підписки на новини і т. п.

п

Оптимізація швидкості завантаження сайту

Оптимізація швидкості завантаження сайту

Швидкість завантаження має вельми серйозне значення для пошукових систем. Вона впливає і на ранжування і, само-собою, на поведінкові фактори.
Перевірити і з'ясувати основні проблеми та слабкі місця допоможуть спеціальні сервіси, де можна провести повний аналіз.
Найбільш зручний і точний сервіс -.
Тут дається оцінка швидкості завантаження сторінок, в тому числі для мобільних пристроїв, вказуються проблеми і надаються детальні рекомендації щодо оптимізації коду, зображень і т.п.

оптимізація дизайну

оптимізація дизайну

Дизайн вашого ресурсу також має значення і для пошукових систем і особливо для користувачів. Найчастіше, використовуючи конкретний браузер, ми не уявляємо як може виглядати наш сайт в інших. Припустимо, що ви використовуєте браузер Mozila Firefox, і ваш дизайн ідеальний в ньому, але люди, що використовують Internet Exploter, Google Chrome або Opera, бачать іншу картину, яка далека від досконалості - сторінка не вміщається в екран, шрифти «пливуть» і т. п.
Для того, щоб перевірити як виглядає сайт через інші браузери і при необхідності провести оптимізацію дизайну, можна скористатися сервісом -, де ви отримаєте вичерпну інформацію по майже всім існуючим браузерам і операційним системам.

Внутрішня оптимізація, незважаючи на гадану обмеженість можливостей, цілком здатна вивести на високі позиції у видачі сторінки, яку просуває по низькочастотних або навіть середньочастотних запитах. Звичайно, для більшого неминуче знадобиться і значна зовнішня оптимізація , Але цього вже не мало. Внутрішня оптимізація, на відміну від зовнішньої, не вимагає ніяких грошових витрат, тому, чим краще вона проведена - тим менше коштів піде на оптимізацію зовнішню. На цьому все, успіхів в просуванні сайту!