Формування іміджу компанії

 1. Імідж організації: теоретичні основи
 2. Внутрішній імідж організації
 3. Зовнішній імідж організації
 4. Навіщо і для кого формувати позитивний імідж компанії?
 5. Етапи формування іміджу
 6. Інструменти формування позитивного іміджу організації

У кожної організації є свій імідж. Якщо над репутацією не працювати, то він буде формуватися стихійно, процес буде абсолютно некерованим. Є шанс, що про фірму складеться гарне враження. Але є і ймовірність формування негативного іміджу організації. Тому пускати процес на самоплив неправильно.

Будь-який грамотний керівник, зацікавлений у розвитку свого бізнесу, в першу чергу подбає саме про формування позитивного іміджу своєї організації.

Імідж організації: теоретичні основи

Імідж - це образ, який формується в свідомості цільової аудиторії. Чи будуть з Вашою організацією укладати угоди партнери, вкладуть гроші інвестори? Чи куплять Ваш продукт клієнти? Все це залежить від того, яким іміджем Ви володієте - позитивним або негативним.

Розрізняють 3 типи іміджу підприємства - це ідеальний, реальний і дзеркальний (відбитий). Під ідеальним (позитивним) розуміється образ, до якого прагне фірма. Реальний відображає сформоване відношення громадськості. Дзеркальний - це уявлення керівництва про те, що думає про компанії цільова аудиторія. Зусилля щодо формування репутації компанії зводяться до того, щоб між реальним і ідеальним іміджем можна було поставити знак рівності.

Також цілісний імідж будь-якої компанії складається з 2 складових.

Внутрішній імідж організації

Відображає внутрікорпоративну політику. Це образ, який формується у співробітників. Багато хто помилково вважає, що репутація працедавця не грає важливої ​​ролі в розвитку компанії. Але саме, найчастіше стають «агентами» бренду. Вони можуть показати життя підприємства зсередини, тим самим зацікавивши потенційного споживача або відштовхнувши його. Поширення подібної інформації відбувається в неформальному спілкуванні, тому вона викличе більше довіри, ніж реклама.

Працюючи над формуванням внутрішнього іміджу організації, необхідно звернути увагу на такі його складові, як:

 • образ керівника - його професійні здібності, стиль управління, особистісні характеристики і навіть зовнішні дані;
 • образ персоналу - професіоналізм, культура спілкування всередині фірми і з клієнтами, фізичні та соціальні дані;
 • корпоративна культура - соціально-психологічний клімат, умови праці, рівень надійності і стабільності, турбота про персонал.

Зовнішній імідж організації

Відображає дії по відношенню до своєї цільової аудиторії. Причому до ЦА відносяться не тільки споживачі самого продукту або послуги. Це також засоби масової інформації, партнери, інвестори і спонсори, держустанови, конкуренти і широка громадськість.

Формування позитивного зовнішнього іміджу передбачає роботу над створенням цілої низки умов, у тому числі:

 • розробку фірмового стилю для ідентифікації фірми серед конкурентів. Сюди входить логотип, корпоративні кольори і символіка. Елементи фірмового стилю необхідно використовувати для оформлення офісів, торгових площ і сайту в інтернеті, упаковки товару, в одязі співробітників, при розробці корпоративних сувенірів і т. Д .;
 • проведення благодійних акцій, фінансова підтримка заходів з метою створення іміджу соціально відповідальної організації в очах громадськості і ЗМІ;
 • проведення робіт по формуванню ділової репутації надійного партнера для інших компаній, інвесторів і державних підприємств;
 • створення гідного продукту / послуги і супровід якісним сервісом для формування позитивного іміджу бренду серед споживачів.

;  проведення благодійних акцій, фінансова підтримка заходів з метою створення іміджу соціально відповідальної організації в очах громадськості і ЗМІ;  проведення робіт по формуванню ділової репутації надійного партнера для інших компаній, інвесторів і державних підприємств;  створення гідного продукту / послуги і супровід якісним сервісом для формування позитивного іміджу бренду серед споживачів

Навіщо і для кого формувати позитивний імідж компанії?

З розвитком Мережі споживачі стали більш виборчими. Інформація стала доступна широкому загалу. І перш ніж стати чиїмось клієнтом, партнером або співробітником, більшість користувачів інтернету вивчають думки, порівнюють, формують своє уявлення про фірму і вже на основі цього приймають рішення.

Розвиток іміджу організації - це першорядне завдання власника бізнесу. Адже інакше ніякі засоби, вкладені в рекламу і просування, не окупляться.

Якщо Вас не хвилює, як сприймає Вашу організацію цільова аудиторія, Ви не займаєтеся розвитком фірми і не працюєте над іміджем, то Вас:

 • не впізнають на ринку;
 • не виберуть серед конкурентів;
 • не сприймуть всерйоз партнери та спонсори;
 • порекомендують друзям і знайомим клієнти;
 • не потішать прибутковістю фінансові звіти.

Якщо Ви активно займаєтеся розвитком організації і формуванням іміджу підприємства, то вирішуєте відразу кілька найважливіших завдань:

 • залучаєте увагу цільової аудиторії;
 • розширюєте межі свого впливу на ринку;
 • виділяєтеся на тлі конкурентів;
 • залучаєте інвестиції в свій бізнес;
 • підвищуєте лояльність державних органів;
 • стимулюєте продажу;
 • покращуєте віддачу від реклами;
 • збільшуєте об'єми продажів.

Сформований позитивний імідж компанії сформує стійку позитивне уявлення про підприємство і довго буде працювати на розвиток бізнесу.

А на кого направити всі зусилля по формуванню іміджу підприємства? До цільової аудиторії компанії відносяться не тільки її потенційні клієнти, а й:

 • персонал: від топ-менеджерів до співробітників нижчої ланки. Якщо про Вас склалося уявлення як про надійного роботодавця, якщо співробітників влаштовують умови і атмосфера, то вони будуть транслювати позитивну інформацію в маси;
 • партнери. Жодна компанія не існує автономно, ізольовано від інших фірм. Щоб отримати в партнери надійну компанію, потрібно підтримувати репутацію фінансово стабільною організації;
 • офлайн- і онлайн-ЗМІ. Вплив засобів масової інформації на свідомість людей не можна недооцінювати. У газетах, журналах, новинах по радіо і ТБ, а також в електронних виданнях повинна з'являтися позитивно забарвлена ​​інформація про компанію. Для цього потрібно постійно створювати інфоприводи і підтримувати добрі стосунки з журналістами;
 • органи влади. Податкові служби, органи правопорядку органи санітарного та екологічного нагляду, місцева влада так чи інакше впливають на діяльність організації. Позитивна репутація фірми посприяє сприяння з їхнього боку або як мінімум відсутності протидії;
 • громадськість. Можливо, зараз деякі верстви населення не відносяться до Ваших потенційних клієнтів, а Ви не зацікавлені в них, але з часом все може змінитися.

Багато негативу в мережі? Наведемо Вашу інтернет-репутацію в порядок!

Отримати комерційну пропозицію

Етапи формування іміджу

Створення позитивного іміджу - це безперервний процес. Не можна один раз провести роботи і забути, як і не можна повертатися до цього питання лише іноді, коли з'являється загроза втратити авторитет.

Процес формування іміджу можна зобразити у вигляді циклічної діаграми:

Процес формування іміджу можна зобразити у вигляді циклічної діаграми:

1 етап: дослідження / моніторинг

Перш ніж приступити до роботи по формуванню свого іміджу, необхідно провести попереднє дослідження (промацати грунт). Вивченню піддається цільова аудиторія, її потреби і переваги, майданчики, на яких потенційні клієнти збираються і спілкуються. Аналізується сама фірма, сфера діяльності, виділяються її слабкі та сильні сторони, оцінюється популярність на поточний момент. Також розглядається іміджева політика конкуруючих підприємств.

Моніторинг проводиться вже після того, як були прийняті заходи по створенню іміджу організації. В даному випадку вже оцінюється ефективність прийнятої стратегії. Як відреагувала цільова аудиторія на вжиті заходи? Як змінилася тональність інформації про компанії? Які канали спрацювали краще за інших? Ці та інші питання необхідно ставити регулярно, щоб розуміти, як відбувається становлення репутації.

2 етап: розробка концепції

Розробка концепції полягає в створенні ідеального образу, до якого необхідно прагнути при формуванні позитивного іміджу в очах цільової аудиторії. Це кінцева мета, досягнувши яку, потрібно буде лише підтримувати репутацію на бажаному рівні.

3 етап: розробка / коригування стратегії

На основі даних, отриманих в результаті дослідження, створюється план дій по формуванню позитивного іміджу компанії. Яку інформацію донести до аудиторії і по яких каналах її поширювати? Стратегія містить в собі відповіді на всі ці питання. Важливо не концентруватися тільки на одній групі цільової аудиторії - наприклад, тільки на потенційних клієнтів. Хоча велика спокуса працювати тільки з ними, адже фактично саме ця група ЦА приносить прибуток.

Коригування проводиться після того, як була реалізована первісна стратегія, а також був проведений моніторинг її ефективності. Якщо якісь цілі зі створення іміджу не були досягнуті і репутація організації все ще не відповідає очікуванням, в план вносяться необхідні доопрацювання.

4 етап: реалізація стратегії

Після ретельної підготовки задумане втілюється в життя для досягнення бажаного іміджу організації. Якщо перші 2 етапи були проведені якісно, ​​то результати не змусять себе довго чекати: буде поступово зростати популярність організації, а також формуватися позитивний образ компанії в очах цільової аудиторії.

Підтримка позитивного іміджу

На жаль, позитивний імідж організації - непостійна величина. Одного разу завоювавши довіру цільової аудиторії, ні в якому разі не можна розслаблятися: про Вас або забудуть, або поміняють відношення на протилежне. Тому моніторинг актуальної інформації про репутацію компанії повинен проводитися регулярно. Своєчасна реакція на негатив, проходження трендам часу і розвиток фірми у відповідності до тенденцій - запорука збереження сформованого іміджу.

Інструменти формування позитивного іміджу організації

 • Розробка фірмового стилю (логотипу, слогану, історії та місії).
 • Іміджева реклама в онлайн- і офлайн-середовищі.
 • Робота із засобами масової інформації (створення інформаційних приводів).
 • Проведення соціальних заходів та благодійних акцій.
 • Організація конференцій та круглих столів.
 • Управління репутацією в інтернеті (генерація позитиву і робота з негативними відгуками).
 • Ведення груп в соціальних мережах ( «ВКонтакте», Instagram, Facebook, «Однокласники» і т. П.).
 • Ведення експертного блогу в Мережі.
 • Клієнтська підтримка (робота з існуючими клієнтами).

Ці та багато інших інструментів можна і потрібно використовувати, щоб сформувати імідж організації. І чим більше методів буде використано, тим краще для репутації компанії. Але найголовніше - це надання якісних послуг, виробництво і продаж хорошого продукту, чесність в роботі з партнерами і співробітниками.

Чи будуть з Вашою організацією укладати угоди партнери, вкладуть гроші інвестори?
Чи куплять Ваш продукт клієнти?
Навіщо і для кого формувати позитивний імідж компанії?
А на кого направити всі зусилля по формуванню іміджу підприємства?
Багато негативу в мережі?
Як відреагувала цільова аудиторія на вжиті заходи?
Як змінилася тональність інформації про компанії?
Які канали спрацювали краще за інших?
Яку інформацію донести до аудиторії і по яких каналах її поширювати?