Гірські лижі VS сноуборд

Яким лиж віддати перевагу? Яким лиж віддати перевагу

Уже 85 років фахівці Fischer ретельно досліджують динаміку людського тіла на лижах в будь-яких ситуаціях: полювання в зимовому лісі, прогулянка по міському парку, вправи на спортивних трасах, повороти в шлейфі снігу на дикому схилі.

«Коли я був лижником, я просто ненавидів бордерів. Вони були моїми природними ворогами, поки сам не став бордером і все змінилося))), тепер дружу з усіма »( Михайло Гриньов ).

Про протистояння між прихильниками гірських лиж і фанатами сноубордів чули всі, хто любить сніг і гірські схили. І у тих, і у інших є дуже навіть поважні причини.

І у тих, і у інших є дуже навіть поважні причини

Гірські лижі VS сноуборд.

Основні претензії лижників:

  • Сноубордисти люблять сидіти зграями поперек траси на шляху у спускаються лижників і вести неквапливі бесіди.
  • Сноубордисти ускладнюють швидке просування черги на підйомник.
  • Сноубордист може проїхати своєї дошкою по гірській лижі, зламати її і навіть не помітити.

Основні претензії сноубордистів:

  • Лижники псують природу, риючи горби на незайманому пухляку і руйнуючи його.
  • Лижники проїжджаючи повз сидячих на снігу сноубордистів, поводяться агресивно: тикають палицею, матюкають, падають на тих, хто сидить.
  • Лижники розбивають вибоїнами трампліни сноубордистів.

Бурчання чутно практично на всіх обладнаних схилах. Однак чим далі від цивілізації, від респектабельності курорту в світ дикого снігу і неприручений гір, тим менше значення має несхожість спорядження. «Про війну між лижами і сноубордом. Зараз вона для мене незрозуміла. Зрештою, на кожному снаряді катають і хороші, і погані хлопці. Моя думка - це хвороба великих міст і маленьких курортів. І ось ходять і стогнуть. У великих горах ніякої війни між лижами і сноубордом немає. Там це не важливо. Ділити там нічого. »( Михайло Гриньов ).

Час йде, і новизна, молодість снігової дошки потихеньку відходять у минуле. Співвідношення сил між прихильниками лиж і сноуборду поступово вирівнюється і скоро складе 50% на 50%. Ще трохи почекати, і відносини «батьків» (лижників) і «дітей» (сноубордистів) переростуть в партнерські відносини давніх друзів. А справжні партнери хоч і дивляться на світ гір і снігу різними очима, але поважають при цьому точку зору один одного. Не без подколи і стьобу, звичайно:

«Гей, ти в курсі, що борди придумали хлопці, у яких ноги запліталися?», «Брателла! Сидячи на снігу, можна підхопити геморой! »,« Слухай, за що ти так ненавидиш пухляк, що постійно псуєш його своїм катанням? »

На курортах лижі та сноуборд починають розводити по різних трасах з урахуванням специфіки спорядження. Зводять спеціальні сноуборд-парки. Інтереси шанувальників різних способів спуску з гір перестають перетинатися. І початківці приймають рішення «лижі або сноуборд» більш усвідомлено, ретельно вивчаючи всі аргументи. Читайте тут про подібності та відмінності гірських лиж та сноуборду. параметр порівняння
Гірські лижі
сноуборд
Моторика рухів.
Природна, звична, як при ходьбі або бігу. Обидві ноги можуть діяти незалежно один від одного. Стійка особою по напряму руху. Незвична для фізіології людини. Ноги зафіксовані дошкою і позбавлені свободи переміщення. Стійка боком щодо напрямку руху, запозичена з серфінгу. Обмеження за віком.
з трьох років. з п'яти років.
Гострота відчуттів.
Адреналіновий сплеск може з'явитися тільки під впливом швидкості або особливостей траси (перешкоди, велика крутизна, повороти і ін.) Гострота відчуттів вище, ніж на гірських лижах. Сноуборд провокує додатковий приплив адреналіну в кров, так як моторика рухів незвична. Філософія.
Імідж статусного, елітарного зимового відпочинку для обраних. Важливо дотримання певних правил. Класика і консерватизм. Лижники в більшості своїй серйозні люди, зосереджені на власній значущості, що тяжіють до солідності. «Хоча стиль new-scool все посунув))) одяг як у бордерів, катають в парках і паудере free-ski» ( Михайло Гриньов ).
Головна цінність - повна свобода. Це навіть відображено в назвах деяких стилів в сноубордингу: free -style, free -ride, free -carve. Добре і можна - все, що приносить задоволення. Сноуборд вільний від обтяжливих обмежень. Ти можеш бути тим, ким ти хочеш. Період навчання, складність освоєння. Гірські лижі більш складний в освоєнні вид зимового активного відпочинку. На гірські лижі простіше встають, однак повільніше досягають середнього рівня. Потрібно декілька сезонів. Можна стверджувати, що за результативністю три дні навчання катанню на гірських лижах дорівнюють одному дню навчання катанню на сноуборді. Великий плюс у тому, що гірськолижникові забезпечено практично постійний розвиток. На сноуборд складніше встати, проте середній рівень катання досягається швидко, практично за 1 сезон. Райдер буде прогресувати швидше на сноуборді, ніж на лижах. У його розпорядженні - менше ступенів свободи (ноги скріплені) і менше предметів (одна дошка проти двох лиж і двох палиць). Мінуси в тому, що якщо сноубордист не планує освоювати акробатику, то досить швидко настає застій у розвитку. Падіння.

На гірських лижах падають рідко, навіть початківці. Зате падіння на гірських лижах набагато ефектніше, ніж на сноуборді: хаос палиць і лиж в сніжному вихорі.

Падати доведеться багато-багато разів під час навчання, поки не буде подолана «точка постійних падінь». Після падіння на сноуборді спочатку складніше встати на ноги. Однак, після того як виробилася звичка, сноубордист піднімається швидше, ніж лижник (за умови відсутності травм). Максимально можлива швидкість. На гірських лижах можна розвинути вищу швидкість. Середній за рівнем лижник може катати до 100 км на годину. Це пов'язано з обтічної посадкою і з привабливим до набрання швидкості стилем спуску. Потрібен більш довгий схил для лиж, ніж для сноуборда, щоб насолоджуватися стрімкими спусками. Світовий рекорд швидкості на гірських лижах 250 км на годину. Сноуборд поступається лиж в швидкості. Можливий максимум для середнього райдера 70 км на годину. Світовий рекорд швидкості на дошці 201 км на годину. Стрибки і трюки в повітрі.

Стрибки в Newschool на гірських лижах виглядають більш ефектно, ніж фристайл на сноуборді.

Більше предметів, якими можна управляти (дві палиці і дві лижі), а значить можна робити більш красиві і складні фігури в повітрі.

Крім того, стрибати на гірських лижах можна вище, ніж на сноуборді.

У сноубордиста в повітрі менше ступенів свободи, оскільки його ноги закріплені на дошці, тому трюки простіші, ніж на гірських лижах. Максимальна висота стрибка на сноуборді поступається максимальної висоти стрибка на гірських лижах на пару метрів.

Рух по плоскій поверхні, траверси. Як при ходьбі пішки або на бігових лижах. Хоча, звичайно, зображати звичайний крок на литих колодках дискомфортно. Знову-таки при такому пересуванні добре допомагають лижні палиці. Неможливо або вкрай важко. Витрачається багато сил і енергії. «Лижі більш універсальні. Якщо випав на площину на лижах, то нестрашно. Поштовхався і поїхав. А на сноуборді - тільки стрибати або вистьобувати. Без варіантів" ( Михайло Гриньов ). Маневреність спорядження.
Маневреність гірських лиж слабкіше, ніж у сноуборду. Можливість миттєвого скидання швидкості і різкої зміни напряму. Підйомники.
Підйомники придумали шанувальники гірських лиж, і цим все сказано. Бугельний підйомник - це цілий етап у навчанні. Для початківця катати на сноуборді складно заходити на такий підйомник, їхати на підйомнику і сходити з підйомника. Цей навик / трюк треба відточувати, перш ніж його виконання стане комфортним і бездоганним. Вартість основного спорядження.
Палиці + лижі + черевики + кріплення. Спорядження для гірських лиж трохи дорожче, ніж для сноуборда. Це пояснюється специфікою виробництва. Так, у гірських лиж чотири канти, а у сноуборду - два. Також, до гірських лиж потрібні палиці. Сноуборд + кріплення + черевики. Спорядження середнє за вартістю. Є моделі, розраховані на будь-який гаманець. Вартість одягу.
В цілому любителі гірських лиж витрачають на одяг більше грошей. В ціну включені престиж і статус. Бажання підтримувати імідж заможного і відбувся людини призводить до того, що виробники випускають величезну лінійку модельного одягу для гірськолижників з великим розкидом цін. Сноуборд вільний від віянь моди. Тому середній сноубордист зазвичай задовольняється одним, простим у виконанні, комплектом одягу. Транспортування спорядження.
Треба тягнути палиці і лижі, разом 4 предмета. Незручно. В руках одна дошка. Реально повісити сноуборд на плече, як автомат. Фізична форма райдера.

Лижні палиці і вільні ноги допомагають утримувати рівновагу на гірських лижах, коли райдер стоїть на схилі. Причому це не вимагає яких-небудь додаткових фізичних зусиль. Фізично на гірських лижах кататися складніше. Більше вимог до витривалості райдера.

На сноуборді треба витрачати додаткову енергію для утримання канта в нерухомому положенні. Тому сноубордисти так часто сидять на схилах. «Коли при катанні в групі трапляються довгі пояснення, я часто сідаю на схил. Навіть якщо навчаю катання на гірських лижах. Ця звичка невблаганно видає в мені бордера »( Михайло Гриньов ).

Види снігу.
Лижі в цілому більш універсальні. Лижник з хорошою технікою легко переходить з цілини на жорсткі горби і назад. На гірських лижах можна спуститися там, де не пройти на сноуборді, якщо це спеціальна модель. «Бордер у великих горах більш обмежений. Зовсім інші ухили. Тому у великих горах лижників більше, ніж сноубордистів »( Михайло Гриньов ). Однак в цілому гірські лижі створені для зализаних трас, а також добре справляються з льодом. Дошка прийшла з моря, вона спочатку призначена для катання в стихії, в неприборканість. Тому сноубордисти відмінно почувають себе в пухляку на диких схилах. Доступність інфраструктури.

Професійних інструкторів з гірських лиж дуже багато.

Для гірськолижника підійде будь-який курорт, будь-яка траса.

Залежність від якості інфраструктури висока.

Складно знайти професійного інструктора зі сноуборду. Їх одиниці.

Рідкістю на російських курортах є сноупарки з набором стандартних профілів: напівтруби для half pipe, трамплін для big air, ряд фігур для slope style. Росіянам доводиться задовольнятися невеликими трамплинчиками.

Сноубордист відмінно відчуває себе на цілинних полях, прилеглих до разратраченним трасах. Тому він менше залежить від якості інфраструктури.

Травми.

Зона ризику - ноги (коліна, гомілка, стегно), руки, голова.

Ноги лижника не закріплені між собою, тому падає він, як правило, на розкарякою. Звідси часто зустрічаються кручені травми коліна і гомілки, часто пов'язані з ушкодженням передніх хрестоподібних зв'язок.

Основну зону ризику - ноги - захистити складно. Ризик травмуватися існує практично завжди.

Зона ризику - зап'ясті, кісточка, коліно, голова (в тому числі підборіддя), плече, спина, лікоть.

Ноги травмуються рідше на сноуборді, ніж на лижах, тому що вони зафіксовані.

Практично всі зони ризику легко захистити, а в гарній захисту - хвилюватися нема про що.

«Вибираючи лижі або сноуборд, людині краще врахувати свій темперамент і переваги. НЕ треба слухати друзів, батьків і моду. Коли хлопець каже - я хочу акуратно і технічно кататися по підготовлених схилах, це явна ознака, що йому треба на лижі. Сноубордисти - в більшості роздовбали за характером. Або в ліс лізуть, або в гори »( Михайло Гриньов ).

Якщо ви готові нескінченно шліфувати техніку катання, передплачуєте каталоги модного одягу, вас збуджують згадки в пресі крутих гірських курортів, якщо вам необхідні захоплені погляди глядачів, то має сенс вибрати гірські лижі.

Якщо вам подобається бути першопрохідцем, вас хвилює новизна, ваша внутрішня самооцінка не залежить від наявності оплесків зовні, якщо в кожній справі ви шукаєте Свою Неповторну Дорогу, то ймовірно, варто почати зі сноуборду.

Все вже сказано, залишилося тільки вибрати. Правильний вибір ви зробили чи ні, покаже час. Цілком імовірним є варіант, що вам захочеться кататися і на лижах, і на сноуборді. «Я до сих пір визначитися не можу, хто ж я - лижник або бордер. З іншого боку і завдання такої не варто. Я ж сертифікований інструктор по обом снарядів. І мені за документами не те, що дозволено, а прямо й приписане освоїти обидва снаряда. І в світі, до речі, все більше таких, хто вміє катати і на лижах, і на борді, і чергує їх в залежності від настрою »( Михайло Гриньов ).

Якщо ви свідомо вирішили катати на сноуборді, то знайдіть хорошого інструктора зі сноуборду .


Яким лиж віддати перевагу?
»,« Слухай, за що ти так ненавидиш пухляк, що постійно псуєш його своїм катанням?