Google Alerts як SEO інструмент

Google має безліч корисних (і не дуже) сервісів
Google має безліч корисних (і не дуже) сервісів. Більшість з яких навіть невідомі простим обивателям. Але трапляються серед них і такі, які можуть істотно полегшити життя вебмастера і оптимізатора. Сьогодні мова піде про один з таких сервісів. Зустрічайте: Google Alerts!

Гугл Алертс - Це система відстеження корисної інформації в мережі з доставкою прямо вам на пошту ! Вона дозволяє бути в курсі останніх подій, пов'язаних з тим чи іншим брендом, сайтом, блогом, будь-яку людину і т.д. Ви можете відстежувати в мережі згадки про свій ресурс або про своє ім'я, згадки про конкурентів вашого бізнесу або навпаки, про партнерах. Це лише верхівка всіх можливостей сервісу Google Alerts!

Давайте тепер розглянемо сервіс більш докладно. Все починається з заповнення простої форми за адресою https://www.google.com/alerts .
Розберемо сервіс від гугла на прикладі. Припустимо я хочу відслідковувати в ТОПі запитів нові згадки з ключевиком «перевірити унікальність тексту». Тоді я заповнюю форму приблизно так:
Давайте тепер розглянемо сервіс більш докладно
Але гугл не був би гуглом, якби не його увага до дрібниць! Мене дуже порадувала можливість перегляду зразкових результатів вже при заповненні форми (тобто ще до того, як ми підтвердили підписку). Дивіться що з'являється праворуч від форми заповнення:

Цей перед перегляд «на льоту» дозволяє нам поглянути на приклади того, що ми будемо отримувати при підписці. Якщо результати вас не влаштовують, то ви можете тут же підкоригувати форму підписки. Дуже зручно!

Що ж ми можемо робити з цим сервісом? Як Google Alerts може допомогти в SEO просуванні нашого блогу?
А дуже просто! Для початку ми можемо відстежувати індексацію власного сайту, якщо заповнимо форму підписки наступним чином:
Що ж ми можемо робити з цим сервісом
Так ми будемо отримувати листи про те, що чергова сторінка нашого сайту влетіла в індекс Google .

Ще один приклад використання Google Alerts полягає в тому, що він може допомогти нам бути в числі перших коментаторів на блогах по певних запитах. Для цього просто виставляємо в формі відстеження на блогах. Так ми будемо сповіщені про нові статтях на певну потрібну нам тему і зможемо першими залишити коментар на блозі. А якщо це буде dofollow блог, то крім трафіку ми зберемо також і зворотні посилання, які будуть розташовуватися вище інших, а отже мати трохи більшу вагу. Ну хіба це не диво? :)

Ви можете придумати ще не один спосіб застосування цього ще поки не дуже популярного в рунеті сервісу. Але попрацювавши з Google Alerts хоч раз, ви вже не відмовитеся від нього ніколи, запевняю вас!

Що ж ми можемо робити з цим сервісом?
Як Google Alerts може допомогти в SEO просуванні нашого блогу?
Ну хіба це не диво?