Google Data Studio проти Power BI - Excel у PPC

 1. Легко використовувати з коробки?
 2. Джерела даних та інтеграція
 3. Power BI
 4. Очищення та трансформація даних
 5. Power BI
 6. Складність та налаштування
 7. Візуалізація
 8. Надійність
 9. Power BI
 10. Ціни та спільне використання
 11. Power BI
 12. Резюме
 13. Примітки
 14. Робочий процес в Power BI

Google Data Studio деякий час публічно. Вона вже змінила процедуру звітності КПП багатьох людей. Але як порівнюється студія Google Data з Microsoft Power BI, яка була на ринку протягом кількох років? Дізнайтеся більше.

*** Порада: Ви маєте запитання? Запитайте в розділі коментарів нижче або в цьому Група Facebook. Ви також можете зареєструватися для нашого безкоштовний інформаційний бюлетень. ***

*** Чи відчуваєте ви, що вам потрібно більше допомоги? Ми можемо допомогти вам Автоматизація PPC та / або з Вашою звітністю за нашим новим проектом MythicalReports.com тут. ***

Ця стаття НЕ розповість вам, який інструмент є кращим або найкращим, тому що ця відповідь просто не існує. У статті розглядається питання маніпулювання даними / візуалізації з різних точок зору.

Пункти логічно слідують за етапами спільної звітності поступово.

Ця стаття була написана на основі особистого досвіду, намагаючись налаштувати точно таку ж панель інструментів.

ПРИМІТКА. Запит потужності (який є основним напрямком цього веб-сайту) також можна знайти всередині Power BI для робочого столу в розділі "Редагувати запити". Так, це вірно. Той самий запит Power, який ви використовували в Excel. Таким чином, коли ви бачите термін "Power BI" у цій статті, ви можете майже міняти, якщо для "запиту Power".

Таким чином, коли ви бачите термін Power BI у цій статті, ви можете майже міняти, якщо для запиту Power

Легко використовувати з коробки?

Без сумнівів. Програму Google Data Studio простіше використовувати поза коробкою, ніж Power BI. Data Studio просто більш інтуїтивно зрозумілий, він розділяє елементи інтерфейсу з іншими службами Google, такими як AdWords, Google Analytics або Google Tag Manager, тому ви не шукаєте абсолютно нової речі, коли ви граєте з Data Studio вперше. Вона також має менше можливостей, ніж Power BI, що означає, що ви можете зламати менше речей.

В основному, якщо ви набрали себе як середній користувач Excel, у вас буде більше труднощів з Power BI, ніж з Google Data Studio. Якщо Excel або Power Query вже є вашим щоденним хлібом, ви повинні бути добре з Power BI.

Джерела даних та інтеграція

Google Data Studio

Якщо ви повністю підключилися до служб Google, ви, ймовірно, не матимете жодної проблеми з Google Data Studio. Більшість служб Google повністю інтегровані в Google Data Studio, такі як AdWords і Google Analytics. З першого погляду, все виглядає добре з AdWords, проблема починається, коли ви хочете додати кілька облікових записів з структури MCC до одного графіка або таблиці. Неможливо. Тільки 1 обліковий запис можна використовувати як 1 джерело даних. 2 рахунки = 2 окремих джерела даних = 2 окремі діаграми. На жаль (принаймні зараз). Я впевнений, що Google з часом додасть підтримку для додавання декількох облікових записів з 1 МСС як 1 джерела даних.

Інші джерела включають BigQuery, SQL, завантаження файлів, Google Sheets. DCM, DFP та інші. Що ще не підтримується, це DoubleClick Search, але це проблема лише для меншості користувачів.

Оновлення на 2017-09-30: Починаючи з вересня 2017 року, студія Google Data підтримує зовнішні роз'єми, наприклад SuperMetrics або Потік, який дозволяє безпосередньо імпортувати дані з систем поза межами середовища Google. Це велика пропозиція для Google Data Studio. На вершині цього, SuperMetrics роз'єми дозволяють змішувати дані в 1 таблиці, наприклад, можна побачити вартість AdWords та вартість Bing у 1 таблиці або на одному графіку. Однак все це за ціною.

Power BI

Ви не знайдете багато підтримки для служби Google у світі Microsoft. Це не дивно. Забудьте про власну підтримку AdWords або Google Таблиць. Трохи дивує підтримка Google Analytics (хоча роз'єм є бета-версією).

Як же вам обійти пропущену підтримку AdWords? Відповідь SuperMetrics . За допомогою SuperMetrics ви завантажуєте дані з майже всіх систем реклами (AdWords, Bing Ads, Yahoo, Twitter Ads ...) у Google Таблиці як плоскі таблиці, а потім підключіть файли Google Sheet до запиту Power які перебувають усередині Power BI. Повний список підтримуваних платформ SuperMetrics тут.

Так, використання іншої послуги як посередника - це додатковий крок, який може бути не для всіх, особливо якщо вам потрібно платити близько 50 EUR / на місяць за SuperMetrics але ви можете стати дійсно творчими пізніше в "послідовності звітів".

Тепер говоримо про спочатку підтримуваних джерелах даних в Power BI. Повний список тут. Це досить довгий список. Парадокс полягає в тому, що більшість маркетологів PPC буде дуже добре з GA & Google Sheets з сценаріями AdWords / SuperMetrics . Серед інших джерел ви знайдете Microsoft Analysis Services (внутрішні куби даних, створені вашою командою BI), SAP, бази даних SQL, Facebook, Salesforce ...

Power BI також дозволяє використовувати файли, що зберігаються на вашому ПК (TXT, CSV, XLSX ...) або навіть папку файлів. Вам не потрібно нічого завантажувати ніде, потрібно лише встановити Power BI Personal Gateway і він витягне дані з вашого ПК під час оновлення звіту повністю автоматично. Припущення полягає в тому, що ваш комп'ютер перебуває в режимі он-лайн на момент оновлення, що не завжди може бути.

Очищення та трансформація даних

Google Data Studio

Саме тут Google Data Studio відстає від Power BI. В основному, Google Data Studio очікує отримати приємні та чисті дані, які просто потрібно візуалізувати. Перед завантаженням у Google Data Studio неможливо очистити. Під очищенням я маю на увазі, наприклад, перетворення імен кампанії в нижній регістр, фільтрація лише для деяких даних, виконання деяких операцій пошуку і заміни тощо.

Якщо ви є фрілансером, який просто надсилає дані AdWords у Google Data Studio, вам, мабуть, все вдасться додати, наприклад, додати деякі внутрішні дані CRM, які потрібно очистити, перш ніж додавати до звіту.

Power BI

Ви знайдете практично таку ж Power Query всередині Power BI, як у стандартному Excel. Насправді, Power Query всередині Power BI здається трохи попереду в плані оновлень. Нові функції, здається, додаються до Power Query всередині Power BI, а потім вони поступають в Excel приблизно через місяць.

Наявність Power Query означає, що ви можете виконувати такі стандартні операції:

 • Фільтрування та очищення вихідних даних
 • Перетворення спеціальних символів
 • Зміна букв
 • Перейменування стовпців
 • Зняти дублювання набору даних
 • Об'єднуючи 2 таблиці в 1
 • Пошук значень з довідкових таблиць
 • Розбиття текстового значення на окремі стовпці (наприклад, назва кампанії)
 • і багато іншого ...

Складність та налаштування

Взагалі кажучи, Power BI дозволяє робити більш складні операції. Не багато речей, які ви не можете зробити в Power BI. Ви можете додавати таблиці один на одного, що означає, що ви можете бачити, наприклад, дані Bing & AdWords у 1 графіку (на відміну від Google Data Studio) АБО ви шукаєте значення з довідкових таблиць через Об'єднати функція (в основному VLOOKUP). Ви навіть можете створити власну модель даних, включаючи взаємозв'язок між таблицями на основі загального ключа. Крім того, Power BI підтримує дуже довгий список функції в той час як список Google є способом коротше. Ви можете використовувати функції, наприклад, для створення власних стовпців для цілей сегментації. Що Data Studio підтримує і Power BI не є RegEx.

Той факт, що дуже складно побудувати (= додати) дані з 2 рекламних платформ на 1 діаграму в Google Data Studio, є переривком угоди для мене на даний момент. Я не кажу, що це неможливо, це просто занадто складно і громіздко для середнього користувача. Якщо ви все ще зацікавлені, ось швидкий проект вирішення проблеми. Ви можете скористатися сценаріями AdWords, Google Sheets & QUERY у Таблицях Google:

 1. Ви б починали з завантаження даних у Google Таблиці за допомогою сценаріїв AdWords (або за допомогою SuperMetrics ). Якщо ви не впевнені, як писати сценарії AdWords, зверніться до PPC-Scripts.eu який може допомогти вам отримати правильний сценарій. 🙂
 2. Можливо, ви отримаєте продуктивність на декількох аркушах, 1 аркуш = 1 обліковий запис. Звичайно, залежно від сценарію, який ви використовуєте в кінці.
 3. Після цього ви повинні використовувати функцію QUERY у Google Sheets (докладніше тут і тут ) щоб складати дані один на одного. (Якщо ви можете отримати всі дані про продуктивність на 1 аркуші за допомогою сценаріїв, ви можете пропустити цей крок).
 4. Після цього ви можете вибрати Google Таблиці як джерело даних замість AdWords і використати аркуш із накопиченими даними.

Зауважте, що 1 файл Google Sheet може містити лише 2 мільйони комірок. Це звучить як багато, але це не так. Я досягнув ліміту багато разів. Особливо при завантаженні даних рівня KW день за днем.

Візуалізація

Як я вже згадував на початку цієї статті, я створив 2 панелі інструментів - 1 у Power BI, 1 у Google Data Studio:

 1. Інформаційна панель Google Data Studio є тут.
 2. Панель керування Power BI є h до.

Ви можете бачити, що мені не вдалося легко створити той самий вигляд у Google Data Studio в Power BI через відсутність функціональності Append. Джерелом є вихідні дані тут.

І Google Data Studio, і Power BI пропонують подібний набір діаграм і таблиць, включаючи нестандартні кольори, розміри шрифтів і т.д. Ви не будете розчаровані ні одним інструментом. Потрібно згадати, що власні кольори в Power BI не завжди працюють. Тому, коли ви налаштовуєте кольори X і потім публікуєте вашу інформаційну панель в Інтернеті, ваші кольори все одно будуть встановлені як типові.

Однією з особливостей, де Power BI перевершує, є динамічний зв'язок між усіма графіками та таблицями на сторінці, на якій ви зараз перебуваєте. Ви взаємодієте в реальному часі зі своєю інформаційною панеллю, вибираючи значення (наприклад, “Bing”) у своїх вимірах (наприклад, “Мережа”). У реальному житті це виглядає приблизно так:

Це те, що ви не знайдете в Google Data Studio. Ця інтерактивна функція дозволяє легко бачити взаємозв'язки між показниками (наприклад, частка показів та середня позиція проти кліків на декількох діаграмах). По-перше, ця функція не подобається великою справою, але починає використовувати її протягом декількох днів, а потім намагається жити без неї. Тоді ви зрозумієте, наскільки важливим для вас є щоденний аналіз. Ви можете спробувати себе, просто йдіть h до і виберіть Bing.

Інша річ, яку я помітив, полягає в тому, що графіки / таблиці Power BI за замовчуванням мають тенденцію виглядати візуально краще, ніж типові в Google Data Studio.

Де Google Data Studio вже попереду - це функція "порівняння часу". Можна легко порівняти поточний з попереднім періодом - те, що в даний час є лише напівприйнятним у Power BI. У обмеженій мірі ви можете скористатися майстром "Швидких заходів" для створення індивідуальних показників порівняння для розрахунків рік-на-рік або місяць за місяцем, але, наприклад, тижневий тиждень відсутній - саме там потрібно використовувати DAX. Крім того, Quick Measures в даний час працюють тільки з ієрархією Date, створеною Power BI. Це великий мінус для Microsoft.

Надійність

Google Data Studio

Незважаючи на те, що він все ще знаходиться в бета-версії, я вважаю Google Data Studio більш надійним, оскільки важливі джерела (AdWords + GA) безпосередньо інтегровані, не повинно бути жодних проблем із оновленням даних.

Power BI

Оскільки Power BI нагадує Google Sheets як посередник, існує більша ймовірність того, що щось піде не так. Більше речей у головоломці означає більше речей, які можуть зрештою зламатися. Крім того, при створенні складних запитів вони, ймовірно, провалиться один день, незважаючи на те, що всі дані готові до роботи.

Мій реальний живий досвід полягає в тому, що панелі Power BI іноді не можуть оновитися. Коли я кажу іноді, я маю на увазі раз на 2 тижні. Загальною проблемою є те, що дані витягуються через SuperMetrics у Google Sheets не оновлюється належним чином з різних причин. Я виявив, що сценарії AdWords є більш надійними для вилучення даних, але це лише один джерело даних для багатьох, тому мені все одно потрібно використовувати SuperMetrics наприклад, для отримання даних Bing Ads ...

Ціни та спільне використання

Google Data Studio

Це просто: БЕЗКОШТОВНО для всіх і назавжди. Ви можете поділитися своїми інформаційними панелями так само, як з Документами та таблицями Google, ви можете налаштувати перегляд або редагувати права на рівні користувача. Спільний звіт можна спільно використовувати за допомогою посилання. Зразок посилання тут: https://datastudio.google.com/open/0BxCBbV34rkcEOUJJZDNaNG5PT2M

Power BI

Ще одне слабке місце Power BI. Загалом, потрібно платити, якщо ви хочете керувати правами доступу та обмінюватися належним чином. The ціна наразі становить 9,99 доларів США на користувача на місяць.

Тим не менш, є також безкоштовна обмежена версія, яка дозволяє робити 99% операцій (я використовую безкоштовну версію, і я повністю штраф). Єдиним застереженням є те, що ви не можете керувати користувачами. Єдиний спосіб обміну даними - це повне відкриття - кожен, хто має посилання, може переглядати та отримувати доступ до звіту. До тих пір, поки ви обмінюєтеся інформаційними панелями з правильними людьми, ви повинні бути добре. Якщо хтось хоче вкрасти ваші дані, вони завжди знайдуть спосіб зробити це незалежно від того, наскільки добре ви використовуєте інформаційні панелі.

Посилання Power BI для обміну виглядає наступним чином: https://app.

Резюме

Так який варіант вибрати?

Якщо ви:

 • Не хочу платити ні за що
 • Є хороші і чисті дані вже
 • Не потрібно робити очищення даних, поєднуючи та об'єднуючи перед візуалізацією
 • Не потрібно переглядати дані з різних джерел на одному графіку

… Потім дотримуйтеся Google Data Studio

Якщо ви:

 • Потрібно робити складні перетворення даних
 • Хочете побачити, наприклад, дані CRM і PPC в одній діаграмі
 • Готові платити
 • Необхідно візуалізувати дані з рекламних систем поза межами світу Google

… Потім дотримуйтеся Power BI & SuperMetrics комбо.

***ПОРАДА: Підписатися до нашого інформаційного бюлетеня. Не пропустіть жодного нового вмісту. ***

Примітки

Кожен знає Google Data Studio, але не всі знають Power BI, тому я додаю "попередній перегляд" роботи Power BI.

Робочий процес в Power BI

Power BI має 2 «версії» - Power BI для робочого столу (додаток для Windows, який потрібно встановити) і Power BI Online (щось подібне до Google Data Studio).

Основний робочий процес:

 1. У Power BI для стільниці ви готуєте свій набір даних у запиті Power
 2. Потім ви готуєте свої сторінки "панелі інструментів"
 3. Після завершення роботи з інформаційною панеллю ви публікуєте її в Power BI Online
 4. У Power BI Online потрібно запланувати оновлення інформаційної панелі (до 8 разів на день)
 5. Тоді ви встановите спільний доступ (або створіть загальне посилання)

Я також додаю кілька знімків екрану від Power BI для стільниці

Додавання джерел даних подібне до Power Query в Excel:

Додавання джерел даних подібне до Power Query в Excel:

"Редагувати запити", тобто вікно запитів Power. Різні кольори, але практично однакова функціональність, як Power Query в Excel:

Існує також розділ, де можна визначити відносини між таблицями:

І нарешті, розділ приладової панелі:

Ви можете отримати Power BI тут.

*** Порада: Ви маєте запитання? Запитайте в розділі коментарів нижче або в цьому Група Facebook. Ви також можете зареєструватися для нашого безкоштовний інформаційний бюлетень. ***

*** Чи відчуваєте ви, що вам потрібно більше допомоги? Ми можемо допомогти вам Автоматизація PPC та / або з Вашою звітністю за нашим новим проектом MythicalReports.com тут. ***

Легко використовувати з коробки?
Порада: Ви маєте запитання?
Чи відчуваєте ви, що вам потрібно більше допомоги?
Легко використовувати з коробки?
Як же вам обійти пропущену підтримку AdWords?
Порада: Ви маєте запитання?
Чи відчуваєте ви, що вам потрібно більше допомоги?