Inbound Marketing, оптимізуємо пост для пошукових систем

 1. SEO-оптимізація поста в блог
 2. Тема H1
 3. Title
 4. Тема H2
 5. Розподіл ключових слів в тексті
 6. Атрибут alt і опис до зображень
 7. URL скоротити і спростити
 8. Description
 9. Підведемо підсумок

Минулого разу Олександр Сказченко розповідав як написати текст . Тепер поговоримо про те, що з цим текстом робити далі.

Тільки пропоную спочатку згадати, що таке Inbound-marketing і які завдання він вирішує.

Inbound-marketing - залучення клієнтів за допомогою корисного, не рекламного контента.

Цілі в Inbound-маркетингу - збільшення трафіку на сайт з пошукових систем, нагрів лидов.

Спрощено схема роботи Inbound-marketing виглядає так:

 1. Збираємо семантичне ядро ​​з запитів користувачів
 2. Пишемо корисний контент
 3. Публікуємо його в блозі
 4. Користувач знаходить ваш контент за допомогою пошукових систем
 5. Заходить на сайт і читає ваш пост
 6. Підписується на розсилку або викачує щось з вашого сайту
 7. Віддавши свої контактні дані, користувач перетворюється в ліда
 8. Лід потрапляє в базу і в цей момент починають працювати розсилки
 9. Лід нагрівається і через деякий час перетворюється в вашого клієнта

Припустимо, ви почали працювати по цій нескладній на перший погляд схемою і вже не раз впоралися з першими трьома пунктами
Припустимо, ви почали працювати по цій нескладній на перший погляд схемою і вже не раз впоралися з першими трьома пунктами. Настав момент, коли користувачі повинні знайти ваш контент за допомогою пошукових систем, зацікавитися їм і перейти на сайт.

На папері / екрані вигляди все красиво: «знаходить, заходить, читає». А якщо немає?

Якщо немає, то давайте подумаємо, а чи всі ви зробили для того, щоб допомогти пошуковим програмам знайти ваш пост? Перевірте себе.

Нижче наші рекомендації по SEO-оптимізації поста в блозі.

SEO-оптимізація поста в блог

Перше правило в Inbound-marketing - писати зрозумілі і корисні для вашої цільової аудиторії статті. Але хоч і пишемо їх ми для людей, спочатку читають ці статті пошукові роботи. Вони намагаються визначити, чи буде ваш пост відповідати запиту користувача.

Пошукові програми сканують Title і Description на наявність в них ключових слів. Вони перевіряють чи є ключові слова в заголовках і короткий зміст. А потім ще переглядають текст і перевіряють, чи є і там ключові.

Дайте роботам зрозуміти, що стаття саме про те, що хоче користувач!

Нагадую, ключові слова - це слова або словосполучення (2-5 слів), які допомагають пошуковим системам визначити тематику статті.

Тема H1

Тема H1

Тема H1 - назва вашої статті. Це перше, що бачить пошукова система. Якщо він правильний, то позиція в пошуковій видачі вище.

Рекомендації щодо його складання:

 1. Тема H1 обов'язково повинен містити в собі фокусна ключове слово.
 2. Тег H1 використовуйте тільки один раз в статті - це її заголовок і все. Решта заголовки і підзаголовки шлях будуть розмічені тегами H2, H3 і т.д., або просто виділені форматуванням.
 3. Заголовок не повинен містити ніяких вкладених тегів. Тобто Не робіть його виділеним жирним шрифтом або курсивом - це погано сприймається пошуковими системами.
 4. Містить від 1 до 7 слів.

Title

Title - це заголовок сторінки, який відображається в самому верхньому полі браузера. Пошукові системи надають тексту, який ми розміщуємо в Title, дуже велике значення. Цим фактом потрібно користуватися :)

Правила складання Title:

 1. Title не повинен збігатися з H1. Просто запам'ятайте це :) Вони можуть бути схожі, але збігатися не повинні. Якщо H1 до цього посту ось такий "Inbound Marketing. SEO-оптимізація поста в блозі ", то Title може виглядати так:" Inbound Marketing. Оптимізуємо пост для пошукових систем "
 2. Виберете самий високочастотний ключ з тих, за якими ви писали пост, і поставте його на самому початку Title. Не ставте перед ним ніяких інших слів, навіть якщо ключові запити з ними знаходяться в вашій статті.
 3. У Title має бути саме пряме входження ключового слова і ніяк інакше. Тобто ключове слово має бути в тексті заголовка в незміненому вигляді.
 4. Текст в Title повинен відповідати вимогам російської мови і мати сенс. "Inbound, seo, замовити" - погано. "Inbound-marketing: seo-поради для блогу" - добре.
 5. Ключове слово не повинно повторюватися в Title більше 2-х разів на прямій формі. До цих "двох разам" допускається ще одна форма цього ж ключового слова. Більше не треба, а то вас приймуть за спамерів.
 6. Не використовуйте в тайтли местоменія, частинки і приводи. Вони не враховуються пошуковими системами.
 7. Не перевищуйте довжину 50-100 символів.
 8. Можна використовувати додатково синоніми ключового слова в Title.

Тема H2

Тема H2

Заголовки H2 - це підзаголовки, що допомагають швидко оцінити візуально структуру статті і її смислові блоки.

Заголовками H2 можна об'єднувати групи ключових слів. У моєму випадку це можуть бути запити "Inbound-marketing. Стратегія "або" Inbound-marketing. Покрокова інструкція "і т.д.

В ідеалі, якщо ніякі ключові (ні високочастотні, ні середньо-, ні низькочастотні) не виходить за змістом додати в підзаголовок, то краще не укладати його в теги H2, а виділити якось інакше за допомогою форматування.

Правда, не всі адмінки дозволяють зробити це красиво, буває, що у підзаголовка такий формат, що як ні підбирай розмір і тип шрифту, однаково з H2 вони не виглядають.

В цьому випадку є два варіанти як вчинити:

 1. Просто забути на час про це правило. Зрештою, пошуковому роботу і так є чим поживитися в правильному блозі.
 2. Замість підзаголовка зробити картинку, а ключі додати в alt-опис.

До речі, якщо тексту не дуже багато, то можна обійтися і взагалі без заголовків H2 - розбити його візуально на блоки за допомогою інших елементів - списків, табличок, картинок, відео і так далі.

Розподіл ключових слів в тексті

Пошукові роботи "переглядають" сторінку зверху вниз, саме цим викликані всі рекомендації про обов'язкове розміщення ключів в самому початку тексту. Якщо ключових запитів кілька, то в першу чергу ставимо високочастотні, а далі по тексту рівномірно розподіляємо середньо- і низькочастотні.

Не перестарайтеся, інакше текст буде неможливо читати. Все-таки люди у нас на першому місці, а роботи - потім.

Все-таки люди у нас на першому місці, а роботи - потім

Атрибут alt і опис до зображень

Пошуковики сприймають картинки, як набір певних параметрів. Властивості зображення, які ми описуємо в відповідних полях, допомагають пошуковій програмі зрозуміти що саме зображено на картинці.

Якщо нехтувати описом і альтернативним текстом (alt), то є шанс втратити ту частину пошукового трафіку, яка йде з Яндекс або Гугл картинок.

До речі, зверніть увагу: коли ви готуєте зображення до публікації, постарайтеся в назві файлу також розмістити ключевик, якщо це можливо. І краще, якщо сама назва буде написано латиницею. Рідко, але бувають проблеми з зображеннями, у яких назви на кирилиці - вони можуть, наприклад, не завантажитися в соцмережі, коли ви робите репост.

URL скоротити і спростити

Пошукові системи враховують як структуру url, так і вміст у ньому ключових слів. Тому адреса сторінки повинен бути коротким, простим і відображати суть сторінки.

Вордпресс автоматично генерує адреса сторінки з назви статті. Зазвичай виходить дуже довго, з купою прийменників і непотрібних подробиць. Залиште тільки головне - ключевик і пару-трійку допоміжних слів. Загальна довжина не повинна перевищувати п'яти слів інакше Гугл знизить вагу ключових слів на вашому сайті і ви засмутити.

Слова в url розділяйте дефісом. І ніяк інакше.

Ось як виглядає хороший url: leadmachine.ru/inbound-marketing-seo

А ось так краще не робити: leadmachine.ru/kak-pravilno-optimizirovat-post-dlya-poiskovikov

Description

Description (він же анонс) - це самостійний текст, який коротко описує зміст сторінки. Природно, що для кожної статті і сторінки це опис має бути унікальним.

Description не повинен бути більше 160 знаків. При складанні, включіть в початок опису точний ключовий запит.

Якщо це поле не заповнено, то пошукові системи прописують в сниппет то, що вони вважають найбільш підходящим - як правило це перші рядки з початку вашої статті.

Заповнена поле підвищує шанси на те, що в пошуковій видачі користувач побачить адекватний текст, написаний спеціально для нього, а не вихоплені з контексту статті обривки фраз з ключовими запитами.

Підведемо підсумок

Правильно заповнені заголовки і поля опису можуть істотно допомогти вашому Inbound-маркетингу і підняти сайт в пошуковій видачі.

загадковий SEO - це невеликий "шматочок" в великому комплексі Inbound-marketing, який всього лише допомагає вашому сайту бути поміченим пошуковими системами.

Пошуковики постійно змінюють алгоритми видачі і придумують нові способи визначити, наскільки ваш контент відповідає запиту користувача.

Вчора вони вимагали, щоб було якомога більше ключових слів у тексті, а сьогодні розцінюють це як спам. Сьогодні у них одні вимоги до SEO, а завтра інші.

Незмінним залишається лише сам контент і та користь, яку він приносить. Головне в ньому не кількість ключових слів, а то, наскільки він допоміг читачеві відповісти на його питання.

Хороший контент здатний надовго забезпечити ваш сайт цільовим трафіком з пошукових систем. перевірено :)

А якщо немає?
Якщо немає, то давайте подумаємо, а чи всі ви зробили для того, щоб допомогти пошуковим програмам знайти ваш пост?