Інструменти для очищення Linux Ubuntu

  1. BleachBit BleachBit - програма з відкритим вихідним кодом, яка створена для очищення вільного місця...
  2. Ubuntu Cleaner
  3. DupeGuru

BleachBit

BleachBit - програма з відкритим вихідним кодом, яка створена для очищення вільного місця і збільшення продуктивності, вона написана на мові Python. Програма призначена для Windows і Linux операційних систем і здатна стирати тисячі додатків, включаючи Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash, Google Chrome, Opera, Safari і т.д. За допомогою BleachBit можна звільнити кеш, видалити кукі, очистити історію інтернету, розкрити тимчасові файли, видалити журнали і викинути сміття. BleachBit не тільки очищає систему від сміття, але вміє подрібнювати файли з метою запобігти їх відновлення забезпечуючи конфіденційність, а також очищає Firefox, щоб зробити його швидше.

Сайт розробника BleachBit: https://www.bleachbit.org/

Для установки BleachBit в Ubuntu скористайтеся командою:

$ Sudo apt-get install bleachbit

або менеджером пакетів Synaptic

BleachBit допоможе вам очистити потенційно небажані кеши браузерів, старі ядра і т.д., а також обробляти і інші роботи з технічного обслуговування системи.

BleachBit дуже потужний, а його розширені можливості можуть бути складними для новачків.

Stacer - утиліта оптимізації системи для Ubuntu

Stacer - це додаток з відкритим вихідним кодом, яке дозволяє відстежувати споживання ресурсів операційною системою. Програма написана з використанням Framework Electron. Утиліта дозволяє очищати кеш, видаляти небажані програми і навіть зупиняти і запускати системні процеси, що працюють у фоновому режимі. Єдиний мінус - це відсутність російськомовного інтерфейсу. Але програма інтуїтивно зрозуміла.

Щоб почати установку Stacer, спочатку завантажте інсталяційний пакет. Він доступний за адресою: https://github.com/oguzhaninan/Stacer/releases

com/oguzhaninan/Stacer/releases

Ubuntu Cleaner

Ubuntu Cleaner - програма, призначена для очищення кешей браузерів, видалення непотрібних додатків. Ubuntu Cleaner заснована на розробках програми Ubuntu Tweak створеної китайським розробником Ding Zhou (Дін Чжоу) спеціально для ОС Ubuntu.

Автор проекту Ubuntu Tweak призупинив його розвиток з 2014 і переключився на розробку платного аналога для Mac OS. Але як би там не було, Ubuntu Tweak живий і як і раніше його можна використовувати для налаштування Ubuntu 16.04.

За своєю суттю Ubuntu Cleaner - зручна альтернатива BleachBit. Ubuntu Cleaner орієнтована на початківців користувачів, які мало знайомі з пристроєм GNU Linux систем.

Для того, щоб встановити Ubuntu Cleaner зі свого власного виділеного PPA виконайте команди:

$ Sudo add-apt-repository ppa: gerardpuig / ppa $ sudo apt-get update $ sudo apt-get install ubuntu-cleaner

Можливий варіант установки .deb пакета.

Програма Ubuntu Cleaner доступна за адресою: http://ubuntu-cleaner.blogspot.ru/2016/06/ppa.html

html

DupeGuru

DupeGuru є інструментом для пошуку і видалення дублікатів файлів. Програма сканує папку або диск, перевірить всі файли по імені, змістом, вагою і видасть результат у вигляді наочної таблиці. Виявлені дублікати будуть видалені, при бажанні, переміщені або замінені на жорсткі посилання (з останнім зберігаючи структуру каталогів, простір має бути звільнена). Крім того, є ще дві версії програми, спеціалізовані в кожній області застосування: сервісна Music Edition для звукових файлів і сервісна Picture - видання для зображень. Ці спеціалізовані версії тепер є частиною основної програми, але до сих пір знаходяться в імені пакету.

В даний час програма розробляється для Mac і Linux. Версія для Windows більше не підтримується розробником, але її можна завантажити з офіційного сайту, вона повністю працездатна.

Розробник DupeGuru: https://www.hardcoded.net/dupeguru/

Щоб встановити найсвіжішу стабільну версію DupeGuru в Ubuntu, можна скористатися PPA репозиторієм. Для цього виконайте послідовно в терміналі команди:

$ Sudo add-apt-repository ppa: hsoft / ppa $ sudo apt-get update $ sudo apt-get install dupeguru-se

Версія для пошуку дублікатів музики:

$ Sudo apt-get install dupeguru-me

Версія для пошуку дублікатів зображень:

$ Sudo apt-get install dupeguru-pe

Вибір об'єкта в DupeGuru

Панель налаштувань DupeGuru

Панель результатів в DupeGuru

Розробник DupeGuru придумав для свого програмного забезпечення термін «ярмарок товарів». Це означає, що іноді з'являється заклик до пожертвувань під час запуску. Ті, хто не пожертвують, будуть використовувати програму ліцензії BSD тільки обмежено.

Чудова альтернатива DupeGuru є Fslint.

Програма FSlint для пошуку і видалення дублікатів файлів в Xubuntu 14.04

З вами