Інструменти SEO-фахівця: робота з текстами

Випусковий редактор SEOnews

Минулого тижня редакція SEOnews проводила опитування «Якими інструментами користуються SEO-фахівці» і тепер планомірно знайомить вас з його результатами.

Сьогодні ми представляємо підсумки блоку «Інструменти для роботи з текстами». В ході опитування ми запропонували нашим читачам вибрати з готового списку сервіси, якими вони користуються при створенні і перевірці контенту, або вказати свій варіант.

За підсумками опитування топ 3 сервісів виглядає так:


Також респонденти згадали такі інструменти і сервіси:

  • Istio.com - 7%.
  • Textsale - 6%.
  • Copylancer - 6%.
  • texst.ru - 3%.
  • Ankors - 3%.
  • Glvrd - 3%.
  • texstus.pro - 1%.
  • Texstyle - 1%.
  • «Орфограммка» - 1%.

Отже, очевидні лідери - ETXT і Advego. Це підтверджують і експерти SEO-галузі:

Іван Тюхов, керівник відділу штатного копірайтингу Ingate Digital Agency Іван Тюхов, керівник відділу штатного копірайтингу Ingate Digital Agency

ETXT Антиплагіат - шикарна програма, про неї вже багато і детально писала в окремій статті Юля Ойдінская, наш копірайтер. Сервіс на голову випереджає конкурентів, а користувалися ми багато чим - і Advego, і text.ru, і AllSubmitter, і свій внутрішній сервіс пробували робити. У підсумку все одно користуємося ETXT Антиплагіат і іншим радимо.

Анна Старчіхіна, керівник SEO-відділу Matik Анна Старчіхіна, керівник SEO-відділу Matik

В нашій роботі ми використовуємо тільки Advego Plagiatus. Це софт для перевірки унікальності текстів.
В принципі, його достатньо.

Хоча лідери опитування отримали переважну більшість голосів, ми все ж звернулися до представників SEO-компаній, щоб дізнатися, якими ще інструментами для роботи з текстами вони користуються, і, можливо, поповнити свій список.

Іван Тюхов, керівник відділу штатного копірайтингу Ingate Digital Agency Іван Тюхов, керівник відділу штатного копірайтингу Ingate Digital Agency

Із зовнішніх сервісів користуємося багато чим.

convertonlinefree.com. Страшенно зручний онлайн-конвертер всього в усі. Особливо радує можливість в хорошій якості і швидко переформатувати .pdf в .doc або .docx. Ну і картинки з тих же PDF вкрай зручно витягувати з його допомогою. З мінусів можу відзначити тільки обмеження за розміром файлу - 50 Мб. Хоча на практиці з документами такого розміру працювати доводиться нечасто.

gostedu.ru. Часто потрібна інформація про ГОСТах, Сніпах і інших СанПіН, причому важливий не просто їх текст, а й актуальність. Сайт безкоштовний, дозволяє швидко знайти потрібний документ (по рядку пошуку або по категорії) і, що найцінніше, відразу видає перелік поправок до нього і підсвічує в результатах пошуку актуальну версію. З недоліків - при пошуку потрібно з точністю 100% забивати назва документа, інакше не знайдеться нічого - шукати документи зі схожими назвами сервіс не навчений.

http://konorama.ru/igry/zapatan/. Хлопці, не мудруючи лукаво, запозичили контент з біса повного, але моторошно незручного довідника по пунктуації з обожествляемого нами порталу gramota.ru. У підсумку все кострубаті коми виявляються на своїх місцях, і на їх перевірку потрібен абсолютний мінімум часу.

Решта сервіси у нас внутрішні, на них посилання дати не вийде. :)

Роман Зубреков, контент-менеджер «Трілан» Роман Зубреков, контент-менеджер «Трілан»

На десктопах ми використовуємо Advego Plagiatus і ETXT Антиплагіат. Конкретного лідера немає - Plagiatus хороший для швидкої перевірки одного документа на дублікати, ETXT - для акуратного переписування останніх відсотків дублів і перевірки пакета текстів.

В онлайні використовуємо antiplagiat.ru, copyscape.com, miratools.ru. Перший дозволяє «на льоту» перевірити унікальність, коли немає часу на запуск десктопних інструментів. Miratools використовується точно так же, відрізняючись підвищеною якістю аналізу текстів, але має обмеження в кількості запитів для безкоштовних користувачів. Copyscape годиться для перевірки вже наявних сторінок сайту на дублікати і необхідний в першу чергу SEO-фахівцям.

Нарешті, якщо запускати Word не з руки, в хід йде advego.ru/text. З його допомогою перевіряється орфографія і нудота тексту. Тут же можна дізнатися статистику по використовуваних словами.

Олександр кранти, керівник SEO-відділу TRINET.Group

Для перевірки унікальності ми використовуємо ETXT Антиплагіат - його перевага в комплексному аналізі сайту. Є як пакетна перевірка, так і перевірка сайту. Дуже класна функція порівняння текстів. Наприклад, з її допомогою можна порівняти, який текст розмістив програміст і який текст посилав йому оптимізатор, без необхідності читання. Жовтим підсвічуються зміни. Або часто, коли відправляємо текст на узгодження замовнику, в результаті отримуємо назад вже узгоджений варіант, без правок. За допомогою цього інструменту можна проаналізувати, що саме було змінено.

«Орфограммка» сервіс перевірки на орфографічні помилки.

istio.com - сервіс для аналізу текстів на різні технічні параметри.

За оцінкою читабельності - ru.readability.io.

glvrd.ru показує весь «сміття», стоп-слова, слова-підсилювачі, неінформативні фрази і інші невідповідності інформаційного стилю. Недосконалість сервісу в тому, що він іноді спрацьовує неправильно і підсвічує помилки, які в контексті помилкою не є. Але це легко зрозуміти, якщо порівняти з прикладами, які наводить сервіс.

text.ru - зручний онлайн-сервіс, деякі оптимізатори довіряють йому більше, ніж іншим. Мінус в тому, що іноді збирається велика черга з документів на перевірку, і тоді доводиться кілька хвилин почекати.

Advego Plagiatus досить швидко визначає унікальність тексту, показує адреси сайтів, на яких є такий же текст, але періодично «тупить» і відображає неправильний відсоток унікальності, доводиться іноді звертатися до text.ru. Дуже подобається FindCopy від Міралінкс - визначає і унікальність, і нудоту, і кількість входжень і не глючить.

Використовуємо сервіс isemantic.ru, який недавно отримали на бета-тестування. За допомогою сервісу ми можемо отримати слова семантичного поля, тобто слова, які описують термін. Це допомагає нам скласти розширене техзавдання для копірайтера, а копірайтер, в свою чергу, допомагає швидше вникнути в технічні терміни майбутнього тексту. Підсумком стає текст, корисний для людини, що містить потрібну інформацію, а не перелік ключових фраз, спожитих певну кількість разів. Плюс - за допомогою сервісу ми проводимо різні експерименти і аналіз інших текстів, що сидять в топі пошукової системи, аналізуємо не тільки текстову складову, а й метадані, заголовки H1-H6, синонімічних і релевантну підсвічування з пошукових систем.

В опитуванні взяли участь понад 300 осіб.

З результатами блоку «Сервіси аналітики» ви можете ознайомитися в підсумковій статті . А про те, якими розширеннями для браузерів користуються SEO-фахівці, ми розповімо найближчим часом.