Інтернет-рітейл, кращі з кращих. Які канали, інструменти просування і продажів вони використовують?

 1. 1. Пошукове просування
 2. Канали пошукового просування:
 3. Чим гарний даний спосіб просування?
 4. 2. Мобільний інтернет
 5. Чим гарний даний спосіб просування?
 6. 3. E-mail маркетинг
 7. Чим гарний даний спосіб просування?
 8. Як споживачі сприймають даний спосіб просування:
 9. 4. Соціальні медіа
 10. Чим гарний Сейчас канал продвижения?

Останні 2 роки бюджети на просування інтернет-магазинів ростуть швидше виручки. Найбільші інтернет-рітейлери з топ -1000 збільшили цей бюджет в 1,5-2 рази. Це означає, що кожен новий клієнт і вартість кожної покупки для інтернет-магазину обходиться все дорожче. У 2015 році ми очікуємо збереження цієї ринкової специфіки. Чому?

Завдання інтернет-магазину виглядає як свого роду роду безальтернативна розвилка:

 • Перша вісь - залучати якомога більше нових відвідувачів і створювати умови для того, щоб перша покупка відбулася.
 • Друга вісь - стабілізувати покупців, робити їх відвідування і покупки регулярними, нарощувати середній чек. Власне, навколо даної розвилки і вибудовуються пріоритетні дії інтернет-магазину в просуванні. А технології, які стоять за залученням і стабілізацією покупців змінюються все частіше, переключення покупців між інтернет-магазинами зростає.

Ми не ставимо завдання вразити вас новизною інструментів просування та продажу, в цій статті ми пропонуємо подивитися на кращих з луших в світі інтернет-рітейлу, звернемося до того, що вже добре спрацювало.

З огляду на ринкову специфіку, найбільші інтернет-магазини розширюють асортимент новими категоріями і диверсифікують канали комунікації (мультиканальне просування).

Мал. 1. Модель мультиканального маркетингу

Модель мультиканального маркетингу

За даними дослідження «Найбільші інтернет-магазини світу» , Підготовленого ГК «Інститут Тренінгу - АРБ Про" в 2014 році

Мультиканальна стратегія просування і продажів передбачає, що компанії розробляють маркетингову стратегію, що охоплює всі можливі канали збуту: офлайн, онлайн, мобільні продажу, вендинг і т.п. Основа стратегії - близькість до споживача. Такий підхід стимулює зростання числа повторних відвідувань клієнтів, розміру споживчого кошика.

Секрет успіху в просуванні інтернет-магазину - це встановлення контакту з клієнтом, індивідуальний підхід і підтримку його інтересу за рахунок різних інструментів мультиканального маркетингу.

У цій статті ми послідовно розглянемо 5 найбільш популярний інструмент просування серед топ -1000 інтернет-магазинів і розповімо про те, хто і як його успішно застосовує.

Таблиця №1: Топ-5 каналів залучення відвідувачів в інтернет-магазин по частоті використання найбільшими інтернет-ритейлерами, 2014р.

Канал просування

Частка компаній, частіше за інших використовують дані канали просування

Пошукове просування SEO

80%

Мобільний інтернет

60%

E-mail розсилка

41%

соціальні медіа

35%

афілійовані ресурси

29%

За даними дослідження «Найбільші інтернет-магазини світу» , Підготовленого ГК «Інститут Тренінгу - АРБ Про" в 2014 році

1. Пошукове просування

Частка витрат на пошукове просування в виручці інтернет-рітейлерів різних спеціалізацій, в середньому, коливається в межах від 0,004% до 3,3%. Найбільше на пошукове просування витрачають продавці подарунків, ювелірних виробів і event-агенції. Економлять на пошуковому просуванні продавці комп'ютерів і електроніки, друкована індустрія і універсальна роздріб. Загальний місячний бюджет топ -1000 інтернет-рітейлерів на пошукове просування в 2014 р виріс до $ 158,4 млн., Що на 17,8% більше, ніж в 2013 році. Даний бюджет становить 38% від сукупної щомісячної виручки ТОП -1000 інтернет-рітейлерів.

Канали пошукового просування:

 1. Текстова пошукова реклама - найпопулярніший канал пошукового просування. У 2014 р. серед топ-20 інтернет-рітейлерів 37% з їх загального пошукового бюджету було витрачено саме на даний канал. Ресурс Amazon.com (№1 в Топ -1000 інтернет-ритейлерів) 100% пошукового рекламного бюджету витрачає на саме текстову пошукову рекламу.
 2. Банерна реклама (текстові банери, інтерактивні банери) - як і раніше користується популярністю у власників інтернет-магазинів. Це відносно недорогий і доступний канал пошукового просування. Найчастіше його використовують ті, хто тільки почав свій шлях і ним потрібно підняти відвідуваність сайту. Однак ефективну банерну рекламу створити досить складно, тому що вона повинна бути якісною і мати високу роздільну здатність, швидко завантажується, лаконічною і змістовною.
 3. Google Paid Listing Ads - соврменной і дає більшу конверсію, ніж текстові оголошення і банери канал. Фактично це товарне просування від Google. Товарні оголошення дозволяють показувати інформацію про товари: найменування, зображення, ціну, маркетингове повідомлення, назву магазину або компанії. Вони розташовуються в спеціальному вікні на сторінці результатів пошуку Google окремо від текстової реклами.

63% загального пошукового бюджету топ-20 інтернет-рітейлерів у 2014р. було витрачено на Google PLA.

Представник універсальної роздробу Rakuten.com (№ 46 в Топ -1000 інтернет-ритейлерів) витрачає на GooglePLA 99,9% свого пошукового бюджету.

Інтернет-магазин меблів та аксесуарів для дому Blinds.com 6 місяців 2014р. фокусувався на просуванні виключно через Google PLA і це дало результат. За січень-червень продуктивність таких оголошень зросла на 87%! В продуктивність Blinds.com включає показник CTR (коефіцієнт КЕП = процентне співвідношення кліків по рекламі до загальної кількості його показів) і конверсію.

Чим гарний даний спосіб просування?

1. Завдяки пошуковому просуванню, інтернет-магазини збільшують продажі.

За даними компанії Internet Retailer в 2013 р близько 44% покупців найбільших інтернет-магазинів зробили покупки завдяки SEO -генератори. Більше 50% покупців, які прийшли через пошукові системи, зробили покупки в інтернет-магазинах з продажу:

 • рекламної продукії;
 • біоактивні добавки / ліки;
 • обладнання та техніка для дому / саду / ремонту;
 • все для проведення свят;
 • автокомплектуючих / аксесуари.

2. поскових просування залучає потенційних покупців з пошуку і перетворює їх в клієнтів.

Середня вартість залучення покупця в 2014 році, який прийшов на сайт інтернет-магазина склала близько $ 5, при середньому чеку $ 208 (дані для ТОП-500 найбільших інтернет-ритейлерів)

2. Мобільний інтернет

В кінці 2014 року в світі налічувалося ~ 1,4 млрд. Користувачів, що використовують мобільний інтернет (m-користувачі). Частка мобільних користувачів за 2010-2014 рр. виросла на 40%. У країнах, що розвиваються мобільний інтернет часто єдиний спосіб виходу в світову павутину. За прогнозами число m-користувачів до 2017 р зросте до 7 млрд.

В кінці 2014 р мобільний трафік вперше перевищив трафік зі стаціонарних пристроїв.

Мал. 2 Динаміка світового ринку інтернет-торгівлі та мобільного e-commerce 2014 по відношенню до 2010 року

2 Динаміка світового ринку інтернет-торгівлі та мобільного e-commerce 2014 по відношенню до 2010 року

За даними дослідження «Найбільші інтернет-магазини світу» , Підготовленого ГК «Інститут Тренінгу - АРБ Про" в 2014 році

Малюнок №3: Відсоток інтернет-магазинів, що мають мобільну версію сайту, розподілених за сферою діяльності

Малюнок №3: Відсоток інтернет-магазинів, що мають мобільну версію сайту, розподілених за сферою діяльності

Серед власників смартфонів, що виходять в інтернет не рідше 1 разу на тиждень, за рік зросла частка тих, хто проводить в мобільному інтернеті кілька годин в день. Причому у власників смартфонів збільшується час, проведене в інтернеті, як через браузер, так і через додатки. А ось у власників планшетів інші переваги: ​​за останній рік вони стали більше часу щодня проводити в інтернеті, використовуючи додатки, і менше входять в мережу через браузер.

Чим гарний даний спосіб просування?

1. Мобільна комерція стимулює зростання кількості вхідних клієнтів. Третина онлайн-клієнтів топ-10 найбільших інтернет-ритейлерів користуються при покупках виключно мобільними пристроями. У найбільшого інтернет-рітейлу Amazon.com 29% з 96 млн. Щомісячних унікальних відвідувачів роблять покупки виключно за допомогою мобільних пристроїв.

2. Стимулює обсяг продажів в короткій і довгостроковій перспективі. Обсяг інтернет-продажів в світі в 2014 р. досяг рівня ~ $ 57,8 млрд., що на 37% більше, ніж в 2013р. За листопад 2014р. - січень 2015р. 40% продажів в інтернет-магазинах було скоєно за допомогою мобільних пристроїв (25% -через смартфони, 75% -через планшети).

32,4% від щомісячних активних користувачів програми універсального рітейлера Belk, принаймні один раз в тиждень використовують цю програму. Для зручності користувачів компанія Belk розробила програми для IPhone, Ipad, смартфонів і планшетів на Android. Їхні клієнти використовують мобільний додаток, як доповнення під час відвідування офлайн і онлайн-магазинів:

 • сканують штрих-коди;
 • отримують купони;
 • діляться з друзями в соціальних мережах, ставлять «лайки».

У 2014 р компанія почала тестувати додаток iBeacon від Apple технологія, яка побудована на основі BluetoothLowEnergy (BLE). iBeacon дає можливість відправляти різні пуш-повідомлення клієнтам, коли вони проходять недалеко від магазину з bluetooth- маяком iBeacon.

3. E-mail маркетинг

Другим за частотою використання Топ -1000 інтернет-магазин є e-mail маркетинг (welcome messages) - один з провідних каналів онлайн-комунікацій, що дає можливість швидко і з мінімальними витратами інформувати клієнтів і партнерів про будь-якого роду події компанії. В даному випадку ми розглядаємо адресну розсилку | персоніфіковане рекламне звернення (користувач добровільно підписується на отримання інформації від компанії), а не спам.

В умовах наростання конкуренції між гравцями однієї галузі і каналами збуту боротьба за покупця стає пріоритетною, і компанії не можуть дозволити собі перемикання клієнта на пропозицію конкурента. E-mail маркетинг дає можливість регулярної комунікації з потенційними й актуальними клієнтами з різних приводів.

Загальний місячний бюджет топ -1000 інтернет-рітейлерів на E-mail маркетинг в 2014 р виріс на 58% в порівнянні з 2013р. Для порівняння, зростання виручки топ -1000 склав - 17%. Перші 500 компаній з ТОП -1000 інтернет-ритейлерів в 2014 р відправили на 22,2% більше персоналізованих e-mail розсилок, ніж 2013р., Згідно з дослідженням компанії Listrak.

Чим гарний даний спосіб просування?

 1. Електронна розсилка стимулює продажі в різних каналах збуту: працює і на онлайн-, і на офлайн-бізнес, тобто деякі передплатники будуть дізнаватися про продукти через електронну пошту і потім шукати їх в їх найближчому офлайн-магазині, інші будуть раді купити їх онлайн.
 2. Електронна розсилка є персоналізованої: дозволяє охопити певну цільову групу.
 3. Електронна розсилка дає час на роздуми і передбачає готовність користувача отримати дане повідомлення від компанії.
 4. Електронна розсилка (її зміст) може містити необмежену кількість приводів:

За даними компанії Internet Retailer основними приводами e-mail розсилок є акції і розпродажі - 47% всіх розсилок, на другому місці - нові товари і послуги компанії - 16%, решта новинні приводи - нагадування про майбутні свята (громадських і персональних), новини і досягнення магазину або компанії, повідомлення-нагадування про «занедбаної кошику» і т.п.

Як споживачі сприймають даний спосіб просування:

 • 72% покупців в інтернет-магазинах хотіли б отримувати e-mail розсилку з метою полегшення своїх покупок: анонси нових товарів, акції інтернет-рітейлерів
 • ~ 90% покупців хочуть отримувати e-mail в якості нагадування про те, що їх часто купуються товари надійшли в продаж
 • 82% респондентів готові отримувати щотижневі електронні листи від інтернет-рітейлерів за умови, якщо їх вміст буде засновано на минулих покупках клієнта

Середнє число e-mail розсилок в місяць серед ТОП-500 найбільших інтренет-рітейлерів дорівнює 10.

Таблиця №2: Лідери за кількістю розсилок за 2013-2014гг.

Спеціалізація інтернет-магазину

Число розсилок в місяць

магазини купонів

38

Універсальна роздріб

18

Одяг / аксесуари

17

Товари для тварин

15

Продукти харчування та алкоголь

14

За даними дослідження «Найбільші інтернет-магазини світу» , Підготовленого ГК «Інститут Тренінгу - АРБ Про" в 2014 році

Найбільші гравці також використовують додаткові заходи для збільшення конверсії e-mail кампанії:

 1. 68,8% - додають посилання «поділитися» (для соціальних мереж)
 2. 29,2% - пропонують різні стимулюючі пропозиції (акції, знижки, додатковий сервіс)
 3. 21,8% - додають нагадування про «занедбаної» кошику (неоплачені товари покупців в кошику інтернет-магазину)

Персоналізовані електронні листи-нагадування про «занедбаної» кошику на 25% ефективніше, ніж промо-листи з акціями, знижками і т.д.

Інтернет-рітейлери, що посилають до 3-х електронних листів-нагадувань, заробляють в середньому $ 2,17 за перший лист, $ 1,79 за друге і $ 0,87 за третій лист. Інтернет-рітейлери, що використовують тільки 2 електронних листи-нагадування про «занедбаної» кошику, на першому листі заробляють $ 1,76, а на другому $ 1,90. Дані результати говорять про те, що другі листи-нагадування, послані інтернет-магазинами, є драйверами продажів.

BestBuy.com - роздрібна мережа, що продає комп'ютери і електроніку, яка займає 15 місце серед ТОП -1000 інтернет-рітейлерів.

Компанія відправляє ефективні ремаркетінговие електронні повідомлення відвідувачам сайту, які залишили «забуті» кошика. Електронні повідомлення не містять знижок: в першому e-mail покупцеві пропонується купити товар, залишений в кошику, але ціна вказується нижче, ніж була раніше (проте ніякого акценту на знижену ціну компанія не робить), друге повідомлення містить питання чи готовий покупець зробити покупку. В обидва листи завжди прикріплюються рейтинги та відгуки про пропоновані товари.

4. Соціальні медіа

Найбільш динамічним каналом інтернет-реклами і просування є соціальні медіа, в т.ч. за рахунок e-mail маркетингу через їх бази даних і тренда трансформації споживача в партнера, що бере активну участь у створенні і модернізації продуктів і брендів компаній. Аудиторія соціальних мереж сегментована за статтю, віком, місцем проживання, таким чином, відкриваються великі можливості для таргетування реклами.

Соціальні мережі стали невід'ємною частиною життя суспільства. Вони інтенсивно розвиваються і нарощують призначену для користувача масу. На кінець 2014 року в світі налічувалося близько 2,7 млрд. Інтернет-користувачів. З них ~ 70% активно використовують соціальні мережі, тобто, заходять в них з будь-якого електронного пристрою не рідше одного разу на місяць.

Топ-500 інтернет-рітейлерів підтверджують цей світовий тренд перетворення соціальних ресурсів в канал онлайнового маркетингу і реагують на нього. Активне увагу споживчим товариствам приділяють гравці всіх галузей і типів, тільки 4 інтернет-рітейлера з Топ -1000 не використовують соціальні мережі.

Соціальні медіа (SocialMedia) - новий вимір ефективності бізнесу в онлайні. Сьогодні вимірюється не тільки віддача на інвестиції (ROI), але і кількість користувачів корпоративних сторінок в соцмережах, число переглядів роликів компанії на YouTube та ін.

99% інтернет-ритейлерів з Топ -1000 мають сторінки в Facebook. На другому місці - YouTube (83% інтернет-ритейлерів). На третьому - Twitter (80% інтернет-ритейлерів з Топ-1000).

Для всіх спеціалізацій ТОП-1000 найбільших інтернет-рітейлерів у світі першою за значущістю соціальною мережею є Facebook. Вибір соціальної мережі залежить від спеціалізації інтернет-магазину.

Наприклад, в галузі «автокомплектуючих / Аксуссуари» друге місце (78% всіх компаній) займає мережа Google +, створена тільки в 2011 році.

Для компаній спеціалізації «меблі / побутова техніка / товари для дому та саду» Twitter є другим за значимістю: його використовують 86% рітейлерів.

Соціальна мережа Pinterest (250 млн. Користувачів), створена в 2010р., Посідає друге місце після Facebook для компаній з галузі «одяг / аксесуари».

78% світових інтернет-рітейлерів розміщують свої сторінки в 4-5 соціальних мережах. Універсального рецепту за категоріями товарів тут не існує, точка прийняття рішення - інтереси і місця інтернет-доступу цільових клієнтських груп.

Трафік з соціальних мереж на сайти топ-500 найбільших інтернет-рітейлерів у 2014р. виріс на 29% щодо 2013 р. Інтернет-гіганти стали переглядати свої маркетингові бюджети на користь збільшення витрат на просування в соціальних медіа.

У ТОП-500 найбільших інтернет-рітейлерів у 2014р. збільшилася кількість «лайків» у Facebook на 33% до 915,7 млн. щодо 2013 р., число передплатників в Twitter на 26% до 88,6 млн., число передплатників в Pininterest на 16% до 34,7 млн., а число переглядів відео на YouTube зросла на 78% до 3,89 млрд.

Наприклад, взуттєвої виробник BucketFeet привертає 48% трафіку з соціальних мереж, а виробник футболок RangerUp - 39%.

Чим гарний Сейчас канал продвижения?

 1. Завдяк актівності на СОЦІАЛЬНИХ ресурсах, інтернет-рітейлері збільшують охоплення аудіторії, залучають трафік.

Користувачі стали набагато Частіше використовуват соціальні мережі для Отримання информации про продукти. Фактично Клієнти великих інтернет-рітейлерів навч проходити значний часть СПОЖИВЧОГО шляху с помощью СОЦІАЛЬНИХ платформ. Використовують це інтернет-магазини збільшілі Показник доходу на одного відвідувача в Середньому на 10-15%. Також вони майже в 2 рази збільшили середню тривалість перебування покупців на сайті інтернет-магазину.

 1. Інтеграція соціальних мереж з інтернет-магазинами дозволяє останнім швидко распростнаять інформацію про свої товари і послуги.

Більше 50% онлайн-ритейлерів використовують на сайті кнопки шеринга соціальних мереж. Кнопка Like найбільш популярна - її встановили 63% сайтів інтернет-магазинів. Друге і третє місця займають PinIt і Google +1, на четвертому місці - TweetIt.

Найчастіше відвідувачі сайтів найбільших інтернет-рітейлерів діляться інформацією про товари за допомогою кнопки Like Facebook. Зокрема, 13% відвідувачів сайтів інтернет-магазинів використовували кнопку Like, 11% віддали перевагу PinIt, а 9% розповіли про товари за допомогою TweetIt.

 1. Соціальні мережі стимулюють продажі інтернет-магазинів.

Інтернет-рітейлери вважають найбільшу соціальну мережу в світі Facebook кращим соціальним драйвером продажів. При цьому мова не йде про переходи на сайті Facebook. Переважна більшість угод відбувається, коли користувач потрапляє на сайт інтернет-магазину з Facebook. У свою чергу, такі переходи найчастіше генеруються рекламними оголошеннями. 78% найбільших інтернет-рітейлерів купують рекламу на Facebook.

 1. Соціальна функціональність дозволяє швидко шукати товари та інформацію про них, знайомитися з рекомендаціями і відгуками інших покупців.

51% інтернет-рітейлерів планує виконати редизайн сайту протягом 2015 років. 86% планують змінити сайт збираються інтегрувати більше соціальних функцій.

приклад:

Універсальний інтернет-рітейлер NoMoreRack.com в 2014 р щомісяця генерував близько 35% трафіку на свій веб-сайт за допомогою соціальних мереж. Інтернет-продажі компанії в 2013р. щодо 2012р. збільшилися в 3,5 разу більшою мірою завдяки тому, що інтернет-рітейлер став більше витрачати на соціальні мережі, а вони у відповідь, стали генерувати набагато більше трафіку.

збільшилися в 3,5 разу більшою мірою завдяки тому, що інтернет-рітейлер став більше витрачати на соціальні мережі, а вони у відповідь, стали генерувати набагато більше трафіку

Виробник комп'ютерів Dell, що займає 10 місце в рейтингу топ-1000 найбільших інтернет-рітейлерів, в 2010р. запустив Social Media Listening Command Center - центр, що відслідковує думку користувачів і щодня забезпечує 25 тис. діалогів з споживачами на 11 мовах. В результаті, за 4 роки роботи даного центру, число негативних відгуків про компанію Dell, розміщених в соціальних мережах, скоротилося на 30%.

5. Просування і продажу через афілійовані ресурси

Інтернет-рітейлери надають більшого значення побудови партнерської мережі (афілійованих ресурсів), як каналу просування і продажів, - вони ефективні і забезпечують стабільні рівні продажів будь-якого виду товару.

Афілійовані ресурси в контексті інтернет-торгівлі - це пов'язані з порталом партнерські сайти і інтернет-магазини, безпосередньо не займаються продажем товарів і послуг вашого асортименту. До афілійованих ресурсів можна отнсті: сервіси порівняння цін, сторонні інтернет-магазини тощо. Це ресурси, які розміщують на своїх сторінках партнерську посилання на інший інтернет-магазин або платний сайт.

Стосовно до інтернет-магазину, даний вид партнерства одночасно може бути генератором потоку і джерелом додаткового доходу (при розміщенні на сайті Вашого інтернет-магазину посилань партнерських порталів).

Важливо розуміти, що за рахунок партнерів інтернет-магазин збирає клієнтську базу і, по суті, партнерські відрахування окупаються в майбутньому за рахунок правильної роботи з клієнтами, адже привести нового клієнта набагато дорожче, ніж працювати з уже раніше купували.

Малюнок №4: Варіанти організації партнерської мережі

Інтернет-магазин розміщує товари партнера як торгова площадка Інтернет-магазин розміщує посилання на товари i порталі партнера, в його розсилках та рекламних роликах Відвідувачі переходять за посиланнями на портал партнера і роблять замовлення. Обробку і доставку замовлення виробляє партнер, інтернет-магазин отримує комісійну винагороду за наведених покупців Інтернет-магазин розміщує посилання на товари на порталі партнера, в його розсилках та рекламних роликах. В цьому випадку відвідувачі переходять за посиланнями на портал інтернет-магазину і роблять замовлення. Обробку і доставку замовлення виробляє інтернет магазин, партнер отримує комісію за наведених покупців. Джерело додаткового доходу Генератор потоку відвідувачів

За даними дослідження «Найбільші інтернет-магазини світу», підготовленого ГК «ІнстітутТренінга - АРБ Про в 2014р.

Управління власної партнерською мережею вимагає наявності компетенцій в цій області, виділеного співробітника. У тому випадку, якщо такі відсутні, більш доцільним є приєднання до існуючої мережі аффіліатов.

Більшість афілійованих ресурсів це інтернет-магазини, які продають:

 • музичні інструменти;
 • ювелірні вироби;
 • універсальні роздрібні товари;
 • книги / музику / відео;
 • чохли та аксесуари для смартфонів, планшетів і комп'ютерів

Так, середня виручка учасників Top -500, мають афілійовані ресурси дорівнює $ 595,3 млн., Це вдвічі вище виручки тих, що не користується послугами партнерських сайтів. Їх виручка складає $ 231,7 млн.

Чим так гарний даний канал просування?

Виділяють 3 основних типи партнерств: Сервіси сравненеія цін, створення власної мережі афілійованих ресурсів і прісоедніеніе до вже існуючої мережі.

1. Сервіси порівняння цін

Шопінг-сервіси порівняння цін - онлайн-ресурс, який володіє даними про асортимент та ціни різних онлайн-магазинів і дозволяє користувачам порівнювати їх пропозиції. Крім того на таких ресурсах можуть міститися:

 • огляди товарів
 • відгуки покупців
 • рейтинги магазинів
 • Інша інформація

Шопінг-сервіси порівняння цін безкоштовні для інтернет-користувачів, вони отримують відрахування від інтернет-рітейлерів. Зважаючи на великий обсяг інформації про інтернет-рітейлерах і зручності користування для потенційних покупців шопінг-сервіси отримують все більшу ринкову владу. Це дозволяє їм не працювати за традиційною схемою партнерства (отримання комісії за кожну покупку, зроблену під час переходу з їх сайтів), а диктувати інтернет-магазинах умови оплати своїх послуг:

 • плата за розміщення прайс-листа інтернет-магазину в базі даних сервісу;
 • плата за кожен перехід зі сторінки сервісу на сайт рітейлера;
 • плата за покупку або інше діяння, вчинене після переходу зі сторінки сервісу.

До сервісів порівняння цін відносяться: GoogleProductSearch, Shopzilla, Shopping.com, PriceGrabber.com, YahooShopping, Pronto, Smarter.com, SHOP.COM, Like.com, Become.com, ShopWiki.com, Buzillions.com, WinBuyer, FindGift. com і Sortprice.com

У 2013 р 428 компаній або 86% Топ-500 інтернет-рітейлерів додатково до власного інтернет-магазину розміщували товари на сервісах порівняння цін.

2. Створення власної мережі аффіліатов.

В цьому випадку ритейлер сам визначає винагороду партнерам, а вся взаємодія з ними відбувається через головний сайт інтернет-магазину.

Один з найбільших інтернет-рітейлерів комп'ютерів і електроніки BestBuy пропонує наступну модель партнерства. Для розширення бази афілійованих ресурсів, BestBuy ініціативно займається пошуком підходящих ресурсів, а також пропонує на своєму порталі власникам сайтів по всьому світу приєднатися до партнерської програми. Власник сайту, що бажає зробити BestBuy її афілійованим ресурсом, повинен заповнити заявку на афільовані, вказати контактну інформацію, прийняти висунуті умови угоди і заповнити інформацію про сайт:

 • Назва сайту
 • URL сайту
 • дата Заснування
 • короткий опис
 • Спеціалізація (галузь)
 • Число унікальних відвідувачів в місяць
 • Число переглядів в місяць
 • Методи продвижения сайту

BestBuy розглядає заявку протягом 3 робочих днів. Якщо запропонований сайт задовольняє висунутим умовам, з ним укладається угода.

Умови розрахунку і винагород аффіліатов від компанії BestBuy. За кожну покупку, зроблену при переході за посиланням на сайт BestBuy, власник аффилированного ресурсу отримує комісійні відрахування, що залежать від вартості придбаного покупцем товару: чим дорожче товар, тим менше відсоток винагороди партнеру:

BestBuy не виплачує комісійну винагороду за подарункові сертифікати, гарантії, за покупку продукції через треті сайти.

3. Приєднання до вже існуючої мережі аффіліатов.

Така мережа створюється компанією, яка виступає посередником у взаємодії між інтернет-ритейлерами і їх аффіліатов. Вхідні в мережу аффіліатов розміщують посилання на сайти інтернет-магазинів і регулярно перевіряються компанією-посередником на відповідність умовам. Їм надаються:

 • регулярні нові пропозиції від рітейлерів;
 • програмне забезпечення для роботи з партнерським контентом і відстеження результатів переходу;
 • оплата за покупки або клік, вчинені на сайті рекламодавця після переходу з сайту аффіліатов.

Як правило, участь в подібній мережі для аффіліатов безкоштовно. Інтернет-магазин отримує:

 • Готову базу надійних аффіліатов, регулярно перевіряються посередником.
 • Можливість вибору аффіліатов, які відповідають певним вимогам (наприклад, певна нишевая спрямованість сайтів).
 • ПО для роботи з партнерською мережею і відстеження її результативності.

Інтернет-магазин вносить як перший внесок, так і щомісячну плату за користування послугами посередника. Крім того, деякі посередники стягують плату, що дорівнює кільком відсоткам від відрахувань, виплачуваних рекламодавцем аффилиатам.

Крім перерахованих вище каналів просування і продажів існують інші, менш частотно використовуються ТОП -1000 інтернет-ритейлерами: ретаргетінг, прямий маркетинг, лотереї, поведінковий таргетинг, офлайн-реклама.

Універсального рецепта на вибір каналів просування для інтернет-магазинів не існує. Більш того, робота одного і того ж каналу може відрізнятися навіть для інтернет-магазин з однієї галузі. Однак перший крок, який необхідно зробити - вивчити досвід конкурентів і аналогічних інтернет-магазинів із закордонного ринку. Подивіться, які кроки ними було зроблено, які канали обрані, як вони побудували роботу з клієнтами. Дана інформація стане фундаментом для розуміння, куди і як треба рухатися. Другий крок - це ваші клієнти, їх поведінку в мережі. Потрібно відповісти на питання: через які канали ви зможете найефективніше донести до них вашу пропозицію? По-третє, для збільшення ефективності каналів просування і продажів, необхідно постійно аналізувати, автоматизувати і експерементувати з ними.

Автори - Олена Тімуш, в.о. керівника напряму «Стратегічний маркетинг», провідний аналітик ГК «інстиуту Тренінгу - АРБ Про", Юлія Яговдик, асистент інформаційно-аналітичної групи, ГК «інстиуту Тренінгу - АРБ Про"

Стаття опублікована в журналі " Професія Директор " , Червень 2015 »

Чому?
Чим гарний даний спосіб просування?
Чим гарний даний спосіб просування?
Чим гарний даний спосіб просування?
Чим гарний Сейчас канал продвижения?
Чим так гарний даний канал просування?
Потрібно відповісти на питання: через які канали ви зможете найефективніше донести до них вашу пропозицію?