Історія успіху українського хардверних стартапу Smart Atoms на Kickstarter

Проект Smart Atoms вийшов на Kickstarter і зібрав шукані $ 69 тис. За три дня на виробництво мультифункціонального діодного дисплея LaMetric.

Станом на 3 липня 2014 р при тому, що до завершення кампанії залишається ще 29 днів, стартап залучив $ 258 000, а сам проект підтримали більше 1500 інвесторів.

Дисплей LaMetric відображає корисну для користувача інформацію: оповіщення пошти і соцмереж, дані по погоді і про стан вашого здоров'я через синхронізацію з безліччю додатків - Google Calendar, Apple Store, CrossFit, IFTTT і т.д. Ви зможете побачити на екрані інформацію про ваші спортивні досягнення, нагадування про зустрічі та заходи, а також іншу корисну інформацію.

InVenture розпитали засновника і головний виконавчий директор стартапу Smart Atoms Назара Білоуса про його історії взаємодії з інвесторами і планах на майбутнє.

Про проект і команді Smart Atoms

LaMetric створений львівським стартапом Smart Atoms , Місія якого - розробляти гаджети, які підвищують продуктивність людини або бізнесу.

Окремим членам команди доводилося працювати разом. Але саме такий склад для роботи над проектом LaMetric сформувався вперше.

Двоє із засновників Smart Atoms - CEO Назар Білоус та CTO Дмитро Баріській - раніше працювали в агентстві веб-і мобільного розробки Lemberg Solutions (Назар є її засновником). Дмитро відомий тим, що розробляв офіційне Android-додаток для гаджета Parrot AR Drone .

Третій засновник Smart Atoms, Ігор Кіщак, разом c Embedded-інженером Віталієм Тарасюком спроектували сенсорну панель для першого трамвая українського виробництва і електронні маршрутовказувачі для автобусів "ЗАЗ". Микола Киричук, який раніше працював над серією мобільних додатків для автовиробника Ford, відповідає за мобільний і веб-розробку проекту LaMetric.

У команду також входять індустріальний дизайнер Андрій Ковальов і арт-директор Вікторія Намозова.

Команда Smart Atoms це група ентузіастів-однодумців, які акумулювали і об'єднали весь набутий раніше досвід для розробки гаджетів.

Команда Smart Atoms

Про інвесторів і інвестиції

Зовнішніх інвесторів у нас не було. На етапі розробки прототипу нас підтримало агентство мобільного та веб-розробки Lemberg Solutions, в якому працювала більшість інженерів Smart Atoms.

Lemberg Solutions також допомагали нам з деякими технічними питаннями.

Про кампанії LaMetric на Kickstarter

На момент публікації цього матеріалу проект зібрав $ 221 тис., При тому, що спочатку запитував тільки $ 69 тис. Успішність LaMetric можна пояснити кількома причинами.

Світ насичений персональними пристроями: телефон, розумні наручний годинник і т.д. У цьому напрямку працюють такі гіганти як Apple, Google і інші. Але крім індивідуальності є соціалізація: людина живе в родині, працює в команді. Ми спроектували LaMetric таким чином, що б його можна було використовувати не тільки для себе, але і разом з іншими людьми. В цьому напрямку практично ніхто не працює з виробників гаджетів, а кожна людина в світі жадає мати загальні переживання, хоче бути частиною команди, сім'ї, чогось більшого. Ми перші винайшли пристрій, який заохочує не тільки персональний, а й загальний досвід, і я думаю, нам вдалося втілити всім відомий принцип Think Different.

Другий фактор успіху це цінність приладу: LaMetric робить людей більш продуктивними, підносячи інформацію коротко, її досить, що б розуміти, що відбувається і що робити далі.

Третя причина - це дизайн приладу, над яким ми працювали цілий рік. Людям він дуже подобається.

Ми вийшли на Kickstarter за допомогою друзів, у яких є своя компанія в Америці.

Всі виручені від Kickstarter кампанії кошти підуть виключно на виробництво LaMetric.

Про плани на майбутнє

Хочу уточнити, у багатьох людей складається враження, що проекти на Kickstarter заробляють гроші. Насправді, у багатьох випадках зібраних грошей ледве вистачає, щоб виконати всі зобов'язання. Активно шукати інвесторів на даному етапі не має сенсу, оскільки інвестори повинні побачити що команда здатна реалізувати і зробити те, що обіцяла. Але звичайно інвестиції потрібні, і ми обов'язково після реалізації першої партії будемо активно цим займатися і шукати людей, які допоможуть не тільки з інвестиціями, але і знаннями як швидше вивести компанію на новий рівень.

Ми прагнемо створити світову компанію з виробництва гаджетів, які допомагають людям та бізнесам підвищувати продуктивність. Я вважаю це повинно залишатися основною метою.

Ми плануємо отримувати дохід, продаючи пристрої LaMetric і аксесуари до них. Також ми плануємо відкрити маркет, де розробники можуть легко створювати та публікувати свої власні віджети (по аналогії з Pebble магазинів).

Потенційно, розробники зможуть публікувати в маркеті платні віджети, де відсоток від виручки буде генерувати додаткове джерело доходу. LaMetric симулятор є першим кроком до цієї ідеї. Ми хочемо створити інструмент, де віджети можуть бути створені будь-яким веб-розробником з мінімальним знанням JavaScript.

Спочатку проект був орієнтований на США, але ми раді, що люди з усього світу підтримали наш проект. Користувачі з США, Німеччини, Великобританії та Австралії підтримують нас найбільш активно.

У зв'язку з цим, я думаю, настане час, коли деякі члени команди повинні проводити багато часу поблизу основного ринку, яким є США. Це закономірно, по скайпу складно розуміти культуру, процеси або взаємозв'язки. Інженерні розробки будуть проводитися в Україні, і ми будемо активно допомагати іншим командам домагатися створення глобальних продуктів.

Якщо говорити про плани на найближче майбутнє, то через рік я хочу побачити пару тисяч фотографій задоволених користувачів по всьому світу з LaMetric.

Нових стартапів поки запускати не планую. На даному етапі на нас, як і на всіх українських виробниках лежить надзвичайно велика відповідальність, тому про нові / паралельних проектах не може бути й мови. Нам надано свого роду кредит довіри. Зараз ми повинні зробити якісний продукт і довести, що Україна все ж може розробляти продукти в сфері користувальницької електроніки. Звичайно ж, у нас є ідеї нових пристроїв, і ми будемо рухатися в цьому напрямку, але вже після того, як налагодимо виробництво LaMetric.

Поради стартаперам

Поради стартаперам

Українським стартапам так само важко, як і всім іншим в усьому світі. Але, крім цього, є ментальна частина, яка, на моє глибоке переконання, поки заважає багатьом хорошим хлопцям. В Україні дуже багато людей вибирає зону комфорту і гроші на спокійній роботі, відкладаючи свої мрії або захоплення. Насправді життя коротке, я б порадив не боятися реалізовувати свої проекти. Зберіть команду ентузіастів, вивчіть ринок, зробіть прототип, готуйтеся до Kickstarter-кампанії задовго до її початку, не соромтеся звертатися за допомогою і порадами до тих, хто вже успішно реалізував подібні кампанії. Ми, наприклад, перед стартом порадилися з десятьма засновниками світових компаній і змінили дуже багато речей на сторінці проекту.

Якщо ви не зберете потрібну суму, то не опускайте руки. Пробуйте пробитися на інші краудфандінговие майданчики, але перед тим зрозумійте, де ви помилилися. Ну і найголовніше ніколи не здавайтеся.