Карта сайту - як і навіщо створювати, чи є різниця між картою під Yandex і Google

 1. Для людей - HTML версія
 2. Для пошукових машин - XML ​​версія
 3. Плагін Google XML Sitemaps
 4. Чи є різниця в створенні карти сайту під Yandex і Google?

Карта сайта вона і є карта. Вона потрібна і для пошукових систем, і для відвідувачів. Тільки першим - як список адрес сторінок у вигляді спецфайла, а другим - як посилання на категорії та підкатегорії, тобто у вигляді простого навігаційного дерева, в якому було б легко знайти потрібний розділ сайту. Пошуковикам карта сайту допомагає зрозуміти структуру ресурсу для того, щоб правильно її проіндексувати. Тому вебмастера надають пошуковим системам інформацію про зміст сайту у вигляді файлу в форматі XML. Детальну інформацію про sitemap.xml вивчити можна тут - www.sitemaps.org .

org

Для людей - HTML версія

HTML версія карти сайту потрібна для користувачів. Як її створити? Зробити це можна кількома способами.

 1. Перший спосіб - це создатьHTML версію Sitemap вручну, тобто написати структуру вашого сайту у вигляді урлов (посилань) на одній сторінці html. Після цю сторінку потрібно розмістити на хостингу, де розташований сайт і поставити (зазвичай в футере) посилання на неї.
 2. Другий спосіб автоматичний - генерація HTML версії карти сайту за допомогою он-лайн сервісу або спеціальної програми. При цьому, звичайно, кожному хочеться, щоб все було безкоштовним. Якщо є можливість не платити, то чому б і ні.

Для великих сайтів, для яких принципово, щоб було проіндексовано якомога більше сторінок (найчастіше це відноситься до інтернет-магазинах і великим інформаційним порталам), створення такої карти є дуже важливим. Однак робити це вручну, коли кількість сторінок зашкалює за кілька десятків тисяч і більше, проблематично. Тому варто звернеться до другого способу.

Якщо у вас маленький сайт (до 500 сторінок), ви можете скористатися зручним он-лайн сервісом xml-sitemaps.com . Плюс цього сервісу в тому, що можна налаштувати Change frequency (частоту оновлення) і отримати відразу карту сайту у всіх можливих форматах. А недолік ресурсу в тому, що він є умовно безкоштовним і має обмеження за кількістю генеруються сторінок.

А недолік ресурсу в тому, що він є умовно безкоштовним і має обмеження за кількістю генеруються сторінок

Ось що ми отримаємо в результаті, нам знадобитися Sitemap тільки в html і xml форматах:

Ось що ми отримаємо в результаті, нам знадобитися Sitemap тільки в html і xml форматах:

HTML Sitemap треба зробити так, щоб в ній були тільки посилання на потрібні сторінки, без стандартного меню, так як в ньому буває десятки і більше посилань на різні розділи сайту. В принципі, головне завдання такої html-карти сайту - надати користувачеві добре структуровану зрозумілу інформацію про всі важливі розділах ресурсу. Якщо ж ваш ресурс крупніше зазначеної цифри в 500 сторінок, тоді можна або заплатити 19.99 доларів на місяць (сума при нинішньому курсі чимала) або шукати інші шляхи.

Для пошукових машин - XML ​​версія

Пошукові машини повинні бачити ваш сайт так, як вам це потрібно, як це вигідно вам з точки зору SEO . Для цього нам і потрібен спецфайл sitemap.xml (Extensible Markup Language). Можна сказати, що це доповнення до інших спецфайлам регулюючим індексацію сайту, таким як robots.txt, різним мета тегами, які забороняють індексувати вибрані сторінки.

Як і в першому варіанті (html-версії), можна згенерувати карту невеликого сайту за допомогою безкоштовного он-лайн генератора, але цей варіант підходить не завжди.

Другий спосіб - це плагін Google Site Map Generator , Який можна вільно скачати з офіційного сайту.

Після установки програми, настройки та генерації sitemap.xml, потрібно обязательнопроверіть, як згенерувати код, чи є адреси розділів, які ви не планували показувати пошуковим системам.

Після перевірки можна завантажувати карту в корінь сайту на хостинг.

Далі додаємо його в Яндекс Вебмайстер і в Google Webmaster до відповідних розділів цих сервісів для вебмайстрів.

Ось як виглядає додавання Sitemap.xml в Yandex.Webmasters.

Webmasters

І в Google Webmaster Tools

І в Google Webmaster Tools

Іноді для великих сайтів потрібне створення декількох файлів sitemap, наприклад, окремо для картинок, новинних статей або блогу, відеофайлів, стрічки rss або для версії сайту під мобільні пристрої. Нормально згенерувала карта сайту повинна виглядати приблизно так https://prodex.ua/sitemap_index.xml .

Плагін Google XML Sitemaps

Є й інші способи генерації карти сайту для пошукових систем, наприклад, для CMS Wordpress існує зручний плагін - Google XML Sitemaps

Коротко про те як встановити цей плагін:

 1. Спочатку необхідно розпакувати його з допомогою FTP клієнта FileZilla і помістити в папку, де знаходяться всі плагіни, наприклад, wp-content / plugins.
 2. Перед налаштуванням плагіна потрібно створити 2 порожніх файлу: sitemap.xml.gz і sitemap.xml, в цьому нам допоможе Filezilla, після помістити в корінь сайту.
 3. Встановлюємо до цих файлів права доступу 666, без цього працювати плагін не буде.
 4. Йдемо в адімін-панель у вкладку Модулі, і знаходимо там наш плагін - Google XML Sitemaps, проводимо його активізацію.

Налаштування Google XML Sitemaps:

 1. В адмінці вибираємо в «Параметрах» рядок XML-Sitemap.
 2. Створюємо карту сайту, натиснувши кнопочку з нехитрою написом - "Натисніть тут".
 3. Вибираємо, що показувати в карті сайту, наприклад, варто натиснути "Включити категорії", але потрібно подумати чи не призведе це до дублювання контенту.
 4. Щоб заборонити пошуковому роботу індексувати якісь конкретні сторінки, потрібно вписати ID цієї сторінки в віконце Exclude posts.
 5. Виставити періодичність оновлення карти сайту.
 6. Расстановіть пріоритети індексування.

Чи є різниця в створенні карти сайту під Yandex і Google?

Відмінності створення або форми подачі карти сайту під Yandex і Google немає.

Є тільки деяка специфіка "сприйняття" ними файлу sitemap.xml. Далеко не завжди навіть сама ідеальна карта сайту може змусити Яндекс проіндексувати ваш сайт так, як ви цього хочете.

З Google все простіше і більш оптимістично, так як правильно створена вами і розміщена карта сайту, з імовірністю в 90% може збільшити кількість сторінок потрапили в його основну видачу.

Ось тут знаходиться довідкова інформація з приводу створення і розміщення карти сайту який її бачить Google - https://support.google.com/webmasters/answer/183668?hl=ru . Google з цього питання посилається на досить великий список сервісів і програм зовнішніх розробників, за допомогою яких можна створити Sitemap. При цьому серед них є і платні сервіси, і програми.

А тут http://help.yandex.ru/webmaster/indexing-options/sitemap.xml інформація від Yandex з цього приводу, про те, навіщо і як правильно створити і розмістити sitemap.xml для свого сайту.

Як її створити?
Чи є різниця в створенні карти сайту під Yandex і Google?
Com/webmasters/answer/183668?