Карта сайту - Google XML Sitemaps або SEO by Yoast?

  1. Про картах сайту
  2. Google XML Sitemaps
  3. WordPress SEO by Yoast
  4. Порівняння карт сайту
  5. В підсумку

Привіт всім читачам. Google XML Sitemaps - це добре відомий і неймовірно популярний плагін, але так чи він потрібен, коли ви користуєтеся WordPress SEO by Yoast ? У цій статті ми поговоримо про можливості того чи іншого плагіна створювати карти сайту, а також обговоримо їх плюси і мінуси. Зрозуміло, що WordPress SEO by Yoast - це багатофункціональний SEO-плагін, який може не тільки створювати карти сайту, але сьогодні ми обговоримо саме цю його функцію в порівнянні з Google XML Sitemaps

Про картах сайту

Перш ніж почати говорити про кращих плагинах, давайте трохи копнемо - що таке карта сайту.

Карти сайту - це простий інструмент, що допомагає веб-майстру проінформувати пошукові системи про те, які сторінки вони повинні обробляти за допомогою своїх ботів. Найпростіша карта сайту - це XML-файл, в якому представлений список URLов сайту з додатковими мета даними для кожного посилання, завдяки яким пошукові системи можуть більш обдумано індексувати ваш сайт.

Рекомендую так само, додатково прочитати наприклад, Яндекс документацію або полезнякі від Гугла .

Google XML Sitemaps

З назви плагіна можна зробити висновок, що це вкрай вузькоспеціалізований продукт, який переслідує єдину мету: створювати карти сайту. А тому в порівнянні з іншими плагінами, він зрозуміло надає набагато більше можливостей для створення карти сайту, серед яких можна виділити настройки сповіщень, XSLT-сторінки стилів, додаткові користувальницькі сторінки, ієрархічну структуру, тип контенту «карта сайту», виключені сторінки, зміна кількості повторень і пріоритетів. Скріни, наведені нижче, покажуть вам всі опції.

Така кількість опцій дозволить вам створити карту сайту з будь-яким наповненням. Карта сайту зазвичай знаходиться за такою адресою http://yoursite.com/sitemap.xml і виглядає приблизно так:

xml і виглядає приблизно так:

Пам'ятайте, що цей файл не призначений для людських очей, так що не особливо важливо, як він виглядає. Але все-таки хотілося б, щоб він відображався в більш приємному для людини вигляді, щоб було простіше зрозуміти, як він працює.

WordPress SEO by Yoast

Yoast - це найпотужніший SEO-плагін, і генерація карт сайту - це мала дещиця його можливостей. Тільки цю його функцію ми і буде порівнювати з Google SEO Sitemaps.

Використовуючи Yoast, я зіткнувся з двома невеликими проблемами: перша: плагін працює тільки з людино-зрозумілими url, так що якщо ви залишили структуру ваших посилань в первозданному стані, він просто не буде працювати, і навіть не скаже вам, в чому проблема, а просто видасть помилку 404. Друга проблема полягає в тому, що при активованому Google XML Sitemaps, Yoast постійно видає величезна попередження про небезпеку використання цього «конкурента», навіть якщо сам Yoast не генерує карти для вас.

Друга проблема полягає в тому, що при активованому Google XML Sitemaps, Yoast постійно видає величезна попередження про небезпеку використання цього «конкурента», навіть якщо сам Yoast не генерує карти для вас

Yoast генерує прекрасні карти сайту, але сумнівно, що при такій величезній кількості опцій хтось буде використовувати цей плагін виключно для створення карти сайту. Ось скріни з можливостями Yoast:

Ось скріни з можливостями Yoast:

Карта сайту, сформована Yoast, виглядає трохи по-іншому, ніж як карта сайту, створена Google XML Sitemaps. Як на мене, Google XML Sitemaps - більш виграшний плагін, з огляду на те, що він використовує більший шрифт - так простіше вивчати карту, але до SEO-показниками це не має ніякого відношення.

Порівняння карт сайту

Як ви можете бачити, у карт різна логічна структура. Yoast використовує архівну структуру, типу post-sitemap.xml, page-sitemap.xml, category-sitemap.xml і все в такому дусі.

Google XML Sitemaps має більшу кількість вкладених карт сайту. Ці секції потрібні для того, щоб перетворювати ваш контент в щомісячні архіви, наприклад, http: //wordpress.local/sitemap-pt-post-2015-06.xml. Звичайно, такий рівень деталізації мало, де корисний, але все-таки Google XML Sitemaps виконує свою роботу добре, хоча б тому, що бере до уваги, то, що формат карт сайту означає деякі обмеження:

Кожна карта повинна містити не більше 50,000 URLов і важити не більше, ніж 10MB

Завдяки тому, що Google XML sitemaps розділяє XML-карти на порції на щомісячній основі, ймовірно, що одна така картка не буде містити більше 100 посилань, а це значить, що кожна карта буде вимірюватися в кілобайтах, а не в мегабайтах. Це допоможе знизити навантаження на сервер під час генерації файлів, а крім того, такі файли більш більш-менш прийнятний для самого Google. Але, як би там не було, для звичайних сайтів, на яких створюється лише кілька записів або сторінок в день, це скоріше негативний фактор.

В підсумку

Який би плагін ви не використали, головне, щоб він генерував такі XML-карти, які припадуть до смаку Яндексу, Google, Bing і іншим пошуковим системам. Google XML Sitemaps має більше функцій для генерації карт сайту, але навряд чи багатьом з нас потрібен такий глобальний контроль над контентом. Якщо мені потрібні додаткові функції, то використовуйте Google XML Sitemaps, але, тільки переконавшись у тому, що відключили функцію генерації карт сайту в Yoast.

Для більшості користувачів відповідь проста: якщо ви використовуєте Yoast, то немає ніякого сенсу підключати Google XML Sitemaps.