Кейс як вивести сайт з під АГС Яндекса?

Камради, був у мене сайт занедбаний, пара десятків публікацій ще від Міралінкс + Власні статті з унікальним контентом, так ось, проект цей був під яндексовского фільтром АГС - вирішив я його повернути до життя.

Міралінкс

Відписав в сапорт Яндекса, мовляв, так і так, чому сайт не індексується нормально? Через час отримав ось таку відповідь техпідтримки:

Дякуємо за повідомлення, ми обов'язково перевіримо, в чому проблема. Ваш лист направлено в пошуковий відділ нашої компанії.

Через чотири дні надійшов ще один лист від Платона:

Прошу вибачення за затримку з відповіддю.

Справа в тому, що проаналізувавши Ваш сайт, наші алгоритми прийняли рішення обмежити його в пошуку. Рішення щодо того чи іншого сайту приймається ними автоматично, на підставі сукупності ознак, описаних в документах:

http://help.yandex.ru/webmaster/?id=995342
http://company.yandex.ru/rules/optimization/index.xml

Будь ласка, уважно ознайомтеся з цими рекомендаціями, адже обмеження накладаються не назавжди. Наші алгоритми постійно моніторять сайти на предмет їх відповідності нашому розумінню якісних, тому в разі дотримання всіх рекомендацій інші сторінки delaem-remont.ru зможуть з'явитися в пошуку.

-
З повагою, Платон Щукін
Служба підтримки Яндекса

Ок, вирішив я, будемо намагатися відповідати, треба ж якось зняти цей злісний фільтр!

Що зробив?

  • додав нового унікального контенту (тексти коректували практикуючі будівельники та ремонтники),
  • зніс древнючіе обмінні посилання (зовнішніх посилань з сайту взагалі мало залишилося),
  • встановив новий шаблон сайту (сайт на WordPress),
  • додав ілюстрацій (зображення розміром 640 пікселів по ширині),

Оскільки я був не впевнений, що саме треба зробити і як зараз виходять сайти з під АГСа, вирішив спробувати просто поліпшити сайт, так би мовити. Тим більше, що домен красивий і не хочеться його просто так кидати, тим більше що в гуглі у нього проблем немає.

Відписав в Яндекс ось такий тікет:

Я дуже уважно перечитав наведені вами посилання і приміряючи на свій сайт хотів би відзначити, що зараз сайт не використовує ніякі із заборонених методів, зазначених по посиланнях, сайт змінив дизайн на більш зручний, з'явилися функції пошуку і підписки на новини, до написання публікацій на сайті залучаються практикуючі будівельники і фахівці з ремонту квартир, ретельно підбираються ілюстрації. Я в ручну переглянув кожну сторінку сайту і видалив биті або неактуальні посилання, скоротивши їх кількість до мінімуму і залишивши лише ті, що можуть допомогти користувачам мого блогу дізнатися більше по темі відповідних публікацій. Сайт не використовує накрутки або будь-які спамерські методи. Підкажіть будь ласка, що я повинен зробити для того, щоб сайт знову був представлений в результатах пошуку Яндекса?

У відповідь отримав:

Ми відправимо Ваше сайт на додаткову перевірку. Зверніть увагу, що якщо Ваш сайт буде повністю відповідати всім нашим рекомендаціям, і його сторінки будуть задовольняти потреби користувачів пошукової системи, то вони повинні будуть з'явитися в пошуку автоматично. Будь ласка, орієнтуйтеся в розвитку Вашого сайту на ті посилання, які я вказав раніше.

-
З повагою, Платон Щукін

І почав чекати, що буде. Як резервні методи вирішив приготувати ще й «прописку» сайту в соціальних мережах (створення груп та сторінок в ВК / ФБ / ОК з установкою відповідних віджетів і форм коментарів на сторінки ресурсу), покупку коментарів до публікацій (5-10 каментов до кожного запису).

Який підсумок листування з Сапорти?

Через два тижні в черговий апдейт в індексі вже опинилися кілька сторінок

Найцікавіше, що в індексі виявилися не тільки сторінки безпосередньо публікацій, а й архіви і сторінки категорій (принципово не закриваю їх від індексації, адже це не результати пошуку, яких може бути необмежена кількість).

А ось як сайт пережив апдейт від 1 листопада 2013го, коли Яндекс ввів нову, більш жорстку версію свого фільтра АГС-40 (Анти ГС? :-))

Висновки?

Вивести сайт з під АГС можна, нічого надскладного тут немає, інтуїція підказує, що потрібно зробити сайт більш дружнім по відношенню до користувачів, тоді і пошукова машина стане більш дружелюбним до нього.

Які сайти частіше за інших потрапляють під АГС?

  • Занедбані - там де давно не оновлювався контент.
  • Малостранічние з невеликим обсягом контенту за умови, що сайт майже не має відвідуваності (проте, сайт з десятьма сторінками і мінімумом контенту, але з величезною посещалкой не потрапив під АГС-40).
  • Неунікальний контент я б також відніс до зони ризику

Буду радий почути ваші історії про те, як вивести сайт з під АГС, особливо, у світлі недавнього апдейта.

Відписав в сапорт Яндекса, мовляв, так і так, чому сайт не індексується нормально?
Ru/webmaster/?
Що зробив?
Підкажіть будь ласка, що я повинен зробити для того, щоб сайт знову був представлений в результатах пошуку Яндекса?
Який підсумок листування з Сапорти?
Які сайти частіше за інших потрапляють під АГС?