Кейс-інтерв'ю: досвід просування бренду мережі чоловічих магазинів в Instagram

 1. Інтерв'ю-кейс: 70.000 передплатників за допомогою таргетированной реклами.
 2. Інтерв'ю з шовкових піжаму! Чесно і без прикрас про просування в Інстаграм

Продовжую запрошувати Instagram-практиків в свій затишний блог і засипати їх питаннями. Герой статті - Родіон Гусаров, директор з маркетингу мережі магазинів PROVOKATOR.

PROVOKATOR

У Республіці Білорусь заборонено здійснювати продаж через соціальні мережі хоча майже всі на це забивають У Республіці Білорусь заборонено здійснювати продаж через соціальні мережі хоча майже всі на це забивають. В рамках такого законодавства, навіщо був створений профіль і які цілі стоять перед ним?

Аккаунт створений в рамках розширення охоплення нової цільової аудиторії, підвищення лояльності, природно «трендово», ну і основна мета - це як і у будь-якої реклами, а аккаунт в Instagram це рекламна інвестиція - продажу Аккаунт створений в рамках розширення охоплення нової цільової аудиторії, підвищення лояльності, природно «трендово», ну і основна мета - це як і у будь-якої реклами, а аккаунт в Instagram це рекламна інвестиція - продажу. Оскільки ми не продаємо такі товари як кросівки або брендові штучні товари (їх продаж у Інста реальна і через акаунт), то головними цілями це:

 1. підвищення лояльності
 2. впізнаваність бренду PROVOKATOR
 3. присутність і репутація
 4. напрацювання адвокатури бренду
 5. виховання клієнтів
 6. вихід на нові аудиторії і розширення каналів впливу через інструменти доступні для роботи з Instagram
 7. персоналізація, асоціативність бренду з власником, з маркетологом, створення образів близьких до ЦА.

Наша ЦА це 16 - 35, в залежності від сезону. Випускні, весілля, зима, осінь, літо. Середня вибірка 18-26. Так як наша основа це сучасна класика за рахунок якої ми і рулимо, ціна турецького костюма трійки в нашій мережі 359 рублів (білоруських, в $ = 188 $), в той час як в будь-якому іншому магазині один піджак обійдеться в 200 рублів (105 $ ). Зараз конкуренція і ціни в ТЦ у світових брендів зрівнялися з нашими, це не є гуд. Сталося це буквально «вчора».

Наші плюси: це ексклюзивність колекцій, так як відбір кожної не пропонується постачальником - франщізером, а вибирається особисто власником магазину. Ми працюємо в помірній ніші - не женемося за трендами «аля все завісити мантіями або лонг-Слім і т.д. «, Вони у нас присутні і колекції наші відповідають трендам, але розраховані на більш зрілу аудиторію. В даний момент магазин знаходиться на періоді масштабування бізнесу і автоматизації багатьох процесів.

Як ти багато всього наговорив, чого я і не питав Як ти багато всього наговорив, чого я і не питав. Видно маркетолог, любить по ... поговорити :) Повертаємося до світу Instagram. Як просували аккаунт і поділися з читачами своїм головним Факапом (найцікавіше). Статистика аккаунта, ну таке ... якщо чесно.

Почну з факапов, аккаунт був створений 3 роки тому, але одна зі співробітниць, перед звільненням (з тих пір ми не даємо доступи продавцям), видалила 3-х річний контент і передплатників Почну з факапов, аккаунт був створений 3 роки тому, але одна зі співробітниць, перед звільненням (з тих пір ми не даємо доступи продавцям), видалила 3-х річний контент і передплатників.

Неодноразові зломи, це факапи, які просто ... Гаразд злом, тут попрацювати з підтримкою і вирішив питання, але ось людський фактор - видалення контенту за 3 роки - це ФАКАП, який був за весь час найсерйозніший.

Як просувався: МЛ і МФ - обов'язково, як вітаміни, настройки виключно тільки на Мінськ, строго і помірно, без борщу. Ніяких клонів і сіток акаунтів. Я як маркетолог, а я вже не SMMщік, я саме маркетолог - рекламіст, маю на меті бачити реакцію реальної аудиторії та її активність.

Інтерв'ю-кейс: 70.000 передплатників за допомогою таргетированной реклами.

У плані зворотного зв'язку - лайки, перегляди все виглядає дуже нудно, згоден, але я закриваю це таргетированной рекламою і контентом, до того ж 20-30 тисяч стабільного охоплення в тиждень є. Накруток не було ніколи, і на жаль я пропустив той час, коли мл і мф могли за тиждень зробити 20к (ну умовно), зараз це все чисто вітаміни. Була накрутка офферов, але заради експерименту, бо мені важливий реальний охоплення і статистики, благо не лайки і коментарі - показники. А статистика під постами і загальна.

Лайки і коментарі в комерційному акаунті - без ком'юніті-менеджера і вкидань з накрутити і т.д., або питання аля «скільки коштують» мене абсолютно не цікавлять. Вони у нас в ВК, та й ціни на всі товари коштують. А що ще можна коментувати або лайкать, коли кожен пост - це реклама? У нашому акаунті немає жодного не рекламного поста.

Таргетована реклама в Facebook і Instagram - безсумнівно. Ми знімаємо, щодо наших колег, велика кількість матеріалів, професійних роликів, бекстейдж і т.д. Все це йде в ефір. Тисячі переглядів, все це є і працює, але знову таки - лояльність, впізнаваність, присутність, як наслідок в анкетуванні: 30% клієнтів дізналися про нас з соц мереж.

Працював з блогерами Працював з блогерами? Ми, так би мовити, брати по нещастю і я відмінно знаю ситуацію зсередини «білоруського Instagram-спільноти». Переважна більшість лідерів думок має 50-70% + російської аудиторії, яка взагалі не цікава місцевим рекламодавцям. Тільки мало хто про це здогадується ...

Перший раз почав з ними працювати, ще в 13-му році коли робив компанію для компанії Funtastik (мережа магазинів іграшок), тоді це було для Мінська ще в новинку Перший раз почав з ними працювати, ще в 13-му році коли робив компанію для компанії Funtastik (мережа магазинів іграшок), тоді це було для Мінська ще в новинку. Зараз же у нас свої адвокати бренду серед медійних персон з якими ми співпрацюємо на постійній основі.

Саме блогерів типу Влада Папери - немає, я не розглядаю і не люблю цей сегмент. Можливо я не правий, що швидше за все так і є, але це не наша аудиторія. Мені ближчий Андрій Бонд, Максим Алейников, Богдан Коровец, Андрій Гусаров, Тимофій Калачов в кінці кінців. По роботі з медіа-персонами - ми номер 1 серед колег, тут я впевнений на 100%.

Одну новорічну компанію можна подивитися і зробити висновок. Аудиторія подібних лідерів думок, медіа-персон, Інста-блогерів і просто селебріті - має гаманець середній або вище середнього.

Конкурси Конкурси! Тільки для халявщиків і прізоловов, або реальний інструмент для продажу?

Не думаю, що це цікаво Не думаю, що це цікаво. Конкурси себе відживають свій вік або вже віджили, мені набагато цікавіше вкласти гроші в зйомку ролика, ніж роздати щось халявникам, та й в речовому сегменті це ... не айфони коротше. Тут потрібен креатив, його я намагаюся пробити, провести, проштовхнути, але аудиторія досить туга і мотивація для зйомки відсів з хештегом через разбалованность повинна бути айфоновая, а воно нам треба? ... Ні :)

Що найскладніше в просуванні локального магазину в Instagram на ринку Білорусі Що найскладніше в просуванні локального магазину в Instagram на ринку Білорусі?

Через Instagram в Мінську важко продавати ту групу товарів з якою я працюю Через Instagram в Мінську важко продавати ту групу товарів з якою я працюю. Порівнюючи з Москвою, наприклад, де через розмірності міста людям простіше в Інстаграме все оформити, у нас же робота йде на лояльність і т.д. і т..п .. Людині простіше під'їхати і помацати.

Але це конкретно про наш сегмент, ми займаємося ноунейм або маловідомими брендами. Якщо продавати кросівки, якщо продавати бренди, які самі себе продають - тут можна і потрібно продавати онлайн. Хоча знаю один дуже старий, в хорошому сенсі слова, магазин, який займається брендовим шмаття і кращий в своєму сегменті, і за 10 років роботи у них 0 онлайн продажів.

Звичайно все це пов'язано з відсутністю інвестицій в seo і т.д, але в нашому сегменті - чи треба воно? Ми будемо це робити, але пізніше, коли ноунейм наші вийдуть в стабільну лінійку брендів з якими ми співпрацюємо, що б можна було рекламувати не тільки бренд магазину, а й сам виробник одягу продавав себе.

Звичайно важко в принципі працювати, намагаючись рухати щось нестандартне, менталітет наш, відсутність зворотного зв'язку при 6к переглядів і 0 коментарях, але при 2 до переглядах «ремінь не пристебнутий, забули замазати то і т.д. «. Плюс ми не блог, ми не інформаційний ресурс, ми магазин. І якщо раніше була політика контенту а-ля «голі телички«, лайків було хоч греблю гати!

А так, конкуренції в своєму сегменті я взагалі не бачу, магазини, які хоч якось близькі за концепцією в плані інтернет маркетингу, та й в цілому маркетингу і поряд не стоять, ми не конкуренти. Інтернет продажами ми не займаємося. Вся реклама в соціальних мережах спрямована, як я писав вище, звичайно ж на продаж, але і на виховання клієнтури, підвищення лояльності т.д., всіх параметрів можливих при роботі з соц. мережами.

Якщо порівнювати всі канали присутності в інтернеті для просування магазину c Instagram, що дає більший ефект Якщо порівнювати всі канали присутності в інтернеті для просування магазину c Instagram, що дає більший ефект?

Все соц Все соц. мережі - в кожній з них своя цільова аудиторія, для магазину тут важлива так само ЦА магазину. Я не лізу в Однокласники тільки, але це поки не зніму наступний іміджевий ролик, тому що ОК для посіву дуже крутий. Але нашій аудиторії там замало. У плані розвитку представництва або вкладення в таргетовану рекламу не особливо цікаво, до того ж там мінімум від 100 $, а це наломно. Як я оповіді - працюю з ЦА, в ЦА і на ЦА і кожні 100 $ для нашого бюджету - це серйозно.

В цілому по каналах саме онлайн: - Instagram - FB, зараз все більше «звичайних» людей сюди переходить, якщо ще буквально рік тому це була мережа для фахівців, такий білоруський форум бізнесменів.

Інтерв'ю з шовкових піжаму! Чесно і без прикрас про просування в Інстаграм

VK на жаль зживає себе, конкурси, як я говорив вище, вже дуже слабо заходять і слабо окупаються, якщо раніше я за 3 шмотки збирав 5к репоста на 12 постах в Типовому Мінську (міський паблік) і Літбел, то зараз конкурси проходять дуже мляво. Роздавати халяву не вигідно, її заберуть все ті ж халявщики, а конкурс заради тимчасового стрибка охоплення - тупо. Охоплення у нас стабільний і так вже довгий час без вкладень, середньомісячні показники без вкладень це ~ 1200 унікальних відвідувачів групи і 20-35к охоплення. Я вважаю цього достатньо. Знову таки в ВК ніяких накруток. Я взагалі проти них.

Я знаю, що мої дані анкетування, статистики соц. мереж і т.д. - це реальна інформація, а не ілюзія для клієнта або директора.

Що стосується більшого ефекту ... Як я вже сказав, не дивлячись не те, що мережа PROVOKATOR від логотипу до іміджу, який зараз вона має, був реалізований мною і співпрацюю я з власником Максимом Озерськ вже близько 3-х років і з жовтня 2016 роки я працюю з ним як директор по маркетингу, головний маркетолог, бренд-менеджер, як завгодно можна називати, не має значення суть одна. Все просування і рекламна активність бренду, на мені.

Так ось, стабільні інвестиції тобто строго заданий бюджет був визначений з січня 2017 року, до цього, це були вкидання, рекламні кампанії і так далі. Минуло 5 місяців роботи, найефективніший канал важко виділити на даному етапі, принаймні попереду у нас серйозна річна РК, після якої в слідстві відкладеного попиту, та й взагалі за всіма параметрами, можна буде вже робити висновки.

Інтуїтивно вважаю що все приблизно однакові, кожна працює на свій канал /

Facebook підключений взагалі відносно недавно, але дуже добре в нього влився, незважаючи на сумніви - ЦА не та і т.д., Все працює, все крутиться, а конкретний аналіз ми зробимо пізніше. Ну і звичайно, навіть порівнюючи з минулим роком важко зіставляти, так як і купівельна спроможність і тренди змінилися тотально.

Які три головні тези, які виніс для себе за час роботи в Instagram Які три головні тези, які виніс для себе за час роботи в Instagram

- будь оригінальним навіть якщо продаєш пластикові стаканчики  - іноді давай відпочити від себе аудиторії  - Чи не накручуй нічого, якщо не знаєш своєї справжньої ца і як вона працює - будь оригінальним навіть якщо продаєш пластикові стаканчики
- іноді давай відпочити від себе аудиторії
- Чи не накручуй нічого, якщо не знаєш своєї справжньої ца і як вона працює

В рамках такого законодавства, навіщо був створений профіль і які цілі стоять перед ним?
А що ще можна коментувати або лайкать, коли кожен пост - це реклама?
Працював з блогерами?
Тільки для халявщиків і прізоловов, або реальний інструмент для продажу?
Д, але в нашому сегменті - чи треба воно?
Якщо порівнювати всі канали присутності в інтернеті для просування магазину c Instagram, що дає більший ефект?