Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам. Читайте на Cossa.ru

 1. Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам Як влаштований ринок ігрових девайсів
 2. У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
 3. Завдання клієнта і вендора
 4. Чому YouTube і блогери?
 5. проведення кампанії
 6. Результати і розбір польотів
 7. Рекламні відео
 8. Рекомендації: «контроль і перевірка»
 9. Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам
 10. У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
 11. Завдання клієнта і вендора
 12. Чому YouTube і блогери?
 13. проведення кампанії
 14. Результати і розбір польотів
 15. Рекламні відео
 16. Рекомендації: «контроль і перевірка»
 17. Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам
 18. У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
 19. Завдання клієнта і вендора
 20. Чому YouTube і блогери?
 21. проведення кампанії
 22. Результати і розбір польотів
 23. Рекламні відео
 24. Рекомендації: «контроль і перевірка»
 25. Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам
 26. У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
 27. Завдання клієнта і вендора
 28. Чому YouTube і блогери?
 29. проведення кампанії
 30. Результати і розбір польотів
 31. Рекламні відео
 32. Рекомендації: «контроль і перевірка»

Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам

Як влаштований ринок ігрових девайсів

Геймінг як явище з'явився майже одночасно з виникненням перших комп'ютерів. Коли перша комп'ютерна гра Spacewar на зорі комп'ютерної ери в далекому 1962 році з'явилася на екранах моніторів програмістів з Массачусетського технологічного інституту, мало хто міг собі уявити, що в 2017 це ігрова індустрія буде настільки гігантською - зі своїми корифеями жанру, а призовий фонд турніру International в 2017 році перевищить 24 млн доларів , Ставши найбільшим за всю історію кіберспорту. Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році? І тим не менше він з'явився і став популярним.

Щорічно в індустрії створюється величезна кількість ігор і ще більше число різноманітних фанатських і околофанатскіх аксесуарів. Мільйони людей роблять і стільки ж споживають різноманітний ігровий контент, а всі великі виробники ігрового заліза багато в чому живуть за рахунок аудиторії геймерів і їх захопленості іграми. Але ж ця аудиторія не така вже й маленька. Тільки в Росії з понад 98 млн користувачів інтернету 60 млн активно грають в комп'ютерні ігри .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?

Опановуй гнучкі методології в управлінні проектами під керівництвом затребуваних Agile-коучів всього за 18 днів, пройшовши онлайн-курс по Agile від бізнес-школи City Business School. Як виглядають результати компанії після курсу:

 • Команда згуртована, все відчувають відповідальність за кінцевий результат.
 • Виставлені вірні пріоритети в процесі роботи над продуктом.
 • Дедлайни завжди дотримуються.
Дізнатися більше

Реклама


Серед виробників ігрового заліза і аксесуарів розгорнулася найбільш широка і жорстокого конкуренція. Якщо продаж нового процесора більш-менш проста справа, то як продати клавіатуру, ігрову мишу або навушники, якщо в цілому вони все приблизно однакові технологічно і розрізняються лише лейблом на коробці? Саме тут багато брендів зіткнулися з необхідністю створення прямої комунікації з геймерським співтовариством, щоб донести до користувачів не тільки новина про те, що вийшла нова мишка з шістьма режимами підсвічування, але і пояснити, чому їх продукція краще, ніж у конкурента.

Це виявилося не так просто, тому що серед деяких людей склалося стереотипне уявлення про геймерах, як про асоціальних особистостей, які цілими днями сидять за комп'ютером, повністю позбавлені будь-якого життя поза ігрового світу, до ладу не працюють і витрачають весь вільний час тільки на ігри. Зрозуміло, це далеко не так. Таких персонажів, звичайно, можна зустріти на просторах рунета, і відома серія South Park «Кохайтеся, а не Warcraft'ом» якраз і жартує над такими людьми в своїй сатиричній манері. Але все ж портрет сучасного геймера вже зовсім інший.

По-перше, він вже далеко не школяр - 80% аудиторії геймерських каналів старше 18 років, а 48% з них це чоловіки від 18 до 34 років. По-друге, у нього цілком звичайне життя. Геймери також дивляться серіали, ходять в спортивні зали та кінотеатри, нічим не відрізняючись від всіх нас (було б дивно, якби було інакше). Ну і, звичайно, міф про неплатоспроможність геймерів, в тому числі і в Росії, розбивається в пух і прах згідно все того ж дослідженню Google , Згідно з яким більше 50% геймерів може дозволити собі смартфон, 44% можуть купити іншу дрібну побутову техніку, а 8% щасливчиків навіть накопичили на особистий автомобіль, будучи при цьому «завзятими геймерами».

Так ми отримуємо цілий ринок, чималий сегмент околоігровой індустрії, що виробляє спеціалізовані аксесуари для гравців, який тісно пов'язаний як з Геймінг, так і з кіберспорту, і величезну аудиторію потенційних покупців, яких потрібно залучити і мотивувати на покупку.

Завдання клієнта і вендора

На старті клієнт змалював таку історію розміщення: вендор HP хоче просунути свою лінійку ігрових аксесуарів Omen в Росії. Оскільки це була тестова історія, HP запропонував невеликий бюджет, але розраховував при цьому на високий охоплення цільової аудиторії і хороші показники залученості.

Наш клієнт, компанія «Сітілінк», розраховував отримати не тільки високий охоплення, але і забезпечити продажу даних аксесуарів через свій інтернет-магазин.

Рекламна кампанія (РК) повинна була проводитися протягом місяця і забезпечити постійну присутність рекламного контента серед цільової аудиторії. В рамках РК було важливо загострити увагу на тому, що Omen - спеціальна ігрова лінійка, розповісти про деякі характеристики рекламованих продуктів і нагадати, що всі їх можна купити в інтернет-магазині «Сітілінк». Для якісної реклами вендор був готовий надати семпли ігрових аксесуарів на тест.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого

Аксесуари Omen by HP з рекламної кампанії

Чому YouTube і блогери?

Це мала бути максимально запам'ятовується контент і ефективний канал розповсюдження.

Ми відразу зрозуміли, що потрібно використовувати відео і YouTube, і клієнт погодився. Чому відео і YouTube? Сьогоднішні геймери - візуали, тому найкраще схоплюють цікавий візуальний образ. Що може бути більш запам'ятовується, ніж криваво-червоні літери OMEN by HP на коробці в магазині і вогні тривожно-червоного підсвічування пізно ввечері під час чергової партії в «доту»?

Нас сильно радували дані про те, що більш 36 млн користувачів рунету дивляться ігрові відео і у нас є величезна потенційна ємність, яка дозволить викуповувати великі обсяги цільового трафіку за адекватними цінами. В інтернеті за переглядом відео вони проводять в середньому не менше години в день, що говорить про високу частоту контакту з контентом, про високу залученості і хорошому «сарафані» в тому випадку, якщо ролик сподобається користувачам. Це відкриває цікаві можливості для різноманітних історій зі складними ретаргетінгамі або для вірусного посіву роликів.

Більше 75% опитаних геймерів назвали YouTube лідером за обсягом ігрового контенту, що дає величезний простір для рекламних активностей. Далі було складніше. Що вибрати: звичайне розміщення через True View або блогерську історію? Складність вибору пов'язана з дуальністю цілей. Нагадаємо, максимальна охватной плюс залученість і продажу.

З одного боку, True View, як показує практика, набагато краще пристосований для конверсійних завдань, так як цей інструмент передбачуваний і його легко оптимізувати. З іншого боку, розміщення у блогерів дають набагато більшу залученість і більш ефективні з точки зору запам'ятовування бренду серед потенційних покупців.

Все в тому ж дослідженні Google є інформація, що при ухваленні рішення про покупку майже 24% геймерів прислухаються саме до думки ігрових блогерів. У ігрових блогерів величезна аудиторія: більш ніж 20% користувачів YouTube підписано на ігрові канали. На відміну від інших блогерських сегментів на Youtube в геймерском сегменті тільки 38% контенту виробляють блогери-мільйонники. Ми мали великий вибір блогерів з невеликою аудиторією і можливість купити інтеграції за привабливими цінами. У сегментах, де основну масу контенту створює кілька великих контент-мейкерів, прайс сильно відрізняється в більшу сторону.

На відміну від True View, де після зупинки кампанії слідом закінчується і рекламний трафік, інтеграції у блогерів зберігаються разом з відео. Якщо відео блогера буде досить популярним, люди будуть переглядати його і повторно взаємодіяти з рекламним матеріалом, якщо він буде в відео. За результатами дослідження аудиторій, таких ігрових каналів набирається до 50%. Наш вибір був очевидний на користь блогерів.

проведення кампанії

Для проведення рекламної кампанії ми вирішили орієнтуватися на відносно невеликі канали з аудиторією до 200 тисяч передплатників, а також протестувати один канал-мільйонник. Оскільки каналів геймерской спрямованості безліч, ми звернулися до своїх партнерів для допомоги в їх підборі.

Виходячи з обмеженого бюджету і необхідності перевірити різні категорії геймерів, ми вибрали різних за спрямованістю блогерів. Також ми врахували той факт, що приблизно 20% геймерів - це дівчата, і тому додали ще й одного блогера-дівчину.

Наш підсумковий список - блогери, основною тематикою яких були як окремі ігри, наприклад, «Доту» і CS: GO, так і ігрові топи, новини ігрового світу і проходження. Це дозволило нам перевірити теорію, що ігровий контент, пов'язаний з певними іграми, відпрацьовує краще з точки зору залучення, ніж геймерские канали без певної тематики.

Ще на етапі підготовки матеріалу ми зіткнулися з типовими проблемами, які властиві всім подібним блогерського розміщень. Коли ви працюєте з великими блогерами-мільйонниками, ви маєте справу з брендом імені блогера. У мільйонників зазвичай вже є своя команда, свій якісний продакшен, жорсткі терміни і плани релізів на каналі. Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою.

Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою

Скріншот з рекламного відео аксесуарів Omen від HP блогера Yan Stop

У випадку з невеликими блогерами комунікація - це дійсно важка історія. Це, як правило, молоді хлопці, які ще тільки почали отримувати перші гроші. Якість продакшена буває досить посереднім, звук і картинка дуже часто залишають бажати кращого, крім того, рекламні інтеграції зазвичай знімаються без особливих вишукувань з точки зору сценарію, що вельми негативно позначається на ставленні до неї аудиторії каналу.

Як тільки наш партнер доставив семпли блогерам, вони почали готувати скелет сценарію інтеграції, щоб ми могли щось скорегувати ще на рівні підготовки. Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів.

Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів

Скріншот з рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Cealdre

Після отримання первинного сценарію для узгодження ми ще раз обговорили з партнером умови публікації, вибрали для них посилання і формат прометкі. Вирішили, що публікації у блогерів будуть виходити кожні два-три дні для того, щоб продовжити взаємодію з аудиторією на повний місяць.

Після узгодження сценаріїв, блогери почали знімати відео для інтеграції. Тут ми зіткнулися з різними складнощами. Деякі з початківців блогерів забували озвучити певні ключові слова або фрази, інші використовували висловлювання, якими був незадоволений клієнт. Бувало, блогери надсилали на перевірку посилання, в яких зовсім відсутня прометка.

Були й такі історії, коли деякі блогери заявляли, що вони випустять ролик через місяць, тому що зараз вони не можуть, і моменти, коли блогер затримував підготовку відео на кілька днів без пояснення причин. Один з блогерів інтегрував відразу два рекламних ролики з продуктом клієнта всередину свого відеоролика, швидше за все з метою забезпечити хороший постклік. Результатами був негативний хайп і досить велика кількість роздратованих коментарів.

У підсумку, все це і призвело до зсуву в релізі роликів на кілька днів.

Результати і розбір польотів

За підсумками розміщення з'ясувалося досить багато цікавих моментів. Спочатку розповімо про організаційну частини розміщення. Наприклад, ми побачили, що деякі блогери недобирали зазначені ними обсяги переглядів з ролика. Особливо дісталося ролику з двома рекламними вставками. Все це, звичайно, стосувалося невеликих каналів. На відміну від великих каналів, де все ролики стабільно набирають певну кількість переглядів, у каналів з маленькою аудиторією можливий дуже сильний розкид по показам. Як виявилося, з цим майже нічого не можна зробити.

Теорія про збільшення залученості при розміщенні реклами в межах контенту, пов'язаного з певними іграми, себе не виправдала. З нашого досвіду, з точки зору залученості і конверсій найкраще відпрацьовують канали з проходженнями і ігровими новинами. Це пов'язано з тим, що контент проходжень формує аудиторію, яка готова дивитися довгі тривалі відео, і тому досить лояльну.

З каналами, присвяченими ігровим новин, спрацьовує фактор коротких, але дуже інформативних роликів, які цікаво дивитися майже всім категоріям геймерів. Але з точки зору кількості переглядів безумовно лідирують канали, присвячені певним ігор.

Логотип Omen by HP

Невеликі геймерские канали підходять до виробництва рекламного контента багато в чому дуже однотипно і без родзинки. Лише кілька блогерів спробували зробити щось особливе з урахуванням інтересів своєї аудиторії: всі інші просто зробили стандартний рекламний ролик без найменшого натяку на креативність. Ще одна проблема - якість продакшена. З ним теж були проблеми, тому в подальшому ми розглядаємо можливість надання своїх креативів і відеоматеріалів для роликів, щоб більш-менш витримати всі рекламні інтеграції в одному візуальному стилі.

За результатами розміщення питання виникли і до каналів з великою кількістю передплатників. Як сказав в інтерв'ю Юрію Дудю відомий відеообзорщік BadComedian Євген Баженов: «Мільйони передплатників, у всіх ... Хто всі ці люди?». Спочатку ми розраховували на високий відгук і хороший постклік. В реальності ж саме невеликі канали показали кращі результати по конверсії і залученості.

Скріншот рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Evoice Erebus

При всьому цьому результати розміщення можна вважати більш ніж успішними. За місяць блогери змогли забезпечити нам сумарно 300 тисяч показів, а рівень залученості склав 5% і більше. Глибина перегляду на сайті «Сітілінк» була більше трьох сторінок, а час, проведений на сайті, становило в середньому до двох хвилин. Ми змогли отримати 35 асоційованих конверсій в замовлення і ще більшу кількість різноманітних цільових дій на сайті клієнта, які в подальшому також можуть привести до замовлень.

Незважаючи на всі складні моменти, ми вважаємо, що з невеликими каналами можна і потрібно працювати. Там досить багато цільової аудиторії, яка може бути цікава клієнтові і при цьому буде коштувати відносно дешево. Це відмінна можливість отримати необхідний охоплення за невисокою ціною.

Звичайно, невеликі канали в меншій мірі думають про якість контенту, особливо рекламного. Вони менш старанні і їх роботу потрібно постійно перевіряти, а результати кількості переглядів сильно різняться від ролика до ролика.

У підсумку ми маємо дві можливі стратегії роботи з невеликими каналами блогерів, які ми будемо застосовувати в подальшому.

Перша стратегія - відбирати безліч дрібних каналів з передплатниками не більше 70-90 тисяч і, постійно ротіруя їх, вибирати найбільш ефективних і адекватних. Цей варіант хороший, але так ми не будемо потрапляти в план по результатам пошуку, і така ротація зажадає від агентства великої кількості людських ресурсів.

Другий варіант - спробувати взяти одного великого блогера, який буде локомотивом розміщення і використовувати невеликі перевірені канали для добору трафіку. Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії.

Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії

Олексій Ціділін

Менеджер по інтернет-маркетингу Сітілінк


Рекламні відео

1) Блогер Нікітун. ролик «8 нерозгаданих таємниць ігрового світу» був розміщений 12 листопада 2017 р Спочатку блогер рекламує девайси від Omen HP, а потім розкриває інтригу і розповідає про незвичайних і дивних речах, що зустрічаються в різних комп'ютерних іграх.

2) Блогер Cealdre. ролик «Пангольер: як грати?» вийшов 15 листопада 2017 р початку ролика Cealdre зробив рекламний відгук про аксесуари Omen by HP, а після цього розповів про тонкощі гри одним з героїв в Dota 2.

3) Блогер MRSTEKPLAY 16 листопада 2017 р випустив ролик «Як відкрити всю карту в Do not Starve» . В першу хвилину відеоролика MRSTEKPLAY вставив мультиплікаційну рекламу аксесуарів Omen by HP і розповів про свої враження після їх використання. Потім блогер проінструктував любителів комп'ютерних ігор про те, як повністю відкрити карту в грі Do not Strave.

4) Блогер Yan Stop. ролик «10 кращих ігор для середнього ПК» був опублікований на YouTube 18 листопада 2017 р Реклама аксесуарів Omen by HP досить органічно вписалася в перші хвилини блогерского ролика. Далі Yan Stop докладно розповів передплатникам про десяти найцікавіших, на його погляд, комп'ютерних іграх, що підходять для звичайного ПК.

Рекомендації: «контроль і перевірка»

Рекомендації досить прості, і їх можна вмістити в два слова: «контроль і перевірка». Для початку давайте розберемося, з якими проблемами ви можете зіткнутися, коли почнете працювати з невеликими каналами:

1. Накручені передплатники. Завжди дивно, коли у мільйонного каналу всього 20 або 30 коментарів.

2. Сумнівний рекламний контент. Не всім клієнтам сподобається реклама фінансових пірамід або сумнівних сервісів поруч зі своїм брендом.

3. Відверто неякісний контент. Вам навряд чи сподобається відео, зняте на камеру смартфона з «квакають» звуком.

4. Відсутність Brand Safety. Клієнт може вирішити перевірити інші ролики блогера на предмет неналежного контенту і відмовитися від співпраці з даними блогером.

5. Занадто велика кількість реклами. Ніщо так не вбиває інтерес до каналу, як численні рекламні вставки і наполегливі спроби показати своїм глядачам ще більше реклами.

Щоб захиститися від цих та інших проблем, ми радимо прислухатися до наступних порад:

 • Перевірка каналів. Не важливо чи допомагає вам партнер або ви самі шукаєте блогерів, потрібно ретельно перевірити їх тематику, кількість передплатників і подивитися на коментарі під роликами, які виходили за останні 2-3 тижні.
 • Залученість глядача. Варто перевірити кількість лайків і дізлайков, а також загальна кількість коментарів під кожним роликом і вирахувати Engagement rate. При цьому коштувати порахувати його як для кращого ролика за останні кілька тижнів, так і для гіршого, щоб розуміти, чого чекати, якщо ролик не сподобається глядачам.
 • Кількість переглядів. Враховуйте, що блогери, як правило, трохи завищують середні цифри, орієнтуючись скоріше на свої кращі ролики. Варто перерахувати показники переглядів через середнє значення з огляду на ролики за останні кілька тижнів.
 • Посилання та прометкі. Перевіряйте посилання і мітки ще до публікації і обов'язково під час релізу ролика щоб уникнути проблем з відстеженням трафіку.
 • Скелет сценарію. Рекомендуємо відразу надавати блогерам приблизний сценарій і візуальні креативи, щоб отримати продукт потрібної якості.
 • Текст і обороти. Варто зайвий раз нагадати і потім перевірити всі креативи на наявність необхідних слів і виразів, важливих для клієнта.
 • Публікація і терміни. Слід жорстко фіксувати умови публікації, місце публікації реклами в ролику і її кількість.

Зрозуміло, поради вище - лише частина того, що варто проконтролювати, щоб розміщення пройшло відмінно. Звичайно, є людський фактор, який грає дуже значиму роль, але, в цілому, розміщення інтеграцій у блогерів - відмінний канал для реклами. Навіть в тому випадку, якщо ми закуповуємо інтеграції з невеликими YouTube-каналами.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам

Як влаштований ринок ігрових девайсів

Геймінг як явище з'явився майже одночасно з виникненням перших комп'ютерів. Коли перша комп'ютерна гра Spacewar на зорі комп'ютерної ери в далекому 1962 році з'явилася на екранах моніторів програмістів з Массачусетського технологічного інституту, мало хто міг собі уявити, що в 2017 це ігрова індустрія буде настільки гігантською - зі своїми корифеями жанру, а призовий фонд турніру International в 2017 році перевищить 24 млн доларів , Ставши найбільшим за всю історію кіберспорту. Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році? І тим не менше він з'явився і став популярним.

Щорічно в індустрії створюється величезна кількість ігор і ще більше число різноманітних фанатських і околофанатскіх аксесуарів. Мільйони людей роблять і стільки ж споживають різноманітний ігровий контент, а всі великі виробники ігрового заліза багато в чому живуть за рахунок аудиторії геймерів і їх захопленості іграми. Але ж ця аудиторія не така вже й маленька. Тільки в Росії з понад 98 млн користувачів інтернету 60 млн активно грають в комп'ютерні ігри .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?

Опановуй гнучкі методології в управлінні проектами під керівництвом затребуваних Agile-коучів всього за 18 днів, пройшовши онлайн-курс по Agile від бізнес-школи City Business School. Як виглядають результати компанії після курсу:

 • Команда згуртована, все відчувають відповідальність за кінцевий результат.
 • Виставлені вірні пріоритети в процесі роботи над продуктом.
 • Дедлайни завжди дотримуються.
Дізнатися більше

Реклама


Серед виробників ігрового заліза і аксесуарів розгорнулася найбільш широка і жорстокого конкуренція. Якщо продаж нового процесора більш-менш проста справа, то як продати клавіатуру, ігрову мишу або навушники, якщо в цілому вони все приблизно однакові технологічно і розрізняються лише лейблом на коробці? Саме тут багато брендів зіткнулися з необхідністю створення прямої комунікації з геймерським співтовариством, щоб донести до користувачів не тільки новина про те, що вийшла нова мишка з шістьма режимами підсвічування, але і пояснити, чому їх продукція краще, ніж у конкурента.

Це виявилося не так просто, тому що серед деяких людей склалося стереотипне уявлення про геймерах, як про асоціальних особистостей, які цілими днями сидять за комп'ютером, повністю позбавлені будь-якого життя поза ігрового світу, до ладу не працюють і витрачають весь вільний час тільки на ігри. Зрозуміло, це далеко не так. Таких персонажів, звичайно, можна зустріти на просторах рунета, і відома серія South Park «Кохайтеся, а не Warcraft'ом» якраз і жартує над такими людьми в своїй сатиричній манері. Але все ж портрет сучасного геймера вже зовсім інший.

По-перше, він вже далеко не школяр - 80% аудиторії геймерських каналів старше 18 років, а 48% з них це чоловіки від 18 до 34 років. По-друге, у нього цілком звичайне життя. Геймери також дивляться серіали, ходять в спортивні зали та кінотеатри, нічим не відрізняючись від всіх нас (було б дивно, якби було інакше). Ну і, звичайно, міф про неплатоспроможність геймерів, в тому числі і в Росії, розбивається в пух і прах згідно все того ж дослідженню Google , Згідно з яким більше 50% геймерів може дозволити собі смартфон, 44% можуть купити іншу дрібну побутову техніку, а 8% щасливчиків навіть накопичили на особистий автомобіль, будучи при цьому «завзятими геймерами».

Так ми отримуємо цілий ринок, чималий сегмент околоігровой індустрії, що виробляє спеціалізовані аксесуари для гравців, який тісно пов'язаний як з Геймінг, так і з кіберспорту, і величезну аудиторію потенційних покупців, яких потрібно залучити і мотивувати на покупку.

Завдання клієнта і вендора

На старті клієнт змалював таку історію розміщення: вендор HP хоче просунути свою лінійку ігрових аксесуарів Omen в Росії. Оскільки це була тестова історія, HP запропонував невеликий бюджет, але розраховував при цьому на високий охоплення цільової аудиторії і хороші показники залученості.

Наш клієнт, компанія «Сітілінк», розраховував отримати не тільки високий охоплення, але і забезпечити продажу даних аксесуарів через свій інтернет-магазин.

Рекламна кампанія (РК) повинна була проводитися протягом місяця і забезпечити постійну присутність рекламного контента серед цільової аудиторії. В рамках РК було важливо загострити увагу на тому, що Omen - спеціальна ігрова лінійка, розповісти про деякі характеристики рекламованих продуктів і нагадати, що всі їх можна купити в інтернет-магазині «Сітілінк». Для якісної реклами вендор був готовий надати семпли ігрових аксесуарів на тест.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого

Аксесуари Omen by HP з рекламної кампанії

Чому YouTube і блогери?

Це мала бути максимально запам'ятовується контент і ефективний канал розповсюдження.

Ми відразу зрозуміли, що потрібно використовувати відео і YouTube, і клієнт погодився. Чому відео і YouTube? Сьогоднішні геймери - візуали, тому найкраще схоплюють цікавий візуальний образ. Що може бути більш запам'ятовується, ніж криваво-червоні літери OMEN by HP на коробці в магазині і вогні тривожно-червоного підсвічування пізно ввечері під час чергової партії в «доту»?

Нас сильно радували дані про те, що більш 36 млн користувачів рунету дивляться ігрові відео і у нас є величезна потенційна ємність, яка дозволить викуповувати великі обсяги цільового трафіку за адекватними цінами. В інтернеті за переглядом відео вони проводять в середньому не менше години в день, що говорить про високу частоту контакту з контентом, про високу залученості і хорошому «сарафані» в тому випадку, якщо ролик сподобається користувачам. Це відкриває цікаві можливості для різноманітних історій зі складними ретаргетінгамі або для вірусного посіву роликів.

Більше 75% опитаних геймерів назвали YouTube лідером за обсягом ігрового контенту, що дає величезний простір для рекламних активностей. Далі було складніше. Що вибрати: звичайне розміщення через True View або блогерську історію? Складність вибору пов'язана з дуальністю цілей. Нагадаємо, максимальна охватной плюс залученість і продажу.

З одного боку, True View, як показує практика, набагато краще пристосований для конверсійних завдань, так як цей інструмент передбачуваний і його легко оптимізувати. З іншого боку, розміщення у блогерів дають набагато більшу залученість і більш ефективні з точки зору запам'ятовування бренду серед потенційних покупців.

Все в тому ж дослідженні Google є інформація, що при ухваленні рішення про покупку майже 24% геймерів прислухаються саме до думки ігрових блогерів. У ігрових блогерів величезна аудиторія: більш ніж 20% користувачів YouTube підписано на ігрові канали. На відміну від інших блогерських сегментів на Youtube в геймерском сегменті тільки 38% контенту виробляють блогери-мільйонники. Ми мали великий вибір блогерів з невеликою аудиторією і можливість купити інтеграції за привабливими цінами. У сегментах, де основну масу контенту створює кілька великих контент-мейкерів, прайс сильно відрізняється в більшу сторону.

На відміну від True View, де після зупинки кампанії слідом закінчується і рекламний трафік, інтеграції у блогерів зберігаються разом з відео. Якщо відео блогера буде досить популярним, люди будуть переглядати його і повторно взаємодіяти з рекламним матеріалом, якщо він буде в відео. За результатами дослідження аудиторій, таких ігрових каналів набирається до 50%. Наш вибір був очевидний на користь блогерів.

проведення кампанії

Для проведення рекламної кампанії ми вирішили орієнтуватися на відносно невеликі канали з аудиторією до 200 тисяч передплатників, а також протестувати один канал-мільйонник. Оскільки каналів геймерской спрямованості безліч, ми звернулися до своїх партнерів для допомоги в їх підборі.

Виходячи з обмеженого бюджету і необхідності перевірити різні категорії геймерів, ми вибрали різних за спрямованістю блогерів. Також ми врахували той факт, що приблизно 20% геймерів - це дівчата, і тому додали ще й одного блогера-дівчину.

Наш підсумковий список - блогери, основною тематикою яких були як окремі ігри, наприклад, «Доту» і CS: GO, так і ігрові топи, новини ігрового світу і проходження. Це дозволило нам перевірити теорію, що ігровий контент, пов'язаний з певними іграми, відпрацьовує краще з точки зору залучення, ніж геймерские канали без певної тематики.

Ще на етапі підготовки матеріалу ми зіткнулися з типовими проблемами, які властиві всім подібним блогерського розміщень. Коли ви працюєте з великими блогерами-мільйонниками, ви маєте справу з брендом імені блогера. У мільйонників зазвичай вже є своя команда, свій якісний продакшен, жорсткі терміни і плани релізів на каналі. Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою.

Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою

Скріншот з рекламного відео аксесуарів Omen від HP блогера Yan Stop

У випадку з невеликими блогерами комунікація - це дійсно важка історія. Це, як правило, молоді хлопці, які ще тільки почали отримувати перші гроші. Якість продакшена буває досить посереднім, звук і картинка дуже часто залишають бажати кращого, крім того, рекламні інтеграції зазвичай знімаються без особливих вишукувань з точки зору сценарію, що вельми негативно позначається на ставленні до неї аудиторії каналу.

Як тільки наш партнер доставив семпли блогерам, вони почали готувати скелет сценарію інтеграції, щоб ми могли щось скорегувати ще на рівні підготовки. Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів.

Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів

Скріншот з рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Cealdre

Після отримання первинного сценарію для узгодження ми ще раз обговорили з партнером умови публікації, вибрали для них посилання і формат прометкі. Вирішили, що публікації у блогерів будуть виходити кожні два-три дні для того, щоб продовжити взаємодію з аудиторією на повний місяць.

Після узгодження сценаріїв, блогери почали знімати відео для інтеграції. Тут ми зіткнулися з різними складнощами. Деякі з початківців блогерів забували озвучити певні ключові слова або фрази, інші використовували висловлювання, якими був незадоволений клієнт. Бувало, блогери надсилали на перевірку посилання, в яких зовсім відсутня прометка.

Були й такі історії, коли деякі блогери заявляли, що вони випустять ролик через місяць, тому що зараз вони не можуть, і моменти, коли блогер затримував підготовку відео на кілька днів без пояснення причин. Один з блогерів інтегрував відразу два рекламних ролики з продуктом клієнта всередину свого відеоролика, швидше за все з метою забезпечити хороший постклік. Результатами був негативний хайп і досить велика кількість роздратованих коментарів.

У підсумку, все це і призвело до зсуву в релізі роликів на кілька днів.

Результати і розбір польотів

За підсумками розміщення з'ясувалося досить багато цікавих моментів. Спочатку розповімо про організаційну частини розміщення. Наприклад, ми побачили, що деякі блогери недобирали зазначені ними обсяги переглядів з ролика. Особливо дісталося ролику з двома рекламними вставками. Все це, звичайно, стосувалося невеликих каналів. На відміну від великих каналів, де все ролики стабільно набирають певну кількість переглядів, у каналів з маленькою аудиторією можливий дуже сильний розкид по показам. Як виявилося, з цим майже нічого не можна зробити.

Теорія про збільшення залученості при розміщенні реклами в межах контенту, пов'язаного з певними іграми, себе не виправдала. З нашого досвіду, з точки зору залученості і конверсій найкраще відпрацьовують канали з проходженнями і ігровими новинами. Це пов'язано з тим, що контент проходжень формує аудиторію, яка готова дивитися довгі тривалі відео, і тому досить лояльну.

З каналами, присвяченими ігровим новин, спрацьовує фактор коротких, але дуже інформативних роликів, які цікаво дивитися майже всім категоріям геймерів. Але з точки зору кількості переглядів безумовно лідирують канали, присвячені певним ігор.

Логотип Omen by HP

Невеликі геймерские канали підходять до виробництва рекламного контента багато в чому дуже однотипно і без родзинки. Лише кілька блогерів спробували зробити щось особливе з урахуванням інтересів своєї аудиторії: всі інші просто зробили стандартний рекламний ролик без найменшого натяку на креативність. Ще одна проблема - якість продакшена. З ним теж були проблеми, тому в подальшому ми розглядаємо можливість надання своїх креативів і відеоматеріалів для роликів, щоб більш-менш витримати всі рекламні інтеграції в одному візуальному стилі.

За результатами розміщення питання виникли і до каналів з великою кількістю передплатників. Як сказав в інтерв'ю Юрію Дудю відомий відеообзорщік BadComedian Євген Баженов: «Мільйони передплатників, у всіх ... Хто всі ці люди?». Спочатку ми розраховували на високий відгук і хороший постклік. В реальності ж саме невеликі канали показали кращі результати по конверсії і залученості.

Скріншот рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Evoice Erebus

При всьому цьому результати розміщення можна вважати більш ніж успішними. За місяць блогери змогли забезпечити нам сумарно 300 тисяч показів, а рівень залученості склав 5% і більше. Глибина перегляду на сайті «Сітілінк» була більше трьох сторінок, а час, проведений на сайті, становило в середньому до двох хвилин. Ми змогли отримати 35 асоційованих конверсій в замовлення і ще більшу кількість різноманітних цільових дій на сайті клієнта, які в подальшому також можуть привести до замовлень.

Незважаючи на всі складні моменти, ми вважаємо, що з невеликими каналами можна і потрібно працювати. Там досить багато цільової аудиторії, яка може бути цікава клієнтові і при цьому буде коштувати відносно дешево. Це відмінна можливість отримати необхідний охоплення за невисокою ціною.

Звичайно, невеликі канали в меншій мірі думають про якість контенту, особливо рекламного. Вони менш старанні і їх роботу потрібно постійно перевіряти, а результати кількості переглядів сильно різняться від ролика до ролика.

У підсумку ми маємо дві можливі стратегії роботи з невеликими каналами блогерів, які ми будемо застосовувати в подальшому.

Перша стратегія - відбирати безліч дрібних каналів з передплатниками не більше 70-90 тисяч і, постійно ротіруя їх, вибирати найбільш ефективних і адекватних. Цей варіант хороший, але так ми не будемо потрапляти в план по результатам пошуку, і така ротація зажадає від агентства великої кількості людських ресурсів.

Другий варіант - спробувати взяти одного великого блогера, який буде локомотивом розміщення і використовувати невеликі перевірені канали для добору трафіку. Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії.

Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії

Олексій Ціділін

Менеджер по інтернет-маркетингу Сітілінк


Рекламні відео

1) Блогер Нікітун. ролик «8 нерозгаданих таємниць ігрового світу» був розміщений 12 листопада 2017 р Спочатку блогер рекламує девайси від Omen HP, а потім розкриває інтригу і розповідає про незвичайних і дивних речах, що зустрічаються в різних комп'ютерних іграх.

2) Блогер Cealdre. ролик «Пангольер: як грати?» вийшов 15 листопада 2017 р початку ролика Cealdre зробив рекламний відгук про аксесуари Omen by HP, а після цього розповів про тонкощі гри одним з героїв в Dota 2.

3) Блогер MRSTEKPLAY 16 листопада 2017 р випустив ролик «Як відкрити всю карту в Do not Starve» . В першу хвилину відеоролика MRSTEKPLAY вставив мультиплікаційну рекламу аксесуарів Omen by HP і розповів про свої враження після їх використання. Потім блогер проінструктував любителів комп'ютерних ігор про те, як повністю відкрити карту в грі Do not Strave.

4) Блогер Yan Stop. ролик «10 кращих ігор для середнього ПК» був опублікований на YouTube 18 листопада 2017 р Реклама аксесуарів Omen by HP досить органічно вписалася в перші хвилини блогерского ролика. Далі Yan Stop докладно розповів передплатникам про десяти найцікавіших, на його погляд, комп'ютерних іграх, що підходять для звичайного ПК.

Рекомендації: «контроль і перевірка»

Рекомендації досить прості, і їх можна вмістити в два слова: «контроль і перевірка». Для початку давайте розберемося, з якими проблемами ви можете зіткнутися, коли почнете працювати з невеликими каналами:

1. Накручені передплатники. Завжди дивно, коли у мільйонного каналу всього 20 або 30 коментарів.

2. Сумнівний рекламний контент. Не всім клієнтам сподобається реклама фінансових пірамід або сумнівних сервісів поруч зі своїм брендом.

3. Відверто неякісний контент. Вам навряд чи сподобається відео, зняте на камеру смартфона з «квакають» звуком.

4. Відсутність Brand Safety. Клієнт може вирішити перевірити інші ролики блогера на предмет неналежного контенту і відмовитися від співпраці з даними блогером.

5. Занадто велика кількість реклами. Ніщо так не вбиває інтерес до каналу, як численні рекламні вставки і наполегливі спроби показати своїм глядачам ще більше реклами.

Щоб захиститися від цих та інших проблем, ми радимо прислухатися до наступних порад:

 • Перевірка каналів. Не важливо чи допомагає вам партнер або ви самі шукаєте блогерів, потрібно ретельно перевірити їх тематику, кількість передплатників і подивитися на коментарі під роликами, які виходили за останні 2-3 тижні.
 • Залученість глядача. Варто перевірити кількість лайків і дізлайков, а також загальна кількість коментарів під кожним роликом і вирахувати Engagement rate. При цьому коштувати порахувати його як для кращого ролика за останні кілька тижнів, так і для гіршого, щоб розуміти, чого чекати, якщо ролик не сподобається глядачам.
 • Кількість переглядів. Враховуйте, що блогери, як правило, трохи завищують середні цифри, орієнтуючись скоріше на свої кращі ролики. Варто перерахувати показники переглядів через середнє значення з огляду на ролики за останні кілька тижнів.
 • Посилання та прометкі. Перевіряйте посилання і мітки ще до публікації і обов'язково під час релізу ролика щоб уникнути проблем з відстеженням трафіку.
 • Скелет сценарію. Рекомендуємо відразу надавати блогерам приблизний сценарій і візуальні креативи, щоб отримати продукт потрібної якості.
 • Текст і обороти. Варто зайвий раз нагадати і потім перевірити всі креативи на наявність необхідних слів і виразів, важливих для клієнта.
 • Публікація і терміни. Слід жорстко фіксувати умови публікації, місце публікації реклами в ролику і її кількість.

Зрозуміло, поради вище - лише частина того, що варто проконтролювати, щоб розміщення пройшло відмінно. Звичайно, є людський фактор, який грає дуже значиму роль, але, в цілому, розміщення інтеграцій у блогерів - відмінний канал для реклами. Навіть в тому випадку, якщо ми закуповуємо інтеграції з невеликими YouTube-каналами.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам

Як влаштований ринок ігрових девайсів

Геймінг як явище з'явився майже одночасно з виникненням перших комп'ютерів. Коли перша комп'ютерна гра Spacewar на зорі комп'ютерної ери в далекому 1962 році з'явилася на екранах моніторів програмістів з Массачусетського технологічного інституту, мало хто міг собі уявити, що в 2017 це ігрова індустрія буде настільки гігантською - зі своїми корифеями жанру, а призовий фонд турніру International в 2017 році перевищить 24 млн доларів , Ставши найбільшим за всю історію кіберспорту. Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році? І тим не менше він з'явився і став популярним.

Щорічно в індустрії створюється величезна кількість ігор і ще більше число різноманітних фанатських і околофанатскіх аксесуарів. Мільйони людей роблять і стільки ж споживають різноманітний ігровий контент, а всі великі виробники ігрового заліза багато в чому живуть за рахунок аудиторії геймерів і їх захопленості іграми. Але ж ця аудиторія не така вже й маленька. Тільки в Росії з понад 98 млн користувачів інтернету 60 млн активно грають в комп'ютерні ігри .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?

Опановуй гнучкі методології в управлінні проектами під керівництвом затребуваних Agile-коучів всього за 18 днів, пройшовши онлайн-курс по Agile від бізнес-школи City Business School. Як виглядають результати компанії після курсу:

 • Команда згуртована, все відчувають відповідальність за кінцевий результат.
 • Виставлені вірні пріоритети в процесі роботи над продуктом.
 • Дедлайни завжди дотримуються.
Дізнатися більше

Реклама


Серед виробників ігрового заліза і аксесуарів розгорнулася найбільш широка і жорстокого конкуренція. Якщо продаж нового процесора більш-менш проста справа, то як продати клавіатуру, ігрову мишу або навушники, якщо в цілому вони все приблизно однакові технологічно і розрізняються лише лейблом на коробці? Саме тут багато брендів зіткнулися з необхідністю створення прямої комунікації з геймерським співтовариством, щоб донести до користувачів не тільки новина про те, що вийшла нова мишка з шістьма режимами підсвічування, але і пояснити, чому їх продукція краще, ніж у конкурента.

Це виявилося не так просто, тому що серед деяких людей склалося стереотипне уявлення про геймерах, як про асоціальних особистостей, які цілими днями сидять за комп'ютером, повністю позбавлені будь-якого життя поза ігрового світу, до ладу не працюють і витрачають весь вільний час тільки на ігри. Зрозуміло, це далеко не так. Таких персонажів, звичайно, можна зустріти на просторах рунета, і відома серія South Park «Кохайтеся, а не Warcraft'ом» якраз і жартує над такими людьми в своїй сатиричній манері. Але все ж портрет сучасного геймера вже зовсім інший.

По-перше, він вже далеко не школяр - 80% аудиторії геймерських каналів старше 18 років, а 48% з них це чоловіки від 18 до 34 років. По-друге, у нього цілком звичайне життя. Геймери також дивляться серіали, ходять в спортивні зали та кінотеатри, нічим не відрізняючись від всіх нас (було б дивно, якби було інакше). Ну і, звичайно, міф про неплатоспроможність геймерів, в тому числі і в Росії, розбивається в пух і прах згідно все того ж дослідженню Google , Згідно з яким більше 50% геймерів може дозволити собі смартфон, 44% можуть купити іншу дрібну побутову техніку, а 8% щасливчиків навіть накопичили на особистий автомобіль, будучи при цьому «завзятими геймерами».

Так ми отримуємо цілий ринок, чималий сегмент околоігровой індустрії, що виробляє спеціалізовані аксесуари для гравців, який тісно пов'язаний як з Геймінг, так і з кіберспорту, і величезну аудиторію потенційних покупців, яких потрібно залучити і мотивувати на покупку.

Завдання клієнта і вендора

На старті клієнт змалював таку історію розміщення: вендор HP хоче просунути свою лінійку ігрових аксесуарів Omen в Росії. Оскільки це була тестова історія, HP запропонував невеликий бюджет, але розраховував при цьому на високий охоплення цільової аудиторії і хороші показники залученості.

Наш клієнт, компанія «Сітілінк», розраховував отримати не тільки високий охоплення, але і забезпечити продажу даних аксесуарів через свій інтернет-магазин.

Рекламна кампанія (РК) повинна була проводитися протягом місяця і забезпечити постійну присутність рекламного контента серед цільової аудиторії. В рамках РК було важливо загострити увагу на тому, що Omen - спеціальна ігрова лінійка, розповісти про деякі характеристики рекламованих продуктів і нагадати, що всі їх можна купити в інтернет-магазині «Сітілінк». Для якісної реклами вендор був готовий надати семпли ігрових аксесуарів на тест.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого

Аксесуари Omen by HP з рекламної кампанії

Чому YouTube і блогери?

Це мала бути максимально запам'ятовується контент і ефективний канал розповсюдження.

Ми відразу зрозуміли, що потрібно використовувати відео і YouTube, і клієнт погодився. Чому відео і YouTube? Сьогоднішні геймери - візуали, тому найкраще схоплюють цікавий візуальний образ. Що може бути більш запам'ятовується, ніж криваво-червоні літери OMEN by HP на коробці в магазині і вогні тривожно-червоного підсвічування пізно ввечері під час чергової партії в «доту»?

Нас сильно радували дані про те, що більш 36 млн користувачів рунету дивляться ігрові відео і у нас є величезна потенційна ємність, яка дозволить викуповувати великі обсяги цільового трафіку за адекватними цінами. В інтернеті за переглядом відео вони проводять в середньому не менше години в день, що говорить про високу частоту контакту з контентом, про високу залученості і хорошому «сарафані» в тому випадку, якщо ролик сподобається користувачам. Це відкриває цікаві можливості для різноманітних історій зі складними ретаргетінгамі або для вірусного посіву роликів.

Більше 75% опитаних геймерів назвали YouTube лідером за обсягом ігрового контенту, що дає величезний простір для рекламних активностей. Далі було складніше. Що вибрати: звичайне розміщення через True View або блогерську історію? Складність вибору пов'язана з дуальністю цілей. Нагадаємо, максимальна охватной плюс залученість і продажу.

З одного боку, True View, як показує практика, набагато краще пристосований для конверсійних завдань, так як цей інструмент передбачуваний і його легко оптимізувати. З іншого боку, розміщення у блогерів дають набагато більшу залученість і більш ефективні з точки зору запам'ятовування бренду серед потенційних покупців.

Все в тому ж дослідженні Google є інформація, що при ухваленні рішення про покупку майже 24% геймерів прислухаються саме до думки ігрових блогерів. У ігрових блогерів величезна аудиторія: більш ніж 20% користувачів YouTube підписано на ігрові канали. На відміну від інших блогерських сегментів на Youtube в геймерском сегменті тільки 38% контенту виробляють блогери-мільйонники. Ми мали великий вибір блогерів з невеликою аудиторією і можливість купити інтеграції за привабливими цінами. У сегментах, де основну масу контенту створює кілька великих контент-мейкерів, прайс сильно відрізняється в більшу сторону.

На відміну від True View, де після зупинки кампанії слідом закінчується і рекламний трафік, інтеграції у блогерів зберігаються разом з відео. Якщо відео блогера буде досить популярним, люди будуть переглядати його і повторно взаємодіяти з рекламним матеріалом, якщо він буде в відео. За результатами дослідження аудиторій, таких ігрових каналів набирається до 50%. Наш вибір був очевидний на користь блогерів.

проведення кампанії

Для проведення рекламної кампанії ми вирішили орієнтуватися на відносно невеликі канали з аудиторією до 200 тисяч передплатників, а також протестувати один канал-мільйонник. Оскільки каналів геймерской спрямованості безліч, ми звернулися до своїх партнерів для допомоги в їх підборі.

Виходячи з обмеженого бюджету і необхідності перевірити різні категорії геймерів, ми вибрали різних за спрямованістю блогерів. Також ми врахували той факт, що приблизно 20% геймерів - це дівчата, і тому додали ще й одного блогера-дівчину.

Наш підсумковий список - блогери, основною тематикою яких були як окремі ігри, наприклад, «Доту» і CS: GO, так і ігрові топи, новини ігрового світу і проходження. Це дозволило нам перевірити теорію, що ігровий контент, пов'язаний з певними іграми, відпрацьовує краще з точки зору залучення, ніж геймерские канали без певної тематики.

Ще на етапі підготовки матеріалу ми зіткнулися з типовими проблемами, які властиві всім подібним блогерського розміщень. Коли ви працюєте з великими блогерами-мільйонниками, ви маєте справу з брендом імені блогера. У мільйонників зазвичай вже є своя команда, свій якісний продакшен, жорсткі терміни і плани релізів на каналі. Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою.

Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою

Скріншот з рекламного відео аксесуарів Omen від HP блогера Yan Stop

У випадку з невеликими блогерами комунікація - це дійсно важка історія. Це, як правило, молоді хлопці, які ще тільки почали отримувати перші гроші. Якість продакшена буває досить посереднім, звук і картинка дуже часто залишають бажати кращого, крім того, рекламні інтеграції зазвичай знімаються без особливих вишукувань з точки зору сценарію, що вельми негативно позначається на ставленні до неї аудиторії каналу.

Як тільки наш партнер доставив семпли блогерам, вони почали готувати скелет сценарію інтеграції, щоб ми могли щось скорегувати ще на рівні підготовки. Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів.

Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів

Скріншот з рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Cealdre

Після отримання первинного сценарію для узгодження ми ще раз обговорили з партнером умови публікації, вибрали для них посилання і формат прометкі. Вирішили, що публікації у блогерів будуть виходити кожні два-три дні для того, щоб продовжити взаємодію з аудиторією на повний місяць.

Після узгодження сценаріїв, блогери почали знімати відео для інтеграції. Тут ми зіткнулися з різними складнощами. Деякі з початківців блогерів забували озвучити певні ключові слова або фрази, інші використовували висловлювання, якими був незадоволений клієнт. Бувало, блогери надсилали на перевірку посилання, в яких зовсім відсутня прометка.

Були й такі історії, коли деякі блогери заявляли, що вони випустять ролик через місяць, тому що зараз вони не можуть, і моменти, коли блогер затримував підготовку відео на кілька днів без пояснення причин. Один з блогерів інтегрував відразу два рекламних ролики з продуктом клієнта всередину свого відеоролика, швидше за все з метою забезпечити хороший постклік. Результатами був негативний хайп і досить велика кількість роздратованих коментарів.

У підсумку, все це і призвело до зсуву в релізі роликів на кілька днів.

Результати і розбір польотів

За підсумками розміщення з'ясувалося досить багато цікавих моментів. Спочатку розповімо про організаційну частини розміщення. Наприклад, ми побачили, що деякі блогери недобирали зазначені ними обсяги переглядів з ролика. Особливо дісталося ролику з двома рекламними вставками. Все це, звичайно, стосувалося невеликих каналів. На відміну від великих каналів, де все ролики стабільно набирають певну кількість переглядів, у каналів з маленькою аудиторією можливий дуже сильний розкид по показам. Як виявилося, з цим майже нічого не можна зробити.

Теорія про збільшення залученості при розміщенні реклами в межах контенту, пов'язаного з певними іграми, себе не виправдала. З нашого досвіду, з точки зору залученості і конверсій найкраще відпрацьовують канали з проходженнями і ігровими новинами. Це пов'язано з тим, що контент проходжень формує аудиторію, яка готова дивитися довгі тривалі відео, і тому досить лояльну.

З каналами, присвяченими ігровим новин, спрацьовує фактор коротких, але дуже інформативних роликів, які цікаво дивитися майже всім категоріям геймерів. Але з точки зору кількості переглядів безумовно лідирують канали, присвячені певним ігор.

Логотип Omen by HP

Невеликі геймерские канали підходять до виробництва рекламного контента багато в чому дуже однотипно і без родзинки. Лише кілька блогерів спробували зробити щось особливе з урахуванням інтересів своєї аудиторії: всі інші просто зробили стандартний рекламний ролик без найменшого натяку на креативність. Ще одна проблема - якість продакшена. З ним теж були проблеми, тому в подальшому ми розглядаємо можливість надання своїх креативів і відеоматеріалів для роликів, щоб більш-менш витримати всі рекламні інтеграції в одному візуальному стилі.

За результатами розміщення питання виникли і до каналів з великою кількістю передплатників. Як сказав в інтерв'ю Юрію Дудю відомий відеообзорщік BadComedian Євген Баженов: «Мільйони передплатників, у всіх ... Хто всі ці люди?». Спочатку ми розраховували на високий відгук і хороший постклік. В реальності ж саме невеликі канали показали кращі результати по конверсії і залученості.

Скріншот рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Evoice Erebus

При всьому цьому результати розміщення можна вважати більш ніж успішними. За місяць блогери змогли забезпечити нам сумарно 300 тисяч показів, а рівень залученості склав 5% і більше. Глибина перегляду на сайті «Сітілінк» була більше трьох сторінок, а час, проведений на сайті, становило в середньому до двох хвилин. Ми змогли отримати 35 асоційованих конверсій в замовлення і ще більшу кількість різноманітних цільових дій на сайті клієнта, які в подальшому також можуть привести до замовлень.

Незважаючи на всі складні моменти, ми вважаємо, що з невеликими каналами можна і потрібно працювати. Там досить багато цільової аудиторії, яка може бути цікава клієнтові і при цьому буде коштувати відносно дешево. Це відмінна можливість отримати необхідний охоплення за невисокою ціною.

Звичайно, невеликі канали в меншій мірі думають про якість контенту, особливо рекламного. Вони менш старанні і їх роботу потрібно постійно перевіряти, а результати кількості переглядів сильно різняться від ролика до ролика.

У підсумку ми маємо дві можливі стратегії роботи з невеликими каналами блогерів, які ми будемо застосовувати в подальшому.

Перша стратегія - відбирати безліч дрібних каналів з передплатниками не більше 70-90 тисяч і, постійно ротіруя їх, вибирати найбільш ефективних і адекватних. Цей варіант хороший, але так ми не будемо потрапляти в план по результатам пошуку, і така ротація зажадає від агентства великої кількості людських ресурсів.

Другий варіант - спробувати взяти одного великого блогера, який буде локомотивом розміщення і використовувати невеликі перевірені канали для добору трафіку. Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії.

Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії

Олексій Ціділін

Менеджер по інтернет-маркетингу Сітілінк


Рекламні відео

1) Блогер Нікітун. ролик «8 нерозгаданих таємниць ігрового світу» був розміщений 12 листопада 2017 р Спочатку блогер рекламує девайси від Omen HP, а потім розкриває інтригу і розповідає про незвичайних і дивних речах, що зустрічаються в різних комп'ютерних іграх.

2) Блогер Cealdre. ролик «Пангольер: як грати?» вийшов 15 листопада 2017 р початку ролика Cealdre зробив рекламний відгук про аксесуари Omen by HP, а після цього розповів про тонкощі гри одним з героїв в Dota 2.

3) Блогер MRSTEKPLAY 16 листопада 2017 р випустив ролик «Як відкрити всю карту в Do not Starve» . В першу хвилину відеоролика MRSTEKPLAY вставив мультиплікаційну рекламу аксесуарів Omen by HP і розповів про свої враження після їх використання. Потім блогер проінструктував любителів комп'ютерних ігор про те, як повністю відкрити карту в грі Do not Strave.

4) Блогер Yan Stop. ролик «10 кращих ігор для середнього ПК» був опублікований на YouTube 18 листопада 2017 р Реклама аксесуарів Omen by HP досить органічно вписалася в перші хвилини блогерского ролика. Далі Yan Stop докладно розповів передплатникам про десяти найцікавіших, на його погляд, комп'ютерних іграх, що підходять для звичайного ПК.

Рекомендації: «контроль і перевірка»

Рекомендації досить прості, і їх можна вмістити в два слова: «контроль і перевірка». Для початку давайте розберемося, з якими проблемами ви можете зіткнутися, коли почнете працювати з невеликими каналами:

1. Накручені передплатники. Завжди дивно, коли у мільйонного каналу всього 20 або 30 коментарів.

2. Сумнівний рекламний контент. Не всім клієнтам сподобається реклама фінансових пірамід або сумнівних сервісів поруч зі своїм брендом.

3. Відверто неякісний контент. Вам навряд чи сподобається відео, зняте на камеру смартфона з «квакають» звуком.

4. Відсутність Brand Safety. Клієнт може вирішити перевірити інші ролики блогера на предмет неналежного контенту і відмовитися від співпраці з даними блогером.

5. Занадто велика кількість реклами. Ніщо так не вбиває інтерес до каналу, як численні рекламні вставки і наполегливі спроби показати своїм глядачам ще більше реклами.

Щоб захиститися від цих та інших проблем, ми радимо прислухатися до наступних порад:

 • Перевірка каналів. Не важливо чи допомагає вам партнер або ви самі шукаєте блогерів, потрібно ретельно перевірити їх тематику, кількість передплатників і подивитися на коментарі під роликами, які виходили за останні 2-3 тижні.
 • Залученість глядача. Варто перевірити кількість лайків і дізлайков, а також загальна кількість коментарів під кожним роликом і вирахувати Engagement rate. При цьому коштувати порахувати його як для кращого ролика за останні кілька тижнів, так і для гіршого, щоб розуміти, чого чекати, якщо ролик не сподобається глядачам.
 • Кількість переглядів. Враховуйте, що блогери, як правило, трохи завищують середні цифри, орієнтуючись скоріше на свої кращі ролики. Варто перерахувати показники переглядів через середнє значення з огляду на ролики за останні кілька тижнів.
 • Посилання та прометкі. Перевіряйте посилання і мітки ще до публікації і обов'язково під час релізу ролика щоб уникнути проблем з відстеженням трафіку.
 • Скелет сценарію. Рекомендуємо відразу надавати блогерам приблизний сценарій і візуальні креативи, щоб отримати продукт потрібної якості.
 • Текст і обороти. Варто зайвий раз нагадати і потім перевірити всі креативи на наявність необхідних слів і виразів, важливих для клієнта.
 • Публікація і терміни. Слід жорстко фіксувати умови публікації, місце публікації реклами в ролику і її кількість.

Зрозуміло, поради вище - лише частина того, що варто проконтролювати, щоб розміщення пройшло відмінно. Звичайно, є людський фактор, який грає дуже значиму роль, але, в цілому, розміщення інтеграцій у блогерів - відмінний канал для реклами. Навіть в тому випадку, якщо ми закуповуємо інтеграції з невеликими YouTube-каналами.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Кейс. Просування ігрових аксесуарів в YouTube: рекламуємо геймерам

Як влаштований ринок ігрових девайсів

Геймінг як явище з'явився майже одночасно з виникненням перших комп'ютерів. Коли перша комп'ютерна гра Spacewar на зорі комп'ютерної ери в далекому 1962 році з'явилася на екранах моніторів програмістів з Массачусетського технологічного інституту, мало хто міг собі уявити, що в 2017 це ігрова індустрія буде настільки гігантською - зі своїми корифеями жанру, а призовий фонд турніру International в 2017 році перевищить 24 млн доларів , Ставши найбільшим за всю історію кіберспорту. Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році? І тим не менше він з'явився і став популярним.

Щорічно в індустрії створюється величезна кількість ігор і ще більше число різноманітних фанатських і околофанатскіх аксесуарів. Мільйони людей роблять і стільки ж споживають різноманітний ігровий контент, а всі великі виробники ігрового заліза багато в чому живуть за рахунок аудиторії геймерів і їх захопленості іграми. Але ж ця аудиторія не така вже й маленька. Тільки в Росії з понад 98 млн користувачів інтернету 60 млн активно грають в комп'ютерні ігри .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?

Опановуй гнучкі методології в управлінні проектами під керівництвом затребуваних Agile-коучів всього за 18 днів, пройшовши онлайн-курс по Agile від бізнес-школи City Business School. Як виглядають результати компанії після курсу:

 • Команда згуртована, все відчувають відповідальність за кінцевий результат.
 • Виставлені вірні пріоритети в процесі роботи над продуктом.
 • Дедлайни завжди дотримуються.
Дізнатися більше

Реклама


Серед виробників ігрового заліза і аксесуарів розгорнулася найбільш широка і жорстокого конкуренція. Якщо продаж нового процесора більш-менш проста справа, то як продати клавіатуру, ігрову мишу або навушники, якщо в цілому вони все приблизно однакові технологічно і розрізняються лише лейблом на коробці? Саме тут багато брендів зіткнулися з необхідністю створення прямої комунікації з геймерським співтовариством, щоб донести до користувачів не тільки новина про те, що вийшла нова мишка з шістьма режимами підсвічування, але і пояснити, чому їх продукція краще, ніж у конкурента.

Це виявилося не так просто, тому що серед деяких людей склалося стереотипне уявлення про геймерах, як про асоціальних особистостей, які цілими днями сидять за комп'ютером, повністю позбавлені будь-якого життя поза ігрового світу, до ладу не працюють і витрачають весь вільний час тільки на ігри. Зрозуміло, це далеко не так. Таких персонажів, звичайно, можна зустріти на просторах рунета, і відома серія South Park «Кохайтеся, а не Warcraft'ом» якраз і жартує над такими людьми в своїй сатиричній манері. Але все ж портрет сучасного геймера вже зовсім інший.

По-перше, він вже далеко не школяр - 80% аудиторії геймерських каналів старше 18 років, а 48% з них це чоловіки від 18 до 34 років. По-друге, у нього цілком звичайне життя. Геймери також дивляться серіали, ходять в спортивні зали та кінотеатри, нічим не відрізняючись від всіх нас (було б дивно, якби було інакше). Ну і, звичайно, міф про неплатоспроможність геймерів, в тому числі і в Росії, розбивається в пух і прах згідно все того ж дослідженню Google , Згідно з яким більше 50% геймерів може дозволити собі смартфон, 44% можуть купити іншу дрібну побутову техніку, а 8% щасливчиків навіть накопичили на особистий автомобіль, будучи при цьому «завзятими геймерами».

Так ми отримуємо цілий ринок, чималий сегмент околоігровой індустрії, що виробляє спеціалізовані аксесуари для гравців, який тісно пов'язаний як з Геймінг, так і з кіберспорту, і величезну аудиторію потенційних покупців, яких потрібно залучити і мотивувати на покупку.

Завдання клієнта і вендора

На старті клієнт змалював таку історію розміщення: вендор HP хоче просунути свою лінійку ігрових аксесуарів Omen в Росії. Оскільки це була тестова історія, HP запропонував невеликий бюджет, але розраховував при цьому на високий охоплення цільової аудиторії і хороші показники залученості.

Наш клієнт, компанія «Сітілінк», розраховував отримати не тільки високий охоплення, але і забезпечити продажу даних аксесуарів через свій інтернет-магазин.

Рекламна кампанія (РК) повинна була проводитися протягом місяця і забезпечити постійну присутність рекламного контента серед цільової аудиторії. В рамках РК було важливо загострити увагу на тому, що Omen - спеціальна ігрова лінійка, розповісти про деякі характеристики рекламованих продуктів і нагадати, що всі їх можна купити в інтернет-магазині «Сітілінк». Для якісної реклами вендор був готовий надати семпли ігрових аксесуарів на тест.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого.

Перед нами встали дві абсолютно різні цілі: максимальна охватной і залученість з одного боку, конверсії та продажу - з іншого

Аксесуари Omen by HP з рекламної кампанії

Чому YouTube і блогери?

Це мала бути максимально запам'ятовується контент і ефективний канал розповсюдження.

Ми відразу зрозуміли, що потрібно використовувати відео і YouTube, і клієнт погодився. Чому відео і YouTube? Сьогоднішні геймери - візуали, тому найкраще схоплюють цікавий візуальний образ. Що може бути більш запам'ятовується, ніж криваво-червоні літери OMEN by HP на коробці в магазині і вогні тривожно-червоного підсвічування пізно ввечері під час чергової партії в «доту»?

Нас сильно радували дані про те, що більш 36 млн користувачів рунету дивляться ігрові відео і у нас є величезна потенційна ємність, яка дозволить викуповувати великі обсяги цільового трафіку за адекватними цінами. В інтернеті за переглядом відео вони проводять в середньому не менше години в день, що говорить про високу частоту контакту з контентом, про високу залученості і хорошому «сарафані» в тому випадку, якщо ролик сподобається користувачам. Це відкриває цікаві можливості для різноманітних історій зі складними ретаргетінгамі або для вірусного посіву роликів.

Більше 75% опитаних геймерів назвали YouTube лідером за обсягом ігрового контенту, що дає величезний простір для рекламних активностей. Далі було складніше. Що вибрати: звичайне розміщення через True View або блогерську історію? Складність вибору пов'язана з дуальністю цілей. Нагадаємо, максимальна охватной плюс залученість і продажу.

З одного боку, True View, як показує практика, набагато краще пристосований для конверсійних завдань, так як цей інструмент передбачуваний і його легко оптимізувати. З іншого боку, розміщення у блогерів дають набагато більшу залученість і більш ефективні з точки зору запам'ятовування бренду серед потенційних покупців.

Все в тому ж дослідженні Google є інформація, що при ухваленні рішення про покупку майже 24% геймерів прислухаються саме до думки ігрових блогерів. У ігрових блогерів величезна аудиторія: більш ніж 20% користувачів YouTube підписано на ігрові канали. На відміну від інших блогерських сегментів на Youtube в геймерском сегменті тільки 38% контенту виробляють блогери-мільйонники. Ми мали великий вибір блогерів з невеликою аудиторією і можливість купити інтеграції за привабливими цінами. У сегментах, де основну масу контенту створює кілька великих контент-мейкерів, прайс сильно відрізняється в більшу сторону.

На відміну від True View, де після зупинки кампанії слідом закінчується і рекламний трафік, інтеграції у блогерів зберігаються разом з відео. Якщо відео блогера буде досить популярним, люди будуть переглядати його і повторно взаємодіяти з рекламним матеріалом, якщо він буде в відео. За результатами дослідження аудиторій, таких ігрових каналів набирається до 50%. Наш вибір був очевидний на користь блогерів.

проведення кампанії

Для проведення рекламної кампанії ми вирішили орієнтуватися на відносно невеликі канали з аудиторією до 200 тисяч передплатників, а також протестувати один канал-мільйонник. Оскільки каналів геймерской спрямованості безліч, ми звернулися до своїх партнерів для допомоги в їх підборі.

Виходячи з обмеженого бюджету і необхідності перевірити різні категорії геймерів, ми вибрали різних за спрямованістю блогерів. Також ми врахували той факт, що приблизно 20% геймерів - це дівчата, і тому додали ще й одного блогера-дівчину.

Наш підсумковий список - блогери, основною тематикою яких були як окремі ігри, наприклад, «Доту» і CS: GO, так і ігрові топи, новини ігрового світу і проходження. Це дозволило нам перевірити теорію, що ігровий контент, пов'язаний з певними іграми, відпрацьовує краще з точки зору залучення, ніж геймерские канали без певної тематики.

Ще на етапі підготовки матеріалу ми зіткнулися з типовими проблемами, які властиві всім подібним блогерського розміщень. Коли ви працюєте з великими блогерами-мільйонниками, ви маєте справу з брендом імені блогера. У мільйонників зазвичай вже є своя команда, свій якісний продакшен, жорсткі терміни і плани релізів на каналі. Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою.

Працюючи з ними, ви можете бути впевнені, що якість і результат будуть відповідними, але ціна за їхню працю буде високою

Скріншот з рекламного відео аксесуарів Omen від HP блогера Yan Stop

У випадку з невеликими блогерами комунікація - це дійсно важка історія. Це, як правило, молоді хлопці, які ще тільки почали отримувати перші гроші. Якість продакшена буває досить посереднім, звук і картинка дуже часто залишають бажати кращого, крім того, рекламні інтеграції зазвичай знімаються без особливих вишукувань з точки зору сценарію, що вельми негативно позначається на ставленні до неї аудиторії каналу.

Як тільки наш партнер доставив семпли блогерам, вони почали готувати скелет сценарію інтеграції, щоб ми могли щось скорегувати ще на рівні підготовки. Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів.

Для того щоб забезпечити високий рівень залученості з боку передплатників, важливо дати блогерам повну свободу у створенні креативів

Скріншот з рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Cealdre

Після отримання первинного сценарію для узгодження ми ще раз обговорили з партнером умови публікації, вибрали для них посилання і формат прометкі. Вирішили, що публікації у блогерів будуть виходити кожні два-три дні для того, щоб продовжити взаємодію з аудиторією на повний місяць.

Після узгодження сценаріїв, блогери почали знімати відео для інтеграції. Тут ми зіткнулися з різними складнощами. Деякі з початківців блогерів забували озвучити певні ключові слова або фрази, інші використовували висловлювання, якими був незадоволений клієнт. Бувало, блогери надсилали на перевірку посилання, в яких зовсім відсутня прометка.

Були й такі історії, коли деякі блогери заявляли, що вони випустять ролик через місяць, тому що зараз вони не можуть, і моменти, коли блогер затримував підготовку відео на кілька днів без пояснення причин. Один з блогерів інтегрував відразу два рекламних ролики з продуктом клієнта всередину свого відеоролика, швидше за все з метою забезпечити хороший постклік. Результатами був негативний хайп і досить велика кількість роздратованих коментарів.

У підсумку, все це і призвело до зсуву в релізі роликів на кілька днів.

Результати і розбір польотів

За підсумками розміщення з'ясувалося досить багато цікавих моментів. Спочатку розповімо про організаційну частини розміщення. Наприклад, ми побачили, що деякі блогери недобирали зазначені ними обсяги переглядів з ролика. Особливо дісталося ролику з двома рекламними вставками. Все це, звичайно, стосувалося невеликих каналів. На відміну від великих каналів, де все ролики стабільно набирають певну кількість переглядів, у каналів з маленькою аудиторією можливий дуже сильний розкид по показам. Як виявилося, з цим майже нічого не можна зробити.

Теорія про збільшення залученості при розміщенні реклами в межах контенту, пов'язаного з певними іграми, себе не виправдала. З нашого досвіду, з точки зору залученості і конверсій найкраще відпрацьовують канали з проходженнями і ігровими новинами. Це пов'язано з тим, що контент проходжень формує аудиторію, яка готова дивитися довгі тривалі відео, і тому досить лояльну.

З каналами, присвяченими ігровим новин, спрацьовує фактор коротких, але дуже інформативних роликів, які цікаво дивитися майже всім категоріям геймерів. Але з точки зору кількості переглядів безумовно лідирують канали, присвячені певним ігор.

Логотип Omen by HP

Невеликі геймерские канали підходять до виробництва рекламного контента багато в чому дуже однотипно і без родзинки. Лише кілька блогерів спробували зробити щось особливе з урахуванням інтересів своєї аудиторії: всі інші просто зробили стандартний рекламний ролик без найменшого натяку на креативність. Ще одна проблема - якість продакшена. З ним теж були проблеми, тому в подальшому ми розглядаємо можливість надання своїх креативів і відеоматеріалів для роликів, щоб більш-менш витримати всі рекламні інтеграції в одному візуальному стилі.

За результатами розміщення питання виникли і до каналів з великою кількістю передплатників. Як сказав в інтерв'ю Юрію Дудю відомий відеообзорщік BadComedian Євген Баженов: «Мільйони передплатників, у всіх ... Хто всі ці люди?». Спочатку ми розраховували на високий відгук і хороший постклік. В реальності ж саме невеликі канали показали кращі результати по конверсії і залученості.

Скріншот рекламного відео Omen від HP від ​​блогера Evoice Erebus

При всьому цьому результати розміщення можна вважати більш ніж успішними. За місяць блогери змогли забезпечити нам сумарно 300 тисяч показів, а рівень залученості склав 5% і більше. Глибина перегляду на сайті «Сітілінк» була більше трьох сторінок, а час, проведений на сайті, становило в середньому до двох хвилин. Ми змогли отримати 35 асоційованих конверсій в замовлення і ще більшу кількість різноманітних цільових дій на сайті клієнта, які в подальшому також можуть привести до замовлень.

Незважаючи на всі складні моменти, ми вважаємо, що з невеликими каналами можна і потрібно працювати. Там досить багато цільової аудиторії, яка може бути цікава клієнтові і при цьому буде коштувати відносно дешево. Це відмінна можливість отримати необхідний охоплення за невисокою ціною.

Звичайно, невеликі канали в меншій мірі думають про якість контенту, особливо рекламного. Вони менш старанні і їх роботу потрібно постійно перевіряти, а результати кількості переглядів сильно різняться від ролика до ролика.

У підсумку ми маємо дві можливі стратегії роботи з невеликими каналами блогерів, які ми будемо застосовувати в подальшому.

Перша стратегія - відбирати безліч дрібних каналів з передплатниками не більше 70-90 тисяч і, постійно ротіруя їх, вибирати найбільш ефективних і адекватних. Цей варіант хороший, але так ми не будемо потрапляти в план по результатам пошуку, і така ротація зажадає від агентства великої кількості людських ресурсів.

Другий варіант - спробувати взяти одного великого блогера, який буде локомотивом розміщення і використовувати невеликі перевірені канали для добору трафіку. Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії.

Це варіант також непоганий, але в разі, якщо вибір блогера-локомотива виявиться невдалим, ми ризикуємо результатами всієї рекламної кампанії

Олексій Ціділін

Менеджер по інтернет-маркетингу Сітілінк


Рекламні відео

1) Блогер Нікітун. ролик «8 нерозгаданих таємниць ігрового світу» був розміщений 12 листопада 2017 р Спочатку блогер рекламує девайси від Omen HP, а потім розкриває інтригу і розповідає про незвичайних і дивних речах, що зустрічаються в різних комп'ютерних іграх.

2) Блогер Cealdre. ролик «Пангольер: як грати?» вийшов 15 листопада 2017 р початку ролика Cealdre зробив рекламний відгук про аксесуари Omen by HP, а після цього розповів про тонкощі гри одним з героїв в Dota 2.

3) Блогер MRSTEKPLAY 16 листопада 2017 р випустив ролик «Як відкрити всю карту в Do not Starve» . В першу хвилину відеоролика MRSTEKPLAY вставив мультиплікаційну рекламу аксесуарів Omen by HP і розповів про свої враження після їх використання. Потім блогер проінструктував любителів комп'ютерних ігор про те, як повністю відкрити карту в грі Do not Strave.

4) Блогер Yan Stop. ролик «10 кращих ігор для середнього ПК» був опублікований на YouTube 18 листопада 2017 р Реклама аксесуарів Omen by HP досить органічно вписалася в перші хвилини блогерского ролика. Далі Yan Stop докладно розповів передплатникам про десяти найцікавіших, на його погляд, комп'ютерних іграх, що підходять для звичайного ПК.

Рекомендації: «контроль і перевірка»

Рекомендації досить прості, і їх можна вмістити в два слова: «контроль і перевірка». Для початку давайте розберемося, з якими проблемами ви можете зіткнутися, коли почнете працювати з невеликими каналами:

1. Накручені передплатники. Завжди дивно, коли у мільйонного каналу всього 20 або 30 коментарів.

2. Сумнівний рекламний контент. Не всім клієнтам сподобається реклама фінансових пірамід або сумнівних сервісів поруч зі своїм брендом.

3. Відверто неякісний контент. Вам навряд чи сподобається відео, зняте на камеру смартфона з «квакають» звуком.

4. Відсутність Brand Safety. Клієнт може вирішити перевірити інші ролики блогера на предмет неналежного контенту і відмовитися від співпраці з даними блогером.

5. Занадто велика кількість реклами. Ніщо так не вбиває інтерес до каналу, як численні рекламні вставки і наполегливі спроби показати своїм глядачам ще більше реклами.

Щоб захиститися від цих та інших проблем, ми радимо прислухатися до наступних порад:

 • Перевірка каналів. Не важливо чи допомагає вам партнер або ви самі шукаєте блогерів, потрібно ретельно перевірити їх тематику, кількість передплатників і подивитися на коментарі під роликами, які виходили за останні 2-3 тижні.
 • Залученість глядача. Варто перевірити кількість лайків і дізлайков, а також загальна кількість коментарів під кожним роликом і вирахувати Engagement rate. При цьому коштувати порахувати його як для кращого ролика за останні кілька тижнів, так і для гіршого, щоб розуміти, чого чекати, якщо ролик не сподобається глядачам.
 • Кількість переглядів. Враховуйте, що блогери, як правило, трохи завищують середні цифри, орієнтуючись скоріше на свої кращі ролики. Варто перерахувати показники переглядів через середнє значення з огляду на ролики за останні кілька тижнів.
 • Посилання та прометкі. Перевіряйте посилання і мітки ще до публікації і обов'язково під час релізу ролика щоб уникнути проблем з відстеженням трафіку.
 • Скелет сценарію. Рекомендуємо відразу надавати блогерам приблизний сценарій і візуальні креативи, щоб отримати продукт потрібної якості.
 • Текст і обороти. Варто зайвий раз нагадати і потім перевірити всі креативи на наявність необхідних слів і виразів, важливих для клієнта.
 • Публікація і терміни. Слід жорстко фіксувати умови публікації, місце публікації реклами в ролику і її кількість.

Зрозуміло, поради вище - лише частина того, що варто проконтролювати, щоб розміщення пройшло відмінно. Звичайно, є людський фактор, який грає дуже значиму роль, але, в цілому, розміщення інтеграцій у блогерів - відмінний канал для реклами. Навіть в тому випадку, якщо ми закуповуємо інтеграції з невеликими YouTube-каналами.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році?
У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
Чому відео і YouTube?
Що може бути більш запам'ятовується, ніж криваво-червоні літери OMEN by HP на коробці в магазині і вогні тривожно-червоного підсвічування пізно ввечері під час чергової партії в «доту»?
Що вибрати: звичайне розміщення через True View або блогерську історію?
Хто всі ці люди?
Та й хто міг собі уявити таку річ, як кіберспорт, в далекому 1962 році?
У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?